Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Apr 2014, 11:46

Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Graphic design [ako získať prácu]
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok Graphic design [ako získať prácu]
Ahoj!

Dnes som trošku prezeral internet a natrafil som na zaujímavé články, ohľadom práce designéra. Grafického dizajnu.
Sám sa na jedno (môj reálne prvý a osobný) interview v piatok chystám a tak som si našiel trochu času a články som si prečítal.
Jedná sa o tipy, rady, príklady, pomôcky ktoré je vhodné pri uchádzaní sa o prácu v oblasti grafiky využiť.

V tejto téme by som rád prebral vaše skúsenosti s interview, ako to dopadlo, nejaké tipy, rady, alebo celkovo diskusia na dolu uvedené odkazy.

Tak napríklad How to get your FIRST Graphic Design Job je prakticky štart, kde sú dôležité veci zhrnuté. (eng needed)
V článku sú popísané základné "povinnosti", ktoré by ste pred/pri hľadaní práci v oblasti grafiky mali vykonať.
- portfólio
- utriedenie si vlastných priorít a celkovo si poriadne premyslieť čo vlastne chceme
- popremýšľať nad našimi silnými a slabými stránkami [ideálne je ich spísať a uvedomiť si, že všetci máme aj slabé stránky]
- Resumé / CV / Životopis

Článok What Is Graphic Design? hovorí sám za seba.
Možno si poviete že táto otázka je stupídna, avšak sme si istí že vieme čo grafický dizajnér znamená?
Článok "rozoberá" dokument, v ktorom sa AGDA (Australian Graphic Designer’s Association) na ulici ľudí pýta čo to teda vlastne je.
What is graphic design?
YouTube
Názov videa: What is graphic design?
Autor: towardhansen
Dĺžka: 00:08:26
Zobrazení: 94431
Hodnotenie:

Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oeRwFkjQe6s

Dôležitým a často podceňovaným aspektom sú CV a portfólio.
Toto je tá naša vizitka. Na portfóliu si treba rozhodne nechať záležať. Článok Preparing and Talking About Your Graphic Design Portfolio má v sebe tipy, rady, pomôcky. Google toho ponúka kopu. Kľudne sa nechať inšpirovať.
Tak isto CV. To je prakticky náš prvý kontakt s potencionálnym zamestnávateľom. CV musí zaujať, najideálnejšie svojou formou, kde vo worde písané CV v grafike moc šancu nemá. Bolo by fajn aby už samotné CV nejak vyzeralo. Nech je to taká tá grafická práca. Niečo originálne je ideálne.

Takže to máme CV, porfólio a utriedili sme si myšlienky.
Čítal som, že interview je pre mnohých dosť stresujúca záležitosť (sám sa celkom "bojím/som zvedavý").
Článok 15 graphic design interview tips radí čomu sa pri interview vyvarovať a čo naopak vyšpekovať.
How To Nail An Interview (20 Tips)
The Innovative One Page Resume & Portfolio
Tiež je fajn vedieť a pripraviť sa na otázky ktoré sa zvyčajne na takýchto interview kladú - Interview questions you may be asked

Na záver jednu vtipnú reklamu, čomu by sme sa na interview mali vyhnúť ^_^
Your Talking Stain Ad could air on Prime Time TV
YouTube
Názov videa: Your Talking Stain Ad could air on Prime Time TV
Autor: tideas08
Dĺžka: 00:00:31
Zobrazení: 1348095
Hodnotenie:

Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XmD7joJNE0c

V piatok/sobotu sa pokúsim prihodiť report z môjho interview : )

//autoeditácia príspevku (12 Mar 2012, 13:33)
Takže pohovor v piatok dopadol úspešne.
Podarilo sa mi postúpiť do posledného, finálového kola.

Všetko sa to nieslo v priateľskom znamení. Bol som pripravený avšak dosť vystresovaný. Chcel som aby to bolo parádne, aby som zaujal.
Podarilo sa, nakoľko sme celé portfólio ani nedopozerali.
Spokojnosť zatiaľ.

12 Mar 2012, 14:33
Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia