Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 23 Júl 2014, 11:51

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 386 ]  Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Ďalšia

Choď na stránku
zdravá, vyvážená strava
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: zdravá, vyvážená strava
Aealo píše:
to je čo za sprostosť?

Frco: cukry v ovocí, zelenine, obilí sú dobré a potrebné, škodlivý je rafinovaný cukor

Skodlive je vysoke mnozstvo. Co sa tyka monosacharidov, je jedno z akej su formy, ale z ovocia a zeleniny su doplnene vysokym obsahom polysacharidov a to je podstatne, kdezto samotny cisty cukor je len zdroj energie, bez akychkolvek mineralov a vitaminov.
A zdravy clovek neskonzumuje tolko ovocia, aby bolo potrebne riesit nejaku pozitivnu energeticku bilanciu.

13 Aug 2012, 21:10
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

marek carey: teraz neviem, či píšeš o rafinovanom cukre alebo ovocí :) já mám cez deň okolo 2000kcal len z ovocia a okolo 600g sacharidov

13 Aug 2012, 22:14
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Ja pisem o sacharidoch, vseobecne. Pretoze aj v ovoci su tieto jednoduche cukry, ktore treba, ale kedze su doplnene mnozstvom polysacharidov, su pre telo vhodnejsie ako cista sacharoza.
A tych 2000 kcal sa mi akosi nezda, nie skor kJ? :)

13 Aug 2012, 22:27
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

áno, 2000kcal, celkovo mám okolo 2500-3000

13 Aug 2012, 22:43
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

niekedy je to tu jak u sprostych. uplne jednoduchy sedliacky rozum. ked prijmem viac ako vylucim=priberem, ked naopak=chudnem.
monosacharid je vzdy monosacharid. ovocie obsahuje z velkej casti fruktozu=ovocny cukor, ktory sa travi dost rychlo a je zodpovedny vdaka tomu, ze je lacny a pridava sa do kadecoho za narast obezity, teda nie je ot nieco co sa da jednoznacne oznacit ako "dobre/zdrave".
vyhoda ovocia je vtom ze obsahuje aj vlakninu a vitaminy, preto je zdrave, ale uplne sedliackym rozumom povedane, ked sa mi 400kalorii z troch jablk uvolni za pol hodinu, kym ja dokazem stravit len 200kalorii, kam asi ten zbytok ide? samozrejme do tuku a telo sa nepyta ci je to z jablka alebo z coly, je to prebytok a ten sa ulozi...uz fakt jednoduchsie to napisat nejde, sedliacky rozum, nic viac.

13 Aug 2012, 23:02
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Aealo píše:
áno, 2000kcal, celkovo mám okolo 2500-3000

A to z tych 2500 mas 2000 len z ovocia?

ColdRain píše:
niekedy je to tu jak u sprostych. uplne jednoduchy sedliacky rozum. ked prijmem viac ako vylucim=priberem, ked naopak=chudnem.
monosacharid je vzdy monosacharid. ovocie obsahuje z velkej casti fruktozu=ovocny cukor, ktory sa travi dost rychlo a je zodpovedny vdaka tomu, ze je lacny a pridava sa do kadecoho za narast obezity, teda nie je ot nieco co sa da jednoznacne oznacit ako "dobre/zdrave".
vyhoda ovocia je vtom ze obsahuje aj vlakninu a vitaminy, preto je zdrave, ale uplne sedliackym rozumom povedane, ked sa mi 400kalorii z troch jablk uvolni za pol hodinu, kym ja dokazem stravit len 200kalorii, kam asi ten zbytok ide? samozrejme do tuku a telo sa nepyta ci je to z jablka alebo z coly, je to prebytok a ten sa ulozi...uz fakt jednoduchsie to napisat nejde, sedliacky rozum, nic viac.

Ono vidis, ze sedliacky rozum castokrat nefunguje.

13 Aug 2012, 23:31
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

marek carey: áno, 2000kcal mám z ovocia

ColdRain: ešte som nepočul o človeku, čo by bol tučný z ovocia, poznáš takého? :D

14 Aug 2012, 7:35
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

nikto nefunguje tak, ze by jedol LEN ovocie. ale ked je niekto tucny a si mysli, ze ked nahradi colu 100% dzusom a pomoze mu to, je na omyle. sacharidy z ovocia su furt sacharidy, furt maju vysoky glikemicky index a furt maju svoju kaloricku hodnotu ked si niekto mysli nieco ine je mimo.
samozrejme maju svoje vyhody, ovocie obsahuje vlakninu teda ta to zasyti na viac ako ked vypijes rovnake mnozstvo kalorii v cole, ale furt su to kalorie.

ovocie ma urcite svoje miesto v zdravom stravovani, vdaka vlaknine a vitaminom, ale opat zdravy rozum. ked si zadrbem tri macdonaldy denne a potom zozerem tri banany a tri jablka a poviem si, ze ako super chudnem je mi to na dve veci...ak ovocie normalne zapocitam do svojho kalorickeho prijmu za den a ratam stym ze je to cukor a tomu prisposobim zbytok jedalnicka je to v poriadku a je to zdrave. nic viac nic menej.

14 Aug 2012, 10:34
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

je jasné, že nemôžeš jesť len ovocie, potrebuješ aj zelené listy :) neviem, čo tu stále splietaš mc donald, keď jem väčšinu dna ovocie, asi nebudú ostatok sračky z mc donaldu :D sacharidy máš vo všetkom, v ovocí, zelenine, orechoch, obilninách, ty potom neješ nič? :D

Durianrider & Freelee stop lying!! fruit makes you fat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! re:
YouTube
Názov videa: Durianrider & Freelee stop lying!! fruit makes you fat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! re:
Autor: durianriders
Dĺžka: 00:01:31
Zobrazení: 17504
Hodnotenie:

Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ub9hwssTJaI

14 Aug 2012, 11:08
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

nehovoril som o tebe, ale vseobecne. jak stale splietam? :D spomenul som ho prave prvy krat. riesilo sa ovocie ako take vramci zdraveho stravovania. a ktomu som sa vyjadril. a v zasade sa zhodneme, ked je ovocie ako take sucastou celeho komplexu zdravheo stravovania a mnozstvu jeho prijmu je prisposobeny cely jedalnicek, je to v zasade ok. to sa hadam zhodneme ;)

14 Aug 2012, 11:27
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

a ake ovocie a zeleninu jete a doporucujete? Jablka, banany, mrkvu...?

14 Aug 2012, 11:28
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Ja najviac jem zo zeleniny paradajky, uhorky, mrkvu, sem tam melón a z ovocia najviac asi jablká, hrušky, broskyne .. Ale všeobecne si myslím že je to viac menej jedno a nedá sa odporúčať že jedz len mrkvu a hento nie a pod.

// Nechcem sa hádať ale http://sk.wikipedia.org/wiki/Zelenina takže... nwm. no.. :smt104

14 Aug 2012, 11:41
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

jablká, banány, mango, avokádo, marhule, broskyne, nektarinky, hrozno, datle, čo ti len chutí.

etc: paradajky a uhorky sú ovocie ;-)

14 Aug 2012, 11:49
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

polemiky o tom čo presne je ovocie a čo zelenina nemajú význam :lol:

14 Aug 2012, 12:12
Profil  Twitter  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Frco píše:
a ake ovocie a zeleninu jete a doporucujete? Jablka, banany, mrkvu...?
V ramci zdraveho stravovania skor ovocie domaceho povodu, proste vsetko co sa na SK vypestuje.
Tropicke ovocie sa dovaza aj niekolko dni vo velkych nadobach naplnenych nechutnou smradlavou tekutinou, v ktorej keby sa clovek okupal, tak to asi neprezije. Je v tom chemia, ktora pomaha ovociu rychlo dozriet /kedze sa trha este zelene/ a zaroven zabranuje hnilobe a plesniveniu.
To len tak pre info.
Videla som reportaz o tom reportaz a nejaky cas som to prestala kupovat. Ale tak zase, co chuti, to chuti, dlho mi to nevydhrzalo :)

14 Aug 2012, 18:02
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Všetko čo tu píše ColdRain. Keď idem teraz sacharidové vlny, tak si dávam pozor na sacharidy (cukry) z akéhokoľvek zdroja - aj zo zeleniny, aj z ovocia - je to jedno.

Ak si niekto myslí, že vyhodí sladkosti a zežere denne 1 kg ovocia a bude chudnúť, tak je na omyle. :)

14 Aug 2012, 19:34
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

hughito píše:
Všetko čo tu píše ColdRain. Keď idem teraz sacharidové vlny, tak si dávam pozor na sacharidy (cukry) z akéhokoľvek zdroja - aj zo zeleniny, aj z ovocia - je to jedno.

Ak si niekto myslí, že vyhodí sladkosti a zežere denne 1 kg ovocia a bude chudnúť, tak je na omyle. :)

od kedy som prešiel hlavne na ovocnú stravu, tak som schudol. asi máš zlú teóriu :D

hughito: čo také ješ, keď si dávaš pozor na sacharidy?

teta v prílohe je okolo 3000kcal denne z ovocia a listovej zeleniny, riadne pribrala :D

Prílohy:

14 Aug 2012, 19:43
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Btw. Ešte (podľa mňa) je dobré odšťavňovanie najme zeleniny, ale aj ovocia. Napr. niekedy keď sa idem bicyklovať si dám namiesto čistej vody odšťavnenú repu, mrkvu, jablko (je veľa konbinácii, v podstate čo vám chutí) a zvyšok doplním vodou. (Sorry ak sa to nepiše tak proste juicing :D )

+ Veľmi dobrý dokument o tom Fat sick and nearly dead. I keď je to najme o Amerike a všetci vieme ako to tam chodí, ale ide o princíp.

Fat, Sick & Nearly Dead Extended Trailer
YouTube
Názov videa: Fat, Sick & Nearly Dead Extended Trailer
Autor: fatsickandnearlydead
Dĺžka: 00:05:24
Zobrazení: 1175630
Hodnotenie:

Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Gv3vEXy_EwU

14 Aug 2012, 21:40
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

tiež často odštavnujem, najzdravšia je listová zelenina, ale tá samotná moc dobre nechutí

14 Aug 2012, 22:14
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Citácia:
teta v prílohe je okolo 3000kcal denne z ovocia a listovej zeleniny, riadne pribrala
Tento nepriestrelný argument ukončil akúkoľvek možnú diskusiu na túto tému. Proste - je koniec, nie je o čom. :D

14 Aug 2012, 23:01
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 386 ]  Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia