Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 02 Aug 2014, 8:31

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
Citacka knih - pomoc s vyberom
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok Citacka knih - pomoc s vyberom
Caute,

viete mi niekto poradit nejaku citacku knih na ktorej by som hlavne mohol citat knihy vo formate pdf, a to farebne? Cena okolo 150e :)

Dakujem :)

10 Dec 2011, 19:05
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Citacka knih - pomoc s vyberom
hitman píše:
Caute,

viete mi niekto poradit nejaku citacku knih na ktorej by som hlavne mohol citat knihy vo formate pdf, a to farebne? Cena okolo 150e :)

Dakujem :)

hoj,

v takejto cene by som kukal určite na amazon kindle výhoda je jednoduchosť, rýchlosť a kvalita :)

najlepšie že dostaneš email od amazonu ktorý si napáruješ na svoj mail napr. a potom si z toho svojho majlu pošleš v hoc akom formáte knižku a v amazonu ti to prekonvertuju a cez wifi ti to knižka krásne sama stiahne :) kolega si kúpil tento http://www.amazon.co.uk/Kindle-Wi-Fi-6- ... 411&sr=8-1 mal som česť sa s ním pohrať a rozmýšľam aj ja nad kúpou dodanie bolo 3dni na slovensko.

13 Dec 2011, 16:44
King
King
Obrázok užívateľa

čaute, aj ja plánujem kúpiť nejaký ebook reader (darček pre manželku).

1) aký je lepšie kúpiť? nejaký takýto na báze E-INK technológie alebo skôr nejaký takýto s podporou netu a videa?
2) ako sme na tom na Slovensku s predajom e-bookov? je už nejaká dobrá ponuka? pochopiteľne hlavne beletria.

vopred díky, K+ za každý názor!

02 Jan 2012, 21:42
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

e-ink je samozrejme lepsi ak to chces hlavne na citanie. neziari takze neunavuje oci a ma lepsiu vydrz. ako je to s predajom e-bookov na slovensku neviem ale warez existuje.

02 Jan 2012, 22:57
King
King
Obrázok užívateľa

ropman: googlil som troška ohľadom toho, E-Ink je určite lepší ako píšeš nielen kvôli očiam ale aj kvôli výdrži baterky. výdrž batérie do 30dní je skvelá vec :smt023

zaujímal by ma však ešte výkon čítačiek s dotykovým displejom - je to porovnateľné s tabletmi? dajú sa na to nainštalovať aj
nejaké menšie hry? film (nejaký 700MB divx) neseká? netreba ho konvertovať do nižších rozlíšení/bitrate? dá sa na tom bez problémov rejdiť po internete? gmail, FB, YT atď?

čo sa týka warezu tak po tom som troška googlil tiež :roll: ale "výber" neni nič moc, teda aspoň ja som na nejaký dobrý zdroj SK kníh nenarazil. (ak niekto pošle link v SS tak budem len rád :wink: ) ale pokiaľ budú legal eknihy v cene 3€-5€ tak nejaký warez ani nemienim riešiť.

02 Jan 2012, 23:52
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

browsovat sa na niektorych da (aj to skor citanie clankov, fb, yt velmi nie) ale fakt je to dost onicom kedze e-inku dost trva kym sa prekresli obrazovka, na videa mozes uplne zabudnut a na hry tak isto :D proste to je primarne urcene len na citanie, nie je to tablet.

pozri si ebookforum.cz

03 Jan 2012, 9:34
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Ja osobne by som kupil amazon kindle. Citanie knih vyborne, funkcie vyborne, surfovanie po internete a VYBORNE citanie. Kindľa normalne precita anglicky text bez zajakavania, dokonale, ako clovek ba este lepsie. Ziadne hlaskovanie, ziadne intonacne problemy. V tescu v londyne to vyslo dost lacnu na vtedajsiu cenu. A starsie knihy sa daju stahgovat z toho projektu gutenberg, a nove knihy kupovat z martinusu (o polovicu lacnejsie).
(hovorim o Amazon kindle 3 3G)

//Odporucam hlavne pre anglicky hovoriacich

03 Jan 2012, 12:30
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Nepotrebuje E-ink energiu len na prekreslenie obrazovky? To znamena, ze by to vydrzalo na jedny baterky aj vecnost? Ci si to pletiem s nejakou inou technologiou...

