Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 29 Júl 2014, 22:50

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 
Cipova autobusova karta
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Cipova autobusova karta
Kedze som tu podobnu temu nenasiel (vacsina bola o MHD) tak zakladam novu.

Mam nasledovnu otazku, jedna sa o to ze dost casto cestujem autobusmi a vyuzivam sluzby viecerych dopravnych spolocnosti. Je mozne vybavit si cipovu dopravnu kartu (nie studentsku zlavnenu) napriklad v SAD Nove Zamky (pod ktoru spada nase mesto) a pouzivat ju aj v autobusoch ktore prevadzkuje Veolia Transport Nitra? pripadne na MHD v niektorych mestach?

jedna sa mi hlavne o to aby som sa nemusel vzdy trapit s drobakmi a zatazovat penazenku :D

05 Jan 2010, 21:29
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Naco sa zakladaju take temy? Staci ti parminutovy rozhovor s tetou pri okienku alebo s vodicom ked budes cestovat.......a vies vsetko a lepsie nez tu....

05 Jan 2010, 21:51
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
kedze vyuzivam sluzby 2 dopravcov (SAD Trnava, SAD Trencin) tak musim mat 2 cipove karty, pretoze s trnavskou kartickou sa neda platit v trencianskom buse (vypise mu, ze karticka patri k inej SAD)

ale ak nechces vyuzivat karticku na platbu, ale len na zlavu, tak ti staci jedna a ta ti plati vo vsetkych autobusoch (vsetky SAD a aj spolocnosti ako Slovak Lines a pod.)

05 Jan 2010, 22:55
Profil  ICQ  Facebook  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Moja skúsenosť je taká, že síce z mojej trenčianskej SAD karty nemôžem platiť napríklad v autobusoch trnavskej SAD, ale táto karta platí, čiže mám polovičné-študentské cestovné, akurát musím zaplatiť v hotovosti.
A to nie je len moja skúsenosť, ale fakt. Aj keď neviem, či autor témy smeroval zrovna na toto.

05 Jan 2010, 23:25
Profil  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
LA: asi preto lebo teraz dlhsiu dobu nebudem nikam cestovat a ani nemam cas ist do mesta sa opytat tej pani v okienku a z dopravneho podniku mi neodpovedaju na maily :)

ide mi o to ze casto cestujem z Levic do Topolcian s prestupom v Nitre a medzi Nitrou a Topolcanmi premava Veolia a medzi Levicami a Nitrou dialkove busy (no neviem kym su prevadzkovane), SAD Nove Zamky, SAD Zvolen a podobne

nejedna sa mi o ziadnu zlavu iba o to aby som sa nemusel stale hrabat v penazenke a preberat drobne cipovou kartou je to pohodlnejsie no vyzera to tak ze budem si musiet zaobstarat 2 karty

06 Jan 2010, 0:13
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ano, ak chces platit cipovovou kartou, tak si musis od kazdeho prevadzkovatela (SAD) zakupit ich cipovu kartu... ak nevies kto je prevadzkovatel tak sa staci pozriet na autobus, maju to tam napisane, alebo staci kliknut na http://www.cp.sk na detail spoja, a aj tam je napisany prevadzkovatel

u tych dialkovych liniek je to povacsine tak,ze sa plati v hotovosti, a jedina zlava je to, ak si napriklad student/ZTP... ale ak natrafis na autobus, od ktoreho mas karticku, tak samozrejme platis s tym a mas to este lacnejsie

// este ma napadlo, ze ak si student tak by si si mohol vybavit ISIC kartu a potom ti bude stacit len tato jedna a plati na vsetko (bus, vlak atd.)

06 Jan 2010, 1:54
Profil  ICQ  Facebook  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
budes si muset vybavit aj novozamocku cipovku...ja mam len veoliacku a raz za cas mi ide aj novozamocky bus a je to dost otravne sa tam v tej penazenke hrabat ale nejaka tragedia to neni

//ale samozrejme mas narok na polovicny/studentsky ak sa preukazes aj tou Veolia kartou

06 Jan 2010, 2:28
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja by som si zaobstaral dve cipove karty ved veolia stoji (stala za rezimu koruny) 1sk

06 Jan 2010, 11:17
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Záleží na tom, koľko máš rokov, riešenie je mať aj jednu kartu od dopravcu, a u druhého mať peniaze nahraté na ISIC karte. V zásade ale potrebuješ 2 karty, ako už bolo povedané.

06 Jan 2010, 14:38
Profil  ICQ  Twitter  WWW
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Moje skusenost su take ked som isiel busom od veolia tak mi autobusar povedal ze tou kartou nemozem platit z karty (karta SAD Nove zamky) ale za drobne som s tou kartou mohol (preukazat ze som student) kupit polovičny/studenstky listok.

TAkze ti nič ine neostava bud si vybavit druhu kartu alebo stale kupovat listok za drobne :wink:

07 Jan 2010, 0:36
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja co mam kartu tak ta plati aj na SAD Humenne, Michalovce, Kosice a aj Presov. Este som sa nestretol, zeby mi ju nezobral sofer.

08 Jan 2010, 19:06
Profil  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no plati na vychode pretoze dopravcovia su v EmBASE, je tam aj DPMK atd...lenze na Slovensku je to tak ko*ot vyriesene ze ked ja pridem s kartou s z DPMK do nejakych Piestan, ukazem vodicovi MOJU kartu na ktorej je velkym napisane STUDENTSKY plus je tam moja fotka, tak mi ta zlava neplati ani bohovi, a je to maximalny debilizmus. Pritom pouzivaju tiez informacny system EmTest cize urcite nema problem dokazat ze ta zlava naozaj plati. To iste sa mi stava ked idem na Liptov, tam je dalsi zgeneny dopravca co musi byt vynimocny, sad liorbus, pekne cestujem za plnu sumu, to aby si clovek jak posledny fas vybavoval v kazdom okrese inu cipovku, na hlavu postavene. Samozrejme s ISICom to uz je inak, ten plati vsade. Co je dost divne pretoze ta karta ma tu istu funkciu, az nato ze tam nieje priamo napisane ze chodim na nejaku skolu ale je tam napisane ze mi plati zlava.

09 Jan 2010, 0:57
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
persing: zlava by ti mala platit vsade, akonahle mas od jedneho dopravcu karticku, kde mas napisane, ze si student, musia ti zlavu uznat, jedine co nemozes je platit cez nu, ale 50% zlavu musis dostat.... treba si ju asi vyhadat

09 Jan 2010, 0:59
Profil  ICQ  Facebook  
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Zľava by mala byť 40% pre študenta a uznať ju musia všetci dopravcovia, ale pokiaľ máš na karte kredit a chceš platiť nim, tak to už nemusia uznať všetci (zatiaľ mi vždy vodiči odpovedali na to tak, že vraj tie "strojčeky" vôbec neprečítajú kartu toho druhého prepravcu, ani keby som veľmi chcel, ale neviem či je to naozaj tak).

Ale pokiaľ sa preukážete študentským preukazom, tak kdekoľvek na Slovensku platí zľava do 15 rokov 50% a nad 15 rokov by to malo byť 40% (síce pred dvoma rokmi mi tých 40% po prepočte sedelo, ale od predminulého roku mi to vychádza len na nejakých 35% :roll: ). Ďalšia vec je, že pokiaľ chodíte na základnú a máte už 16, tak som sa nikdy nestretol s tým, že by odmietli dať 50% zľavu, ale takým, čo prepadli a mali už 17, niektorí 18, tak im už často dali len 40% zľavu, ale záviselo to dosť od konkrétneho vodiča.

pershing: ale v každom prípade by som sa po odmietnutí trošku hádal s vodičom...Je to podobné ako občas zvyknú vyje*ávať s batožinou...

09 Jan 2010, 1:09
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
batozina to je kapitola sama o sebe, no vravim pytam zlavneny listok pyta odomna kartu > prilozim a on mi povie ze musim mat cely ze to neplati... a pritom som mu predtym vravel ze chcem platit v hotovosti.

09 Jan 2010, 2:14
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Tak toto sa mi našťastie ešte ani raz nestalo, ale pekne by ma to nahnevalo... Pravda ale je, že niektorí vodiči sú naozaj dosť arogantní, ale na druhej strane niektorí sú riadni pohoďáci :D dosť bolo OT :)

09 Jan 2010, 3:02
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Cipova autobusova karta
taka trosku odveci otazka, ale skusali ste uz niekedy cestovat na ISIC?? ved posledne 3 razy ked som sa o to pokusal mi vodic povedal nech "to" prilozim k snimacu. no ale samozrejme "to" nepiplo a on mi nechcel zlavu uznat :(

04 Feb 2010, 20:05
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia