Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 30 Júl 2014, 6:59

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
perthesova choroba
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok perthesova choroba
cawte všetci.V roku 2006 mi diagnostikovali tuto chorobu: perthesova choroba
Zacalo to tak ze rano som vstal z postele a hned som začal krivat na lavu nohu, myslel som si že som niejak spal v zle polohe.No pridali sa aj bolesti v klbe. Tak som to povedal mame asi o 3dni sme išli k lekarovi urobili mi RTG ale to este nebolo velmi vidno dal mi tabletky od bolesti a poslal ma domov.No bolesti neprestali tak sme isli spet k lekarovi zase mi urobili rtg a už to bolo vidno razpad klbovej hlavice to som už mal take bolesti ze som nemool v noci spat.Doktor povedal že je to perthesova choroba doktor vysvetlil čo to je.Za 5dni som mal ist do Prešova na ortopediu no potom som dostal take bolesti ze som nemohol chodit.Tak sme išli do Prešova hned ma nechali v nemocnici to boli letne prazdnini v nemocnici som stravil 6tyzdnou.Urobili my všetky možne vysetrenia bol som na vysetreni ktore na vola Scintigrafia. A o 3dni bola operacia no to som mal hlavicu v takom stave že len len sa dala zložit spet do nohy som dostal 3klince.Po operacii som musel ležat 4dni vkuse potom som dostal barly na nohu som nemohol pol roka dostupovat Až po operacii ked mi vyberali klince to bolo o pol roka. Po tej druhej operacii som uz mohol lahko dostupovat.Absovloval som aj liecebne pobyty v kovacovej.Teraz som 4roky po operacii a mam celozivotne nasledky nemožem žiadny šport futbal basketbal na toto možem zabudnut možem sa bicyklovat a chodit.Bol som teraz na kontrole hlavica je funkčna tak na 40% musim mat take povolanie kde mozem len sediet.Ked vidim kamošov ako hraju futbal tak mi je do plaču prečo sa to stalo prave mne no nič neurobim

chcem sa spytat stretli ste sa s niečim takym?alebo poznate niekeho čo ma tuto chorobu?

vela o tej chorobe sa docitate aj na internete

24 Aug 2010, 21:54
Profil  Skype  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: perthesova choroba
no pokial si predtym zil aktivnym zivotom a vela si sportoval tak to ti rozhodne nezavidim, prvy raz o tom citam a pocujem...z tych 40% to uz lepsie nikdy nebude? to ani plavat nemozes? pre aktivneho cloveka je to na samovrazdu :(

24 Aug 2010, 22:26
Profil  ICQ  Facebook  Twitter  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Uff tak tak, dosť nepríjemné, kamarát mal čosi podobné (pár rokov aktívny futbalista, snubná budúcnosť, proste talent)... a tiež sa mu zo dňa na deň stalo čosi takéto... je to dosť o hubu. K tebe, liečba alebo nejaké zlepšenie sa nedá?

24 Aug 2010, 23:27
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

No futbal som hraval vonku s kamošmi a to dost často v skole na telesnej som tiež cvičil ale tyzden pred tym ako sa mi ta stalo som vobec nešpotroval vonku bolo trocha sychravo tak večšinov som bol doma

mirak2-možem byt rad ze je to na 40% ked by sa oeracia nevydarila neviem si predstavit co by bolo dnes nemožem dvihat nič tažke ani nijak tažko pracovat a čo sa tyka športovania možem len plavat a bicyklovat a to len po rovine! do kopca by som klb velmi namahal ja ho mam iba poskladany ako skladacku a pri velkej zataži sa mi to može vratit

este doplnim ked si natov tej choroby napisete do google a dajte si na obrazky je tam toho dost

25 Aug 2010, 9:54
Profil  Skype  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

nezavidim clovece, ziadna sranda. dufam ze sa ale v zivote dokazes uplatnit a najdes si iny sport, hobby, ktore ta budu naplnat... /akvaristika,poker :D /
sranda, ze tie choroby prichadzaju len tak. predpokladam ze v rodine sa vam to asi nevyskytuje, ze ?

25 Aug 2010, 10:19
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

plusminus píše:
nezavidim clovece, ziadna sranda. dufam ze sa ale v zivote dokazes uplatnit a najdes si iny sport, hobby, ktore ta budu naplnat... /akvaristika,poker :D /
sranda, ze tie choroby prichadzaju len tak. predpokladam ze v rodine sa vam to asi nevyskytuje, ze ?

nie vobec sa nam to nevyskytlo prišlo to samo z ničoho nič teraz mam nohu o 2cm kratšiu a krivam,a v skole sa mi este niejaky spoluziaci aj vysmievali a to asi 2roky vždy som nato nereagoval az teraz v aprili a jeden spoluziak nadaval ze som postih ze som nedorobeny a take voloviny a vtedy som sa už neovladol chytil som stoločku a celou silou dostal po lave som rad ze som ho nezabil ale vysmievanie pokracovalo dalej teraz idem uz na strednu tak myslim ze to prestane takych ludi ktory sa vysmievaju nemam rad.!

25 Aug 2010, 10:26
Profil  Skype  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

ludia co sa vysmievaju chorych ludi su chory sami..
neries ich.. inak mi pripada ze si aj dost mlady, ze ?

25 Aug 2010, 10:35
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

V oktobri budem nat 16rokov a stalo sami to ked som mal 11rokov cez letne prazdniny som ležal v nemocnici mal som tažky priebeh choroby lekari nevedeli čo bude zajtra na nohu som nemohol dostupovat 6 mesiacov potom dalsich 6mesiacov polovicna zataz a po 1roku som mohol chodit ale musim sa velmi šetrit už skoro cele dni sedim len za pc.Ale o takych 15-20 rokov musim ist nova na operaciu

25 Aug 2010, 10:52
Profil  Skype  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

umely klb ste neriesili ? /len ci je to lepsia volba.. hmm

25 Aug 2010, 12:01
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

no ten umely klb mi mozno daju o 15-20rokov pokial este možem chodit tak nieje dovod na vymenu ale raz ten den pride

25 Aug 2010, 13:36
Profil  Skype  
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

hej poznam tuto chorobu velmi dobre moj bratranec ju ma uz si presiel dlhou liecbou u neho to bolo dobre lebo mu to zachytili v rannom veku v 5tich rokoch najprv bol na operaciu vsadili mu tam nejake teleso dobre sa mu zrastlo vybrali mu to a teras chodi kazdy polrok do kupelov a tiez nadejny futbalista ale on to mozno este rozbehne momentalne ma 9 :) ked trepem hovadiny tak ma opravte :D

25 Aug 2010, 14:45
Profil  ICQ  Twitter  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

ano cim je clovek mladši a chytu tu chorobu tym je večšia šanca že sa ten klb zregeneruje a ked je človek straši a chyti to vtedy je šanca mensia,doktor sa tiež čudoval že som to dostal neskoro mal som vtedy 11rokov

este doplnim v štvrtok idem do Prešova na kontrolu dam vediet ako som dopadol ale vždy ked idem do ambulancie mam strach jak hovado.

25 Aug 2010, 15:21
Profil  Skype  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Tak,tuto chorobu som mal aj ja..
Ked som mal asi 3 roky,nemohol som chodit mozno dalsie 2 roky,nanovo som sa musel ucit chodit,len som sa smykal doma po zadku a chodil v kociku,chvalabohu,sa mi ten klb dal doporiadku,cize potom som mohol robit vsetko,co som chcel,ale vrcholovy sport(futbal) som uz hrat nemohol,to by bola obrovska zataz,lekari hovoria,ze v mojom pripade som mal stastie,ze uz je to OK..ty si na tom tiez relativne fajn,niektori ludia nemozu chodit vobec :nono:

26 Aug 2010, 15:32
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Citácia:
nie vobec sa nam to nevyskytlo prišlo to samo z ničoho nič teraz mam nohu o 2cm kratšiu a krivam,a v skole sa mi este niejaky spoluziaci aj vysmievali a to asi 2roky vždy som nato nereagoval az teraz v aprili a jeden spoluziak nadaval ze som postih ze som nedorobeny

Hlavne si z takýchto primitívov nič nerob, sú to úbožiaci.

26 Aug 2010, 16:04
Profil  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

ved ani si znich nič nerobil oni ešte v živote dostanu čo si zaslužia

stankoo-možem sa ta spytat a bol si na operacii??

26 Aug 2010, 16:27
Profil  Skype  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

nie,nebol som na operácii...ten odumrety bedrovy klb sa sam zregeneroval a "obnovil"..nastastie

27 Aug 2010, 13:02
Profil  ICQ  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

no ja som bol bohužial operovany klb by sa mi nedal do hromady zajtra 28.8 bude presne 4roky od operacie no mne sa ten klb do teraz dobre nezregenoval dnes som bol na kontrole v presove za primarom ortopedie

je to velmi neprijemne mat tu chorobu ako som pisal hraval som futbal a ine sporty ak teraz vidim ako chlapci hraju futbal alebo bastetbal tak mi je vždy do plaču

//autoeditácia príspevku (30 Aug 2010, 21:25)
doplnim ešte jednu vec a myslim že som urobil dobre

doktor mi dal na vyber.Ked ma nebudu operovat tak sa mi ten klb bude zrastat až 2roky.A ked že pojdem na operaciu tak zrastanie bude trvat minimalne 1rok.To bolo velmi tažke rozhodnutie nakoniec som išiel na operaciu.po operacii to bol otrsa ked som 2dni mal do nohy zavedenu hadičku cez ktoru mi vytekala krv do takej malej nadobky po 2dnoch mi ju vybrali ale vela krvi mi netieklo,nadobka mala asi 0.5L a bola pla tak do poly.

30 Aug 2010, 21:25
Profil  Skype  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Ja som to dostal ani neviem kedy asi uz v namladsom veku,ale lekari mi to diagnostikovali neksoro, takze hlavica klbu v lavom bedre i uplne odumrela. Napriek tomu zijem ale aktivnym zivotom a ratam skor ci neskor s umelym klbom, kdeze zo skratenej koncatiny ma uz obcas boli aj krk a chrbtica mozno uz nastal ten spravny cas. Mam 36 rokov.

05 Sep 2012, 23:31
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Tak za prve: Tato tema je 2 roky stara ;)

A za druhe: ked uz si to znova otvoril tak sa pridam.
Tuto chorobu mam aj ja. Uz 6 rokov nosim nemecke barle. Aktivne som bicykloval aj som hraval football no tato mrdka mi to vsetko dost pokazila :/
Toho roku 10.12. mam ist na vymenu klbu tak uvidime ako to dopadne.

Danu chorobu vacsinou dostavaju male deti okolo 5 az 6 rokov. Ja som ju dostal v 13 rokoch ale pocul som o niektorych co ju dostali v 17 rokoch. Je to fakt divne lebo v tak pokrocilom veku by si to nemal dostat a lekari sa hadaju ci je to stale ta ista choroba alebo nieco velmi podobne.

Ps.:
Clarke, tebe mali vymenit klb uz davno. Zivot mas stale pred sebou, naco ti bude umely klb v 60tke ked uz budes moct robit s prepacenim velke H?
Preto budu mne menit teraz v 19 rokoch ten klb. Nove klby maju vyhodu ze uz ti nemenia uplne cely klb takz enevrtaju nanovo do kosti ale vymenia len "chrupavku" zo silikonu a zijes dalej.

Vazne nad tym zauvazuj.

05 Sep 2012, 23:56
Profil  ICQ  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

3-mato-3 píše:
no ja som bol bohužial operovany klb by sa mi nedal do hromady zajtra 28.8 bude presne 4roky od operacie no mne sa ten klb do teraz dobre nezregenoval dnes som bol na kontrole v presove za primarom ortopedie

je to velmi neprijemne mat tu chorobu ako som pisal hraval som futbal a ine sporty ak teraz vidim ako chlapci hraju futbal alebo bastetbal tak mi je vždy do plaču

//autoeditácia príspevku (30 Aug 2010, 21:25)
doplnim ešte jednu vec a myslim že som urobil dobre

doktor mi dal na vyber.Ked ma nebudu operovat tak sa mi ten klb bude zrastat až 2roky.A ked že pojdem na operaciu tak zrastanie bude trvat minimalne 1rok.To bolo velmi tažke rozhodnutie nakoniec som išiel na operaciu.po operacii to bol otrsa ked som 2dni mal do nohy zavedenu hadičku cez ktoru mi vytekala krv do takej malej nadobky po 2dnoch mi ju vybrali ale vela krvi mi netieklo,nadobka mala asi 0.5L a bola pla tak do poly.
to sa vola drenaz a je to uplne bezne pri mnohych operaciach. Ked som robila na ortopedii, tak visel skoro u kazdeho na posteli. Dava sa do rany preto, aby sa to rychlejsie zahojilo a nevznikol zapal.
Ked mlademu aktivnemu cloveku take nieco diagnostikuju, tak to nie je bohvieco. Mam kolegynu, ktora ma 32 rokov a uz ma tak znicene platnicky na chrbte, ze uz asi nie je ziadna nadej, ze sa vyhne operacii. Vsetko ostatne zlyhalo. A to si dlho myslela, ze su to proste len obycajne bolesti chrbta a nejako tomu nevenovala pozornost. Ked uz sa pomaly nemohla ani hybat, bolo neskoro.

06 Sep 2012, 0:12
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: daso81 a 0 hostia