Vista+ doinstalovanie XP, je to mozne?

Informácie o software, ankety...

Mam si dat do notebooku vistu?

Hlasovanie ukončené 30 sep 2008, 0:08

Ano
8
57%
Nie
6
43%
 
Celkom hlasov: 14

thegreenest
Amateur
Amateur
Príspevky: 12
Registrovaný: 14 jan 2008, 22:37

Vista+ doinstalovanie XP, je to mozne?

Príspevok od používateľa thegreenest »

Zdravim, mam na notebooku win vista, ale akosi mi to nesedi, potreboval by som tam xp (napr. mi tam nejde vo viste mafia kvoli nejakej chybe :-/ ). Mam rozdeleny disk 300gb + 8gb. Je mozne na 8 gb cast disku nainstalovat samostatne xp tak aby fungoval dualboot? Lebo zvycajne sa instaluje xp potom vista.

Mimochodom... vista podporuje tzv usporny rezim na notebookoch, cize menej zatazuje procak v tom rezime a znizuje spotrebu, da sa to nejako poriesit na xp? totiz nechcem aby mi klesla doba mozneho pouzitia v skole na baterke. :-) thanx
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 38515
Registrovaný: 24 apr 2004, 18:29
Bydlisko: Európa
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Pod uspornym rezimom mas na mysli podtaktovanie procesoru a tym znizenie spotreby??? Ak ano, tak to je mozne aj na XP.
thegreenest
Amateur
Amateur
Príspevky: 12
Registrovaný: 14 jan 2008, 22:37

Príspevok od používateľa thegreenest »

hojko napísal:Pod uspornym rezimom mas na mysli podtaktovanie procesoru a tym znizenie spotreby??? Ak ano, tak to je mozne aj na XP.
Ano, presne take. A ako je to mozne v xp a ake hodnoty to ma? Je to xp uspornejsie ako vista alebo aspon porovnatelne s usporou vo viste?
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 38515
Registrovaný: 24 apr 2004, 18:29
Bydlisko: Európa
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Netusim. Ak ma pamat neklame, tak je potrebne zapnut tuto podporu v BIOSe a potom v nastaveni napajania v operacnom systeme. Co a kde presne ti vsak povedat neviem, nemal by to byt vsak problem vygooglit. A ci je rozdiel v uspore, tak to tiez neviem, ale nakolko je to skor zalezitost hardware co sa tyka spotreby, tak si myslim, ze tam rozdiel nebude.
j.mihi
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 205
Registrovaný: 16 máj 2007, 20:01

Príspevok od používateľa j.mihi »

Nie je ta chyba pri mafii nahodou taka, ze ked das spustit hru vyhodi ti "eror... generating daco"?
Lebo to sa stalo mne teraz ked som chcel rozbehat mafiu na viste, pricom na xp-cku mi isla..
Prisiel som na jednoduche riesenie. Pred spustenim game.exe treba spustit setup.exe, a nastavit rozlisenie displaya!! Pretoze povodne je tam nastavene rozlisenie automaticky, co na viste akosi nevie urcit, a preto to nejde spustit.
To je taky moj navod, na ktory som po kratkom skumani prisiel, tak dufam ze niekomu pomoze :oops: ... Bo prva vec co som spravil ked mi to neslo bolo ze som isiel sem ale tu v temach o mafii na viste nic take nebolo..
Napísať odpoveď