Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 30 Júl 2014, 11:04

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 
samovolny restart pc
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok samovolny restart pc
nevie niekto poradit ¨restartuje sa mi sam od seba pc, napadlo ma slaby zdroj, ale tym to nebude lebo predtym to nerobyl takze bud nejaky virus alebo nejaky ovladac co pi novej istalaciii windowsu nesadol, nevie niekto ako by som odhalis chybu a nasledne ju odstranil

09 Jún 2008, 23:25
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
- nic si dajme tomu v biose nemenil ??? alebe nepretaktovaval si nejake komponenty ??? ... skus popozerat teploty komponentov... moze byt na vine aj prehrievajuci sa procesor ... a uprestni kedy sa restartuje ...

09 Jún 2008, 23:34
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ten zdroj by som až tak nevylučoval.. to, že to predtým nič nerobilo, ešte nič neznamená. Aký máš vlastne zdroj (výkon + výrobca) a akú zostavu? Konkrétne popíš, ako taký samovoľný reštart prebieha? Vyskočí BSOD a hneď následne tvrdý reštart? Alebo ako?

09 Jún 2008, 23:53
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
taktak..., zdroje maju tiez svoju zivotnost (niektore naozaj kratku ;p ).

Ale pokial nepopises presne tvoj problem a zostavu PC (teploty kukni - napr. Everest ultima edition, abo iny soft na to), tak sa ti len tazko bude dat poradit...

10 Jún 2008, 0:28
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
nestabilne napatie na zdroji, vybuchnute kondenzatory na doske, prehrievanie alebo silne zavireny system

10 Jún 2008, 1:39
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mam tam 350watovy zdroj vyrobcu ti nepoviem lebo nalepky su strhnute, skladal som to ja takze nazov zostavy ti tiez nepoviem, maximalne tak vykon jednotlivych koponentov, ale uz som to tusim vyriesil, ako podotkol SHEEP ze to motu byt kondenzatory tak som popozeral kondenzatory aj na doske aj vo zdroji a nasiel som 2 v zlom stave , ale islo to aj tak na podiv aj ked s tymi restartami, preletoval som ich za rovnake a este som dal loadnut optimalne nastavenia v biose zatial restar nebol, diky za ten postreh o kondezatoroch, s tou teplotov by to bolo tiez mozne ale nedavno som menil pastu aj na grafike aj na procesori tak to som vylucil hned, rozmyslam aj nad silnejsim zdrojom lebo som pridaval ventilatori aj nejake karty do pci ale kym to nebude restartovat znovu zatial nie diky moc za napady cim by to mohlo byt :wink:

10 Jún 2008, 17:13
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
heh ja by som ten zdroj menil cim skor lebo ked si pridal dalsie veci tak sa jeho zataz samozrejme zvysi . ako zatial to drzi ale kto vie dokedy a neviem toto by aj mna zaujimalo napriklad pri tom ako odide zdroj moze poskodit nejake suciastky ??? viem ze tam je nejaka poistka a pri drahsich je asi rizoko poskodenia nizsie alebo nieje ziadne ???

10 Jún 2008, 18:58
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
myslim ze ked odide zdroj tak sa nestane nic, niesom isty ale na inch kopoch sa mi to uz stalo a nic neodlislo len ten zdroj vymenil som druhy a frcalo to , teraz som v tomto zdroji preletoval kondiky co boly v zlom stave, nevyzera ze by to nezvladal vecinou ked je pretazeny zdroj tak zvykne pri zatazeni procesora stahovat vetilatory , znizovat ich rychlost, to sa stavalo mne bolo to pocut, alebo podsvietenie slabsie svietilo (ledky neony) tak som vedel ze je moc zatazeny zdroj, ale to mi neroby tak vyzera ze to staci, taky aky je, teraz som pridaval hdd, sata kartu, to je vsetko tak by to malo zvladat aj s 350 w zdrojom, zatial to nerestartlo od vtedy tak vyzera ze vse ok :)

10 Jún 2008, 19:47
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja si myslim ze to bude zdrojom alebo doskou...ale podla mna to bude asi doska...

10 Jún 2008, 22:23
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Lord ANAKIN píše:
heh ja by som ten zdroj menil cim skor lebo ked si pridal dalsie veci tak sa jeho zataz samozrejme zvysi . ako zatial to drzi ale kto vie dokedy a neviem toto by aj mna zaujimalo napriklad pri tom ako odide zdroj moze poskodit nejake suciastky ??? viem ze tam je nejaka poistka a pri drahsich je asi rizoko poskodenia nizsie alebo nieje ziadne ???
No zdroje maju vecinu poistku ktora ti ma zastavit prepetie abi ti neposkodilo pc je to u vyssej triedy ale aj u strednej triedy.Teoreticky ti to ma zadrzat prepetie tak ako prepetovka ale dakedy to nefunguje stalo sa mi to uz 2x.1 Som mal pc zapnuty a udrel dakde v somalsku blesk a odpalilo zroj ale porusilo to zakladovku a grafiku ale v pohode to zreklamovali a 2 to sa stalo nedavno pc bol vipnuty a blesk presiel ces prepetovku ktoru vobec ani neviplo a odpalilo zroj len ale to som vimienal suciastky to som kupil stej vyssej strednej triedy ale najviac ma zarazilo ze to preslo ces prepetovku.Tak nemas zaruku vnicom radsej odtedy vitahujem pc zo zastrcky.

11 Jún 2008, 6:31
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Fero270 ako som uz pisal je to vyriesene boli to tie kondiky, ale aj tak diky, ja v zdroji mam poistku aj prepetovu ochranu a zatial nebol problem, te kondiky dosli asi opotrebovanim ,

11 Jún 2008, 22:04
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
To je čisto môj prípad. Odniesol som do servisu a povedali, že chyba je vo Windowse. Povedali mi nech ho preinštalujem alebo zistím ktorý program spôsobuje resetnutie/vypnutie.

12 Jún 2008, 13:51
Profil  ICQ  YIM  
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no aj to je mozna pricina ale u mna to bola hardwerova chyba, konkretne te kondenzatory, takze to je trosku ina chyba, ked je problem s nejakymi programami a nevies si rady najlepsie preistalovat windows ale mne nepomohlo ani to at to preletovanie uz viac krat spominane, vravym problem je zazehnany ale aj tak dakujem za talsie napady, ved niekedy na buduce to moze byt aj tym, takze kazda rada sa ceni

12 Jún 2008, 15:16
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: samovolny restart pc
Ja mám presne ten istý problém :( najprv sa mi zapína počitač asi 3 minuty lebo monitor sa tvári ako keby počitač ani nebežal monitor len tak bliká potom sa rozbehne a ked si pustím hocijaku hru tak sa mi po chvilke reštartne čo i len CS 1.6 ked pustím hned sa reštartuje teplota mojej grafickej karty dosahuje 60 stupňov :( procesor a zakladna doska sa pohybuju okolo 32 stupňov čím to može byť ? ked tam pridám ventilátor pomože to ? :/ prosííím pomožte mi

18 Feb 2011, 10:57
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

zdroj a zostava?

20 Feb 2011, 0:24
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Chcem sa opytat mne pocitac tiez restartuje same od seba a chcel by som sa opyta ci ho to moze poskodit
Dakujem za odpoved

02 Jan 2012, 17:26
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Pravdaže. Ak sa už reštartuje, tak už niečo nie je v poriadku.

02 Jan 2012, 18:13
Profil  WWW
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Skus pozriet teploty

04 Jan 2012, 11:46
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť