Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 25 Apr 2014, 3:13

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Formátovanie disku
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Formátovanie disku
Hi, mám taký problém, včera som robil reinstall win.... A stále mi cez reinstall win nejde preformátovať disk... :( Neviete niekto pomocť?? Alebo aspoň povedať, či sa nejako inak nedá disk naformátovať?
PS: Disk mám iba 1, som lama v PC :D

10 Máj 2008, 9:56
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
a prečo ti to nejde?nerobíš to zle?
disk sa dá ešte naformátovať pomocou programu Partition Magic...stiahni si ho..to je už jednoduché

10 Máj 2008, 10:23
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Opak: disk ma iba jeden :wink: predpokladam, ze mysli len jednu particiu..a na tej bude zrejme aj win takze to urcite nenaformatuje cez Partition Magic...

inak nechapem vyraz "neda sa naformatovat po reinstalli"...disk sa formatuje pocas (resp pred, ak by niekto chcel chytat za slovicka) reinstallu..das cd do mechaniky, nastavis v BIOS-e prve bootovacie zariadenie na CD/DVD-ROM, restartnes pc, spustis instalaciu a v jednom z krokov si vyberas disk (particiu) , na ktoru sa ma system instalovat..kedze mas len jednu vyberies tu a v dalsom kroku vyberies formatovat systemom NTFS, pockas kym sa doformatuje, restartne pc a pokracujes v instalacii...

10 Máj 2008, 10:39
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No práveže, keď som inštaloval win... a vtedy som mal dat D (ako vymazať a potom spraviť new ne?) A dal som D a nic nezacalo robit...

10 Máj 2008, 11:35
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
konyk87 ti napísal presný postup tak neviem čo tu ešte riešiš :wink:

10 Máj 2008, 12:44
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
achjo, ale ja som nespravil ziadnu chybu, proste pri instalacii windowsu mi nejde preformatovat disk....

10 Máj 2008, 13:51
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
a to už z jakého dovodu?niečo ti zahlási alebo sa nič nedeje alebo čo?

10 Máj 2008, 14:07
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ides do tento pocitac a kliknes si na particiu (disk) pismenko pravym tlacitkom a das format... kolko mas particii ? predpokladam ze dve.. C a D.. chces formatovat D
nemas na D windows ? ale ono by to napisalo chybu.. cize tebe to neurobi vobec nic.. ani nehodi tabulku (priloha)
v tom pripade pouzi nejaky iny program ako windowsacky.. ako bolo pisane Partition Magic..

Prílohy:

10 Máj 2008, 16:19
Profil  ICQ  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mám len C

10 Máj 2008, 17:36
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Morka píše:
mám len C
preto ti to nejde a ani nepojde sformatovat... to je ako keby si chcel sameho seba vymazat..
myslis si ze windows dovoli aby si ho zmazal ? ono to napise chybu ze nemoze sformatovat.. nepojde to na tom operacnom systeme..
ak by si dal HDD do ineho PC tak to pojde.. mozes to zmazat (sformatovat) napriklad instalacnym CDcko windowsom.. nabootujes ho a potom sa opyta kam nainstalovat windows.. cize sformatnes particiu.. inak rozmyslam ze k comu ti to asi tak je.. akurat tak dojdes o vsetky data na tom disku.. vratane windowsu

10 Máj 2008, 18:12
Profil  ICQ  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok POMOC prosím ...
Dobré ráno ...

Vec: Mám na svojom počítači (PC) 3 Disky C,D,E

C: celková veľkosť 6,83GB
D: celková veľkosť 113GB
E: celková veľkosť 113GB

Problém alebo vec, ktorú neviem je zlúčiť disk C z diskom D viem, že sú programy ako Partition Magic a iné ale problém je že na C bol nainštalovaný sekundárny (2) Windows ktorý som po určitom čase odstránil len "shift delete všetkých priečinkov docielil som volného miesta z celkovej veľkosti 6,83GB na 5,48GB no neviem ho naformátovať ... dá sa formátovať disk s pozostávajúcimi súbormi Windowsu ? podotýkam, že mám windows ešte na disku D ... taktiež XP service pack 3 ... bojím sa, že keď to formátnem cez partition magic to C a zlúčim ho s diskom E (neobsahuje inštaláciu windows) tak mi nespustí vôbec windows prípadne nastanú problémi po reštartovaní počítača po tomto úkone a jediná možnosť bude všetko formátovať ... niečo na štýl zlúčenie diskov reštartovanie PC a následná čierna obrazovka pri štarte windowsu z D (niečo podobne sa mi myslím stalo cca pred rokom v lete, keď som sa snažil cez Partition Magic zlúčiť 2 disky kde na jednom z nich bol zas len sekundárny windows podotýkam, že som disk aj napriek všetkému sformátoval no po reštarte som mohol všetko robiť od znova (inštalacia windows, programy a ine ale nie na disku ktorý som formátoval ale naopak na disku ktorého som sa ani nechytil v "" (teda pomocou programu alebo inak) ...

pls ako postupovať ? ak sa niekomu chce bodový postup nie som zas taká lama takže nič extra na pár riadkov prípadne par screenov kde klikať v nejakom tom programe ak ma viac možnosti formátovania ten program ...

29 Jún 2010, 7:39
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Formátovanie disku
Morka: Bolo by dobre keby si aspoň napísal aký Windows sa chystáš inštalovať.

A v prvom rade... Inštaluješ to tak že vo windowse hodiš dnu CD ono sa ti otvori, dáš install a ide? Alebo resetneš PC dáš nabootovať z CD a až tak inštaluješ Win?

29 Jún 2010, 9:20
Profil  ICQ  Skype  Facebook  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Zdravim.. Mam disk rozdeleny na 3 particie.. na C mam windows XP, na D som si teraz nainstaloval win 7 a na E nemam nic.. Chcem particiu C sformatovat, no hned mi vypise ze to nie je mozne.. Zrejme asi bude treba najprv ten windows odtial nejako dostat.. Ako ho odinstalujem a nasledne naformatujem particiu C? Chcem totizto pouzivat len win 7. Vdaka

24 Júl 2010, 16:34
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

...a keď vymazávaš ten C. ta máš spustený win7?...

24 Júl 2010, 19:47
Profil  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

...a keď vymazávaš ten C. ta máš spustený win7?...

ano.. ale uz je to jedno.. nainstaloval som win7 do Cčka a Dčko naformatoval.. prečo nešlo naformátovať céčko neviem..

24 Júl 2010, 21:14
Profil  ICQ  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Zdravím vas,mam problem s formatovaním HDD.
Hdd mam rozdeleny na C D,vcera som chcel preinstalovat Windows, ale po instalacii mi restartol pc a v biose som dal instal new win,a ked som si mal vybral disky,d som zmazal lebo SOM HO CHCEL ZLUCIT S C, a tu je chyba, nechce mi to zlucit.ani formatnut C,len mi zmaze windows ale nie Program Files a ine dokumenty na C,potrebujem formatnut C a zlucit D snim.No neide vobec, ana Partition MAGIC mi ukazuje Disk ako dynamic Disk,pritom mal by byt ako NTFS alebo Flat alebo nieco take..Neje nahodou disk C nejak chcraneny uz od SP3???Doteraz som stym problem nemal pri instalacii

Ak by vedel niekto skuste napisat aj postup,kde by som asi robil chybu
Windows XP proffesional SP3 som pouzival,instalujem len SP2,anglicka verzia,D

14 Mar 2011, 18:02
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Nedá sa to napísať stručne a jasne? Ja tomu proste nerozumiem. Ako "v biose som dal instal new win" a iné veci.
Pokiaľ tam nič nemáš, a chceš mať iba C:, tak proste reštartni PC z CD, zruš partície a urob inštaláciu, a je to.

14 Mar 2011, 18:54
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

ale ved otom to je...neda sa zrusit D particia...ked ju zmazem ostane mi C pod C neznama particia...s miestom D 50gb.....
Neide ani naformatovat C

14 Mar 2011, 18:57
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Popíš postup, ako to robíš. Lebo potrebuješ zrušiť aj C: a potom urobiť C: z celého disku, nie?

14 Mar 2011, 19:03
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Presne ...

Vlozim disk do mechaniky....spustim instalaciu...Istalacia noveho Windowsu,,,,vlozim kod..instaluje,,ressetne,Spustit istalaciu windowsu.....modra obrazovka windowsu nabehne,
Instalovat New Windows, ponuka ci chcem na povodny alebo upravit zlozenie disku nieco take...
Upravit ukaze C - D
D zmazem a vyberiem C
C sa neda zmazat! neponukne ani moznsot formatovania, po vymazani D nezluci s C akoby mohlo C ostane povodne, d mozem zmazat aj rozdelit este na dalsie particie...ale nezluci to nika s C lebo C akoby bolo chranene proti mazaniu alebo cosi take..no a potom uz len vymaze C (obsah windowsu)a instaluje novy windows...

V priecinkoch Prog files a dokumenty mm stare veci

//autoeditácia príspevku (15 Mar 2011, 10:48)
tak sa najde niekto kto vie stym pomoct?

15 Mar 2011, 11:48
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia