Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 01 Aug 2014, 13:51

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
pískanie od pravého predného kolesa
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok pískanie od pravého predného kolesa
Čaute. Len by som sa chcel popýtať, poprípade uistiť, kde by som mal hľadať chybu. Môj problém je následujúci. Posledných cca 6 týždňov je počuť taký veľmi jemný piskot, ako keď sa brzdí. Určite ten piskot poznáte, ak sa menia kotúče aj s brzdovými doštičkami (ten piskot je počuť pri brzdení, ak sa použijú lacné doštičky). No ja mám ten problém, že ten piskot je počuť aj vtedy, keď zrovna nebrzdím. Najčastejšie je ho počuť, ak aj mierne vytočím kolesá do strany. No občas to je počuť aj vtedy, ak sú kolesá úplne rovno. Brzdy by vadné byť nemali. Skúsil som na rovnej a dostatočne širokej ceste skočiť na brzdu. Brzdy zareagovali rovnomerne a neťahalo ma do žiadnej strany. Skúsil som to aj s tým, že som volant držal veľmi jemne a auto si stopu držalo. Neseklo volantom do žiadnej strany. Brzdy som ešte neprezeral, nakoľko nemám priestor ich zhodiť z auta (pred bytovkou to nie je boh vie čo rozoberať). Obávam sa ešte toho, že by mohlo byť vadné ložisko kolesa. No ak by bolo vadné ložisko, tak by to asi aj poriadne hučalo. Ja osobne si myslím, že bude treba spraviť kompletný repas predných bŕzd, alebo kúpiť nové platničky. Mali ste niekto podobný problém? Ako ste to riešili? Môže byť ešte iná príčina toho pískania? Autom chcem ísť na dovolenku do Chorvátska, tak by som chcel tento problém odstrániť čo najskôr. Vopred vďaka za rady a tipy.

03 Júl 2012, 17:50
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: pískanie od pravého predného kolesa
loziska zvyknu hucat, na zaciatku jemne ako keby bol deravy vyfuk a neskor to moze prerast az do neznesitelneho hucania. na zaciatku sa to prejavuje vtedy ked su kolesa natocene, neskor je to uz jedno.
v pripade ze by to bolo lozisko tak vymena je este jedna z tych lacnejsich zalezitosti. napr na thaliu som loziska kupoval po 15eur/kus, co nie je vela

03 Júl 2012, 18:02
King
King
Obrázok užívateľa

No to si mal ešte veľmi dobrú cenu za ložisko. Ja čo som pozeral ložisko pre moje auto (Rover 416Si), tak cena za jeden kus bola od 90€ v autokelly. Ešte mi bolo spomenuté, že si môžem aj sám zistiť, či je vadné ložisko. Mám zodvihnúť auto aby bolo koleso voľné, chytiť ho za vrch a spodok a dobre s ním pomykať. Ak by som ho mykal do strán, tak by som mohol cítiť vôľu čapov. Takto by sa malo dať zistiť, či je alebo nie je vadné ložisko. Neviem ale, čo je na tom pravdy. Inač ešte som si spomenul na jednu vec. Od toho predného kolesa je počuť ešte jeden zvuk. Stačí si predstaviť, že sa na tenisku prilepí napríklad žuvačka a ak chodíš, tak to robí taký nepríjemný zvuk. Niečo také podobné počujem aj ja, ak idem popri nejakej stene. A ten zvuk je intenzívnejší tým viac, ako rýchlejšie idem. Proste niečo tam o niečo "šúcha". No na pneumatike nič nie je.

03 Júl 2012, 18:12
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

a piska to napr pri prepruzeni ? a v jednom tone, ze dlhy "piiisk" alebo to tak popiskuje "pisk, pisk, pisk"
lebo mne tiez pri prepruzeni a prejazdom zakruty obcas prave koleso tak pohvizdava a radili mi vymenit tycku stabilizatora so silentami

takze ja by som striktne nehladal problem len pri brzdach

03 Júl 2012, 18:15
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

No čo mám cestu ku sebe domov, tak je vcelku rovná bez nejakých výmoľov alebo nerovností a nie je cítiť, že by auto nejako prepružilo. Ale počuť to veru je aj vtedy. A práve preto som sem aj písal. Nie som si na 100% istý, či to bude tými brzdami alebo nie. Preto si aj myslím, že by to mohlo byť aj ložisko kolesa.

03 Júl 2012, 18:19
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ako pisali, lozisko huci a najma ked tocis.

03 Júl 2012, 19:40
Profil  WWW
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

jo jo lozisko neni spatna volba ale mne to podobne robilo a mal som obycajny kamienok v pneu a proste to pistalo nepravidelne :smt033

03 Júl 2012, 20:11
King
King
Obrázok užívateľa

Tak nevylučujem ani to ložisko kolesa, lebo možné je všetko. Do tej doby než to celé rozoberiem môžem iba polemizovať a zbierať rady a tipy tu od Vás. A kamienok v pneumatike? To ako zapichnutý v dezéne alebo priamo vo vnútri pneumatiky si ho mal? Lebo ak je zaseknutý kamienok v dezéne, tak je počuť také klopkanie. Ten zvuk poznám a ten ani neriešim.

03 Júl 2012, 20:14
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

kotuce mas rovne?ak by tam bol kamienok tak by robil rihu..mne to davnejsie robil plech vzadu co je za kotucmi, stacilo ho trochu vyhnut. inac nepasuju loziska na rovera aj z anglickeho civica?

04 Júl 2012, 5:57
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Pokial mas kotucove brzdy, moze to byt bud kamienok v brzdovom systeme, alebo okolo brzdoveho kotuca mas taku ochrannu krytku, ktora sa zvykne jemne ohnut a pri zatazeni kolesa (zakruty) zacne suchat.
Prvy spomenuty pripad ma blizsie k piskaniu, druhy k skor k suchaniu.

04 Júl 2012, 6:34
King
King
Obrázok užívateľa

Kotúče vyzerajú byť pekne rovné. A čo sa tej krytky týka, tak prezriem aj tu. Cez víkend budem na chalupe, tak si tam vezmem aj nejaké to náradia a rozoberiem tie brzdy kompletne. Ten krycí plech som na jednom kolese na zadnej náprave musel dať dole, lebo v závite prehnila skrutka a "lietalo" to tam. Nad tým kamienkom v brzdách som tiež rozmýšľal, ale ten by časom asi vypadol. No uvidí sa, keď to bude rozobraté. Zatiaľ ďakujem za tipy.

04 Júl 2012, 6:45
King
King
Obrázok užívateľa

Najskor by som vylucil brzdy...tie si vies jednoducho sam overit...kamienok v brzdach moze byt poriadne zapeceny, nespoliehal by som sa na to ze by mal casom vypadnut...samozrejme ze to moze byt aj necistota od vyroby v zlozeni platnicky.
Zloz koleso, odmasti kotuc a natri si ho kriedou, pripadne olep papierovou paskou...roztoc ho a sleduj ci to niekde robi stopu...
Ak ides autom na dovolenku tak urcite chod na prehliadku do servisu...pred tak dlhou cestou by som to nepodcenoval a mozes predist zbytocnym komplikaciam v zahranici. Popritom by som im spomenul problem s piskanim. Ak by to bolo lozisko tak je lepsie to spravit hned. Mne ked odchadzalo lozisko tak som zasiel do servisu, mechanik zodvihol auto a hned povedal ze je to v lozisku, povedal mi ze to este niekolko stovak km zvladne a aby som prisiel po zime, ked budu cesty cistejsie...vedel ze to pridem spravit k nim tak si za tuto sluzbu nepytal nic...

04 Júl 2012, 7:29
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Noobsz DJ píše:
Kotúče vyzerajú byť pekne rovné. A čo sa tej krytky týka, tak prezriem aj tu. Cez víkend budem na chalupe, tak si tam vezmem aj nejaké to náradia a rozoberiem tie brzdy kompletne. Ten krycí plech som na jednom kolese na zadnej náprave musel dať dole, lebo v závite prehnila skrutka a "lietalo" to tam. Nad tým kamienkom v brzdách som tiež rozmýšľal, ale ten by časom asi vypadol. No uvidí sa, keď to bude rozobraté. Zatiaľ ďakujem za tipy.

To ze by casom vyletel moze a nemusi tak byt...chodil som s piskajucim autom 2 ci 3 tyzdne, potom som ho dal do servisu, lebo nie som zrovna najzrucnejsi majster a hned jak to poculi, tvrdili, ze to je kamienok. Sam som tomu neveril, avsak po vycisteni brzdoveho systemu nastal klud.

04 Júl 2012, 8:24
King
King
Obrázok užívateľa

V sobotu rozoberiem tie brzdy. Uvidím, čo tam bude za problém. Inač otázka pre Mrk-a. Bude tie stabilizačné tyčky počuť aj vtedy, ak stlačím predok auta ku zemi a prepruží mi? Ak by to vtedy malo tiež tak pískať, tak by som tie stabilizačné tyčky mohol hneď vylúčiť zo zoznamu možnej príčiny toho pískania. Pýtal si sa aj na to, či to píska stále, alebo to píska štýlom "pisk, pisk, pisk". Takto sa to nedá vôbec nejako napísať. Ono je to pískanie také všelijaké. Proste raz to píska dajme tomu aj 10 sekúnd v kuse, inokedy to je taká 1-2 sekundová záležitosť. To opakovanie pískanie je tiež nepravidelné.

04 Júl 2012, 20:17
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

podobny problem nastal aj u mna.. piskave vrzganie ale len v pohybe, tak si vies predstavit, ako peckovo sa to zistuje ked je auto v pohybe :) podla toho co si napisal, by si mohol mat rovnaky problem ako ja a tym su len zodrate brzdove platnicky s akustickou vystrahou opotrebenia platniciek. u mna je urcite toto, lebo ked idem, a piska mi to, pribrzdim (niekedy treba aj silnejsie kusok) a zvuk prestane... no ale to ze su to platnicky som prisiel az po dvoch tyzdnoch, vcera mi prisli a dnes ich idem menit...takze si v prvom rade skontroluj opotrebenie brzdovych dosticiek, da sa to bez toho aby si rozoberal strmen a u niektorych aut bez toho aby si zobral dole koleso... tak

05 Júl 2012, 6:14
Profil  ICQ  Skype  Pokec  
King
King
Obrázok užívateľa

Fuxxo bez toho aby som zhodil koleso si viem skontrolovať aspoň vonkajšiu platničku. Tá vonkajšia platnička je ešte dosť hrubá. Na druhom kolese tak isto. Len tie platničky na vnútornej strane som nevidel. Ale vďaka za tip. To by ma ani nenapadlo, že platničky môžu mať takúto akustickú výstrahu, ak sú už vydraté.

05 Júl 2012, 10:14
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Noobsz DJ - ked ti mam pravdu povedat, tak od rana som teraz skoncil s platnickami. aj ja som mal na jednej vonkajsej strane este viac ako polovicnu platnicku, ale co z toho, ked vnutorna bola zodrata a tam je aj signalizacia, lebo vnutorne strany sa oderu stale skor. na vnutornej strane mas piestiky a vonkajsia strana je len dotlacana protisilou, ktoru robia piestiky na vnutornej strane. a ak mas pridrete ulozenia vonkajsej strany (neviem odborny nazov), tak ako som to mal aj ja, ze uz pomohol len autogen, tak ti zoderie vnutro a vonkajsok mas v pohodke, lebo vonkasok len tak oblizuje kotuc aby bolo... takze ja by som fakt popozeral tie vnutorne segmenty :)

05 Júl 2012, 16:06
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

kks to mi chces povedat ze kled mam vonkajsi segment platnicky hruby cca tak pol centimetra ze ten vnutorny bude zodraty na mader?

06 Júl 2012, 14:33
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

Ja keď som cca rok a pol dozadu menil zadné obloženie, tak bolo zodraté približne rovnako. I keď je pravda, že na jednom kolese bola platnička na vnútornej strane bŕzd zodratá skoro na kov a tá druhá mala ešte nejaké 2-3mm hrúbku tej zmesi alebo čo to je. No ale zajtra budem ohľadom toho múdrejší, nakoľko dnes k večeru odchádzam na chalupu a tam sa do toho ďalší deň ráno pustím a zistím, čo tomu je.

06 Júl 2012, 14:52
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Dekarbon - u 90 percent je to tak. Zadne platnicky derie celkom pekne lebo su aj mensie ako predne, ale kym zoderies 1 sadu zadnych tak zoderies dvojo prednych. A s tym dratim vonkajsej a v nutornej strany to je skoro stale tak. Vzdy mas viac zodrate platnicky tam kde su piestiky

06 Júl 2012, 17:48
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Grim a 1 hosť