03 Jan 2012, 19:31
Profil  ICQ  YIM  Skype  Pokec  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Viem že to už je asi neskoro ale možno pre ďalších čo by to chceli.

Čo tak toto? http://www.alza.sk/wooky-tablet-reader-d278099.htm
IMHO na čítanie kníh to stačí, máš tam androida + Časopisy za 350KČ zdarma a jednu knihu do 490KČ zdarma.

10 Jan 2012, 18:04
Profil  ICQ  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Ahoj.

Tiez nad nim premyslam....
Pls, ak mi tiez ide najma o pdf a samozrejme su tie knihy v slovenskom jazyku (cize makcene, dlzne....) - ako to zvlada?
A listovanie pdf - pohodicka?

jumper píše:

hoj,

v takejto cene by som kukal určite na amazon kindle výhoda je jednoduchosť, rýchlosť a kvalita :)

najlepšie že dostaneš email od amazonu ktorý si napáruješ na svoj mail napr. a potom si z toho svojho majlu pošleš v hoc akom formáte knižku a v amazonu ti to prekonvertuju a cez wifi ti to knižka krásne sama stiahne :) kolega si kúpil tento http://www.amazon.co.uk/Kindle-Wi-Fi-6- ... 411&sr=8-1 mal som česť sa s ním pohrať a rozmýšľam aj ja nad kúpou dodanie bolo 3dni na slovensko.

//autoeditácia príspevku (30 Jan 2012, 14:28)
Tu
http://www.ipod.sk/2010/09/amazon-kindle-3-skusenosti-recenzia.html
je recenzia o Kindle.

A je tam aj poznamka:
Citácia:
Čítanie .pdf na Kindle 3 naozaj nie je pohodlné, kúpte si radšej Kindle DX.

Ale Kindle DX je zase paradne drahsie....
Tak neviem.

//autoeditácia príspevku (01 Feb 2012, 13:31)
Nikto nic...
Skusim sa takto opytat: Pokial by som si ju zobral a zaroven viem, ze na pdf je ten rozmer maly, a zaroven mam kopec knih v pdf - nie je problem dostat ich z formatu pdf do nejakeho "kindle formatu"?
Ak je to bezny text s jednoduchym formatom (vacsinou beletria).

A druha vec: Ak je ten format zlozitejsi a su tam aj obrazky - tak skor listovat strany ulozene ako obrazky - spravne rozumiem?

//autoeditácia príspevku (05 Feb 2012, 12:54)
Nikto nic k tomu, co som napisal?
Nejako sa neviem rozhodnut, ako dalej...

//autoeditácia príspevku (13 Feb 2012, 10:10)
...medzicasom ziadne reakcie... chcem len doplnit, ze som si kupil Kindle Touch a zatial maximalna spokojnost.
Az taka zavislost, co je v pripade kniho pozitivne. :-)

13 Feb 2012, 11:10
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ak to ma este cenu, tak brat ma DX-ku a nadava na nu. stratila podporu v novych FW, nevie makcene, dlzne, s cyrilkou/azbukou ma tiez problemy. je nutny JB a ten tiez neriesi vsetko. takze s Kindle 3G som velmi spokojny a aj brat sa o nej vyjadril uznanlivo...
mam otazku: ako je to s 3G a novinami? ten je mi jasne, ze na smecko, by som si musel zaplatit Piano, ale naozaj by mi kazde rano chodilo kazde rano na mail v mojej kindle a cez 3G by som si ho mohol stiahnut prakticky vsade? alebo to funguje uplne inak?

21 Mar 2012, 14:56
Profil  Facebook  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia