Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 31 Júl 2014, 23:35

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Krv z nosa
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
pinco píše:
studený obklad na krk a hlavu zakloniť, vždy pomohlo. Doktor by ti urobil presne toto isté.
doktor by ti nikdy nezaklonil hlavu :evil: natiekla by ti este krv do pluc a mozes si piskat. ked ti krvaca z nosa, VZDY treba nechat volne tiect a silno stlacit nos

19 Júl 2007, 15:04
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
boooze, je tam toho......pusti si vodu v umyvadle, predklon sa a cakaj dokym neprestane, snad na to nevykrvacas :)

19 Júl 2007, 15:23
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ikovan píše:
odporucam Ascorutin .. tabletky spevneju ti zilky .. resp. je to na toto mal som podobne problemy ..a nesparal som sa v nose
Ten Ascorutin som bral aj ja niekolko rokov do zadu. Od vtedy mi krv z nosa nesla ani raz. Ak ti nepomohli tak chod za svojim Dr. nech ti predpise nieco ine.

23 Júl 2007, 13:31
Profil  ICQ  WWW
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ades píše:
doktor by ti nikdy nezaklonil hlavu :evil: natiekla by ti este krv do pluc a mozes si piskat. ked ti krvaca z nosa, VZDY treba nechat volne tiect a silno stlacit nos
Presne...je dolezite mat predklonenu hlavu, zapchat nos a potom sa v nose vytvori krvna zrazenina, ktora zastavi krvacanie. Pri zakloneni existuje uz spomenute riziko, ze krv pojde kam nema a navyse niekomu moze prist z tolkej krvi v zaludku a ustach zle.

23 Júl 2007, 14:11
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Zober si servitku zaklonim hlavu a uz sa len modlim aby to prestalo :D

23 Júl 2007, 14:22
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
stlacit nos prstami mierne sa predhnut nad umyvadlo ... par minut a vysniakas ciste sople;) teda aspon ja ..ale ty mas vacsi problem ako zastavenie krvacania choj k doktorovi ak ti furt kvace z nosa

23 Júl 2007, 17:49
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Krv z nosa
qwerty-xyz píše:
ked to mas castejsie bez na krcno-nosno-usne a oni ti "zalepia" zilky v nose, ked to bolo len raz ta sa riad tymi prispevkami predo mnou... :P
mne sa dakedy castejsie pustala krv z nosa tak pred par rokmi tak ma doktorka poslala na krcno-nosno-usne a dajaku masticku "tmel" :D mi tam natreli a od vtedy si nepamatam zeby mi tiekla krv z nosa, + mal som este nejake tabletky chvilu

23 Júl 2007, 18:51
Profil  ICQ  
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Kibo píše:
krvacas z nosa a mas este cas pisat na hojko o pomoc?...
:smt082 Tak toto bolo zabite :-D Inac mne uz davno netiekla krv z nosa ale podarilo sa mi sesternici hodit volejbalku do tvare a tej tieklo aj za mna :? (chuda male)...Riesenie daco studene zo zadu na krk a predklonit sa do umyvadla...

23 Júl 2007, 22:48
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja vzdy vysmrkam VSETKO von...moze sa zdat ze sa to tym rozdrazdi ale verte ze to pomaha ;) a ak nie tak si prilozim este stideny obklad...asi pred 2 dnami sa mi hodne spustila,,,
a nesparajte sa v nose :P

24 Júl 2007, 0:42
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
pHysIQ píše:
Ten Ascorutin som bral aj ja niekolko rokov do zadu. Od vtedy mi krv z nosa nesla ani raz. Ak ti nepomohli tak chod za svojim Dr. nech ti predpise nieco ine.
Podobne. Keď som bol maly zasran, z nosa mi tieklo každú chvílu. Potom som bral nejaké lieky (zrejme spomínaný ascorutin) a odvtedy mi ani raz z nosa krv netiekla. Či už dostanem cez hubu alebo vyťahujem material na guličku, krv žiadna :P

24 Júl 2007, 11:21
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja som krvacal velmi casto ked som bol zasran...bolo to bezne.
Potom nejakym zazrakom som s tym nemal problem za niekolko rokov mi netiekla ani kvapka krvi...cudoval som sa sam sebe, kedze aj ked som dostal s pastou do nosa a podobne tak sa nic nedialo....v detsvte bolo bezne ze m istacilo trosku tuknut do nosa a uz to tieklo....
No ako som pisal, niekolko rokov nic....a tohto roku, parmesiacov do zadu mi to prislo znova...napriklad za vcerajsi den mi tiekla krcv z nosa asi 4krat :( Mal som problem to zastavit, je to neprijemne, kedze ma to zastihuje v zlych situaciach....v skole pocas hodiny....v robote....z nicoho nic bez priciny. stale to riesim tym ze si zapnem studenu vodu a strcim pod prud nos, a cakam kedy prestane, lenze ono to niekedy trva kratko, len dva, tri minutky a prestane a niekedy tam 'krvacam aj dlhsiu chvilu, silnejsim prudom...a ja uz neviem co s tym robit....
POradte mi prosim, lebo ma to fakt serie...
(Ades) :P Co to vlastne sposobuje, ze clovek krvaca z nosa? Budem s ty mat problem uz zrejme stale, nie?

26 Jún 2009, 12:33
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Lubos je to sposobene krehkymi stenami zil v Nose.
Ktore vplyvom napr. Sucheho vzduchu popraskaju a su velmi krehke. Potom staci len malo a krv zacne tiect.
Skus vlhke prostredie ci to prestane ... Ak nie tak je problem niekde inde.
A je to zaroven Poistka pred vysokym tlakom ... Zmeraj si tlak ... Ak budes mat okolo 150 vrchny sys tak zabehni za lekarom.

26 Jún 2009, 13:14
Profil  ICQ  Skype  Facebook  Twitter  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
fizz píše:
Alebo to este moze byt nejaky problem s krvou..
napriklad aj leukemia. Alebo nador v oblasti prinosnych dutin.

26 Jún 2009, 15:12
Profil  ICQ  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Krv z nosa
postup:1.dýchaj ustami a vydychuj nosom
2.Namoč si vatu do studenej vody a keď vydýchnes nosom tak si ju strč do nosa a maj ju tam dovtedy: 20 min potom čo ti prestane krvacat z nosa
3.Postihnutu nosovu dierku stlač palcom a ukazovakom a maj ju tam 7-8 min ALE DYCHAJ USTAMI!
4.Na nos a na krk si daj studeny obklad
5.Nikdy nezaklanaj hlavu do zadu ale maj ju prirodzene,nikdy si nelahni na chrbat miesto to ho bud sed alebo lez na pravom alebo lavom bokus dole zaklonenou hlavou.
6.Nikdy sa nezlakni ked ti zacne tiect krv z ust to bude preto ze nos je spojeny s krkom.
7.VSETKO ROB POSTUPNE NIE ZE DALSIE AZ KED PRESTANE TIECT KRV!!!!
DOLEZITE UPOZORNENIE:
KED VAM Z NOSA NEPRESTANE TIECT DO 30 MINUT VOLAJ ZACHRANKU ALEBO CHOD NA POHOTOVOST!
AK VAM BUDE TIECT Z NOSA CASTO NAPRIKLAD-RAZ ZA DEN NAVSTIVTE OBVODNEHO LEKARA A TEN VAS POSLE NA KRCNE A TAM VAM UROBI VYSETRENIE A PODLA TOHO VAM BUDE VYPALOVAT ZILKY V NOSE,POTOM BY VAM MALO KRVACANIE Z NOSA ZMIERNIT.
PRICINY KRVACANIA Z NOSU:
1.Nedostatok VITAMINU C.
2 Nedostatok Železa.
3.Tenke cievky-na tenke cievky je najlepsie kupit v lekarni Ascorutin ten je na to najlepsi

TAK VSETKYM KTRORYM TECIE KRV Z NOSA PRAJEM VELA STASTIA ABY IM TO NAVZDY TIECT PRESTALO A DUFAM ZE VAM VSETKYM TENTO CLANOK POMOHOL.

//autoeditácia príspevku (29 Mar 2010, 18:24)
JAJ PREPACTE TU SU ESTE 2 DALSIE PRICINY KRVACANIA Z NOSU
4.Suchy vzduch
5.Vrtanie v nose :oops:

29 Mar 2010, 18:17
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia