Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 29 Júl 2014, 12:41

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Šnúra-rozštep
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Šnúra je nebezpečná kamarát si prisadol gule. :D

27 Máj 2009, 21:24
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Godlub píše:
Šnúra je nebezpečná kamarát si prisadol gule. :D
Mal si ich odpratat :lol:
Razstep sa dobre cvici aj vo dvojici. Ked som chodila na gymnastiku, tak sa ucitelka postavila za nas a tlacila kolenom na chrbat, az kym sme nekricali dost. A niekedy ani to nepomohlo, museli sme az k zemi. :)

27 Máj 2009, 23:31
Profil  ICQ  
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
viem ze je daky ten cas tato tema zaprasena ale tak radsej pokracovat ako zakladat novu... chcem sa tiez naucit rozstep a ako pozeram nie u kazdeho tie cviky zabrali... tak rozmyslam vo filme zakazane kralovstvo ci jak sa volal to robili brutalnejsiou cestou (natahovali mu nohy cez koliky)... ake su rizika??? rozmyslal somze si dam nohy do stupaciek na surfoch a kamos ma zatazi vlastnou vahou az pojdem dole je to mozne??

26 Júl 2009, 21:57
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
it_novice píše:
viem ze je daky ten cas tato tema zaprasena ale tak radsej pokracovat ako zakladat novu... chcem sa tiez naucit rozstep a ako pozeram nie u kazdeho tie cviky zabrali... tak rozmyslam vo filme zakazane kralovstvo ci jak sa volal to robili brutalnejsiou cestou (natahovali mu nohy cez koliky)... ake su rizika??? rozmyslal somze si dam nohy do stupaciek na surfoch a kamos ma zatazi vlastnou vahou az pojdem dole je to mozne??
Si normálny? :shock: To tam pravdepodobne len natiahneš (alebo pretrhneš) nejaký sval a to ozaj nie je príjemné. IMO ak sa to človek nenaučí do príchodu do puberty, tak potom ťažko. Možno to ide, ale povedal by som, že skôr DLHÝM a často opakovaným strečingom a naťahovaním svalov, ako takouto drastickou metódou, ktorou určite viac pokazíš, ako pomôžeš.

26 Júl 2009, 23:11
Profil  ICQ  
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Re:
nikuska4 píše:
to su neni roztahovacie cviky ja som to robila rok a nic ja som isla na gymnastiku a tam su dobre cviky ja viem snuru aj roztep

//autoeditácia príspevku ( 26 May 2009, 18:29 )
to su neni roztahovacie cviky ja som to robila rok a nic ja som isla na gymnastiku a tam su dobre cviky ja viem snuru aj roztep

//autoeditácia príspevku ( 26 May 2009, 18:30 )
to nepomaha

//autoeditácia príspevku ( 26 May 2009, 18:31 )
to nepomaha

Aka si ty len mudra :lol: Presne tak, každému pomáha iné. Co sa tyka tych 5 minut v snure pride mi to dost drasticke nakolko ja vydrzim v tejto polohe max. 10 sekund :D ale jednoznacne zaberie! No treba kopu trplezlivosti. Mala som 9 rokov, mali sme rozkladaciu postel a to take co sa zdviha bolo smyklave... kazdy vecer pred spanim som si na tom urobila rozstep pokial som vladala...a po asi roku som sa ho naucila 8) Jedna noha vzadu, k druhej sa natahujeme... vyborny trik na precvicovanie svalstva.
Co odporucam ja?
Kazdy den vyuzit trik jedna noha vzadu, a pokusat sa polozit hlavu na koleno. Ked uz to dokazete, snazte sa ju tam udrzat co najdlhsie, postupne az 30 sekund (mne sa to podarilo uz po 2 tyzdnoch takze to naozaj nie je problem). Jedna noha, druha noha, teraz ich vystrieme a postup opakujeme. Nezabudajte na vystrete nohy! Potom, este stale s rozkrocenymi nohami v sede sa snazime polozit lakte na zem. Odporcam sadnut si niekde kde nie je smyklava podlaha. Chytte sa niecoho pred sebou (napr. nohy stola,...), ale niecoho co sa nepohne ked to potiahnete! a snazte sa hlavu pritiahnut co najviac k zemi. Teraz spojte nohy pred seba a pokuste sa dotknut hlavou kolien, resp. sa natahujte sa kolenami. Neskor sa opat snazte vydrzat v tejto polohe 30 sekund. Teraz prechadzame k snure/rozstepu. Cupnite si, a jednu no hu natiahnite do boku. Pohupavajte sa tak aby ste citili v svaloch tlak. Neprezente to! Vystriedajt nohu. To bolo cvicenie na rozstep. Teraz si opat cupnite, jednu nohu vystrite do zadu, druhu nechajte pokrcenu. Zasa sa pohupujte. No a na zaver urobte rozstep pokial vladzete a skuste v tejto polohe chvilku vydrzat. Rovnako to urobte aj v snure. Vytrriedajte v predu pravu aj lavu nohu. Drzim palce :smt006

01 Okt 2010, 23:44
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Šnúra-rozštep
Ak si nevies poradit s tym ako sa naucit rozstep laebo snuru tak sa s niekym porad o dobrych cvikoch, a ak nie tak si na nete najdi strecingove cvicenia a cvic.Ja som zacal trenovat Taekwon-do a vediet rozstep a snuru je zakladna vec.Ak ti mozem poradit tak treba byt na seba tvrdy a trenovat kazd den aspon 1hod a do 2 tyzdnoch nefalsovaneho treningu to budes vediet ale trenovat musis stale ale jemnejsie

//autoeditácia príspevku (01 Nov 2010, 18:33)

Je to mozne ale moze to mat zle nasledky a ak si utrhnes sval tak sa to uz nikdy nenaucis!

//autoeditácia príspevku (01 Nov 2010, 18:34)

Je to mozne ale moze to mat zle nasledky a ak si utrhnes sval tak sa to uz nikdy nenaucis!

01 Nov 2010, 19:29
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Vždy je dobré si prečítat niečo čo chceme robit ,skor ako začneme cvičit niečo nespravne.
Strečing máme-dinamický,statiský a negatívny.
3 základné veci pri strečingu-1-správne držanie tela-to znamená že dany cvik je treba precvičovat napriklad z vystretým chrbtom do menšieho napríklad predklonu,ako z pokrčenym.
2-správne sústredenie na dany cvik
3-spravne dychanie
taktiež musim na začiatok povedat čo tie 3 druhy strečingu znamenajú-
Statický-ten cvičíme ako prvý-je to strečing kde bud v stoji,alebo sede sa pomalým napríklad predklonom snažíme o dosiahnutie čo najvatšieho predklonu.dany cvik opakujeme zhruba 3 až 5 krát.pri každom výdychu sa snažíme íst o dajaký milimetrík nižšie až dosiahneme polohu kde to začína byt pálivé,alebo nepríjemné..dalej nejdeme.Pomaly sa vrátime do začiatočnej polohy.pokíal sme cvičili napríklad predklon v sede z jednou pokrčenou nohou,tak nohy striedame na tých 3 až 5 sérií.Cvikov je vela.v stoji,sede,lahu,za dopomoci partnera atd.
Negatívny strečing-je podobný statickému,akurát v opačnom garde..vysvetlim napriklad-sadnite si na zem,chodidlá k sebe-pokrčené kolena.kolená napriklad tlačime čo najviac dolu.. ked sme v našej max polohe.Partner nám mierne tlači na kolená smerom dolu a my silou kolien vytláčame hore jeho ruky..pravdaže partner musí tlačit dole menšou silou ako vládzeme my.tiež davame viac opakovaní.
Dinamicky strečing-ten cvičíme až na záver,sú to kmitavé cviky,alebo napríklad kopy.Nikdy nezačínajte týmto.. treba zahriat napr-statickym strečingom.Hrozí natrhnutie svalového tkaniva.Treba si uvedomit že šlachy sa vraj nenatahujú.ale predlžujú sa svalové vlákna.Natrhnutie veziva,alebo svalu je zlá vec.Viem to z vlastnej skúsenosi--raz už dávno som chcel kamošovi ukazat znamu Van dameho kopačku z výskoku bez rozcvičenia a potom ma to stalo zhruba skoro pol roka zaostavanie strečingu na druhu nohu o zhruba 10 cm pri šnúre na jednu nohu..
šnúru som cvičil zhruba 9 mesiacov na jednu a 11 mesiacov na druhu,,tú zranenú:)
Rozštep mi trval asi 13 mesiacov..myslim po úplné dosiahnutie zeme..začal som cvičit ked som mal 18 rokov..
Ak máte niekto záujem o podrobný rozpis alebo ukážku cvikov,dajde vediet na moj mail,alebo sem.Rád poradím :)
želám vela úspechov v cvičení a žiadny úraz.:)))

//autoeditácia príspevku (10 Nov 2010, 11:43)
Ešte som zabudol dodat--dlžka cvičenia strečingu u mna-60 až 90 minút
Zhruba 5 až 6 krat do týždna.
Začal som cvičit ked mi chýbalo do rozštepu 38 cm.
po zhruba rok a pol som dosiahol 7 cm do minusu..tvatu V
doba za ako dlho sa to komu podarí je rôzna.
To znamená že niekto pár dni,iný par mesiacov,alebo rokov..Trošku to záleži aj od športov,,ja som hrával aj futbal a to je potom tažšie rozcvičit.Su aj ludia čo sa im to nepodarí nikdy,,kôli napríklad stavbe klbov alebo dajakému úrazu,,ale každopádne strečing je skvelá prevencia proti úrazom.hlavne v športe.

10 Nov 2010, 12:25
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

presne tak ja asi nikdy, robil som rok gymnastiku este ako decko na zakladke a nepriblizil som sa ani nahodou k snure(holt tvrde, kratke svaly)

10 Nov 2010, 12:52
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

poratte mi ako sa naucit snuru alebo rozstep plss ....dakujem

21 Feb 2011, 20:01
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

kazdy den poctivo cvicit, nic ine nepomoze, niekomu ani to nie, ja napr mam taku stavbu tela ze to nedam(robil som gymnastiku takze nejake skusenosti mam)

23 Feb 2011, 9:51
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Mam s tym rovnake skusenosti ako markus, uz dlhsiu dobu rekreacne cvicim + strecingujem pravidelne a na zaciatku som mal svaly riadne stiahnute teraz je to uz lepsie no od snury ci niejakeho toho idealu mojho je to stale na mile zdialene a snazim sa to robit poctivo no ide to strasne pomalicky...proste je to aj geneticke..priatelka nikdy nerobila gymnastiku nijak sa nevonuje extra sportu ale nohy vystrete a hlavu da ku kolenam ako nic a par dni natahovaciek a snura padne tiez lavou zadnou ...a ja mozem pravidelne sa snazit ale asi by mi urvalo niejaky sval keby som sa chcel dosiahnut to co ona kludne trebars po vydatnom obede..hold genetika :D

24 Feb 2011, 21:17
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

neviete ako sa rozstep - snura povie po anglicky? :)

09 Máj 2011, 9:02
Profil  Twitter  WWW
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Možno blbá otázka, ale tak spýtam sa :D Má zmysel aby som začal v mojom veku cvičiť ? (Nemyslím klasické cvičenie, ako kliky, brušáky etc. ale strečing) Aj keď viem, že nebudem najlepší, či dokážem zo stoja mostík, šnúru... čiže aspoň tie základné gymnastické veci thx :)

Čo sa týka veku povedzme, že mám už dávno po puberte a skoro celý život presedený za PC :roll:

15 Aug 2011, 17:23
Profil  ICQ  Skype  
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Nikdy nieje neskoro.

//autoeditácia príspevku (15 Aug 2011, 17:28)
Nikdy nieje neskoro.

//autoeditácia príspevku (15 Aug 2011, 17:28)
Nikdy nieje neskoro.

15 Aug 2011, 17:28
Profil  Skype  WWW
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

To sa iba vraví, či to je pravda je diskutabilné...

Povedal by som, že som už nato starý... Napr. pri šnúre mi chyba tak pol metra (ak nie viac) A preto neviem, či s tým vôbec začať... Viem, že ľahko to nepôjde, ale učiť sa 2 roky len šnúru (čo je asi najľahší cvik) je asi strata času. Preto, ak by napísal niekto kedy ste začali a ako dlho vám to trvalo :)

15 Aug 2011, 17:50
Profil  ICQ  Skype  
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Tak ono je to také cvičenie že ráno si 5-10 minút zacvičíš.

15 Aug 2011, 17:55
Profil  Skype  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Ved snuru zvladnes lahko po nejakom case intenzivneho cvizenia a hlavne tie cviky co tu boli uz spomenute inak kolko mas ?

16 Aug 2011, 11:51
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

jeho vek sa pohybuje od menej ako 15 až do 21.

menej ako 15 je na tom rozumovo a 21 udával kdesi tu na fóre. Aj keď ťažko pochopiteľné, tak pravda je niekde uprostred, čiže 17-18.

A vraj už dávno nie je v puberte, ale je*e mu kvalitne :mnam:

16 Aug 2011, 12:39
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Erik po akom čase ? Pretože po "nejakakom" neviem čo si mám myslieť... Hawkman vyššie písal, že sa to učil 13 mesiacov, tak to asi až také ľahké nebude... Rok hole dole ten nezaváži, takže aj keby som mal 21 rovnaké ako 18, čiže tak :)

Pično môj zlatý. Ja som myslel, že sa po tebe už zem zľahla, keď som ťa tu dlhšie nevidel :) Vieš chýbal si mi... Píšem o rozume a nevieš napísať nič múdre k téme ? Inak podľa čoho si odhadol, že mi je*e ? Že ťa volám Pinčo ? (Omylom som dal "č" a ty si sa hneď urazil, tak prečo nepokračovať, keď ti to robí radosť ?) :D

16 Aug 2011, 13:17
Profil  ICQ  Skype  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Podľa čoho som to zistil? Si snáď robíš srandu?! search.php?author_id=34414&sr=posts

16 Aug 2011, 14:09
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 0 hostia