Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 29 Júl 2014, 20:48

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Bolesti nôh
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Bolesti nôh
Takže nastal u mňa problém, keď idem dlhšiu trasu napr nejaký kilometer tak ma strašne začnú bolieť stehná a lýtka..Musím si sadnúť a na 10minút a môžem ísť ďalej..Venoval som sa Parkouru asi tak2 roky môže to byť tým?

ĎAKUJEM ZA OHLADUPLNÉ ODPOVEDE

16 Okt 2008, 20:37
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mno ak si skakal z velkych vyšok tak určite trpeli aj kosti a kedže si prestal tam sa to prejavilo .............keby si sa ktomu vratil tak by to bolo možno vpoho ja som mal tiež problemy ale s členkami lebo som na par mesiacou uplne prestal športovat a potom som sa vratil ku aktivitam a pohoda

16 Okt 2008, 20:45
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja mam problem s lytkami ,vzdy mi zdreveneju a nemozem dobre ohybat paprckou :D

16 Okt 2008, 20:46
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tento problem mam aj ja. Ale len vtedy ked sa odzaciatku ponahlam. A vzdy mam tento problem len ked idem sam.. proste nasilu sa snazim ist rychlo a potom ma boli sval pri pistale, tak hnusne ze potom chodim ako krepy, musim sa tvarit ze si zavazujem snurky (v lete raz na sandaloch, co uz neuvedomil som si :D ) nech si noha oddychne... minuty takej chodze sa zdaju vecnost. vacsinou sa mi to stane ked meskam na bus

16 Okt 2008, 21:02
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja takymto stylom valim zo skoly domov hore kopcom a tiez ma bolia z toho lytka a aj pri clenku, ... zeby nieco neobvykle ?

16 Okt 2008, 21:10
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
aj ja to mam vacsinou ked sa ponahlam a tiez sam jak napisal kolega...Dost mi je trapne ked ma to boli a nemam de sadnut stojim jak dilinko na kraji chodnika :D

16 Okt 2008, 21:12
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
1C3 píše:
aj ja to mam vacsinou ked sa ponahlam a tiez sam jak napisal kolega...Dost mi je trapne ked ma to boli a nemam de sadnut stojim jak dilinko na kraji chodnika :D
Pokial by sa ti to stavalo pri normalnej, kludnej chodzi a pravidelne, to by bolo ine. Tam by uz mohli byt teoreticky napriklad aj zuzene tepny, co sposobuje nedokrvenie noh a spominane bolesti :wink:

16 Okt 2008, 21:49
Profil  ICQ  
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
kludne to mozes maj aj od toho parkuru...
ja som mal tak doje****ne koleno zo skejtu...zo zaciatku ma bolelo a potom ked som ho uz zahral prestalo ale jak som sa posadil zase ma bolelo..
tak som tu musel nehat ale to uz bolo davno teraz to je Ok..takze tak

16 Okt 2008, 22:40
Profil  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
je možné, že je to z toho parkouru. Ale môže to by aj preto, že máš ploché nohy (z toho zvyknú bolieť). Skús zájsť za nejakými doktormi.

16 Okt 2008, 22:51
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mozes povedat aky to jecharakter bolesti ? kolko trva ? pocitujes ju rovnomerne po celych nohach ?

16 Okt 2008, 23:41
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
bell píše:
mozes povedat aky to jecharakter bolesti ? kolko trva ? pocitujes ju rovnomerne po celych nohach ?
Taka bodava (ale tupa) bolest na svale, ktory je tesne pri pistale. Akokeby som tam nieco mal. Neviem ako on, ale ja som lavak, a celkovo sa pocas chodze opieram o lavu nohu, tipujem ze je pravak a boli ho prava. ta bolest postupuje smerom dole. noha nie je taka ohybna a ten sval pri pistale sa zda byt potom ztuhnuty ako skala. ale samomasaz nepomaha, chce to masaz od niekoho ineho. Podla mna problem je v tom, ze ked sa clovek ponahla, pocas chodze zbytocne napina nohu a akokeby sliapal silnejsie. Ano ide rychlejsie, ale po case zacne boliet noha a nasledne "uvedomenie" a uvolnenie svalu nepomaha, uz je napaty a nejde uvolnit. Musim zastavit, zohnut sa a totalne odbremenit sval od namahy. Pomoze to len na maximalne minutu a potom zase sa to vracia a mam dojem ze je to potom este horsie.

Hadam ma uplne ten isty problem (podla predchadzajucich postov som tak pochopil). Ak ne tak nech opravi :)

Moja rada znie.... pred tym ako sa vyberies von, spomen si na nohu, a snaz sa chodit prirodzenou rychlostou. Dobra je pri tom aj music. Mne to aspon pomaha. a vzdy ked sa pozabudnem, rozboli..

17 Okt 2008, 6:38
Profil  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Bolesti nôh
1C3 píše:
Takže nastal u mňa problém, keď idem dlhšiu trasu napr nejaký kilometer tak ma strašne začnú bolieť stehná a lýtka..Musím si sadnúť a na 10minút a môžem ísť ďalej..Venoval som sa Parkouru asi tak2 roky môže to byť tým?

ĎAKUJEM ZA OHLADUPLNÉ ODPOVEDE
podla mna to bude tym, ze si bol zvyknuty na zataz (parkour) a teraz ked vynechavas, telo si zvyka skor na klud a zataz (chodza) mu robi obcas problemy. je to nedokrvenim a podobne. ale myslim, ze bell ti pomoze viac :)

17 Okt 2008, 16:35
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Charakter bolesti? no nieco take ako keby mi stuhnu vsetky svaly jednoducho ma nechcu posluchat...Ked cchem urobit krok tazko to ide..A ale po takych 10minutach statia mozem ist dalej..A ked sa naozaj ponahlam tak normalne zacnem krivat na obe nohy.. :?A rovnomerne po oboch nohach ma to boli

18 Okt 2008, 17:57
Profil  ICQ  
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ades píše:
podla mna to bude tym, ze si bol zvyknuty na zataz (parkour) a teraz ked vynechavas, telo si zvyka skor na klud a zataz (chodza) mu robi obcas problemy. je to nedokrvenim a podobne. ale myslim, ze bell ti pomoze viac :)
heh, ades, nemyslim si, ze to ho viem viac ako ty :)

existpierrre opisal to, co sa vola klaudikacne bolesti v nohach. Sposobuje to nedokrvenie svalov. Inak je zaujimave, ze to citis iba na jednom svale, podla toho opisu je to mozno musculus soleus ? neviem, musel by si presne povedat, kde je ten sval. Ides peso, cize svaly zacinaju pracovat a potrebuju vacsie prekrvenie ako v pokoji, ale potrebne ziviny sa dostatocne nedostavaju ku svalu, cize sa tam nedostava energia(ATP) potrebna na uvolnenie svalu a preto ti sval stuhne. Musis postat, aby sa svaly dostali to co potrebuju a potom nemas problem.

moja rada - je to iste co si napisal , ked chodis, chod pomalsie , nezatazuj nohu a co som citala, tak by si mal obmedzit fajcenie (ak nefajcis je to v pohode)

ale ak by sa ti zhorsil stav, chod k doktorovi , nepaci sa mi, ze pises iba o jednom svale, to by chcelo vystetrit cievy na tej nohe

//autoeditácia príspevku ( 18 Oct 2008, 20:48 )
1C3 píše:
Charakter bolesti? no nieco take ako keby mi stuhnu vsetky svaly jednoducho ma nechcu posluchat...Ked cchem urobit krok tazko to ide..A ale po takych 10minutach statia mozem ist dalej..A ked sa naozaj ponahlam tak normalne zacnem krivat na obe nohy.. :?A rovnomerne po oboch nohach ma to boli
1C3

to, ako ti to vznika som uz popisala uz u existpierra

cize , pokojna chodza, ziadna zataz

18 Okt 2008, 20:48
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
moju mamu tiez trapy tento problem, takze opisem co si myslim, zeby to mohlo byt..

fajci dost dlho, ale nie vela, takze ak fajcis kratko ale vela cigariet, tak to ma asi rovnaky efect - zuzovanie ciev a teda ak sa ponahlas, nestiha sa krv dostavovat do lytok...

a je oeste aj obezna, takze to este celu situaciu zhorsuje... lenze kedze si robil parkour, takze asi nefajcis a ani nie si obezny.....ci sa mylim ?

19 Okt 2008, 4:37
Profil  ICQ  YIM  Skype  Pokec  Facebook  LinkedIn  MySpace  Twitter  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Presne tak nefajcim a niesom ani obezny mam vysportovanu postavu..Takze obezita ma obchadza.:)

19 Okt 2008, 9:27
Profil  ICQ  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
1C3 píše:
Presne tak nefajcim a niesom ani obezny mam vysportovanu postavu..Takze obezita ma obchadza.:)
este jedna vec, nemas ploche nohy ?

19 Okt 2008, 10:14
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Mam ploche nohy moze to byt aj tym?

19 Okt 2008, 10:16
Profil  ICQ  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
1C3 píše:
aj ja mam ploche nohy, ale nebolievaju ma, pretoze bud sedim doma, alebo v aute, alebo v skole, alebo sedim v krcme :D takze nikam nechodim po vlastnych :oops:

kedysi ma bolievali, ked som bol maly, ale to taka divna bolest, nie sval(lytko), ale ako keby nieco medzi tymi kostami.... :?

19 Okt 2008, 10:20
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Príspevok 
1C3 píše:
moze to byt aj od chrbtice

19 Okt 2008, 17:02
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia