fitness store - váš životný štýl

Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 22 Júl 2014, 23:32

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 156 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Choď na stránku
sulanie cigariet
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok sulanie cigariet
cauko presiel som na sulanie cigariet kvoli chuti toho tabaku...predtym som fajcil LM ale ked som si dal usulanu cigaretu bol som v siedmom nebi a teraz par dotazov....inak som si kupil tabak DRUM polovicny
1. ako to sulat??? vzdy ked si usulam ja tak to je take makke a nie tvrde jak klasicke kupovane cigy
2. filtre - treba kupovat c usulana ciga bez filtra je skodlivejsia??? a da sa nejako filter vyrobit???

15 Mar 2010, 11:12
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: sulanie cigariet
Keď chceš dajú sa kúpiť dačo ako dutinky, vyzerajú presne ako cigarety (sú s filtrom) akurat, že sú prázdne a dá sa na to kupiť aj strojček, ktorým sa plnia (vraj kym vybeháš ten strojček aj zošalieš ale potom je to už OK). A tabak si môžeš kúpiť aky chceš len vždy si kukni či v nom nie sú dake "korene"

Tie dutinky stoja pár korun 2-3€
Strojček je drahší možno 10-15€ to ti presne nepoviem
+ tabak, tiež môžeš miešať tabak, podaktorý jedinci donho pridávajú trošku čerešňového atď

15 Mar 2010, 12:38
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

no to hej a tie filtre nevies??? je to skodlivejsie bez filtru taka usulana cigarreta?

15 Mar 2010, 12:40
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

1. tvrdu nikdy neusulas, lebo tam chybaju tie chutne lepidla, co su v normalnych cigach :-) ... mozno ked si kupis dutinky a nie papieriky, tak to napechujes a bude na tom podobne ako kupovana ciga - len zas pozor - nedavat tabaku moc, aby to horelo ...
2. bez filtra bude skodlivejsia, ale hlavne je to s filtrom pohodlnejsie, lebo nemas plnu hubu tabaku :-) ... neviem preco by si filtre vyrabal, ked stoji ten balik par korun a je ich tam hodne :-)

... chalani odnas zo skoly docela hodne sulaju cigy a sem tam si dam, ked maju nejaky dobry tabacek, ale sameho by ma to nebavilo tr*kat sa s tym a navyse, ked chces fakt chutny tabak tak na tom moc neusetris :-)

15 Mar 2010, 12:41
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

o usetrenie mi ani nejde ale kamos mi dal sulanu ciggu a ta chut sa ani nedala porovnat s tou kupovanou...a tie filtre je teda jedno ake kupim??? a je nejaky rozdiel medzi papierikmi co ja viem najlacnejsimi a nejakymi Bob Marley?

15 Mar 2010, 12:54
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

1. musí ti to prísť do ruky. Si snáď nemyslíš že chytíš a hneď to bude ušúľané na úrovni "profesionála" : )
2. je to na tebe. škodlivejšia neškodlivejšia, bez filtru je to dooosť silné. Veď vyskúšaj a sám si povedz. A domáca výroba? čo ja viem, podľa mňa skôr nie. Aspoň ja by som do toho vrazil tých pár korún. Ide ti tam predsa o chuť ako sám píšeš a nie o nejaký patok.

15 Mar 2010, 12:56
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Tie dutinky sú podľa mňa zbytočný luxus. Taktiež vlasový tabak sa do toho strojčeka ťažko cpe... Osobne som mal tento strojček :arrow: . Je lacnejší ako ten na dutinky (cca 3-4€ za kovový) a dobre sa s ním šúľa. Potom ti treba už len nejaký fajn tabak, papieriky, filtre (slimkové alebo klasické) a go rolling! :lol: . Finančne je to omnoho lacnejšie ako "hotové cigarety", ale šúľať v kuse cigy tiež nie je zábava :) .

Prílohy:

15 Mar 2010, 19:03
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Ja si balím cigy asi 5-6 rokov.. najlepší tabak čo zoženieš na SR je podľa mňa Golden Virginia, v zelenom obale, určite si ho už videl. Stojí cca 7€, je to 50g balenie. Je ale dosť aromatizovaný, a je to cítiť aj na chuti trochu.. Drum si kupujem tiež, ten je fajn, ale je trochu štiplavý. A zafarbuje prsty :) Ak máš možnosť, tak v ČR je tabak Javaanse Jongens, stojí cca 120Kč, čo je uplne fajn cena za taký dobrý tabak.
Vysvetliť ti cez net ako to baliť, to sa fakt nedá, svoj štýl si nájdeš sám, ale tak najlepšie to od niekoho odpozeráš jednoducho.. a musíš sa prinútiť baliť to... čo keď budeš chceť fajčiť budeš museť :D
good luck a nepreháňaj to! :)

//
ešte k tým papierikom a filtrom. papieriky si zožeň také, čo maju odstrihnuté rohy, zelene OCB najlepšie. tie sa ľahšie balia, zo začiatku sa ti to hodí ;) ale inak je to jedno, aj vážky sú fajn.. :)
Filtre - rozhodne treba, ak si pľúca vážiš.. :) ale nič sa ti nestane, keď sa ti minú filtre vyfajčiť pár bez filtra. ja si kupujem filtre extra slim, alebo slim, tie normal - tie su uz moc, podľa mňa..

16 Mar 2010, 0:57
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

oukej uz mam pokupene vsetko aj strojcek na balenie cig....diky za cenne tipy :smt033

16 Mar 2010, 21:41
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

nordkapp_pb píše:
1. tvrdu nikdy neusulas, lebo tam chybaju tie chutne lepidla, co su v normalnych cigach :-) ... mozno ked si kupis dutinky a nie papieriky, tak to napechujes a bude na tom podobne ako kupovana ciga - len zas pozor - nedavat tabaku moc, aby to horelo ...
2. bez filtra bude skodlivejsia, ale hlavne je to s filtrom pohodlnejsie, lebo nemas plnu hubu tabaku :-) ... neviem preco by si filtre vyrabal, ked stoji ten balik par korun a je ich tam hodne :-)

... chalani odnas zo skoly docela hodne sulaju cigy a sem tam si dam, ked maju nejaky dobry tabacek, ale sameho by ma to nebavilo tr*kat sa s tym a navyse, ked chces fakt chutny tabak tak na tom moc neusetris :-)

Hmm to neni pravda ze tvrdu neusulas, mne stacilo kupit jedno balenie Red Bull tabaku (mnam) a kym som bol na konci uz mi to sulanie islo jedna radost :) a tiez mas z toho dobry pocit ked fajcis svoju rucne usulanu cigu, ale ja by som si napriklad nekupoval tabak obycajny bez prichute, iba s

18 Mar 2010, 19:17
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

ja som si istého času tiež šúlal a stačilo mi dva tri tabaky minut a vedel som to dokonale(99% mi tie cigy vychadzaly ale stalo sa že "i mistr tesař se někdy utnul"). Suhlasím s margerom najlepší tabak je G.Virginia, absolutne fajnovy jemnučky, i ked DRUM je základ a klasika. Z ostatných aromatizovaných sračiek som len chutnal :) .
Strojček, no neviem, podla mna je to blbosť, ja poznam chalana ktorý si vedel učúlať jednou rukou :) . Naučit sa to dá, len to chce trening.
Filter? No pokiaľ viem tu maš dva druhy "filtrov" : jeden klasický azbestový(pripadne uhlikovy) ktorý sa používa do cigariet alebo obyčajny skrčeny kusok papierku ktorý daš na koniec aby si cigu sfjačil do posledneho zrna.
Pluca si ničíš tak či tak ale nezáleží od filtra záleží aj od toho ako si ubalíš plus ake papierky použivaš. Na niektorých tabakoch(G.V) som videl zrovnanie "veľkej" a "malej" cigarety(rôzne priemery) a pri nich napísané aj ktorá koľko tých sračôk obsahuje.
Papiere klasika Vážky, OCB(su vraj nejake prirodne či čo menej škodlive) a hlavne Premium, GIZEH(maš na vyber medzi ľahkými, strednými, tažkými, slimkami) i ked tie lahke sa kur*a tažko balia čiže chce to prax, a ešte Burn Flavory tie su sto pro prírodné(pomerne tažšie sa šúlajú). Kúpou hroších papiercov si pokazíš jednak chut, a jednak zdravie.
Posledná vec mal som napr G.Vir.(to je tabak na RUČNÉ šulanie cig) z kombajnu(takej tej mašiny len to ma iny princip, neplni to dutiny ale "ušula to zateba") a normálne moju šulanku. I ked zo začiatku rozdiel necitiš, je jasné, že tabak na ručné šulanie proste nieje to pravé orechové v hentakej mašine. :)
thats all

19 Mar 2010, 8:52
Profil  ICQ  YIM  Skype  Pokec  Facebook  LinkedIn  MySpace  Twitter  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

práveže kamoš si balí DRUM v kombajne celý čas a je spokojný. Ja si balím iba ručne, aby som si mohol ušúlať takú tenšiu cigu. To v kombajne neurobíš. Ale tak sto ľudí - sto chutí....

19 Mar 2010, 13:52
Profil  ICQ  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Strojček na plnenie dutiniek:

//obrázky vkladajte do prílohy

Tie pekne naplníš, a keď si aj zapáliš v meste nikto ani nebude vedieť, či fajčíš normálnu cigaretu alebo šúlanú. Dutinka ma totiž filter a vyzerá total ako cigareta, len je prázdna (bez tabaku).

19 Mar 2010, 22:55
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

aj tak je najlepšia ručne ušulana bez filtra taka akurat naplnená...ten pocit ked si potiahneš...prosto paráda

23 Mar 2010, 0:19
Profil  ICQ  YIM  Skype  Pokec  Facebook  LinkedIn  MySpace  Twitter  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Uz skoro druhy rok fajcim len sulane ciga a neviem si to vynachvalit. Predtym som mal 3-4 rocnu pauzu od tych krabickovych kentusov, ktore som fajcil 4 roky.

Fajcim Drum, ale chuti mi aj vanilkovy Red Bull. Golden Virginia je fajn, ale na moj vkus prilis slaba, mam pocit, ze taham len ochuteny vzduch.

Papieriky pouzivam Vazky (niet nad klasiku), ale nedavno som mal nejake priesvitne (neviem ci mascotte ci co to bolo) a sice sa na hovno sulaju, ale dobre sa fajcia. Zapalim cigo taham taham, potom ho na chvilu odlozim a papierik prestane sam horiet. Cigo necham odlozene kludne aj par minut a potom ked si znova potiahnem tak sa papier sam rozhori.

No a filtre hocijake slimky (idealne gizeh, ale mozu byt aj mascotty, to je jedno). Len teraz naposledy mi dala taka 18 rocna standa v trafike extra slimky (ze nic ine nemala), tak to cigo vyzera skor ako joint (pri filtry tenke, na konci hrube), nez ako cigo.

Inak rozmyslam ze presedlam na Turner (polovicny). Nie je moc suchy? K comu sa da chutovo prirovnat? Nechcem to riskovat, nech to nedopadne ako s nearomatizovanym Red Bullom (modrym). Ledva som ubalil cigo, taky bol suchy, no a ta chut? Hroza a strach. Som musel dat do balicka zopar platkov jablka.. A este za taku sracku aj vypytaju 6 eury :)

A este k tym kombajnom. Nie je nad to ubalit si rucne cigo pri pivku :) cely ten ritual okolo toho je super. A ja osobne ubalim v rukach cigo rychlejsie a kvalitnejsie (po 3-4 mesiacoch som sa naucil balit perfektne ciga), nez keby sa mam zaoberat kombajnom.

31 Mar 2010, 17:59
Profil  Facebook  Twitter  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

to TommyHot:

Vážky - to je stará klasika a asi najlepšia... je to síce dosť jemný papier,
takže ich človek zo začiatku pár potrhá, ale chce to len cvik... dá sa v pohode
už behom týždňa - dvoch ubaliť fajn ciga...

k tomu "suchému" tabaku: najpraktickejšie je presypať si ho do nejakej škatule (najlepšie
drevenej) a ak je až príliš suchý, môže sa dať do nej potom napr. šupka z citróna alebo
z jablka -ale len šupka... a stačí tak na 1/2 dňa, max. na deň, potom ju treba vytiahnuť,
aby tabak priveľmi nezvlhol, lebo potom sa človek ide uťahať... :lol:

31 Mar 2010, 19:14
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

No hej, ja som raz dal do modreho Red Bullu platok jablka na 2 dni a tyzden trvalo kym uschol tak aby bol fajcitelny :D ale ta chut bola potom vynikajuca.

Inak nepredavaju sa nejake tabatierky, ktore udrzia vlhkost tabaku? Pretoze nosit balik tabaku a zvlast filtre a papieriky je dost neprakticke. Uz dlho hladam sposob ako nosit len cast tabaku spolu s filtrami a papierikmi ale v obycajnej tabatierke ten tabak uschne behom chvilky..

01 Apr 2010, 14:36
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

to TommyHot:

ja som mal kedysi takú fajnový drevenú krabičku z Poľska, vypaľovanú ako valaška

tá bola veľmi praktická. Napr. v BE sa predávajú drevené krbičky na tabak, dokonca aj s nejakým
zariadením na cirkuláciu teploty a udržiavanie stabilnej vlhkosti, ale bolo to pomerne drahé.
Jedine sa musíš ísť popýtať do nejakej špecializovanej trafiky, či sa u nás niečo také predáva
alebo improvizovať a kúpiť si jednoducho hociakú drevenú... prípadne vyrobiť

Inak jablko je fajn, ale vždy len ŠUPKA, nikdy nie dužina...

01 Apr 2010, 15:13
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

No lenze vlacit so sebou na pivo drevenu skatulku je asi trosku problem. Potrebujem nieco, co strcim do vrecka nohavic, cize kovove tabatierky by boli idealne..

A na tabak pouzivam cely platok jablka.. ak ho zabalim do servitky (niekedy ani nezabalujem) a necham to tam luhovat len zo dve tri hodinky tak je to idealne. So supkou by som musel cakat asi podstatne dlhsie nie?

01 Apr 2010, 16:45
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

písal som to vyššie, stačí pár hodín... samozrejme podľa toho,
koľko tabaku máš...
ideálne tak 3-5 h.
No a samozrejme, že myslím malú škatuľu, čo strčíš do vrecka...
či myslíš, že ja som zo sebou ťahal do pubu lodný kufor s tabakom?

A kovová nie je príliš praktická, pokiaľ nie je z nerezu, lebo začne hrdzavieť,
keď tam budeš dávať jablko či citrón...

01 Apr 2010, 17:53
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 156 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Nadeo a 0 hostia