Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 18 Apr 2014, 8:02

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Komparo
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
-mal som formu B
no ci sa dalo alebo nie,... isto z matiky 6 cviceni zle :lol:

ale aspon viem co to kombino ma, a co si mam -hlavne- zopakovat - trojuholniky, mierku mapy, graf (no tak ta uloha bola pekne na pi*u, nevedel som jaku suradnicu bude mat bod na grafe y=0,4x :D)... a este ten trojuholnik LES ci tak dajak; to som riadne nevedel ani ako sa to rata, este ked k tomu priratame ten druhy s tymi uhlami - kedze sme mali viac casu tak som ten trojuholnik aj ten obdlznik s tym stredom riesil tak, ze som si to doslova narysoval - napr. v pripade toho obdlznika som si narysoval ciaru dlhu 10 cm (20/2 = 10), vyznacil stred, a od stredu 5 cm bolo A, od stredu napravo bolo B. cez stred potom viedla dalsia ciara s 60° uhlom (boli to vlastne uhlopriecky buduceho obdlznika), ktora mala zas 10 cm, a presne od toho priesecnika (stredu) 5 cm nalavo bolo D a napravo C. pospajal som a vznikol obdlznik, kde som tu stranu jednoducho zmeral :lol: a samozrejme vynasobil dvomi, cize strana AD by mala mat 10 cm

to iste aj ten trojuholnik s tymi uhlami

uloha 16 "ktore riesenie je nepravdive"... no ja som dal najprv B a potom som to skrkol na D, ibaze tym som spravil asi riadnu kravovinu :(

kolko delitelov ma cislo 50? ja som nasiel 6:
1,2,5,10,25,50

a ten kvetinovy zahon mi vysiel 195 m2, ostatne by mali byt v poriadku /dufam/.

zo slovenciny, ulohu 08 som dal C (nas sused kovac je domovnikom atd), 19nasku som dal moznost V4, aj ked som zistil ze to je uplne inac, ulohu 15 som dal Acko "kazde rano stretaval atd.", myslel som si ze ma byt "paniu" a nie "pani",...
21tka by mali byt to nespravne: jazykove znalosti, aj ked som rozmyslal nad statnym obcianstvom, no zvolil som tie jazyky a prdlajs... :(
23jka... personifikacia a metonymia, isto dalsie zle, pretoze epiteton a metonymia mi absolutne nic nehovoria :lol: - added to zopakovanie-list

no fakt nechapem jako z tohto niekto mohol mat 100% :lol:

08 Nov 2007, 19:35
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
PACO8 píše:
myslim ze matika bola uplne v pohodicke, vacsi problem mi robila slovina
no asi tak nejak...ale spravil som zopar strasne hlupych chyb co ma mrzi....no nevadi na monitore to dufam bude lepsie...

08 Nov 2007, 20:39
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ludia moji,sak co sa takychto veci bojite nechapem :shock: co budete robit na strednej alebo na vyske :shock: :D :)

08 Nov 2007, 20:56
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Hmm... ja myslim, ze to bolo dost o chytakoch a na monitoroch take chytaky nejsu... No ale pozemok tej lichobeznikovej zahrady ci ako to malo byt - ako ty vyslo 195 cm2 ? To vyslo aj mojim spoluziakom ale mne 180 cm.. To preratajte:
Mame zahradu v tvare lichobeznika (rovnoramenneho) zakldana a=20cm a zakladna b=10 cm rameno ma 13 cm.. vyratajte pozemok... Som zvedavy ako vam to vyde.

09 Nov 2007, 15:49
Profil  ICQ  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
shanoy píše:
Hmm... ja myslim, ze to bolo dost o chytakoch a na monitoroch take chytaky nejsu... No ale pozemok tej lichobeznikovej zahrady ci ako to malo byt - ako ty vyslo 195 cm2 ? To vyslo aj mojim spoluziakom ale mne 180 cm.. To preratajte:
Mame zahradu v tvare lichobeznika (rovnoramenneho) zakldana a=20cm a zakladna b=10 cm rameno ma 13 cm.. vyratajte pozemok... Som zvedavy ako vam to vyde.
malo by to byt 180... az sa divim ze sa mi niekedy taketo ulohy zdali tazke :]

09 Nov 2007, 16:00
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ludia platili ste za to ?? lebo my hej an ansej skole 100 sk a kamarati z inych hovoria ze to mali zadara :shock:

09 Nov 2007, 16:27
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
zadara mali isto len monitor :lol: ale stalo to 140 skk - 70 SK matika, 70 SK slovencina. :)
a btw "Navstivili sme Divadlo P.O. Hviezdoslava v Nitre"... :lol: rofel ze Nitra, ved to je v Blave... ucka este aj dolozila ze na niektorych otazkach (napr. slovo "uzkost" neznamena: atd atd) ze proste ta otazka neobsahovala nejake slovo, ktore by -vyrazne- neznamenalo "uzkost", posudte sami:

a) zarmutok, b) sklucenost, c) obava, d) tiesen

na odpoved na tuto otazku sa nasa slovencinarka nezhodla ani s inymi triedami, a poznamenala, ze "s tymto komparom by mohol mat problem aj stredoskolak" :). ja som dal a), no uvidime ci to bude spravne. ak hej, 23 bych mal mat dobre a 7 zle. tipujem 77%. horsie na tom bude ta matika :lol:

ale je to len skusobne vdaka bohu, a stary monitor 9 co sa pisal v maji zo slaniny a matiky som si stahol a vytlacil (24 stran), pred februarom mozem teda studovat :)

ohladom toho lichobeznika: ak je rovnoramenny to znamena ze obe ramena maju 13 cm (pozor zakladne maju 20 a 10). pouzil som vzorec

S = (a+c) . v / 2

kedze nebolo ziadnej vysky (asi som ju mal vypocitat, pomocou pytagorovej vety zeby? ... hmm neskoro) tak mi cosi zaplo ze v rovnoramennom lichobezniku je vyskou to rameno. :D cize

S = (20+10) . 13 / 2
S = (30 . 13) / 2
S = 390 / 2
S = 195

to, jako vam vyslo 180 este stale neviem pochopit ale tusim som mal zly vzorec; existuje nebodaj aj nejaky iny? :lol:

09 Nov 2007, 18:25
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja som tiež dal a), inak niekto sa asi poriadne nudí keď vymýšľa takéto otázky, je to obyčajné zajazykchytanie.

09 Nov 2007, 19:18
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
vzorec je (a+c).v / 2
ale v nieje 13 :) v je vyska a nie rameno a tu vysku si mohol urcit podla pyt. vety... takze spravna odpoved 180 ;).. aj unas davali 195 ale blbost... ste si zmilili rameno s vysku

09 Nov 2007, 22:12
Profil  ICQ  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
njn, aj mi cosi vravelo ze mam pouzit pytagorovku no bohuzial tak sa nestalo :( este stastie ze to nebol naozajstny monitor :lol:

... a pise sa "zmylili" a nie "zmilili", vravi sa "rameno s vyskou" a nie "s vysku", a "unas" sa pise "u nas" :P

no aspon ze cosi okrem angliny, nemciny, assembleru a kadejakych srand mi ide :D

09 Nov 2007, 22:21
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No ono toho trochu bat sa treba vela strednych skol bere monitor ako 50% vaha pri rozhodovani o prijati,niekde aj viac,niekde dokonca 100%...

Dam vam rady...

1.Strasne dobre si precitajte priklad su tam obcas chytaky,fakt precitat si dobre priklad a nic nezabudnut je fakt dolezite...

2.Jasne ze naucit sa nejake vzorce,ako sa to rata,nieje to take tazke...
3.Na slovencine vediet aj trochu tipovat,inak 50% je praca s textom
4.Rano pred monitorom skusit si najst monitor posledne 3 roky bol rano pred monitorom PRAVY monitor na internete,inak tomu nebolo ani minuly rok kedy som monitor pisal a dalo mi to tak 20% zo SJ a 10% z matiky!!!
5.Trochu tahakov ked nieco neviete...
6.Hlavne klud a chladny rozum
7.Inak v pohode aj trochu opisovania :)

Zalezi to od skoly niekde radenie nechaju,inde sa nemozes ani otocit.Inak staci sa trochu na to pozriet a monitor dopadne urcite dobre :)

10 Nov 2007, 0:25
Profil  WWW
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
inflater píše:
-mal som formu B
no ci sa dalo alebo nie,... isto z matiky 6 cviceni zle :lol:

ale aspon viem co to kombino ma, a co si mam -hlavne- zopakovat - trojuholniky, mierku mapy, graf (no tak ta uloha bola pekne na pi*u, nevedel som jaku suradnicu bude mat bod na grafe y=0,4x :D)... a este ten trojuholnik LES ci tak dajak; to som riadne nevedel ani ako sa to rata, este ked k tomu priratame ten druhy s tymi uhlami - kedze sme mali viac casu tak som ten trojuholnik aj ten obdlznik s tym stredom riesil tak, ze som si to doslova narysoval - napr. v pripade toho obdlznika som si narysoval ciaru dlhu 10 cm (20/2 = 10), vyznacil stred, a od stredu 5 cm bolo A, od stredu napravo bolo B. cez stred potom viedla dalsia ciara s 60° uhlom (boli to vlastne uhlopriecky buduceho obdlznika), ktora mala zas 10 cm, a presne od toho priesecnika (stredu) 5 cm nalavo bolo D a napravo C. pospajal som a vznikol obdlznik, kde som tu stranu jednoducho zmeral :lol: a samozrejme vynasobil dvomi, cize strana AD by mala mat 10 cm

to iste aj ten trojuholnik s tymi uhlami

uloha 16 "ktore riesenie je nepravdive"... no ja som dal najprv B a potom som to skrkol na D, ibaze tym som spravil asi riadnu kravovinu :(

kolko delitelov ma cislo 50? ja som nasiel 6:
1,2,5,10,25,50

a ten kvetinovy zahon mi vysiel 195 m2, ostatne by mali byt v poriadku /dufam/.

zo slovenciny, ulohu 08 som dal C (nas sused kovac je domovnikom atd), 19nasku som dal moznost V4, aj ked som zistil ze to je uplne inac, ulohu 15 som dal Acko "kazde rano stretaval atd.", myslel som si ze ma byt "paniu" a nie "pani",...
21tka by mali byt to nespravne: jazykove znalosti, aj ked som rozmyslal nad statnym obcianstvom, no zvolil som tie jazyky a prdlajs... :(
23jka... personifikacia a metonymia, isto dalsie zle, pretoze epiteton a metonymia mi absolutne nic nehovoria :lol: - added to zopakovanie-list

no fakt nechapem jako z tohto niekto mohol mat 100% :lol:
15 A to mas dobre.... 21 ak si dal jazykove zdatnosti tak si dal spravne 23 personifikacia a epiteton

10 Nov 2007, 17:26
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Citácia:
Kľúče správnych odpovedí z testovania 8. 11. 2007 (komparo) zverejníme v pondelok 12. 11. 2007, pretože niektoré školy si presunuli termín testovania.
je na stranke EXAMU...

btw. aj ja som pisal.. slovina tazsia jak matika :?

10 Nov 2007, 17:29
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
inflater píše:
poznamenala, ze "s tymto komparom by mohol mat problem aj stredoskolak"
mohol, aj vysokoskolak, ale len dement :)
inflater píše:
tak mi cosi zaplo ze v rovnoramennom lichobezniku je vyskou to rameno.
ako moze byt vyska rameno (v lichobezniku!) ? na taketo ulohy staci cista logika a vediet zakladne vzorce. hej, teraz na strednej sa mi hovori a tie ulohy mi pripadaju primitivne 8)

10 Nov 2007, 17:55
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
misox: diky za informacie :)

... amen v pondelok :smt033

@Steju: kebych si ten lichobeznik nacrtol a zistil ze vyska je vlastne kolmica a mohol som to vyratat pomocou pytagorovky... no co uz, ved to bolo len komparo, monitor dopadne isto lepsie :P

10 Nov 2007, 17:57
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tak kolko mala vyjst ta poondena zahradka v matike?

10 Nov 2007, 18:13
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
vyzera to na 180 m2... ta koza na luke mi vysla 28.26, zaokruhlene 28.3 -> konecne nieco dobre :mrgreen:

10 Nov 2007, 19:48
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Kód:
http://www.exam.sk/komparo/pdf/2007_08/EXAM_komparo_kluce_zs9.pdf

vychadza mi to na 80% z matiky a 70% zo sloviny ... kua :cry: :?

12 Nov 2007, 15:42
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
slovencina: 77%
matika: minimalne 70% (este moze byt 71 alebo 72)

... nie som na tom o nic lepsie, ale bolo to tazsie to komparo plus teraz viem asi co si mam hlbsie preopakovat ;)

12 Nov 2007, 20:02
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Misox píše:
Kód:
http://www.exam.sk/komparo/pdf/2007_08/EXAM_komparo_kluce_zs9.pdf

vychadza mi to na 80% z matiky a 70% zo sloviny ... kua :cry: :?
prosim ta kde si zobral tie vysledky? nemas link aj na zadania?

12 Nov 2007, 21:09
Profil  ICQ  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia