Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 31 Júl 2014, 1:16

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
Sociálne štipendium - VŠ !!!SÚRNE!!!
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Sociálne štipendium - VŠ !!!SÚRNE!!!
Mal by som na vás takú otázku. Dnes na študijnom mi povedali, že nemám nárok na soc. štipko, nakoľko som ho už raz poberal na inej škole rovnako v prvom ročníku. Na stránke fakulty nič také nie je napísané, tak isto som to nikde inde nenašiel. Dostal som sa do dosť nevýhodnej finančnej situácie a ak by bola možnosť, ako by som mohol soc. štipko získať, bol by som veľmi rád. Vždy existuje nejaká skulinka, alebo niečo... môže sa aj mýliť. Okrem toho je to arogantný a nepríjemný človek na tom študijnom (nesúdil by som podľa jednej skúsenosti, ale bol som za ním už oveľa viackrát a asi som mu nepadol do oka). Prosím, ak o tom niečo viete, alebo viete, kde by som mohol hľadať a dopátrať sa nejakej vyhlášky, alebo zákona, v ktorom sa píše, že ak som teraz druhýkrát prvák, že už nemôžem poberať soc. štipendium, bol by som vám veľmi povďačný. Deadline je piatok. Do vtedy to musím nejako stihnúť.

Za urýchlené reakcie vám vopred ďakujem.

26 Sep 2011, 17:07
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Sociálne štipendium - VŠ !!!SÚRNE!!!
sorry nechce sa mi to prechadzat cele, tu to mas pekne zhrnute http://www.vsbm.sk/data/stipendium/usme ... lov_sc.pdf
zakon o VS a vyhlasku najdes na http://jaspi.justice.gov.sk - predpisy a podla cisla to najdes, ale ako som zbezne pozeral malo by to byt vsetko zhrnute na tej prvej stranke...a este v skratke som to prebehol pise sa tam *stipendium sa priznava za jedno obdobie len raz* nepise sa ze za rocnik studia, cize podla mna by ti ho mali priznat, kedze obdobie a rocnik studia je nieco ine, ale toto je len moj pravny nazor, mozno som nieco prehliadol ;)

26 Sep 2011, 19:00
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Skúsil by som sa spýtať priamo jeho, že kde to je napísané, že nemôžeš...Na štipendium máš nárok rovnaký počet rokov, ako je štandardná dĺžka štúdia (neviem, ako je to so zmenou školy, kde je rôzna dĺžka štúdia, ale to sa ťa asi netýka), takže minimálne ešte 2 roky máš na štipendium nárok...Ja som poberal 3 semestre (1. a 2. ročník) na jednej škole a následne 2 semestre (opäť 1. ročník) na inej a v ďalších ročníkoch už som nemal nárok lebo som štipendium poberal v 3 školských rokoch...

26 Sep 2011, 19:05
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Na studijnom ti povedali dobre. V kazdom rocniku mozes poberat soc. stipendium len raz. Mozes poslat odvolanie na Ministerstvo skolstva, ale nic ti to nepomoze. Este mozes poziadat o mimoriadne stipendium,ale to je jednorazovy prispevok-zda sa mi ze to nie je vela(spytaj sa na studijnom). A este mozes poziadat o studensku pozicku, kt mozes zacat splacat po ukonceni skoly, splacat mozes 10 rokov s malymi urokmi.

26 Sep 2011, 19:19
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

johny si si tym isty? poznam jedneho experta, ktory raz opakoval rocnik, potom ho vyhodili, zasa sa prihlasil a stale zije na soc stipku..a to je treti krat prvak..

26 Sep 2011, 20:20
King
King
Obrázok užívateľa

ja som nebral soc.štipko, ale vzal som si študentskú pôžičku. už si presne nepamätám úroky ale boli veľmi nízke, nižšie než v komerčných bankách. skús sa popýtať po tom, možno by to bol pre teba "plán B".

26 Sep 2011, 20:22
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Veľa času som na to nemal. Ale žiadnu konkrétnu vyhlášku som zatiaľ nenašiel. Našiel som iba v školách, že dĺžka štipendia nemôže prekročiť štandardnú dĺžku štúdia. Teda, ak je štúdium Bc. štandardizované na tri roky, tak podľa škôl na to nemám nárok. Ak je to teda pravda. Lebo žiadnu konkrétnu vyhlášku som nenašiel.

K tej pôžičke - je to super nápad. Ale problém trochu vidím v tom, že si budem musieť platiť tretí ročník, keďže som už jeden rok študoval. Tak to je? V tom prípade by to bol trochu problém. S tou pôžičkou som rátal tak, aby som vykryl výdavky spojené so školným v bakalárskom ročníku.

Opäť za každú informáciu som vďačný :wink:

28 Sep 2011, 11:53
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Budem sa opakovat, v kazdom rocniku mas narok na soc. stiepndium. To znamena, ze ak si este nebol v 3.rocniku tak nevidim dovod preco by si ho v 3. nemal dostat.

28 Sep 2011, 12:27
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Neviem, či sme sa pochopili... jasné, že ak na to ešte budem mať nárok, tak ho v treťom ročníku poberať budem. Ale momentálne ide o prvý ročník. Prvý ročník som študoval niekde inde a napriek tomu by som ho znovu teraz v prvom roku rád poberal. Pán na študijnom mi povedal, že to nie je možné, nakoľko som ho už v prvom ročníku poberal na inej škole.

A ako je to s tým školným?

28 Sep 2011, 12:35
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Som myslel, ze stale myslis stipko.

Skolne platit budes, ale mozes sa odvolat a mozu ti ho odpustit/znizit/splatky.
\\aspon tak je to na mojej skole

28 Sep 2011, 12:52
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

tak to neries cez studijne a napis rovno prodekanovi. mozno to bude trvat trosku blizsie, ale tak ci onak on alebo ona rozhoduje a nie studijne

29 Sep 2011, 13:07
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

mam problem so svojim studijnym oddelenim na Technickej univerzite v KE
ziadam o soc. stipendium, nakolko mam sudne rozhodnutie o plateni vyzivnom zo strany matky, zo strany otca, podal som ziadost a povedali mi ze potrebujem aj danove priznanie a prepisat soc. davky na seba, po vybaveni tohto mi povedali, ze soc. stipendium mi nemozu uznat, pretoze mam ROVNAKE bydlisko ako moja matka, pricom v zakone sa jasne pise nasledovne:

Citácia:
Na účely priznania sociálneho štipendia sa spolu so študentom, ak s ním žije v domácnosti, spoločne posudzuje:
rodič študenta, ak
-nie je rozhodnutím súdu povinný poskytovať študentovi výživné,
-študent nebol pred dosiahnutím plnoletosti zverený do náhradnej starostlivosti,
-študent je slobodný alebo uzavrel manželstvo a jeho manžel je nezaopatreným dieťaťom a
-študent je bezdetný,

vsetky body teda splnam a aj tak im vadi, ze byvam s matkou

mailoval som priamo na ministerstvo skolstva odkial mi odpisali, ze v mojom pripade sa matka neposudzuje a ak s tym ma stud. oddelenie nejaky problem, nech sa obratia praimo na nich...ako nechapem co mam teraz robit, mam si vybavovat iny trvaly pobyt alebo co?

mali ste niekto podobnu skusenost? :?

14 Mar 2012, 14:56
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Skús im tam preposlať ten mail, ktorý ti prišiel z ministerstva. Prípadne ten mail vytlač a tak im ho prines.

(Inak aj u nás v tom mávali chaos, napr. spolužiačka na jednej VŠ mala vyrátané iné štipendium ako jej sestra z druhej VŠ a to mali všetky potrebné papiere rovnaké.)

Hlavne sa nevzdávaj a nabiehaj tam znova a znova, aj keby ti to pripadalo už otravné. Predsa keď vieš, že máš pravdu, tak to tetičkám troška uzrejmi, slušne, ale neoblomne. :wink:

14 Mar 2012, 17:23
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť