fitness store - váš životný štýl

Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 22 Júl 2014, 23:11

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Lenovo - nabíjanie batérie
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Lenovo - nabíjanie batérie
Zdravím, mám problém s notebookom Lenovo Thinkpad Edge E530. Momentálne mi nabil na 63 percent, zobrazuje, že je pripojený, ale že nenabíja. Užívateľ povedal, že keď notebook vypol a nechal zapojený, tak sa nabil na 100%. Myslím, že bude niečo v nastaveniach, odinštaloval som lenovo energy management aj zo správca zariadení všetky súčasti batérie a resetol som notebook, nech si ich znova natiahne. Nepomohlo to, notebook zase dobil na 63% a nenabíja.

/Problém vyriešený - Odstránil som všetky ovládače a softy na batériu, takisto všetko zo správcu zariadení, počítač som prečistil s advanced system care, ovládače sa natiahli, nainštaloval som lenovo energy managment a ide to.

02 Nov 2012, 19:07
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Lenovo - nabíjanie batérie
a co si nepozrel najprv ako je nastavena baterka v power managmente ?
ved to je uplne super, jedine lenovo a dell maju tuto ficuru, ktora vie nastavit baterku kedy sa ma nabijat, kedy nie a o kolko, tym padom sa ta lionka tak nelikviduje a vydrzi dlho, ja fungujem ze sa zacne nabijat az pod 30% a nabijam do 95, ak chcem nabit mimoriadne tak to nachvilu vypnem...

06 Nov 2012, 12:42
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Poprvé som chcel pozrieť v managmente, ale nič mi neozbrazovalo, iba hlášku "batéria nie je nainštalovaná/nájdená", až keď som všetko zo správcu zariadení vyhodil a prečistil s advanced system care, až potom to išlo. Osobne mám Lenovo, ale nikdy som ani nezvažoval inštalovať ten program, stačí integrovaný vo wine, na mojom notebooku som nemal problém, ale tento užívateľ rád vymýšľa a bohvie čo tam porobil. Jediné zásady čo držím je neísť pod 30 %, málokedy sa mi stane, že idem, ale pod 20 nikdy, dobíjam vždy naplno a naraz, prečo dobíjaš iba po 95 %?

07 Nov 2012, 20:30
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

kvoli vlastnostiam Li-ion bateriek, nemaju radi maximalne nabijanie, aspon co ja viem

12 Nov 2012, 21:07
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

To som ešte nepočul, a to som čítal o Li-ion baterkách veľa, ale teraz pozerám na nete a máš pravdu, ďakujem za radu.

16 Nov 2012, 20:16
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť