Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 17 Apr 2014, 14:58

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4973 ]  Predchádzajúca  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 249  Ďalšia

Choď na stránku
Fotografia - novinky, technika, diskusia
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Fotografia - novinky, technika, diskusia
vážení fotografi skúste poradiť...

bol som oslovený známou o nafotenie maličkej svadby(nie celej skôr len oficiálna časť bez umeleckých fotiek) . Všetko sa to deje moc narýchlo peniaze niesú žiadna honostná hostina, žiadne limuzíny, minimum hostí. Na fotografa peniaze tiež niesú keď to odmietnem bude to fotiť starší brat s kompaktom...
Viete aké mám skúsenosti s fotením, viete akú mám cca techniku. Ak to vezmem mám 2 mesiace na prípravu aby to z mojej strany bolo čo najlepšie.
Čo navrhujete ?

01 Jan 2012, 23:34
Profil  ICQ  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ak si nie si isty ze to na 100% zvladnes ruky prec....

to ze ked nie, tak brat s kompaktom je sice dost smutne, ale musis si polozit otazku ci na to mas(tiez je mozne ze kedze im to je tak jedno tak mozno ani neuvidia rozdiel resp neuvidia nedostatky), svadba je o sekundovych momentoch ktore sa nebudu opakovat..

PS: ja som mozno iny, ale prvu svadbu som si dovolil nafotit po niekolkych rokoch fotenia a aj to som fotil zadarmo pre dobreho priatela bez zaruk... to som ale ja... viem ze aktualne je aj trend ze svadby robia ludia co maju jeden mesiac lacne telo a kit sklo a uz su svadobnymi fotografmi

01 Jan 2012, 23:53
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

tak neviem.... ziadne fotenie beriem ako rutinu vzdy sa nieco moze pokazit...
Ale ked sa na to pozriem ako na reportaz na urade a pred uradom, tak si to viem predstavit.

02 Jan 2012, 0:03
Profil  ICQ  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

veď to skús aspoň ako chlapec10, zadarmo, bez záruky :) aspoň ti to dá skúsenosti nie?

02 Jan 2012, 0:21
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Popýtaj sa kamarátov, či nechystajú v najbližšej dobe dáke rodinné oslavy alebo svadby a či by si si to tam nemohol ísť "natrénovať". Nie ako hlavný fotograf, ale aby si vedel, do čoho ideš a či máš na to. Akurát sa ten fotograf, čo to bude fotiť, bude tváriť asi dosť kyslo...

02 Jan 2012, 0:26
Profil  ICQ  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

co sa týka fotenia rodinných osláv mám to za sebou, nedávno som nafotil stužkovú (a myslím že aj celkom dobre).

či si verím neviem, viem však že ak pôjdem (zadarmo) nemôže to byť horšie ako starší brat s lumixom (myslím si)

02 Jan 2012, 0:55
Profil  ICQ  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

To určite nie... ber to tak, že ti to dá ďalšie skúsenosti :) a možno nakoniec budú tie fotky tak dobré, že za ne aj niečo dostaneš :)

02 Jan 2012, 1:27
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

naskytuje sa tu este jeden aspekt... a za to tu ocakavam kritiku... a to ze, sice neviem ako velmi blizka ti je ta osoba... ale taketo veci sa nemaju fotit zadarmo lebo to se*e trh.
Zas som v tom mozno iny, ale ja zadarmo pre nikoho nefotim rovnako ako nefotim pod cenu... vazim si seba, kolegov a trh, a viem ze ked niekoho podleziem moze sa to stat aj mne (aj stava, je to az usmevne ked vam firma oznami ze za moju hodinovu sadzbu nasli nejakeho "kazica" na cely vecer) aj tu svadbu co som fotil pre kamarata som fotil zadarmo lebo som mu dlzal hodnotnu protisluzbu... Predpokladam ze ked prides za kamosom ITkom, tak ti neda PC zadarmo, rovnako ako u krcmara nemas zadarmo 100e ucet...

Fotis stuzkove, ides svadbu, technika nieco stoji, opotrebuje sa(na svadbe hodne :) ) preco mas ist do straty?

02 Jan 2012, 1:28
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

na svadbu si netrúfam ani ja a to už mám za sebou rodinné akcie, oficiálne bankety, konferencie a tak.. ide o to, že takéto akcie sa zabudnú, ale svadba je väčšinou len jedna a tie fotky by mali stáť za to...

tiež tvrdím, že keď na to príde a kámoši sa začnú ženiť a tak... tak prvé svadby zadarmo a bez záruk (2-3) ... momentálne na to nemám ani techniku, ani skúsenosti, ani guráž... potom ak bude spokojnosť tak ťažkú kasu za to brať... svadby sú náročné na techniku aj na fotografa - treba sa nechať zaplatiť..

mám známeho, čo má foťák rok a svadby fotí asi pol roka... a jeho filozofia je "máš pevnú 50? máš vyhraté" - jeho fotky nie sú zlé, ale od profi svadobného fotografa to má hodne ďaleko... takže je to len na tebe... choď si to skúsiť a bez záruk... to je dôležité aby to vedeli

02 Jan 2012, 1:36
Admin
Admin
Obrázok užívateľa

Mne sa stalo to iste, akurat mne volali 23 minut pred svadbou. Bola to mala utajovana svadba spojena s krstom. Ja som pod takym mensim tlakom kamaratovi neodmietol, ale bola to chyba. Fotky mi z mojho pohladu nevysli i ked oni boli spokojny. Polovicu vybavy som zabudol doma, fotak nabity na 6% a blesk asi na 10%. Obidve veci zomreli hned po skonceni.

Ak mas 2 mesiace na pripravu, dalo by sa to zvladnut a ak to ma fotit niekto len s kompaktom tak pochybujem, ze by si bol horsi. Ja som fotil v kostole, blesk nedaval plny vykon z coho boli vacsinou fotky podexponovane, mladomanzelia sa mi stale otacali a farar na mna zazeral ked som mu behal po oltari. Dnes uz by som do toho takto narychlo nesiel.

02 Jan 2012, 9:39
Profil  WWW
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

masterdead: To je dovod, preco po foteni vytiahnem baterku z fotaku a dam ju nabit, rovnako tak z blesku. Aspon mam istotu, ze je fotak vzdy nabity a mozem kedykolvek fotit. No stalo sa mi, ze som fotak vzal, ale baterka ostala vo vypnutej nabijacke zastrcena, druha podobna situacia sa stala, ked som si vzal stativ, ale nevzal som si tu malu uchytku, ktora sa montuje na fotak a zacvakne do stativu, tym padom bol stativ nepouzitelny.

02 Jan 2012, 15:28
Profil  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

" Niekedy to proste vyjde a niekedy zase nie. Niekedy to za nic nestoji ale vam sa podari urobit perfektny zaber. Ale do topredu nikdy neviete. Mate vsak jedinu istotu - ze nic z toho nebude, ked to ani neskusite"
(Joe McNally)

cize takto: Niesom si isty ci to dopadne dobre, ale viem ze ked nepojdem tak to lepsie nebude. Dnes som mal telefonat od cudzich ludi ze videli moje fotky na funsite a ci by som bol ochotny ist fotit v septembri svadbu pretoze v ich okoli pytaju fotografi 300€ za noc a to sa im zda vela. Mja odpoved bola ze nie niesom ochotny. Koli skusenostiam.
Ale skusenosti clovek neziska ak bude sediet doma a pisat na forach o tom ako strasne chce fotit...
Cize ak vo feb. pojdem fotit svadbu pre znamu, tak sa tak to bude preto, ze nie je co pokazit (bud ja alebo nikto). A dohoda bude taka ze o peniazoch sa budeme bavit ak sa snimok podari. A ja viem verim ze sa podari...

02 Jan 2012, 16:57
Profil  ICQ  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

klm16 píše:
" Niekedy to proste vyjde a niekedy zase nie. Niekedy to za nic nestoji ale vam sa podari urobit perfektny zaber. Ale do topredu nikdy neviete. Mate vsak jedinu istotu - ze nic z toho nebude, ked to ani neskusite"
(Joe McNally)

lenze joe na 100% nehovoril o svadbach :-) o svadbach plati
Citácia:
Musi to vyjst, lebo ked nie, je pruser. Vacsinou to za nic nestoji ale vam sa musi podarit urobit perfektny zaber. Ale to dopredu nikdy neviete ako. Mate vsak jedinu istotu - na konci budete radi ze to uz mate za sebou"

02 Jan 2012, 17:55
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

to je také pekné citovať mcnallyho.... keď budem mať nafotené to čo on, tiež budem také rozumy dávať...

02 Jan 2012, 18:04
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

http://nikonrumors.com/2012/01/04/nikon ... more-29938 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

04 Jan 2012, 20:06
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

tak nikon ma potešil novou 85/1,8G ... to bude ťažké rozhodovanie medzi ňou a Sigmou 85/1,4 ...

a sklamal ma tou D4 ... čakal som božský foťák so špecifikáciami, ktoré kopírkárov posadia naprdel... a ono nič... vylepšená D3s s videom

06 Jan 2012, 11:10
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Maki, skus to brat z toho lepsieho konca - D3 uz bol tak uchvatny fotak, ze na nom nebolo co vyrazne menit :)

06 Jan 2012, 12:34
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

človek by čakal, že za tú cenu to bude aspoň 50/60p točiť. a tie sample na stránke nikonu sú dosť škaredé http://www.nikon.com.au/tmp/AYl/lMj/yoT ... VE/VHB.jpg

06 Jan 2012, 12:41
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ak cloveku nestaci D4ka na odfotenie niecoho, tak problem nebude v D4ke ;)
Ja si myslim ze to su obstojne cisla ku D3s... na papiery vyzera 1dx lepsie... mozno bude aj naozaj, porovnam ked budem mat v rukach oboje, D4 si ale aj tak kupujem...
zatial sa da povedat ze d4 je lacnejsia :)
PS: Canon dostal nakladacku v generacii 1d3/D3 a 1d4/D4, takze tuto generaciu asi povedie canon...

06 Jan 2012, 13:10
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

ja nehovorím, že nestačí... hovorím, že som čakal niečo viac ako 16mpx, 100-12800ISO a 10fps ... video ma netrápi... keby tam dali 20mpx, 100-51200ISO a 12fps, tak je to všestranný foťák... takto je to report/sport.... očividne nechcú zase aby človek mohol jedným telom fotiť aj report/sport aj ateliérové veci... ale aby pekne zacvakal za dve telá ako to bolo pri D3x/s

06 Jan 2012, 13:46
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4973 ]  Predchádzajúca  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 249  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia