Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 28 Júl 2014, 20:26

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ] 
Ucenie Anglictiny pomocou filmov/serialov
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Ucenie Anglictiny pomocou filmov/serialov
Zdravim, najde sa tu niekto taky, kto sa uci anglictinu pomocou sledovania filmov alebo serialov ? Bol by som rad, keby mi niekto napisal ako to vlastne funguje. Viem, ze zaklad je ang. film/serial + ang. titulky, no aky serial si napriklad zvolit(O.C, Prison Break, Heroes...) ? Treba si pocas pozerania prekladat kazdu vetu a vsetko zapisoval, alebo ako? Kolko casu vam asi zabere preklad jednej epizody? Dakujem.

15 Jan 2009, 16:52
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Takto to nefunguje (aspon nie u mna) :)
V zaciatkoch su dobre anglicke titulky, potom ked si zvyknes na prizvuk hercov, tak titulky mozes vyhodit - mna uz teraz anglicke titulky rusia od sustredenia sa na hovorene slovo :)
A serialy:
How I met Your Mother(nadherne zrozumitelna anglictina, nie je velmi siroka slovna zasoba, co je vyhoda), The Simpsons(hlavne postavy maju dobry prizvuk, problemom su niektore vedlajsie, ale da sa to zvladnut), Prison Break (tiez vacsinou dobry prizvuk, ale nechcelo by sa mi to pozerat viackrat).
Zakladom toho vsetkeho je, ze si kazdy diel pozries aspon 2x. Pri prvom pozreti zistis o co tam ide, pri druhom uz potom pochytis omnoho viac.
PS: zakladom je, aby ta pozeranie bavilo, preto je podla mna zapisovanie si viet dost kontraproduktivne, ja si radsej cely diel pozriem viackrat ako by som si mal nieco prepisovat alebo nebodaj hladat v slovniku, je to asi zdlhavejsie, ale o to prijemnejsie. Na mna sa to nalepilo same a to serialy bez titulkov sledujem asi rok.
//jaj jasne...Futuramu som zabudol, potom je dobry este aj Big bang theory, ale tam je narocne porozumiet niektorym z ich hlasok aj s ceskymi titulkami, takze tak :) Ale ostatne rozhovory su ok.

15 Jan 2009, 16:59
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Na Futurame sa da tiez skvelo naucit, pokial vsak nehodia rec o nejakych sci-fi zariadeniach ci javoch :? Suhlasim vsak s HIMYM, a ked budes na tom lepsie tak trosku britskej angliny nezaskodi. (coupling uk napriklad)

15 Jan 2009, 17:18
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
dakujem za vysvetlenie, tak to si potom dobry z anglictiny. Ale ja by som mal asi problem tomu pochopit, keby som si aspon jedno-dve slovicka z kazdej vety nepozrel v slovniku a to uz nehovoriac bez titulkov. Inak suhlasim, ze je to nuda si to stale zapisovat a pozerat v slovniku a je to aj dost zdlhave, ale ako sa potom inak naucit tu slovnu zasobu? A ved ked si to zapises, neskor sa k tomu mozes vratit a zopakovat si to, tak sa ti to postupne zaryje do pamate. Aky mas na to nazor?

15 Jan 2009, 17:23
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No ja som sa s tym nestretol, ale moze to byt tym, ze som uz mal velku slovnu zasobu. No v zasade sa drzim toho, ze pokial rozumiem zmyslu vety, tak nemam potrebu hladat si zvysne slovicka, vacsinou im bud rozumiem alebo viem, aky maju priblizny zmysel, ak ti toto chyba, tak potom je zrejme slovnik na mieste.
Ale stale asi bude platit, ze anglictinu sa najlepsie naucis v skole alebo na kurze a serialy su len na doplnenie, ked si slovnu zasobu rozsiris o hovorove vyrazy a naucis sa rozumiet hovorenemu slovu.
PS: ja som sa k tymto serialom dostal po asi 10tich rokoch studia anglictiny :) Cize som to mal odmaturovane a mal som aj hotovu skusku na vyske z vyssej urovne.
Miso22: kolko mas rokov a ako dlho sa ucis anglictinu?

15 Jan 2009, 17:28
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
V zivote som sa neucil slovnu zasobu, ked slovnik tak len obcas a vykladovy, a uz vobec by som si nehladal tie slova v slovniku, skor by som sa snazil pochopit vyznam z kontextu. Na to vsak treba mat nejake zaklady.

15 Jan 2009, 17:28
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
GothaR píše:
Miso22: kolko mas rokov a ako dlho sa ucis anglictinu?
20r. a anglictinu sa ucim od ZS, na strednej som z nej maturoval a teraz pomaly zabudam co som sa za ten cas naucil. Kedze pracujem, na kurzy nemam moc cas a na VS pojdem asi az o rok. Cez leto by som chcel ist pracovat do zahranicia, takze tu angl. budem potrebovat. Zohnal som si nejake knihy a programy, no a pomaly sa skusam do toho dostat.

15 Jan 2009, 17:40
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Daj si radsej nejaky intenzivny jazykovy kurz v Academy of Education alebo nejake konverzacie. To ta skor dostane do leta do formy ako serialy.

15 Jan 2009, 17:42
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ked ucit sa ako samouk je dost tazke a narocne, ale cez tie serialy ma to zatial celkom bavi a slovicka si prekladam a vypisujem, tak hadam aj slovnu zasobu si zlepsim.

15 Jan 2009, 17:45
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
tak pouzivaj aspon vykladovy slovnik ked uz si lenivy ucit sa poriadne :P

15 Jan 2009, 17:48
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mi-chau píše:
Daj si radsej nejaky intenzivny jazykovy kurz v Academy of Education alebo nejake konverzacie. To ta skor dostane do leta do formy ako serialy.
uz som nad niecim tym rozmyslal, lenze musel by som dochadzat a z hladiska casu sa to proste neda(u nas v meste podobne kurzy niesu). S tou konverzaciou by to mozna slo, no musel by som sa niekoho popytat ci by bol ochotny.

15 Jan 2009, 17:51
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Miso22 píše:
ked ucit sa ako samouk je dost tazke a narocne, ale cez tie serialy ma to zatial celkom bavi a slovicka si prekladam a vypisujem, tak hadam aj slovnu zasobu si zlepsim.
Tak to si podla mna na dobrej ceste, len titulky vysad cim skor, kedze potom v zahranici tiez nebudes mat titulky :)
Ak sa chystas do Britanie alebo Irska, tak skus IT Crowd alebo Hustlers, aby si sa naucil rozumiet britskemu prizvuku :)

15 Jan 2009, 18:39
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ale ber to s rezervou, Iri si nerozumeju castokrat sami medzi sebou. :-)
To myslim vazne.

15 Jan 2009, 18:40
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
OK, diki moc za rady.

15 Jan 2009, 20:22
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja som v styku s angličtinou už od malička, ale filmy a hudba mi veľmi pomohli doplniť si bežnú angličtinu, ktorá sa učí na školách. Prišlo to celé tak prirodzene, angličtina ma vždy bavila a rovnako aj hudba a tak som sa strašne veľa slovíčok a fráz naučila práve z textov pesničiek, resp. z filmov. Ako samostatný nástroj výuky by som takýto spôsob však nedoporučovala. Je to v podstate rovnaké, ako keď niekto príde žiť do cudzej krajiny a naučí sa jazyk za chodu. Po čase sa pravdepodobne zaradí do života a bude vedieť rozumieť a dohovoriť sa, ale gramatický základ takto určite nedostane... A aj ten je dôležitou súčasťou jazyka.

15 Jan 2009, 21:17
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
suhlasim so zuzkazuzkou, pocuvanim hudby sa da tiez vela naucit. Ja som si vzdy vytlacala anglicke texty a sama prekladala pekne so slovnikom, ked som chcela vediet, o com je ta piesen. Lebo take, ako google translator este vtedy nebolo :)

15 Jan 2009, 22:43
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia