Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 23 Júl 2014, 11:51

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
DvB-T vs. HD DvB-T/C tuner
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok DvB-T vs. HD DvB-T/C tuner
Dobry den, chcel by som si kupit LED TV. Mam vyhliadnute 2 modely. Maju skoro rovnake parametre, az na to ze jeden z nich ma HD DVB-T/C tuner. Mohli by ste mi prosim objasnit aky je rozdiel medzi tymto tunerom a obycajnym DVB-T tunerom?

08 Mar 2010, 18:14
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: DvB-T vs. HD DvB-T/C tuner
DVB-C píše:
DVB-C je skratka pre Digital Video Broadcasting–Cable, čo v slovenskom jazyku znamená digitálne televízne vysielanie cez káblové distribučné siete, alebo cez systémy MMDS a MVDS. Alebo jednoduchšie: digitálna káblová televízia. Oproti káblovej analógovej televízii sa DVB-C vyznačuje výrazne vyšším počtom a ponukou televíznych programov, ale aj ponukou celého radu funkcií, ktoré zvyšujú komfort a zážitok zo sledovania televízneho vysielania.
Služby DVB-C poskytujú zväčša kábloví operátori a operátori MMDS a MVDS, ktorí dosiaľ poskytovali služby káblovej analógovej televízie. Svoje koaxiálne rozvodné siete vďaka technologickému vývoju modernizovali a prebudovali na optické alebo hybridné opticko-koaxiálne siete, ktoré dokážu ponúknuť vysokokvalitné služby digitálnej televízie, vysokorýchlostného internetu a telefónne služby prostredníctvom jednej zásuvky v domácnosti.

DVB-T píše:
Digital Video Broadcasting - Terrestrial. Digitálne terestriálne (pozemské) televízne vysielanie. Pre príjem signálu DVB-T je potrebný digitálny set-top box určený pre systém DVB-T, prípadne televízny prijímač so zabudovaným dekodérom. Výhoda - lepšia kvalita obrazu, možnosť prijímať väčší počet programov, televíziu vo vysokom rozlíšení HDTV či interaktívne služby

08 Mar 2010, 18:25
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

DVB-T ti umožní prijímať digitálne vysielanie šírené vzduchom bez set-top-boxu. DVB-C ti umožní prijímať digitálnu káblovku bez set-top-boxu, napríklad Satro v BA či kto to bol. Pri UPC je to na nič, lebo sú idioti a karty so STB párujú.
Skús napísať, ako prijímaš TV vysielanie, prípadne čo by si chcel v budúcnosti, ale skôr by som išiel aj do toho DVB-C ak nie je nezmyselný rozdiel v cene. Ale ako bernú mincu ber radšej parametre obrazu, toto je taká chuťovka.

08 Mar 2010, 19:35
Profil  ICQ  Twitter  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

dvb-t a dvb-c už maju v sučasnosti všetky modely (okrem najlacnejšich), takže tym by som sa veľmi nezaoberal. Hlavne by som bral taky, ktory ma za danu cenu čo možno najlepši obraz. Ak je ten led model EDGE LED (podsvietenie po stranach), tak tie su dosť o kompromise pokiaľ ide o kvalitu obrazu. To podsvietenie ma viac negativ ako pozitiv.
A ešte jedna rada, podľa papierovych parametrov sa neriaď, su to len marketingove klamstva.

08 Mar 2010, 21:50
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Tak rozmyslal som nad Sharp lcd led (http://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/lc ... etail=7909 - TPD predajnu mam blizko domu, tak sa orientujem podla nej) a tiez Sharpom nejaky lepsim typom ( http://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/lc ... etail=9267 ) ... potom mi vsak padol do oka Sony lcd (http://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/lc ... etail=9966) .... Ktory je cca najlepsi? Alebo skuste poradit z podobnej cenovej ponuky. Dik

08 Mar 2010, 22:07
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

700-vka má 100 Hz, DVB-C tuner a usb naviac oproti 600-vke. Podľa mňa 100 Hz technológia má význam a preto, by som šiel do 700-vky. Sonáku som na chuť neprišiel.

09 Mar 2010, 0:01
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

V prvom rade treba povedať, že vyberať medzi tymi Sharpami a tym Sony je trošku scestne. Tie Sharpy su totiž v uplne inej kategorii ako ten model 402-ka od Sony a teda neporovnateľne (Sony ma iba preto podobnu cenu ako Sharp, lebo je to uplna novinka). Nehovoriac o diametralne odlišnom podani obrazu vzhľadom na rozdielne podsvietenie.
Pokiaľ oželieš relativne chudobnu vybavu (oproti konkurencii) a maš kvalitny signal, tak Sharpom chybu neurobiš. Tiež by som volil skôr model 700. 100 Hz sa zide.

09 Mar 2010, 10:36
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Narx, SiS a 0 hostia