Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 23 Apr 2014, 14:26

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
svalovica alebo pruh
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok svalovica alebo pruh
cawte mam taky problem asi pred 4 dnami som to prehnal s cvicenim a teraz neviem ci mam svalovicu alebo pruh lebo to strasne boli pri vytahovani. nevite co a ako ziadnu hrcku tam nemam teda aspon som nespozoroval dik zatial. a nevim ci pruh pri cviceni boli a pri nenapinani svalov neboli

15 Mar 2009, 17:53
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Keď tam nemáš žiadnu hrčku, nemal by to byť pruh, ale svalovica, podľa toho, čo našiel ujo Google.. Ale počkaj radšej na ľudí, čo s tým majú skúsenosť v praxi, verím že ujo Ades Ti pomôže..

http://www.omimine.cz/poradna/dotaz/135 ... ermia.aspx
http://www.sme.sk/c/3531868/laparoskopi ... ejsia.html

15 Mar 2009, 18:27
Profil  Twitter  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: svalovica alebo pruh
playerSC píše:
cawte mam taky problem asi pred 4 dnami som to prehnal s cvicenim a teraz neviem ci mam svalovicu alebo pruh lebo to strasne boli pri vytahovani. nevite co a ako ziadnu hrcku tam nemam teda aspon som nespozoroval dik zatial. a nevim ci pruh pri cviceni boli a pri nenapinani svalov neboli
A co ta boli pri vytahovani coho? Teda, kde to vlastne mas?

15 Mar 2009, 18:47
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

pryja píše:
A co ta boli pri vytahovani coho?
klucov z vacku :D ak ta to po par dnoch neprejde, chod k lekarovi. pripadne ak ta boli pri moceni, pri skoceni, pri smiechu alebo tak bez toho, aby sa ti po nejakej dobe ulavilo od bolesti, tak to pruh moze byt. ale ani nemusi, je plno ludi, co ziju s pruhom bezne. ak ich to neboli a nemaju problemy, nic sa nerobi. svalovica to kludne moze byt.

15 Mar 2009, 22:08
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Tak pokiaľ Ti to neprejde za nejaké 2 - 3 dni, tak by som s tým zašiel k doktorovi. 4 dni je už aj na poriadnu svalovicu dosť. No mne aj tie najväčšie po nejakých max. 3 dňoch prešli alebo som ich "vybehal", takže toto by som už bral vážnejšie.

15 Mar 2009, 22:41
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Pilifo píše:
Tak pokiaľ Ti to neprejde za nejaké 2 - 3 dni, tak by som s tým zašiel k doktorovi. 4 dni je už aj na poriadnu svalovicu dosť. No mne aj tie najväčšie po nejakých max. 3 dňoch prešli alebo som ich "vybehal", takže toto by som už bral vážnejšie.
Neviem, neviem. Ja som mala raz poriadnu svalovicu skoro dva týždne. to som už myslela, že snáď ani neprejde. A že sa už nikdy bezbolestne ani na záchod neposadím. :D Tým ale nechcem povedať, že to treba podceniť. Uvidíš, či sa to nezmierni po pár dňoch, keď nie, tak určite nebude blbé sa ísť poradiť k doktorovi.

15 Mar 2009, 23:19
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tak tak, aj ja ked som zacal po polroku chodi do posilky tak som mal svalovku asi tyzden, ale tiez by som to nepodcenoval, a ked ta to bude stale dost boliet tak by som zasiel na kontrolu...nic za to nedas ;)

15 Mar 2009, 23:23
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
boli to len pri vytahovani akoze pri sklapackach ale inak v pohode cely cas

16 Mar 2009, 7:36
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

playerSC píše:
boli to len pri vytahovani akoze pri sklapackach ale inak v pohode cely cas
Ja som mala pruh v ingvine vpravo aj vlavo a nepamatam sa, zeby ma to niekedy bolelo. Skor taky neprijemny pocit, ked to crevo vyliezlo a citila som hrcu, co sa mi tam vytvorila. Ono to zacne boliet az vtedy, ak sa tam crevo zaskrti a neda sa vratit spat, ale to uz by si tam mal riadnu hrcu a bolelo by to na dotyk. A kedze pises, ze tam nic hmatatelne nemas, tak to bude asi len nejaky natiahnuty sval.
Problem solved = svalovica :)

//autoeditácia príspevku ( 16 Mar 2009, 8:51 )
ades píše:
je plno ludi, co ziju s pruhom bezne. ak ich to neboli a nemaju problemy, nic sa nerobi.
Moja segra napriklad a vola ho Harvey :D A vobec sa jej nechce ist pod noze.

16 Mar 2009, 9:51
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ades mohol by si pls trocha rozvinut co to to ten pruh vlastne je? A kde vsade sa moze vytvorit?

Niezeby som to pocul prvy krat ale celkom by ma zaujimali detaily.

16 Mar 2009, 10:04
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ked to je svalovka tak to rozchodis za den or dva :) ale musis zabrat :) (aspon co ja som mal na nohy a brucho) ale ked je to pruh tak netusim ;) oco take mal a bol na operacii ale to som bol este mali ;)

//autoeditácia príspevku ( 16 Mar 2009, 9:34 )
Gangy píše:
Ades mohol by si pls trocha rozvinut co to to ten pruh vlastne je? A kde vsade sa moze vytvorit?

Vacsinou to je na pase resp tesne pod bruchom a neviem aby sa vyskytoval aj niekde inde, mozno ze aj hej ale neviem o tom

16 Mar 2009, 10:34
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
lollo píše:
Vacsinou to je na pase
lol, to si zadrel teraz :D nemylis si to s pasovym oparom?
http://old.unipo.sk/FZ/doc/chirurgia-ch ... brucha.pdf
tam je o tom nieco. prietrz/hernia/=pruh

16 Mar 2009, 10:48
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Gangy píše:

Laicky povedané, pruh je pretrhnutie brušných väzív, tzn. väziva, ktoré Ti "drží" vnútorné orgány v bruchu, a preto môžeš mať pri pruhu na bruchu isté hrčky alebo výčnelky.

ades, dúfam, že som podstatu vysvetlil dobre :)

16 Mar 2009, 11:48
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
nemusi to byt pretrhnutie, pretoze za normalnych podmienok je pruh v miestach oslabenej brusnej steny (pupok, jazvy, ingvinalny kanal, femoralny kanal,...). najbeznejsi pruh (tiez vyhrez, hernia) je v ingvine, teda v podstate na "ciare" na rozhrani prednej strany stehna a brucha. tam je ten otvor uplne volny. pozri si ten odkaz co sem dala pryja, je super, mas tam vsetko vysvetlene, aj s obrazkami :) pruser je, ked sa ti ta cast creva alebo organu co vyhrezla zaskrti. vtedy nielenze crevom nemoze nic prejst, ale kedze je nedokrvene, moze odumriet a vtedy ide o zivot.
pryja: ze zdravim Harveyho :lol:

16 Mar 2009, 14:29
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
pryja píše:
lol, to si zadrel teraz :D nemylis si to s pasovym oparom?
http://old.unipo.sk/FZ/doc/chirurgia-ch ... brucha.pdf
tam je o tom nieco. prietrz/hernia/=pruh
moze byt hovorim ze som bol este maly vtedy :D takze ma to velmi netrapilo mal som vtedy asi 7 ci 8 rokov :oops:

16 Mar 2009, 14:40
Profil  ICQ  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok hmm...
no...poraďte prosím, mám teraz dva dni "svalovku" na bruchu, a pritom vôbec necvičím len hrávam futbal, a tu svalovku som dostal na druhý deň po zápase... dosť sa bojím či nejde o pruh, nakoľko ma to bolí aj pri kašľaní :?

17 Mar 2009, 1:37
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
nemas pruh

17 Mar 2009, 1:45
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ver mi, v to dufam aj ja, ale ja hravam futbal uz dlho, a toto sa mi este nestalo...

17 Mar 2009, 12:20
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mozno si si iba nejak pretazil alebo natiahol svaly, nemusi to byt hned pruh.

17 Mar 2009, 16:02
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
hele nwm co riesite ja mam kamarat ktory pruh mal, teda aj ja som mal asi 3 krat po sebe ale to ked som bol uplne maly... proste to som mal koli tomu ze som velmi plakal, teda tak mi to opisala mamka, a cize ked places napinas svaly na bruchu a neustaly plac to moze sposobit u malych deti... ja som to mal a kedze to bolo davno moc sa na to nepametam, ale ostala mi tam jazva, dost velka niekde nad... rozkrokom heh a este su tam vidiet aj stopy po chirurgickej niti, ale s5 k tomu kamaratovi, on to prezil dajako pred 2ma rokmi a hovoril mi len tolko ze to bolo naozaj neprijemne a ze vtedy ked sa mu to stalo stratil dost krvi a ptm ze ked ho dako ukludnili a zasili abo co mu to robili tak ze asik 2tyzdne lezal na posteli pretoze jeho kazdy pohyb palil.. doslova palil on sa nemohol naciahnut ani po vodu, ani nic proste to palilo velmi tak 2tyzdne nic nerobil len sedel a cakal.. dokedy sa uzdravi... neprijemna predstava sam neviem ako som to prezil ja :roll:

takze nwm co tu hovorite ze pruh bo to by si inak skoncil tak ti poviem, ani by si domov neodkracal...

17 Mar 2009, 17:23
Profil  ICQ  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia