Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16 Apr 2014, 15:03

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Skoda Fabia 1,4 16V
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
GothaR píše:
A co je nenormalne na tom, ze zvysili vykon bez preplnovania? Normalna uprava softveru... Trochu tam je zmeneny tusim aj kompresny pomer, ale je to bezna vec. A o zivotnosti som tak trochu nepriamo napisal aj ja. Ale celkovo sme uz pomerne dost OT.
praveze niesme OT, rozoberame problematiku motoru ktory sa ten typek chysta kupit :wink: ale kym nenapise ucel tak dalej je to uz fakt bezpredmetne...len este poradim ale nie k motoru ale k autu, radsej by som uplne ine auto kupil nez fabiu, nova fabia je nehorazne predrazena, keby to aspon kompenzovala svojou spolahlivostou alebo kvalitou...kvalita vraj nieje bohvieco (pise sa o tom na automobilovych forach ktore sledujem) a spolahlivost preveri az cas...radsej by som prihodil par tisic a kupil cednik (ceed), tam sa tiez nemoze o spicke medzi kvalitou hovorit ale aspon je to auto uz vssia trieda ako fabia => viac priestoru apod. to je moja rada :wink:

/edit:brm, dik za doplnenie vedomosti, clovek sa vzdy rad nieco nove nauci...volkswagen moc neoblubujem tak sa v ich motoroch velmi nevyznam...a uz vobec nie v tych krpatych

14 Feb 2008, 21:26
Profil  ICQ  Skype  
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
SchYzo píše:
praveze niesme OT, rozoberame problematiku motoru ktory sa ten typek chysta kupit :wink: ale kym nenapise ucel tak dalej je to uz fakt bezpredmetne...len este poradim ale nie k motoru ale k autu, radsej by som uplne ine auto kupil nez fabiu, nova fabia je nehorazne predrazena, keby to aspon kompenzovala svojou spolahlivostou alebo kvalitou...kvalita vraj nieje bohvieco (pise sa o tom na automobilovych forach ktore sledujem) a spolahlivost preveri az cas...radsej by som prihodil par tisic a kupil cednik (ceed), tam sa tiez nemoze o spicke medzi kvalitou hovorit ale aspon je to auto uz vssia trieda ako fabia => viac priestoru apod. to je moja rada :wink:

/edit:brm, dik za doplnenie vedomosti, clovek sa vzdy rad nieco nove nauci...volkswagen moc neoblubujem tak sa v ich motoroch velmi nevyznam...a uz vobec nie v tych krpatych
No KIA vedie v rebrickoch nespolahlivosti :) Chce to nejaku Toyotu alebo Hondu, ale to je tiez na inu diskusiu.
S tym OT som narazal na to, ze sa tu dohadujeme na tom, aky motor si vlastne myslel a ze neveris tomu, ze je 1.4ka moze mat 74kW...
//.cov: krasa, takto by mala vyzerat tato tema :aasmile29:

14 Feb 2008, 21:30
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Vlastnim Fabiu sedan 1,4 16V 74kW a ten, kdo pise ze to nevladze do kopca a je dobra akurat do mesta v takej Fabii v zivote nesedel.
Auto je zive, ma prijatelnu spotrebu (mimo mesta cca 5,5 l/100 km). Je potrebne si zvyknut na sportovejsiu jazdu (ma vysokootackaovy motor) a na vyuzitie celeho jeho vykonu je potrebne ho krmit 98oktanovym benzinom.
Predbiehanie je dielom okamziku. Vdaka zabudovanemu ESP (elektronicky stabilizacny system) auto sedi v zakrutach, na snehu sa nesmyka.
Kazdy, kto sa v mojej Fabii previezol si ju pochvaloval.
Ja som s nou spokojny. Mam na nej nabehane 39 000 km a zatial ziadna porucha. Motor nie je hlucny.
Proste spokojnost.

14 Feb 2008, 21:31
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
GothaR píše:
No KIA vedie v rebrickoch nespolahlivosti :) Chce to nejaku Toyotu alebo Hondu, ale to je tiez na inu diskusiu.
S tym OT som narazal na to, ze sa tu dohadujeme na tom, aky motor si vlastne myslel a ze neveris tomu, ze je 1.4ka moze mat 74kW...
no brm mi to vysvetlil takze...ja si viem priznat ked sa mylim. ale ak by typek chcel toyotu alebo hondu musel by si prihodit viac nez len par tisic no...
aj ked neviem po kolko idu tie najmensie z triedy kde je fabia, fabia je obecne vraj jedna z najdrahsich vo svojej triede takze mozno by ho vysli este lacnejsie a bola by to ina kvalita uz...a okrem toho fabia ma vraj velmi uzky interier, dozadu max pre dvoch a aj v predu to neni bohvieco :wink:

/edit: stale hovorim o novej fabii II, aby nedoslo k nedorozumeniu

14 Feb 2008, 21:33
Profil  ICQ  Skype  
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Okrem zopar prispevkov je to tu vsetko OT, myslim si ze na tuto temu moze chalan diskutovat na fore ktory som odporucil a nemusime sa tu zbytocne hadat. Je tam kvantum viac odbornikov a skusenesjsich ludi ako sme my vsetci dokopy.Fabiu by som odporucil len z toho dovodu ze ju mam tiez, a pred kupou som si o tom pozistoval vela skutocne...V nejednej som sedel a soferoval ju a vela sme uvazovali kym sme vzali nasu terajsiu..Do noveho auta by som sa nepustal, uz len z toho dovodu ze nehorazne rychlo klesne jeho cena a o niekolko desiatok tisic kupis o nieco starsie auto aj od ruky alebo z dovozu.
Este jeden dotaz: na autobazare by som vobec nepozeral a uz vobec nie na AAAAuto Autoalles a podobne sracky kde odrbuju ludi

14 Feb 2008, 21:59
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Takze dakujem vam za rady asi najviac mi pomohli uzivatelia .cov a Juicy. Ja by som potreboval kombi pre 4clennu rodinu ale ani sedan by nebol zly.
nechcem kupovat fungel nove ale ojazdene. a este taka malickost keby nahodou niekto chcel predat bud kombi alebo sedan tejto Fabie 1,4 16V 74 KW alebo 1,9 TDI dajte vediet. predsa potrebujem silnejsi agregat aby to celu rodinu utiahlo. Vdaka

15 Feb 2008, 16:00
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Rosinoo.. combi je pre rodinu omnoho viac praktickejšie.. a hlavne krajšie. ;)

Fabia sedan je podľa mňa strašný nepodarok s papierovo veľkým kufrom, ale na prenos väčších predmetov je naprt, lebo ten väčší predmet sa Ti tam nezmestí kvôli malému otvoru na kufri. Dosť veľká nevýhoda v prípade sedana je aj absencia zadného stierača.

Btw.. my sme chodili 4 dospelí, plný kufor (combi) a dva biky na streche.. a nemal som problém ani s 1.4 MPI 50kW motorom.. trebalo síce vyššie otáčky a vedieť v správny čas preradiť.. ale bolo to v pohode.. obzvlášť na slovenské cesty..

15 Feb 2008, 16:36
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Rosino ked pre 4 Clennu rodinu tak jednoznacne odporucam 1.9TDI
Nenatrapis sa tolko co z benzinkackom (Rovnomerny krutak od 2000-4100)
Ako spominal .cov a brm Motor treba vytacat ak chces rychlejsie akcelerovat
Rovnake skusenosti mam z otcovym Mondeom 1.8 (130k 180nm)
Kym nejdes nad 3500ot/min tak je velmi lenivy ale nad 3500ot/min chyti druhy dych :)

15 Feb 2008, 16:48
Profil  ICQ  Skype  Facebook  Twitter  WWW
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No kedze kratku neces a sedan je skarede kacatko, z kombajnov na trhu budes mat mensi vyber, neviem odkial si tak skus popozerat nejake web stranky:
autobazar.eu alebo aj spominane forum co som ti dal...je tam sekcia bazar, inak ak by si mal cestu tak tu je jedna ponuka od cloveka ktory nam doviezol nase male :wink:
http://skoda-fabia-combi.autobazar.eu/c ... ?id=417417
myslim si ze cena staci a ten 50kW motor ako spominal brm ti bohate vystaci

16 Feb 2008, 0:34
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ze som si tuto temu nevsimol skor. Ale nie, dnes nejdem pisat ake je to zle auto :)
Ked uz si rozhodnuty, tak jednoznacne s TDi, ak zoberies ALH/90PS /najpravdepodobnejsie/, tak mas krutak od 1500ot./min. vdaka malemu turbu, hlavne sa s tym lahsie predbieha ako s benzinom, bohuzial po 3500 to uz ide dole vodou. Ta spominana 1.4 74kW nie je extra dobra motorizacia, technologicky je v pohode, len vo vela vodicoch vyvolava pocity, ze maju dake silnejsie auto /normalka, ked vacsina presla na fabku z feldy 1.3 :D/ a potom je to s nimi na cestach dost skarade.
Ako som spominal, 1.9TDi je az na ten rachot jednoznacne lepsia motorizacia. Jediny dovod, kedy by som don nesiel je, ak sa planujes vozit iba po meste, caste studene starty mu nerobia dobre.

16 Feb 2008, 10:06
Profil  ICQ  WWW
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tak som trosku posurfoval pohladal aj ludia z tohto fora mi pomohli a zistil som ze tento motor je v podstate celkom dobry az nato ze pravy vykon spoznate az pri vyssich otackach 3000+. Caste je vsak klepanie motora ktore nieje sposobene len studenym motorom. 1.9 TDI lepsi vykon predsa len ma turbo. a na pocitenie vykonu nemusite motor az tak vytacat. dislovy motor ma neporovnatelne lepsiu spotrebu. avsak nevyhody su ze dislovy motor je velmi tazky a preto ma velky zaberak na prednu napravu teda jamam sa vyhybat velkym oblukom. Rozhodol som sa ale ze zoberem 1.4 16V. vdaka vsetkym co pomohli :) :) :) keby ste este predsa niekto mali nejake skusenosti dajte vediet nieco o vasej FABII

01 Mar 2008, 12:36
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Keď Ti vadilo klepanie pri benziňáku.. čo by si robil s tým klepaním pri nafťáku? :D

To len také menšie OT.. ;)

01 Mar 2008, 19:25
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
heh, ja mam fabiu 1.4 44kw, predvcerom som to chipol :) Vykon sa zvysil o nejakych 10-15%, ziadna slava, ale citit to tam :)

01 Mar 2008, 23:57
Admin
Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok 
A mal si to aj zmerane na brzde ci ti len nejaky diletanti povedali, ze ti tam supli 10% navyse? :-D Ak najdem jeden clanok o chiptuningu tak ho sem fuknem.

02 Mar 2008, 5:34
Profil  WWW
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
t0m4s3 píše:
A mal si to aj zmerane na brzde ci ti len nejaky diletanti povedali, ze ti tam supli 10% navyse? :-D Ak najdem jeden clanok o chiptuningu tak ho sem fuknem.
No 10% to su 4kW, to by slo, ale za cenu toho, ze to rozhodi celu charakteristiku motora a dost zvysi spotrebu. Ale aspon ze tam nedal novy vzduchovy filter, tie v 95% pripadov rozhodia charakteristiku a este aj znizia vykon :)
btw nemyslis si, ze tie 4kW co "citis" je iba placebo, pretoze sa nechces uzierat pocitom, ze si peniaze za chiptuning vyhodil zbytocne? :)

02 Mar 2008, 10:08
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
t0m4s3: :lol: , nie nemal som to zmerane na brzde, ALE bolo mi to povedane "diletantom" z Ceskej republiky, ktory je v Cechach uznavany a robi strasne vela, vela aut, a zaobera sa skoro cely zivot chiptuningom a veciam akolo toho.

GothaR: :lol: , Neviem preco, ale kazdy na tomto fore, a teraz to je tiez tak, ma tendenciu podpichovat a nadvysovat sa. Takze, chiptuning ti nerozhodi celu charakteristiku motora.Auto si da clovek chipnut ked to chce, a urcite s tym nie je nespokojny. U diesloch sa o dost, ZNIZI spotreba, je to az cca liter dieslu na 100Km. A nestalo ma to vobec nic. Su tu ludia este, ktory maju medzi sebou kamaratsky vztah, a pomahaju si medzi sebou, a nejake sluzby si spravia aj zadarmo. Robili sme to po kabli "SuperFlash3".Tento kabel je znamy tym ze robi motorove jednotky po kabli, doposial sa to museli pajkovat a pomocou programatora upravovat na stole, co bol dost zlozity proces.
Hm a nenapisal som ze vykon sa mi zvysil o 10%, napisal som ze o 10 - 15%.Citim to, je to zivsie v 2,5 az 3,5 otackach, a vladze to viacej aj do kopca.Proste ked sa clovek strasne dlho vozi na 44Kw 1.4 Fabii, a potom sa tam spravi ta uprava MAP, clovek to citi.Musel by si zazit.Vozil som sa aj na upravenych 1.9TDI diesloch, na 1.8T benzinoch...Ale to uz je nieco ine...

02 Mar 2008, 13:09
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tak tak...... medzi 150 a 155 kW rozdiel moc nevnimas ale pri fabiach sa rata kazdy klokan navyse :D

02 Mar 2008, 13:16
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Kazda kobyla dobra, ak to teda zodpoveda investovanym peniazom.
Imho ak chces mat lepsi pocit z vykonu, tak si daj naporove sanie, budes mat iny zvuk a na 100% budes mat pocit, ze to mas vykonnejsie o 5PS :) Na atmosfere spravit viac ako 10% asi nie je mozne takymto klasickym chiptuningom, ale kazdy kon potesi.

//edit: nahral som na server HC starsi clanok z ATM, doporucujem precitat ;)
Kód:
http://www.hondaclub.sk/chiptuning.pdf

02 Mar 2008, 13:25
Profil  ICQ  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Stenky: no tak som to presne nemyslel ako si to napisal.Ked mas 150Kw passata 1.8T a das ho chipnut nebude to iba tych 5 Kw navyse ale nejakych 45 koni a samozrejme sa ti zvysi aj krutiaci moment.Tiez viem o com hovorim, takyto passat mi parkuje v garazi :) Tam to chipnutie citis, poriadne.U tej fabii citis tiez ale maalicko, ale citis ! :)

mishenko: no ano to by som riesil tiez, ale FABIU si urcite takto upravovat nebudem :) Proste naskytla sa prilezitost, tak som to dal chipnut, ze uvidime co to spravi :) A spravilo...

02 Mar 2008, 13:26
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
nepochopili sme sa.

ja hovorim o tom ze kopec ludi hovori ze 5kW na aute neucitis. na aute cez 100 kW urcite nie ale pri autach s tak malym vykonom ako 47kW fabie to citit je. to len na margo toho ze 5kW navyse nieje citit. na fabii citis aj ked sa pred jazdou nevyseries a neostrihas si nechty :D cisto zo srandy

viem ze 10% zo 150 je viac ako 5kW ale na fabiach je aj 10-15% relativne malo ale citit to tam

02 Mar 2008, 13:36
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia