Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 30 Júl 2014, 23:15

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
ryža na sladko :)
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok ryža na sladko :)
ahojte :?
poslal by mi niekto recept na toto jedlo? ppekne prosim :P

11 Aug 2008, 20:49
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no na sladko, to je viac sposobov: ryzovy nakyp, mliecna ryza, alebo co presne myslis? mliecna ryza je vlastne ryza uvarena v mlieku, ktore je ochutene vanilkovym resp. skoricovym cukrom. ryza sa vari do momentu, kedy sa dostava do stavu "rozvarenia", ale este rozvarena nie je :) aspon tak ju robim ja.

11 Aug 2008, 21:37
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja som párkrát varila ryžovú kašu alebo ryžový nákyp. Je to jednoduché a celkom chutné. Tu je jeden recept a la Pán Google:

Ryžová kaša v mlieku
200 g ryže, 1/2 l mlieka, 1/4 l vody, štipka soli, 1/2 lyžičky cukru, maslo a horká čokoláda na ochutenie.

Ryžu preberieme od nečistôt a umyjeme na site. Vložíme do rajnice, ochutíme štipkou soli a troškou cukru, zalejeme vodou a mliekom a necháme zovrieť. Potom ryžu pomiešame, prikryjeme a pomaly dusíme 15 minút. Čiastočne zmäknutú ryžu, ak treba dolejeme mliekom a miešajúc dovaríme ešte 10 minút do mäkka. Uvarenú ryžu preložíme na tanier, polejeme roztopeným maslom a navrch postrúhame horkú čokoládu. Miesto čokolády môžeme ryžu posypať škoricovým cukrom, kakaovým práškom alebo poliať ovocnou šťavou.

11 Aug 2008, 22:45
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ryzovy nakyp je fajn...mama to robieva :)
Robi sa to asi takto, uvaris ryzu v mlieku[za staleho miesania], potom vyslahas zltka s cukrom [mnam:P] cele to dokopy zmiesas, hodis na pekac a pecies. Podrobnosti neviem ...
//este ma napadlo ze sa do toho pridava sneh z bielok

11 Aug 2008, 22:56
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Príspevok 
pershing píše:
Ryzovy nakyp je fajn...mama to robieva :)
Robi sa to asi takto, uvaris ryzu v mlieku[za staleho miesania], potom vyslahas zltka s cukrom [mnam:P] cele to dokopy zmiesas, hodis na pekac a pecies. Podrobnosti neviem ...
... do toho pridáš hrozienka, orechy nasekané nadrobno a celé sa to zaleje myslím vyšľahanými bielkami. V trúbe sa to všetko spečie a je to veľmi veľká fajnotka s nejakým kompótom. Hmmmmm.... už dávno som to nejedla :)

11 Aug 2008, 22:57
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
vidim to zajtra na ryzovy nakyp, uplne som na to dostal chut :D

11 Aug 2008, 23:26
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ades píše:
no na sladko, to je viac sposobov: ryzovy nakyp, mliecna ryza, alebo co presne myslis? mliecna ryza je vlastne ryza uvarena v mlieku, ktore je ochutene vanilkovym resp. skoricovym cukrom. ryza sa vari do momentu, kedy sa dostava do stavu "rozvarenia", ale este rozvarena nie je :) aspon tak ju robim ja.
myslim, ze nazov toho jedla je ,,ryza na sladko´´ , spravila nam to jedna pani, ked sme u nej brigadovali a vravela, ze je to ryza na sladko, aj recept nam rozpravala, lenze ja som ho nejak zabudla. ale viem, ze ryzovy nakyp to urcite nebol, nebol tam ani sneh z bielkov, len ta rozvarena ryza, dalej si pamatam vela skorice, vraj mlieko, tvaroh, maslo a vajcia. a este jablllcka. tiez vravela, ze to piekla na pekaci, ale ako to uz bolo na tanieri, tak nebolo vidiet nic pripecene, tak to neviem ako spravila. bolo to bielunke a strasne chutne. teda chut prevysila vyzor, aspon u mna :) podla mna skvely typ, hlavne pre nas bylinozravcov :smt023

12 Aug 2008, 14:42
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
wood fairy: žeby ryžový nákyp? Ten sa zapeká...

13 Aug 2008, 18:22
Profil  WWW
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Stoporko píše:
wood fairy: žeby ryžový nákyp? Ten sa zapeká...
nie, ryzovy isto nie, lebo ten ma na vrchu aj vrstvu snehu z bielkov, teda aspon taky, co ja poznam... ale dik :(

14 Aug 2008, 18:47
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ale ked sa tvorcovi ryzoveho nakypu nechce tak na povrchu nemusi byt pena z bielkov

14 Aug 2008, 19:32
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tuti píše:
ale ked sa tvorcovi ryzoveho nakypu nechce tak na povrchu nemusi byt pena z bielkov
Presne tak. Takisto aj zemlovka sa robieva so snehom aj bez. Podla chuti.
Tiez po precitani temy bude na obed asi ryzovy nakyp :D A nasa mama zvykla davat dovnutra aj zavarane erhule, aby nebol taky sladky.

14 Aug 2008, 21:49
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia