Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 01 Aug 2014, 11:49

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 76 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku
Akú nemrznúcu do ostrekovačov?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Akú nemrznúcu do ostrekovačov?
Ide zima a potrebujem radu na nejakú dobrú nemrznúcu kvapalinu do ostrekovačov. Poraďte niečo, aké máte skúsenosti s takou a onakou značkou atď. Aká je podla vás dobrá? Dik

16 Okt 2009, 12:50
Profil  Skype  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Pokiaľ sa nechystáš na severný pol, tak ti postačí akákoľvek z pumpy alebo akciová z hypermarketu.
Ak zbieraš bonusové body u niektorej z čepačiek, tak za tie body si môžeš zakúpiť bandasku zmesi alebo kúp koncentrát 1l a doma si to rozmiešaj s vodou..

16 Okt 2009, 13:23
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Som bol dneska kupovat :( kua na tych benzinach je to svintsvo drahé, ale co uz, ked treba treba. No jasne ja to riedim teraz 1 ku 2 pisu tam ze do -20 tak ked bude do -10 zatial staci.

16 Okt 2009, 14:09
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Nemrznuca sa dava len do ostrekovacov alebo traba dat nejaku primes aj do vody do chladica?

16 Okt 2009, 14:38
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
my davame dynastic -40..

16 Okt 2009, 14:53
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Kupujeme bud zo Shell alebo zo Slovnaft alebo z Tesca do -30

16 Okt 2009, 16:02
Profil  WWW
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
sumecvelky: samozrejme, ze treba pridat do chladiacej sustavy nemrznucu zmes pred zimou, to je zaklad :)

16 Okt 2009, 16:03
Profil  ICQ  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Počul som, že na Shell a OMV majú dobré výrobky, takže skočím tam a vyberiem nejakú. Rozhodne neodporúčam kupovať niečo do áut z TESCA a podobne.

//autoeditácia príspevku ( 16 Oct 2009, 18:22 )
Ja nepridávam do chladiča nič...Dole z vodnej pumpy vypustím komplet všetko a pred zimou tam nanovo nalejem nemrznúcu do chladiča.

16 Okt 2009, 18:22
Profil  Skype  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Do ostrekovacov je v podstate jedno co nalejes, akurat tie lacne z treska ci baumaxu zvyknu kvalitne smrdiet, napriklad po liehu... Ja mam mam zasoby este od Kuvajtu napadeni, v byvalej fimre sme nakupovali 5L bandasky a niekolko mi ich skocilo do kufra :D Bolo ich tolko, ze na to jazdim uz minimalne 3 roky a mam pocit, ze toho ani neubuda :P

sumecvelky
, netreba primes, ale celu sustavu vypustit a dat nemrznucu. AK to nespravis a udru mrazy, nechci vediet, ake skody to dokaze napachat... Ja jazdim na nemrznucej cely rok, nema sa tomu co stat, akurat ju pravidelne menim. Nikdy neviem, ci neskoncim s autom pocas roka tam, kde by sa mi mohla zist :)

16 Okt 2009, 19:14
Profil  ICQ  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
jakepak s tym srani ... ked si na nemrzku do ostrekovacov alebo chladiacu spomenieme v tescu tak kupime v tescu, ked na pumpach tak na pumpach ... to je jedna z veci ktore sa nedaju pokazit :-) ...

16 Okt 2009, 19:40
Profil  ICQ  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Kibo píše:
ale celu sustavu vypustit a dat nemrznucu.
Meníš si to sám doma, alebo dávaš do servisu?

nordkapp_pb píše:
to je jedna z veci ktore sa nedaju pokazit :-) ...
By si sa čudoval, že sa tým nedá nič pokaziť. Kamoš kúpil nemrzku v TESCU a keď ju nastriekal na okna tak mu zamrzli ostrekovače! A to bola až do -40, teda aspoň to písalo na obale.

16 Okt 2009, 21:23
Profil  Skype  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
jak mal v nadrzke 2 litre letnej a do toho prcol 3 deci nemrzky, tak sa nedivim :-) ... nikdy sme vyber nemrzky neriesili, par krat bola aj z Tesca a NIKDY nam ostrekovace nezamrzli :-)

17 Okt 2009, 0:22
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Dobre, že spomínate tu nemrzku do chladiacej sústavy. Cez leto som ju menil a dal som takú "lahšiu" pretože som nemal dosť alicolu. Idem to hneď doliať, aby som nemusel zasa meniť mrazivku :P :slap:

17 Okt 2009, 9:57
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja sa vyjadrim k tym bodom z cerpacky na kvapaliny. S kamaratom sme vcera cestou na KE kupovali na Shell v Presove chladiacu kvapalinu lebo jej mal troska pomenej a predstavte si ze na to shell body nedavaju. Davaju iba na svoje vyyrobky s logom shell a pohonne hmoty. Taky slovnaft vam da body aj za bagetu od leopardee :)

17 Okt 2009, 13:31
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Juicy:Slovnaft dáva bod za každé €1 shopového tovaru, za pohonné hmoty buď 1 alebo 2 body za liter (podľa druhu). Nakúpiť si za tie body môžeš naozaj všetko, aj to, čo na čerpačke nemajú :lol:

17 Okt 2009, 18:34
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Clean_Up píše:
Meníš si to sám doma, alebo dávaš do servisu?
Na dvore u bratranca, servis na toto netreba :)

18 Okt 2009, 21:22
Profil  ICQ  WWW
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok 
kolko tej chladiacej zmesy do chladica pridat? aky to ma asi tak obsah na autach ako je actavia ci superb? lebo som pozeral a napriklad pri riedeni 1:3 je to do -10 stupnov. inak kde sa vypusta voda z chladica, predpokladam, ze treba vliest pod auto je tak?

a ako je to s brzdovou kvapalinou, tu tiez treba menit ci len skontrolovat jej objem a doliat?

davate pred zimou dobit bateriu?

03 Nov 2009, 5:40
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
sumecvelky píše:
predpokladam, ze treba vliest pod auto je tak?
Nemusí to tak byť. Stačí odpojiť spodnú hadicu z chladiča a nechať to vytiecť, chladič býva dostupný bez väčších problémov. Vypustiť celé, naliať koľko vlezie medzi rysky na expanzke, nechať poriadne zohriať, nech sa odvzdušní a potom doliať opäť medzi rysky. Ťažko Ti poviem objem, je to od auta k autu iné...
sumecvelky píše:
a ako je to s brzdovou kvapalinou, tu tiez treba menit ci len skontrolovat jej objem a doliat?
Treba ju odmerať, aký má bod varu, nemal by klesnúť pod bod varu za mokra. Tabuľka pre jednotlivé brzdovky s hodnotami je v prílohe. Meniť by sa mala každé dva roky, alebo ak je znehodnotená. Pri dlhom brzdení, napríklad dolu kopcom, sa môže stať, že ju prehreješ a spení sa... Nie je s tým sranda, ja som kupoval športové kotúče a brzdovku s vyšším bodom varu a brzdovku som uvaril a kotúče spálil :D A na závodnej dráhe som s autom nebol :P

Baterku treba premerať, skontrolovať dobíjanie a aj nemáš bezúdržbovú bátriu, skontrolovať hladinu elektrolytu. Inak nabitie nemá príliš zmysel, keď sa baterka správne nedobíja. Ak je baterka zdravá a drží kapacitu, nabíjať ju netreba. :)

Prílohy:

03 Nov 2009, 12:18
Profil  ICQ  WWW
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Akú nemrznúcu do ostrekovačov?
TESTovali sme: Nemrznúce kvapaliny do ostrekovačov

Prílohy:

19 Jan 2011, 0:48
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Akú nemrznúcu do ostrekovačov?
zaujimave... zaujimalo by ma vsak, do akej miery su tie realne hodnoty pri kupe smerodajne... osobne sa totizto nepozeram na hodnoty, pri ktorych kvapalina mrzne, len zoberiem kanister a idem k pokladni, pripadne dolejem taku, aka je akurat v servise... je mi jedno, ci je ta hodnota -25 alebo -40, v nasom podnebi je to v podstate jedno... a oznacit ako najhorsiu kvapalinu tu, ktora nemrzne pri -40, ale pri "iba" -31, je podla mna uplne mimo... ked uz tak, dal by som realnu hodnotu mrznutia do umery s cenou, pripadne cenovo porovnat kvapaliny s rovnakou hodnotu mrznutia...

ale beriem, ze test bol zamerany prave na tieto rozdiely, pri kupe mi to vsak osobne ziadnym sposobom nepomoze...

19 Jan 2011, 1:02
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 76 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia