Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 23 Júl 2014, 22:06

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 66 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku
Londyn
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Srat na amabasadu, tam sami nevedia pravidla ako to chodi...sam mam skusenost, kedy ma na uzasnej Slovenskej ambasadi presviedcali, ze bude vsetk ook a bez problemove a nebolo....nikdy viac sa na Slovensku ambasadu nebudem spoliehat....celkom ma mrzi, ze som to vtedy nemedializoval...

Metra sa nemusis bat...mozno prejdes zastavku, ale vratit sa kedy kolvek mozes...len si zisti podla tej adresy na ktoru zastavku sa ti treba dostat...a to uz sa opytas kde mas ist...ved Seth ti pekne napisal.

08 Jan 2010, 22:32
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
forfun píše:
Nechcem ta strasit ale poviem ti co sa stalo mne.
Mal som asi 16 rokov a akurat som siel na odlet z londyna na slovensko. Mama ma vyhodila na letisku a odisla prec. Ja som si v pohode cakal na check-in. Vsetko v poho lebo uz som letel viac razy sam. Dojdem na check-in a oni mi povedali ze este nemam 18, ze potrebujem suhlas zakonneho zastupca ze mozem odletiet. Som na nich vyvalil oci. Takto som zmeskal let a musel sa kupovat novy...

Neviem ako je to s pravidlami atd. ale myslim si ze vsetko to zalezi od ludi, aky su. Ked su protivny tak si vzdy najdu nieco co je zle.
To vazne?! ty kokos. ja som sa uz vsade pytall a bolo mi povedane ze nic take nehrozi. A odkial si letel?z Viedne alebo BA?

edit: hej teraz som si vsimol ze si isiel z londyna na slovenko. Cez jaku letecku spolocnost si siel? A potom si to vyriesil niakym cestnym prehlasenim alebo?

//autoeditácia príspevku ( 08 Jan 2010, 22:28 )
No asi to skusim s metrom:)

a co odpocurate este?coho sa vyvarovat, pripadne pozriet?od mojho hotela je daleko centrum?

//autoeditácia príspevku ( 08 Jan 2010, 22:31 )
podla tochto by nemal byt podla mna problem:

http://www.britishairways.com/travel/ch ... blic/en_gb

Vas nazor?

08 Jan 2010, 23:31
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No, pokiaľ cestuješ s British Airways, tak sa to na teba vzťahuje a v prípade problémov sa na to môžeš odvolať. Si to vytlač pre pokoj v duši a vezmi so sebou :)

No a čo si pozrieť? Londýn je obrovský, závisi, na koľko dní ideš, či sa ti chce chodiť, či máš radšej múzeá alebo radšej také fotenie budov zvonku :)
Určite však nesmieš opomenúť klasiku - jazda na London Eye, pár fotiek s Big Benom, Westminster Abbey, Trafalgar sq., St.James Park, Buckingham Palace.... Toto všetko sa dá prejsť peši za jeden deň.
Potom Tower Bridge, Millennium Bridge, St. Paul's Cathedral, Tate Gallery, Piccadilly Circus, Oxford St., Leicester sq., Hyde Park, obch. dom Harrods....

Keď bude pršať, treba sa schovať do nejakého múzea, kde vieš stráviť veľmi veľa času, ale stojí to za to. Odporúčam loď HMS Belfast, Natural history museum, Science museum, British museum.... Juj, je toho neúrekom.
Pokiaľ si ešte nebol v múzeu voskových figúr, tak skoč do Madame Tussauds...

Ak máš viac času a bude pekné počasie, odporúčam výlet do Kingstonu (pekne dostupné autobusom alebo vlakom). Dobre sa tam nakupuje, sú tam celkom fajn reštiky a pekná vychádzka pozdĺž rieky.
Oplatí sa zájsť aj do Richmondu, alebo pozrieť Wimbledon Willage, Kew Gardens, London ZOO.

Treba ochutnať tradičné Fish and chips s mashy peas (nezdravé, ale chutné). Výborné majú vo Wimbledone.
Takisto zájdi do čínskej štvrte na lacnú ale chutnú čínu, alebo na nejaké dobré curry. Odporúčam aj zmrzlinu Ben&Jerry's na Leicester sq.

Londýn je moja srdcovka, takže je toho viac, čo by som ti odporúčila... Ale myslím, že toto ti zaplní program na pár dní.

08 Jan 2010, 23:57
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
super Zuzka dakujem ti krasne:).

No ideme teraz 31 januara, a ako som kukal telku tak je tam dobra zima teraz:) dufam, ze sa to troska zlepsi na koniec januara. ideme na 4 dni.

a toto vseto si pochodila peso?alebo si uricte vyuzila aj metro a pod.?

09 Jan 2010, 0:02
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ked uvidis ru frontu pred London Eye tak sa na to vykasles :wink: Rad ludi tak na hodinu statia....potom dalsia hodina po kupeni listku :(
Inac Zuzka este zabudla na Aquarium, ktore je v tej casti ako London Eye...da sa povedat ze nedaleko od BigBenu, len hen cez most...oplati sa dat za listok...fakt to stoji za to, potom sa tam mozes prejst po tej pesej zone smerom k Tower Bridge, ktory je pomerne daleko, ale aspon uvidis tych poulicnych typkov, kadejaky zongleri, tie zive sochy a kadeco...tiez sa mi paci hrozne ten 'street life' ked som videl skaterov v podchode...to sa pacilo zas mne :P

09 Jan 2010, 1:21
Profil  WWW
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Citácia:
edit: hej teraz som si vsimol ze si isiel z londyna na slovenko. Cez jaku letecku spolocnost si siel? A potom si to vyriesil niakym cestnym prehlasenim alebo?
Vtedy som letel tusim cez ryanair. a Vyriesil som to asi tak ze isla na check-in somnou mama ale uz sa ani nepytali ci moze ist ci nie, vravim zalezi od toho cloveka co tam sedi.

Kazda letecka spolocnost ma svoje podmienky.
Tu som nasiel cosi z ryanairu:
http://www.ryanair.com/en/questions/what-is-ryanairs-policy-on-the-carriage-of-unaccompanied-minors

Ale kedze letis cez british airways tak to je v poho.

A este k tym atrakciam, stym London Eye suhlasim s Lubo$om. Ja som bol v centre Londyna niekolko krat ale nikdy na London Eye. Vzdy ma odradila ta neskutocne dlha rada.
A este ak mas rad trochu vzrusenia tak by som ti odporucil The London Dungeon. Mozno trochu drahsie vstupenky ale zazitok mam na cely zivot :)
viac info: http://www.the-dungeons.co.uk/london/en/index.htm

09 Jan 2010, 2:41
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Tiez odporucam London Dangeon - muzeum hrozy, teda ak mas zaludok na take masakre, co su tam vystavene. Mna to ovela viac bavilo, ako voskove figuriny u Madame Tussaud. A tie muzea su tusim vedla seba na jednej ulici.

09 Jan 2010, 8:09
Profil  ICQ  
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Na margo London Eye - keď ho otvorili, na lístky sa stálo asi 6 hodín! Jasné, že je tam mrte ľudí, ale ja som na ňom bola už asi 3x a nikdy som nečakala dlhšie ako hodinu. Dokonca posledný krát, keď som bola, tak som mala lístky kúpené asi za 15 minút a potom o ďalších 15 minút som už bola v kabínke. Ten rad sa stále hýbe, nie je to tak, že by sa tam bez pohnutia stálo dlhé hodiny. Vyzerá to horšie, ako to v skutočnosti je. Ale ak bude pekné počasie, tak sa fakt oplatí naň zájsť. Je stade pekný výhľad na mesto a dajú sa spraviť dobré fotky.

No a aquarium som zabudla! Tiež odporúčam. Mňa veľmi zaujali medúzy v takom veľmi vkusnom akvárku a tiež sa tam dá dotknúť napríklad raje. Zvláštny pocit....

Ešte ma napadlo - na staniciach treba hľadať tzv 2-for-1 attractions. Je to taká knižočka so zľavami. Viem, že to platí na múzeá a aj na aquarium. Je to bezplatné.

No a jasné, že sa nedá všetko prejsť peši. Ten jeden okruh, čo som ti písala, ten je úplne v pohode prejditeľný. Treba si zohnať mapu, kde bude presne zaznačené, kde sú ktoré atrakcie a podľa toho si naplánovať dni. Takéto mapky sú na staniciach, v metre....

A ešte ma napadlo - i keď to asi nebude najvhodnejšie na túto ročnú dobu, ale existujú tzv. Duck tours - je to také hybridné žlté sigtseeing vozidlo, ktoré ide aj po ceste, aj po rieke :)
A ešte niečo - metrom alebo loďkou sa viete dostať do Greenwichu - je tam nultý poludník. Jednou nohou sa vieš postaviť na západnú a druhou na východnú poľogulu. Tiež zaujímavé na fotku :)

09 Jan 2010, 12:22
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
K tomu London Eye - keďže Anglicko je krajina mierne pokročilejšia ako tá naša, je samozrejmosťou, že lístky na ten prerastený kolotoč sa dajú kúpiť vopred naInternete. Inteligentné osoby nebudú čakať na náhodu vo fronte (hlavne nie v tomto mrazivom počasí), ale si krásne zarezervujú lístky dajme tomu deň vopred a v danom čase sa tam zjavia, obehnú krásne rad, vyplazia naň jazyk a nasadať...Takže na záver - ak sa chystáte na nejakú platenú atrakciu v London Shitehole, tak najprv použite Google...ušetrí vám to čas a v mnohých prípadoch aj peniaze.

09 Jan 2010, 17:58
Profil  ICQ  Twitter  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Dakujem ludia za infa naozaj. Uricte sa pojdeme pozret natie atrakcie. Aj ked niesom velmi na muzea a pod. ale tieto co ste vy spomenuli uricte navstivime.

Sme skor na cluby a na nakupy:) ak viete aj vtomto nieco poradit uricte sa budem maximalne tesit. pocul som nieco o oxford street a pod. su aj niake dobre obchody nieke?

09 Jan 2010, 23:39
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Citácia:
No a aquarium som zabudla! Tiež odporúčam. Mňa veľmi zaujali medúzy v takom veľmi vkusnom akvárku a tiež sa tam dá dotknúť napríklad raje. Zvláštny pocit....
Neviem kedy si bola v Londyne naposledy, ale ja som bol v aquarku dva krat, a na posledy uz bol zakaz hladkat raje :(
Este som to stihol, ked som tam bol prvykrat...a fakt to bol uzasny pocit...tie raje same prisli k ludom aby sme ich mohli hladkat..uzasne nieco...a hrozne sa mi pacili aj zraloky...ja som si sadol na tu 'parapetu' pri 'okne' do akvaria a sedel som tam aj niekolko minut so spadnutou sankou...dokazal by som tam sediet hodiny :oops:

09 Jan 2010, 23:56
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ak chceš ísť nakupovať, tak to v hocijakom meste, iba nie v Londýne. Oxford Street je predražená blbosť, na ktorej sú v podstate tie isté obchodné reťazce ako vo všetkých väčších mestách v UK, akurát že s príplatkom iba za to, že sú na "slávnej Oxford Street". Na obchody pri Temži zabudni, tam nájdeš maximálne tak posh reštaurácie (až na malé výnimky) a butiky so suvenírmi. No a k tým klubom - nepísal si ty, že tvoj kamoš má 16? V tom prípade o vstupe do klubu snívaj, pokiaľ tam nechceš ísť sám, bez neho, pretože ho nepustia. Tu sa ID kontrolujú, nie sme na Slovensku. Ešte aj do pubov ako Yates alebo Tiger Tiger po 7pm večer prechádzaš cez vyhadzovačov...Ak sa rozhodneš ísť sám, tak navštív Ministry of Sound, Smile, Club 414, Logic, Spin, Fabric (tento v poslednom čase dáva dobré akcie)...je ich tam plno.

10 Jan 2010, 16:36
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Pripomeniem, ze su aj kluby/puby, kde ta nepustia ni ked mas 18...a pustaju len od 25 :wink: Ale to su vynimky pre starsiu kategoriu ludi, ktory si chcu udrzat spolocnost svojmu veku podobnu.
A seth....vacsina klubov je v stvrtok pristupna aj pre mladez pod 18...ale treba si vopred zistit v danom klube alebo podniku, kedze v Londyne to moze byt ine....ale som si isty, ze najdes klub, ktory jecez tyzden spristupneny pod 18....no zase pocitaj s tym, ze bratovi nenaleju. Davaj si aj pozor na fajcenie v podniku....

10 Jan 2010, 20:37
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Lubo$: ja píšem o kluboch, ktoré v článku spomínam, nepíšem o kluboch, o ktorých nemám ani poňatia...Predpokladám, že nechce ísť do nejakého pajzlu, ale do nejakého slávnejšieho klubu, ako tie hore spomínané...Či je štvrtok, alebo ôsmok, tam to nikoho nezaujíma - pod 18 tam nevlezie.

10 Jan 2010, 20:53
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Londyn
Suuper dikes fakt za vsetki info. Mno skoda, ze nemozeme ist na ministry :( neva

Otazokca pas mi konci v maji tochto roka. je to problem? nemam si ist vybavit predlzenie? Viem, ze niektore krajiny maju problme s pasom.

v egypte to je mysli, pol roka pred vyprsanim.

15 Jan 2010, 22:00
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Pas ti netreba. Môžeš cestovať na OP. No problem.

15 Jan 2010, 22:23
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Inak aj som si myslel. Ale to fakt nepotrbeujem pas? lebo niekto pisal niekde myslim na niakej stranke. ze prie istotu aj pas zobrat. Ty si isla len s pasom?

15 Jan 2010, 23:06
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Moja mama nema platny pas uz istu chvilu a lieta len na OP...

16 Jan 2010, 0:09
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Do Londyna?

16 Jan 2010, 11:08
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Sama som do Londýna už aspoň 10x letela len s OP a nikdy nebol žiadny problém. Je to riadne akceptovaný doklad.

16 Jan 2010, 20:20
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 66 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia