Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 02 Aug 2014, 4:44

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
Prihlasenie do UBUNTU
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Prihlasenie do UBUNTU
Dnes som instaloval do jedneho compu ubuntu linux 6.06 a pocas instalacie tam kde sa vybera login a heslo som dal do loginu ze root no instalacia prebehla v pohode len jak sa chcem prihlasit a napisem root a moje heslo tak mi napise ze admin sa nesmie prihlasovat z tej obrazovky !! da sa to nejak vyriesit ??? Potreboval by som nejak zmenit login ale bez toho aby som sa dostal do systemu pretoze tam vojst nemozem . Fakt sa mi to nechce reinstalovat !!!

08 Aug 2007, 13:56
Profil  ICQ  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
v ubuntu ma root specialne konto ..cize nemas davat pri instalacii login ako ROOT ..

inac odporucam reinstalaciu :) ved dokonca uz je ubuntu 7.04 ..respektive uz aj 7.10 (ak chces troska experimentovat s betou)

08 Aug 2007, 14:08
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No co uz vahal som pretoze ja by som si nadal taky login ale dotycny chcel !!
Ale aspon :lol: !!!

Este jedna vec jak fungovala ta stranka zadarmoveci.szm.sk tak tam bolo ze linux bola to nejaka ceska or slovenska stranka kde posielali zadarmo 7.04 verziu ja viem je aj na ship ubuntu ale naco cakat 4-7 tyzdnov ked mozem mat z ciech . Neviete nahodou ten web ???

08 Aug 2007, 14:16
Profil  ICQ  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ubuntu.cz .. a cez ship it :D inym veciam by som neveril :)

08 Aug 2007, 14:19
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Nikto nikomu nie je taký zaviazaný, ako opice Darvinovi.
Príspevok 
ja som objednaval klasicky a cakal som max. 3 tyzdne. k teme: skus este ked sa budes prihlasovat tak cez konzolu vytvorit noveho usera. niekde na nete by na to mal byt prikaz. skus hladat. mozno aj tu. neviem ci to bude fungovat ale asi inej cesty niet. a popripade preinstaluj. mas to za 30 minut.

08 Aug 2007, 15:20
Profil  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja som objednaval klasicky cez shipit.kubuntu.com alebo org neviem a prislo to :) btw update 6.06 na 7.04 je viac ako problemovy, takze velmi odporucam dat novsiu verziu, lebo update je fakt bolestivy (mne sa ani nepodaril)

08 Aug 2007, 19:37
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ten prikaz je adduser a fakt radsej odprourcam aby si si radsej nainstaloval tu aspon 7.04 lebo potom sa ti uz vobec nebude chciet (ak by ta mali sprevadzat problemy typu grafika ai)... za som preto zakysol na 6.06 :? ale raz ju tam dam :wink:

09 Aug 2007, 9:34
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
nedas :D ten prechod je fakt velmi zlozity a mnohym sa ani nepodaril. velmi pochybujem, ze sa ti podari prejst... radsej zacni uvazovat ako si zalohujes nastavenia a subory :wink:

09 Aug 2007, 12:16
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
viete mi niekto poradit preco sa neviem prihlasit ako SU dnes som instaloval Ubuntu 7.04 a taktiez nejde zmena hesla :cry: pri zadani spravneho hesla chekuje a chekuje a nenacita nic uz sa s tym trt..m niekolko hodin

19 Aug 2007, 1:47
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
cislo5 píše:
viete mi niekto poradit preco sa neviem prihlasit ako SU dnes som instaloval Ubuntu 7.04 a taktiez nejde zmena hesla :cry: pri zadani spravneho hesla chekuje a chekuje a nenacita nic uz sa s tym trt..m niekolko hodin
a mohol by si popisat akym sposobom si sa skusal prihlasit ako SU?

turtlak69: dam..ako vravis s pomocou zaloh ju tam dam :)

19 Aug 2007, 8:48
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
po vytvoreni mena povedzme lama@lama.laptop:~$ su pyta password zadam password ktory som vytvoril a su:Authentication failure Sorry

edit stacilo zmenit povolenie roota sudo password root uf ale mi to trvalo

19 Aug 2007, 9:26
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Prihlasenie do UBUNTU
DESIGNER píše:
Dnes som instaloval do jedneho compu ubuntu linux 6.06 a pocas instalacie tam kde sa vybera login a heslo som dal do loginu ze root no instalacia prebehla v pohode len jak sa chcem prihlasit a napisem root a moje heslo tak mi napise ze admin sa nesmie prihlasovat z tej obrazovky !! da sa to nejak vyriesit ??? Potreboval by som nejak zmenit login ale bez toho aby som sa dostal do systemu pretoze tam vojst nemozem . Fakt sa mi to nechce reinstalovat !!!
Neviem, ako momentalne s danym problemom stojis. No teraz ma napadlo, ze prihlasit ako root v ubuntu nejde tusim len v grafickom rezime. Cize v textovom by to malo ist. Do textoveho rezimu by si sa mal prepnut tak, ze pri formulari na prihlasovanie zadas kombinaciu klaves ctrl+alt+F3 (napr).

19 Aug 2007, 11:54
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
:lol: Uz som natom davno tak ze som nainstaloval FF

19 Aug 2007, 12:21
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia