Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 24 Júl 2014, 16:43

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ] 
Pravidla Biliardu.
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Pravidla Biliardu.
caute.Chcem sa nieco spytat.Ked sa hra biliard a je faul neumysleny,cize ak trafim omylom superovu gulu,alebo ak trafim bielu do diery,tak odkial sa ma rozohrat ? kde kolkoved kde si postavim bielu (tak ako to je v ICQ poole),alebo len z prednej casti stolu a pod. ??

/edit. Pls presunte mi to.Nejak som sa netrafil.Malo to ist do Pomoc :roll:

16 Aug 2006, 18:28
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok K Pravidlá Biliardu
Sajmon píše:
ak trafim omylom superovu gulu
Ak ju trafíš bielou, ide súperová guľa automaticky do diery a ty stácaš ťah (na rade je súper); ak ju trafíš tágom priamo (bol som už aj s takými - prehral si).
Sajmon píše:
ak trafim bielu do diery,tak odkial sa ma rozohrat ? kde kolkoved kde si postavim bielu (tak ako to je v ICQ poole),alebo len z prednej casti stolu a pod. ??
Ak trafíš bielu do diery, na ťahu je súper a rozohráva. Miesto rozohráva záleží od pravidiel, podľa ktorých hráte (buď je to línia po šírke stola, odkiaľ ste rozrážali, alebo v prednej časti stolu).
Pravidlá sú v každej poriadnej krčme/herni.

16 Aug 2006, 18:44
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Prave som sa dozvedel od jendeho chalana,ze

ak trafim bielu do diery,rozohrava sa sa odtial.odkial sa na starte zozstreluje ale mozem si posunut po sirke stola.

ak trafim superovu gulu ako prvu a nie sovju,tak ide super a ma dva pokusy na trafenie do diery.Ak na prvy pokus neda,ide este raz.Ak Da na prvy pokus ide znova super

16 Aug 2006, 18:48
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Sajmon píše:
Prave som sa dozvedel od jendeho chalana
To máš ako keď hráš farára so sedmovými kartami (pôvodne to bolo Prší), v každom kraji sú trochu iné pravidlá.
No až by si našiel nejaké World-Wide oficiálne, daj mi, prosím vedieť :wink: .

16 Aug 2006, 18:59
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
http://www.sqc.sk/texty/biliard_p.html
:)

16 Aug 2006, 19:10
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Poďakovanie
Vďaka, aspoň som o niečozas múdrejší :wink: .

16 Aug 2006, 23:33
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
este som sa chcel spytat.ze ked trafim ako prvu svoju gulu,ale biela sa odrazi tak,ze do jamky padne superova. Je to faul ?

17 Aug 2006, 17:19
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Sajmon píše:
ked trafim ako prvu svoju gulu,ale biela sa odrazi tak,ze do jamky padne superova. Je to faul ?
Podľa mňa áno a na ťahu je súper.

17 Aug 2006, 17:36
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
fikus-kukis píše:
Podľa mňa áno a na ťahu je súper.
Aj ja som si myslel.

ALE !!

Ked dam bielu do diery,je to faul a biela gula sa da na "start" mieto a moze s posunut po sirke stola.

Ked dam do jamky superovu gulu,tak sa musi dat do jamky a na tahu je super ALEBO Ked dam do jamky superovu gulu,tak pokracuje protihrac a ma dva pokusy ( to je podla dohody to ALEBO )

ked trafim svoju gulu,ale biela sa tak odrazi ze trafi superovu a ta padne do jamky tak co ? je to faul ale biela sa da na Start alebo pokracuje super a ma dva pokusy ?

17 Aug 2006, 17:39
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Sajmon píše:
je to faul ale biela sa da na Start alebo pokracuje super a ma dva pokusy ?
Podľa môjho názoru pokračuje súper na bielu z jej aktuálnej pozície.

17 Aug 2006, 18:05
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
fikus-kukis píše:
Podľa môjho názoru pokračuje súper na bielu z jej aktuálnej pozície.
skoda ze to je len podla tvojho nazoru,lebo to uz je posledna vec ktoru potrebujem vediet :? ja si myslim ze sa biela postavi na start a mozem si ju posunut po sirke stola.pretoze ak by to bolo tak ako vravis ty,ze by sa pokravocalo dalej,tak to by vlastne nebol faul, čo je !

17 Aug 2006, 18:07
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Sajmon píše:
,tak to by vlastne nebol faul, čo je !
+/- nebol by to faul, ale strácaš tah.

17 Aug 2006, 18:22
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
nazdar sajmon a spol. som rad ze sa na hojkovi niekto venuje aj biliardu:-)
k teme: takze najskor je treba ujasnit si aky biliard hrate ... pravdepodobne ide o klasicky pool8 kedy sa ako posledna hra gula c.8 ...
taktiez dost zalezi ci hrate podla vlastnych pravidiel alebo podla oficialnych... ak podla oficialnych tak ci podla novych alebo podla starych a rovnako ci podla europskych alebo americkych:-)
podla novych europskych pravidiel pre pool8 by to bolo asi takto:
nie je ziadny rozdiel medzi umyselnym/neumyselnych faulom... aj ked umyselne byvaju niekedy trestane kontumaciou...
faul moze byt v kope roznych pripadov: padne biela, padne neohlasena gula alebo padne gula do neohlasenej diery (ak hrate na hlasenie: kazda gula musi byt hlasena a hlasit musis aj dieru do ktorej hras), biela vyleti zo stola, ziadna gula sa nedotkne mantinelu (okrem potapania), prvu trafis superovu alebo ciernu alebo ziadnu, dotyk hociktorej gule rukou (okrem situacie po faule) odevom inou castou taga ako spickou, atd atd atd...
a pri fauloch sa riadi pravidlom ze ak si faulovany mozes umiestnit bielu gulu na ktore kolvek miesto na stole ale bacha aby si sa nedotkol inej gule lebo by bol automaticky faulovany super... ale je tu vynimka a sice ze pri otvarani stolu (ked su gule este v trojuholniku) ked budes faulovany mozes si bielu umiestnit do predneho pola (to je ta ciara cez predny bod a k tomu ten priestor smerom k tebe a plati podmienka ze biela musi prejst prednu ciaru pred dotkom s inou gulou - samozrejme okrem ciernej) napr ak sa pri rozohravani aspon 4 gule nedotknu mantinelu - takze ziadne "po ciare" alebo "dva pokusy"...
ak padne iba superova gula faul to neni
ak padne tvoja oznamena do oznamenej diery + superova nie je faul
ak padne tvoja neoznamena do oznamenej diery je to faul
ak padne tvoja oznamena do neoznamenej diery je to faul
ak padne tvoja neoznamena do neoznamenej diery je to faul
ak farebna vyleti zo stola je to faul, farebna ide na zadny bod
ak ti vyleti cierna prehral si
ak cierna pri rozohravani padne alebo vyleti zo stola rozstrel sa opakuje

btw mne mozes verit hral som mestsku ligu a povedal by som ze celkom uspesne:-) ak ma este nieco napadne doplnim... ak mas otazky pytaj sa...

have a nice game:-)

27 Aug 2006, 3:03
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no ja dodam len tolko ze najlepsie je sa dohodnut dopredu bo co mesto to ine pravidla ja ked som u babky na kupku tam chodia z roznych casti slovenska a fakt to plati niketoi davaju dole niektori nie niektori hraju na obe gule pokial dakto nezahlasi ze mam polky a da polku dole atd

27 Aug 2006, 13:06
Profil  ICQ  Pokec  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
...inak este maly OT: ak by mal niekto z okolia PB chut si zahrat tak nie je problem... ozvite sa cez SS... btw baby maju prednost :smt043 inak mam 17 :wink:

07 Okt 2006, 23:48
Profil  WWW
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok 
RATZINGER666 píše:
...inak este maly OT: ak by mal niekto z okolia PB chut si zahrat tak nie je problem... ozvite sa cez SS... btw baby maju prednost :smt043 inak mam 17 :wink:
no cital som tvoje predchadzajuci prispevok, mam sice iba 15 ale tiez idem do mestskej ligy :D , neviem preco ale radia ma medzi favoritov, aj ked su tam starsi hraci, no dufam ze tvoje pravidla su spravne ( ja s as nimi stotoznujem)
a este jedna otazocka: ked trafim tu superovu gulu ako prvu tak sa neschovava do diery vsak ?

24 Apr 2008, 16:09
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
hmm mne uz pomaly taha na 19 a liga bola obnovena tak sa tam chystam tiez:-) pravidla su na 99% dobre a ak chces mozem ti upnut komplet nove oficialne...

a co sa tyka tvojej otazky tak to urcite nie je pravda... ale to by si mal ako buduci sampion vediet :P

... a prajem vela stastia nech sa ti to podari mozno sa niekedy stretneme pri stole :wink:

26 Apr 2008, 19:01
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Pravidla Biliardu.
Zdravím.
Chcem sa opýtať ohľadom jedného nejasného pravidla. Hádam sa s jedným človekom a nevieme kto z nás má pravdu.
Takže
Napíšem pravidlá podľa ktorých hráme a niekto z vás by ma mohol opraviť ktoré pravidlo je zlé a ktoré dobré, prípadne napísať ešte nejak inak.

Hráme pool (dočítal som sa na nete že hra s farebnými, plnými a polovičnými guľami sa volá pool http://billiard.tym.sk/pravidla.html)
-Hráme klasicky na náhodné gule (to znamená že nehlásim na ktorú gulu hrám a do ktorej diery ju hrám).
-Rozostavenie je normálne - čiže 8smička v strede atď.
-rozrážanie nejak neriešime, proste jeden z nás rozrazí. Či sa 4 gule dotkntú mantinelu alebo nie, proste sa to nerieši a hráme ďalej.
-nakolko po rozrážaní nepadla žiadna guľa, ide ďalší hráč a môže hrať na ktorú koľvek guľu s výnimkou priamo na 8smičku samozrejme.
-hráč môže mať počas celej hry len 3 missy. To znamená že biela sa nedotkne žiadne gule. Keď je miss už 4tý krát, hráč prehral
-veci už priamo v hre neriešim, tam máme jasno.
-keď hráč trafí svoju (polku alebo celú) guľu do diery, čiernu guľu dáva do opačnej diery. No a tu sa chcem opýtať. Ja tvrdím. že keď jeden hráč trafí poslednú do diery, čiernu dáva do diery oproti a ked druhy hrac trafi svoju poslednu gulu do rovnakej diery ako hrac pred tym, uz ciernu gulu nehra do opacneho rohu (tam kde uz hrac ciernu dava) ale hra do diery, kde dal poslednu gulu.
kks neviem ci je to zrozumitelne...
proste mozu obaja hraci zahravat ciernu do rovnakej diery?

a posledna otazka.
ked trafim ciernu do diery do ktorej som mal a biela ostane na stole, vyhral som
ked trafim ciernu do diery ktoru som mal a biela padne neskor ako cierna, prehral som
ked trafim ciernu do diery do ktorej som mal a biela padne do diery skor nez ta cierna, tiez som vyhral.

prosim opravte ma, dakujem
pripadne pripiste nejake pravidla.
Na nete je toho vela ale niektore veci som sa nedohladal...

05 Okt 2010, 21:39
Star
Star
Obrázok užívateľa

podla mna: malo by to byt tak ako si to napisal, ze nemozu obaja hrat rovnaku dieru,

a opat podla nasich dedinskych pravidiel: ked trafis ciernu tam kde si mal trafit tak si vyhral, ale len v pripade ze nepadne aj biela a je jedno kde, proste musi ostat na stole

06 Okt 2010, 0:13
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

lekoklatik píše:
Zdravím.
Chcem sa opýtať ohľadom jedného nejasného pravidla. Hádam sa s jedným človekom a nevieme kto z nás má pravdu.
Takže
Napíšem pravidlá podľa ktorých hráme a niekto z vás by ma mohol opraviť ktoré pravidlo je zlé a ktoré dobré, prípadne napísať ešte nejak inak.

Hráme pool (dočítal som sa na nete že hra s farebnými, plnými a polovičnými guľami sa volá pool http://billiard.tym.sk/pravidla.html)
-Hráme klasicky na náhodné gule (to znamená že nehlásim na ktorú gulu hrám a do ktorej diery ju hrám).
-Rozostavenie je normálne - čiže 8smička v strede atď.
-rozrážanie nejak neriešime, proste jeden z nás rozrazí. Či sa 4 gule dotkntú mantinelu alebo nie, proste sa to nerieši a hráme ďalej.
-nakolko po rozrážaní nepadla žiadna guľa, ide ďalší hráč a môže hrať na ktorú koľvek guľu s výnimkou priamo na 8smičku samozrejme.
-hráč môže mať počas celej hry len 3 missy. To znamená že biela sa nedotkne žiadne gule. Keď je miss už 4tý krát, hráč prehral
-veci už priamo v hre neriešim, tam máme jasno.
-keď hráč trafí svoju (polku alebo celú) guľu do diery, čiernu guľu dáva do opačnej diery. No a tu sa chcem opýtať. Ja tvrdím. že keď jeden hráč trafí poslednú do diery, čiernu dáva do diery oproti a ked druhy hrac trafi svoju poslednu gulu do rovnakej diery ako hrac pred tym, uz ciernu gulu nehra do opacneho rohu (tam kde uz hrac ciernu dava) ale hra do diery, kde dal poslednu gulu.
kks neviem ci je to zrozumitelne...
proste mozu obaja hraci zahravat ciernu do rovnakej diery?

a posledna otazka.
ked trafim ciernu do diery do ktorej som mal a biela ostane na stole, vyhral som
ked trafim ciernu do diery ktoru som mal a biela padne neskor ako cierna, prehral som
ked trafim ciernu do diery do ktorej som mal a biela padne do diery skor nez ta cierna, tiez som vyhral.

prosim opravte ma, dakujem
pripadne pripiste nejake pravidla.
Na nete je toho vela ale niektore veci som sa nedohladal...

no, ak sa mam vyjadrit aj k tym chybam:

- hlasi sa kazda jedna gula okrem otvaracieho strku, pri kombinaciach sa hlasi iba "ktora kam", sposob utvorenia kombinacie sa nehlasi, musia byt vsak splnene vsetky ostatne pravidla (musis zacat s uvodnym trafenim svojej gule, nesmies kombinovat cez ciernu, ani ak splnis predchadzajuce pravidlo), inak faul, cize bielu super moze umiestnit na akukolvek poziciu na hracej doske (tzn. nie na mantinel, na roh kapsy, na okraj stola apod.)...
- rozostavenie s 8 v strede je ok, ale nepises, ci na zadny bod zadnej ciary (priesecnik zadnych rohovych a stredovych dier) umiestnujes osmu alebo prednu gulu, umiestnuje sa tam predna gula trojuholnika
- rozrazanie - hraci sa striedaju, uvodna hra sa zacina po KO, hrac si postavi bielu gulu do predneho pola (od predneho bodu smerom k sebe, cielom gule je pretat ju pred dotykom mantinelu, dotyku farebnych guli alebo potopenim) tak isto ako pri kazdom uvodnom otvaracom strku (cize naozaj hocikam, predny bod nie je podmienkou), cielom je po dotyku vzdialeneho kratkeho mantinelu umisetnit bielu gulu co najblisie protilahlemu, cize tvojmu najblizsiemu kratkemu mantinelu)... 4 gule sa musia dotknut mantinelu alebo aspon jedna musi byt potopena, inak faul...
- nasleduje druhy hrac z pozicie na stole, ak prvy hrac fauloval, pokracuje druhy a bielu gulu umiestni hocikam do predneho pola, ale musi byt splnena podmienka pretatia prednej ciary, inak faul... samozrejme uz musi hlasit...
- pocet missov je zavisly od formy hry a verzie pravidiel, v lige sa vzdy hraci dohodli na neobmedzenom pocte missov, minimalne sa stavalo, ze som ja alebo ktokolvek iny 3x missoval, naozaj raz za uhorsky rok, nepisanym pravidlom bolo, ze ak si hru nedokoncil na jeden krat, dokoncil ju ten druhy...
- cierna sa hra sice nakoniec, ale ako kazda ina gula - tzn., ze hlasis, kam chces, ak nepotopis, dalsi nabeh mozes hlasit inam, super moze hlasit do tej istej...
- ked potopis ciernu do hlasenej diery, vyhral si, avsak biela musi zostat na hracej doske, ak je biela potopena, je jedno, kedy padla, prehral si...

ak niecomu nerozumies, kludne sa pytaj, dovolim si povedat, ze je to na 100% tak, hram to takmer 10 rokov :)

06 Okt 2010, 16:38
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 0 hostia