Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 24 Júl 2014, 14:20

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 338 ]  Predchádzajúca  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Choď na stránku
Smrť obesením a iné spôsoby samovraždy
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Smrť obesením a iné spôsoby samovraždy
GothaR píše:
dudo: na to ale potrebujes ten klinec drzat spravne, ked ho budes mat v lavej ruke a budes uzemneny tak s velkou pravdepodobnostou prezijes, pretoze prud ti prebehne rukou cez lavu cast tela az do noh. Najlepsie je zobrat klinec do kazdej ruky a strcit do dierok v zasuvke, vtedy prud prejde priamo cez srdce a je velka pravdepodobnost, ze ho zastavi. Ale neviem aka velka je ucinnost, skor si myslim, ze to iba riadne kopne a sanca na zabitie je mala. Horsie je to uz v spominanych pripadoch ked je clovek vo vode alebo je vodou rozne znizeny odpor.
Inak tu je nieco o odpore ludskeho tela: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t ... .html/view
Myslim,ze sa mylis.Ty si opisal"idealnu situaciu"-teda aby prud priamo prechadzal cez srdce.Avsak to,ze sa dotknes zivej elektrickej casti,inou castou ludskeho tela,neznamena ze prud nezasiahne srdce...Ludske telo je z vacsej casti tvorene vodou,cize pokial sa dostane medzi dva potencialy,tak je cele"pod prudom".Na arytmiu srdca netreba toho vela...

No ako som pisal-pokial to "kopne",tak je to ten lepsi pripad.Pokial to"chyti",tak je sanca na prezitie miziva.Pokial niekto telo nevyslobodi,tak smrt nastava rychlo.Mal som "stasie"na taketo pripady-dva.Oba dopadli dobre,pretoze sa podarilo obete vytiahnut v casovom useku par sekund...Jeden napriek tomu upadol do bezvedomia a trebalo ho ozivovat...
Taktiez ma raz davno,este ako brigadnika dobre"koplo".Lamal som napileny ocelovy roxor,drzal som ho v dlani pravej ruky a laktom tej istej ruky som sa dotkol rozbitej zasuvky-faza.Krc bol silny,spaleny laket,spalena dlan,zvracanie...A to bola zasuvka v panelakovom byte istena isticom 10A.To uvadzam ako priklad toho,ze prud nepretekal len rukou,ale zasiahnute bolo cele telo...

O isticoch.
Myslim,ze Gothar studoval elektrotechniku,cize ma prekvapuje,to ze si mysli ze istic nieco"zachrani".
Istic sluzi na ochranu vedenia pred nadprudmi.Cize pokial v pripade obvodu isteneho isticom 16A,prekroci velkost prudu hranicu 16A,tak istic vypne,aby nedoslo k pretazeniu kabla,naslednemu poziaru atd...Pokial tam tecie 15A istic nema a ani nemoze vypinat.Pokial funguje spravne.

22 Aug 2011, 17:32
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Ja viem ako funguje istic, ale tiez mam v pamati to ked niekto dal cosi do zasuvky a vyhodilo to istic, pricom by to podla toho vypoctu tak nemalo byt.

22 Aug 2011, 17:37
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Tak tak, ako povedal GothaR tiež som bol svedkom toho, že vyhodilo istič pritom by nemalo... :)
A čo sa týka toho, nemusí človek dostať krč a držať sa toho, aby ho zabilo... Boli už aj také prípady, čo sa len dotkol a padol ako podťatý

22 Aug 2011, 20:04
Profil  ICQ  Skype  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

no elektrikari tak ako je to mozne? ze nezabije ale vyhodi istice? :) teda koho ako .... plus s tymi poiskami nemozete mat chlapci pravdu. preco potom vyhodilo poistky ked som tam pchal adapter od modemu? a podobne speciality? plus osobne si myslim ze poistky ktore sa vyhodia pri tom ked date ruku do elektriky su skor dobre ako zle . . .

24 Aug 2011, 0:08
King
King
Obrázok užívateľa

Ak si pchal adapter od modemu,tak si mohol sposobit skrat,popripade narazovy prud,atd..
Pocas mojej cca 15 rocnej praxe sa mi nestalo aby mna osobne istic odpojil od zdroja.Stale som sa"vytiahol"a istic nevypol-a to ked som bol mlady,tak som schytal par dobrych"peciek"...
Citácia:
plus osobne si myslim ze poistky ktore sa vyhodia pri tom ked date ruku do elektriky su skor dobre ako zle
No to je sice pekne,ze si to myslis,ale pokial tam vopchas ruku a nic sa ti nestane no a istic vypne,tak to znamena,ze si prezil prud cez telo o hodnote cca.16A-asi to nikto neskusal,cize polemika je bez dokazov.Osobne si vsak myslim(z vlastnej skusenosti viem),ze to sposobi minimalne poskodenie tela,sok,popaleniny atd...A to v mojom pripade istic ani nevypol,cize hodnota prudu bola menej ako spominanych 16A...Alebo je druha moznost a sice,ze je istic vadny a vypina pri nizsej hodnote ako by mal.
Inac treba rozlisovat pojmy POISTKA,ISTIC,PRUDOVY CHRANIC.
Mozno to je cele o tom,ze si pletiete pojmy...
Prudovy chranic sluzi na ochranu cloveka-pri prude vyssom ako 30mA vypne.Narozdiel od istica,poistky ktore sluzia na ochranu obvodu a ktore vypnu v tomto pripade pri prude cca.16A-tato hodnota zalezi aj od charakteristiky samotneho pristroja,ale to sa mi nechce rozpisovat..

24 Aug 2011, 17:43
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

:roll:
no co ja viem? prudovy chranic poistka .... kde najdem prudovy chranic?

24 Aug 2011, 23:20
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

mierne odlahcenie k teme http://www.lamer.cz/quote/57884

25 Aug 2011, 15:55
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

neviem či ste to tu písali ale najlepší spôsob (nie však najjednoduchší na realizáciu) je Hypoxická hypoxia , je to nedostatok kyslíku v tkanivách a krvi , spôsobené riedkym vzduchom , človek sa cíti ako opitý , veselý , nič ho nebolí , proste ako stav opilosti , potom už len zavreš oči a zomrieš ... :)

07 Feb 2012, 15:03
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

a ako toto dosiahnes v beznych podmienkach?

07 Feb 2012, 16:05
Profil  Facebook  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

vydychaš si všetok vzduch pri hre na schovavačku, ked sa schovaš do "periňaku"

08 Feb 2012, 14:26
Profil  ICQ  Facebook  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

tak najlepšia smrt je určite podla mna predavkovanie heroinom šlahnut si gram naraz a hotovo a odidete ako sa hovori ked do pekla tak na peknom koni posledne čo zažijete bude čista slast flaš a potom už len tma .... a ste preč žiadna bolest (horšie je ked to prežijete a preberiete sa tak potom vam je tak zle jak nikdy ) ja to mam vyskušane ....

11 Sep 2012, 21:40
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Si sa chcel zabit?

11 Sep 2012, 21:41
Profil  WWW
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

ano

11 Sep 2012, 21:47
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

...asi chcel, ale tak...nezmari to majú ťažké so samovraždami...

11 Sep 2012, 21:54
Profil  WWW
King
King
Obrázok užívateľa

načo to takto komplikovať a ešte je to aj drahé a relatívne nedostupné http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_bag

11 Sep 2012, 22:37
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Ale zaujímavé, že ešte taký zbabelý čin (a aj posledný) ako samovraždu, by skoro všetci chceli uskutočniť tým najzbabelejším spôsobom - bezbolestne.

11 Sep 2012, 22:43
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

nezmar11 píše:
tak najlepšia smrt je určite podla mna predavkovanie heroinom šlahnut si gram naraz a hotovo a odidete ako sa hovori ked do pekla tak na peknom koni posledne čo zažijete bude čista slast flaš a potom už len tma .... a ste preč žiadna bolest (horšie je ked to prežijete a preberiete sa tak potom vam je tak zle jak nikdy ) ja to mam vyskušane ....

No najlepsi sposob to asi nebude kedze nam tu este pises.

11 Sep 2012, 22:47
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Muffi píše:
Ale zaujímavé, že ešte taký zbabelý čin (a aj posledný) ako samovraždu, by skoro všetci chceli uskutočniť tým najzbabelejším spôsobom - bezbolestne.
Oni sa chcu zabit, nie trpiet. Pri Tvojej logike by boli navstevnici sado-maso salonov najodvaznejsi ludia na svete.

12 Sep 2012, 8:03
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 338 ]  Predchádzajúca  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia