Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 25 Júl 2014, 0:59

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Zmena narodnosti
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Zmena narodnosti
mne sa zda ze narodnosti je iba cisto o tom kde si sa narodil a neda sa menit,.. pre priklad keby sa narodis na dovolenke v egypte mas egyptsku narodnost ale kedze si slovak tak slovenske obcianstvo ... neviem ako chces menit miesto narodenia .. ale tak mozno sa mylim ...

EDIT: ... to akoze aj ja si tedka mozem zmenit narodnost trebarz na francuzsku lebo je to cool a na francuzov letia ,,buchty,, ? ... nedava mi to moc zmysel

17 Mar 2010, 16:04
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Rubiki: mozno na slovensku by som si ju nechal zmenit. Je jedno aku mam nie ?
mikkimikki: ja som sa narodil na slovensku a nemam slovensku narodnost. V tvojom pripade by Slovensko nemalo problem napr. s mensinami ako romska ci madarska nie ?

17 Mar 2010, 16:44
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Ono zmeniť si to môže chcieť čiste z iných dôvodov napríklad pri príjmaní do zamestania dajú prednosť ich národnosti ako nejakej inej (rómskej, ukrajinskej, gruzínskej a pod) je to kruté ale predsudky sú všade .....

19 Mar 2010, 18:04
Profil  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Národnosť je irelevantný pojem v právnom štáte, resp v niektorých krajinách také niečo ani .
Zmeníš si to tak, že keď bude ďalšie sčítanie obyvateľstva, tak jednoducho do kolonky napíšeš trebárs aj eskimák a už budeš evidovaný ako si želáš.
To je jediný záväzný krok smerom ku štátu, kde to môžeš zmeniť.

BTW: Myslíte že tých 300 000 "rómov", čo si uvádza ako národnosť slovenská alebo maďarská, skúma ako to zmeniť?

22 Mar 2010, 12:19
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

onkel: dobry priklad :P - iked na mne nevidno ze nie som slovak, ba ani vela chyb v spisovnej slovencine nerobim a nemam ani prizvuk :D

begbeee: asi mas pravdu. tych dokumentov s moznostou vyplnit narodnost nie je vela, iked podpisom potvrdzujes spravnost udajov, snad to nebude nikto skumat :D Inak az tak irelevantny pojem asi ee, ked to mas napr. aj na vysvedceni..

22 Mar 2010, 14:40
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

No právny systém niektorých štátov pozná občianstvo, ale nie národnosť.
Z toho, že si občan ti vyplývajú nejaké práva (napr. právo ísť voliť) a zároveň nejaké povinnosti (napr. povinnosť platiť dane). Z toho, že si slovák, maďar, rusín, urugvajec alebo vietnamčan ti nevyplývajú ani práva a najmä nie povinnosti.

22 Mar 2010, 17:23
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

statnu prislusnost sa ta nikto na pohovore nepyta, ale v dotazniku otazka: vasa narodnost ? je... hmm

23 Mar 2010, 17:11
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Predpokladám, že ju uviesť nemusíš nakoľko, ak ťa (ne)prijmú do zamestnania na základe národnosti je to diskriminácia ako z učebnice.
I keď nie som naivný vo veciach s tichou diskrimináciu súvisiacich.

23 Mar 2010, 18:18
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Súhlas s begbeee. Národnosť nie je právne relevantná a tiež sa neuvádza skoro nikde (o to viac v iných krajinách väčšinou ide vždy iba o občianstvo), výnimka občasná kolonka v nejakom dokumente a je na tebe, čo uvedieš pri sčítaní, skôr tým štatisticky sledujú demograf. vývoj. Ale podstatné je občianstvo, ktoré vytvára úzky vzťah s predmetným štátom a udeľuje práva-povinnosti...

01 Apr 2010, 0:24
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

begbeee: zial realita ... staci napisat ze si fajciar a hned si mimo, iked oficialny dovod bude iny (vhodnejsi kandidat)
no zmierim sa s tym asi a budem si pisat nieco ine teda...

07 Apr 2010, 15:42
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Čo sa týka pohovoru málokto vie, že pri výberovom konaní na prac. pozíciu nie je nutné v prvom štádiu zasielania žiadosti ani uviesť meno ak si človek myslí, že ho môže diskriminovať dopredu.

07 Apr 2010, 16:08
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

no bez mena by to bol mensi masaker :D zo stola rovno do skartovacky...

08 Apr 2010, 22:56
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Reálne. Oficiálne ho napísať nemusíš ak máš podozrenie, že by si bol na jeho základe diskriminovaný.

09 Apr 2010, 7:45
Star
Star
Obrázok užívateľa

Godlub píše:
No takto ti poviem. Česko to ma tak že buď máš iba ich občianstvo alebo nie, napríklad ja keď mám tu slovenské občianstvo tak si môžem požiadať aj o Poľske a budem mať aj to aj to, ale keď chceš mať české tak zo slovenského musíš vystúpiť. Čiže buď budeš mať iba ich alebo čau. :)

No to nie, moj spoluziak ma slovenske aj ceske obcianstvo, ma dva obcianske a ziadny problem.

10 Apr 2010, 19:35
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

bol som na statnom urade, vyplnujem papiere a sup ho tam, narodnost... kua som asi makky, napisal som pravdu :/

22 Apr 2010, 16:07
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

plusminus píše:
bol som na statnom urade, vyplnujem papiere a sup ho tam, narodnost... kua som asi makky, napisal som pravdu :/

Aku mas teda? ze ti to tak vadi?

23 Apr 2010, 21:28
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

no nie slovensku.. a na slovesnku je to problem.. :/

26 Apr 2010, 23:12
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

plusminus píše:
no nie slovensku.. a na slovesnku je to problem.. :/

Na strednej som mal dvoch spoluziakov co maju narodnost inu ako slovensku (bielorusku, bulharsku) a o nicom mi nikdy nepovedali... Vedia po slovensky tak ako vsetci ostatni. Ziadny problem ci uz s robotou alebo niecim inym. Fakt si myslim ze na slovensku ani nevieme co su to ludia zo zahranicia a nemame voci nikomu skoro ziadne predsudky.

V inych statoch ako je nemecko (turci), francuzsko (alzirsko), UK (vsetko mozne :D ) to uz je ine... tam len pozru na meno a uz maju problem...

Ale fakt by pohohlo ak by si sem napisal svoju narodnost... nech to mozme viac pochopit...

27 Apr 2010, 0:18
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Rente: no ja tie predsudky pocitujem dost casto.. uz som aj uvazoval, ze by som si meno zmenil pri prilezitosti svadby :D ale fakt len uvaha :D :D iked poznam aj takych...
inak ked sa na pracovisku dozvedeli o mojej inej narodnosti, tiez cumakovali a krutili hlavou ze ziadny prizvuk a tak...
k poslednemu, radsej nie, je to uplne jedno..

inak, nedostal som sa k novej informacii, takze skumam dalej :D

07 Máj 2010, 2:13
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Ja som prešla zmenou občianstva. A pokiaľ viem národnosť sa neda meniť. Podľa toho sa to asi volá národnosť. Kde sa narodíš, tým budeš aj po zvyšok života :) ... (opravte ma, ak sa mýlim, tiež som iba človek)
Mám pocit, že pri väčšine životopisov sa uvádza len občianstvo, čiže v niektorých prípadoch tá národnosť nie je extra dôležitá.
A získať slovenské občianstvo je fakt sranda. Na to, aby danému človeku bolo vôbec udelené, je potrebné, aby mal trvalý pobyt na SVK aspoň 11 rokov. Samozrejme, ovládať jazyk je povinné - čítať, písať, hovoriť a skúšajú aj schopnosť človeka porozumieť textom. Hmmm ... A treba vedieť aj také veci, že aktuálny prezident a hl. mesto :lol: :lol: (asi už som OT)
Ale tie papierovačky ... uffff. :x

07 Máj 2010, 22:21
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia