Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 24 Apr 2014, 22:08

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 
zubne lekarstvo
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok zubne lekarstvo
caute,je tu niekto kto studuje zubarinu?Ja som si vybral ist na vysku na ekonomiku,ale tomu dost lutujem,pretože matematika mi nejde velmi dobre a uvazujem ,ze ked sa dostanem na nejaku ekonomiku to je jedno kde ze pocas roka sa budem pripravovat na skusky na zubarinu,ved je na to knizka z ktorej budu tie iste otazky na prijimackach ak sa nemylim.By som odisiel zo skoly siel na zubarinu,ak ma primu.Tak sa chcem spytat vas co ste tam ci bude pre mna tazke tam studovat ked som nemal vo 4 rocniku biolu a chemiu ,ale chodim na gympel cize tri roky som ju mal.Ci bude velky problem studovat na tej skole pozadu o jeden rocnik.
Ide hlavne o to ze ked chcem tu skolu vystudovat ,ci sa mi staci ucit ba tie veci co si budeme pisat na prednaskach,alebo budem potrebovat vedomosti zo srednej skoly tri roky som sice tie predmety mal.
dakujem za vsetky odpovede

25 Mar 2009, 15:20
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No ak by som mal súdiť náročnosť prijímačiek a štúdia podľa môjho spolužiaka, ktorý chce byť tiež zubárom, tak je to takisto náročné ako klasická medicína. On sa pripravuje na prijímačky už od začiatku školského roka - chodí na doučovanie z biológie a chémie, učí sa tých 1000 otázok či koľko, atď. Takže by som Ti poradil, že ak sa chceš fakt dostať na zubárinu, tak to treba pevné nervy a určite nestačí iba biológia a chémia, z ktorej si už asi čo to pozabúdal, keďže si ju rok nemal.

25 Mar 2009, 15:25
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no ja mam tetu doktorku a ona ma chcela aby som siel na zubarinu ale ja hlupak som ju nesluchol.A ona mi poedala ze za jej cias sa zubari ucili podstatne menje ako medici.Mam spoluziacky co idu na medicinu tam maju 3000 otazok ABCD tiez chodili na doucka vsade mozne ale vzdali to lebo to nema zmysel ked mas tie otazky ,ktore bude na prijimackach ,ktore sa daju naucit,ja som dost rychlo ucim takze by som to zvladol,zasa je tak to ze beru len 60 ludi a neviem kolko sa hlasi...primacky by som dufam nejak zvladol, ale ci by som mal problem s deficitom poznatkov stratenych v jednom roku...

25 Mar 2009, 15:39
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
viem ze ti to nepomoze ale z toho co som zistil na telesnej kde chodim aj s ludmi z lekarskej a pravnickej fakulty tak zubari su naliati stale...pravnici aj stihaju vytriezviet, ale zubari neustale v liehu..takze ak si to prelozis vies asi ako vyzera studium zubariny :lol: :lol:

25 Mar 2009, 17:22
Profil  ICQ  Facebook  Twitter  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mirak2 píše:
viem ze ti to nepomoze ale z toho co som zistil na telesnej kde chodim aj s ludmi z lekarskej a pravnickej fakulty tak zubari su naliati stale...pravnici aj stihaju vytriezviet, ale zubari neustale v liehu..takze ak si to prelozis vies asi ako vyzera studium zubariny :lol: :lol:
tak to by som ich chcel vidiet :) zubari maju prve dva roky to iste co vseobecni, plus este prekliniku. inde toho maju sice trocha menej, ale dokopy je to to iste. potom dalsie roky uz maju svoje vlastne. u zubarov je ale viac praxe ako teorie a ta im zabera dost vela casu.
ak si nemal b+ch posledny rok, nemusi to znamenat nic, akurat budes mat tazsi prvy rok, kde je chemia a biologia. tam totiz rataju s tym, ze stredoskolske ucivo zvladas perfektne a na tom stavaju dalej. niektore veci si teda budes musiet nastudovat este navyse.

25 Mar 2009, 17:45
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Zubarina je o dosť ľahšia ako klasická medicína - všeobecné lekárstvo, ale aj tak sto krát ťažšia ako ekonomická škola. Ak sa budeš počas toho roka svedomite pripravovať a pre istotu sa naučíš aj učivo, ktoré si nemal v štvrtom ročníku, no tak podľa mňa by si to mohol zvládnuť. Hlavné je prejsť cez tie príjmačky, takže by bolo dobré, keby si chodil na doučovanie. To ti dá aj základ pre ďalšie štúdium. A keď tam už budeš, tak sa musíš strašne veľa bifľovať :wink:

Ja chodím na ekonomickú, bývalá frajerka na medicínu, bývala spolužiačka na zubarinu, takže do toho trochu vidím a viem, kto sa koľko učí...

//
ades píše:
tak to by som ich chcel vidiet :) zubari maju prve dva roky to iste co vseobecni, plus este prekliniku.
Majú síce to isté, ale stačí im vedieť menej učiva, mávajú menej prísnych učiteľov na skúškach a podobne.

// Aspoň tak to je v Košiciach. Ty sa chystáš kde?

25 Mar 2009, 17:48
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
JaJeNiektoIny píše:
Zubarina je o dosť ľahšia ako klasická medicína - všeobecné lekárstvo, ale aj tak sto krát ťažšia ako ekonomická škola.

Ja chodím na ekonomickú, bývalá frajerka na medicínu, bývala spolužiačka na zubarinu, takže do toho trochu vidím a viem, kto sa koľko učí...

//Majú síce to isté, ale stačí im vedieť menej učiva, mávajú menej prísnych učiteľov na skúškach a podobne.

// Aspoň tak to je v Košiciach. Ty sa chystáš kde?
o dost lahsia to urcite nie, mam spoluziakov ktori robi zaroven vseobecne aj zubne. hovoria, ze je to rovnake, uz len tym, ze zubne ma viac predmetov. sice maju na niektorych predmetoch benevolentnejsich skusajucich a menej uciva, dobiehaju to ale na tych svojich.
to, kto sa kolko uci nie je ukazatel, aj ja sa ucim viac ako niektori moji spoluziaci a rozdiel v znamkach velky nie je. niekto si to precita 2x a vie to rovnako ako niekto, kto to presiel 5x.

25 Mar 2009, 18:04
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
iste je zubarina lahsia,ja chodim na vseobecne a moja spolubyvajuca na zubarinu...a VIEM ze je to lahsie a to si prizna aj ona...a nemaju to iste,a maju viac o propedeutiku,ale to je vlastne nic tazke...my mame viac o zaklady zdravotnej starostlivosti,plus kvantum uciva z inych predmetov...kto povie ze zubarina a vseobecne je rovnako tazke tak asi nevie o com hovori...ako my ten co studuje oboje,a vravi ze je to to iste vysvetli ze na anatku maju asi o 60otazok menej co je asi 100 stran,a ze aj to co by mali vediet,vediet nemusia poriadne?dolnu koncatinu,brucho a podobne....moja spolubyvajuca spravila anatku na prvy krat a to sa neucila(ani si nepozrela) DK,brucho a z hrudnika vedela podla obrazkov pluca???prosim vas,kto nestuduje VL nech si to najprv vyskusa...

25 Mar 2009, 18:55
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ano do kosic by som chcel ist...ale zatial to ma cas,o tom budem uvazovat buduci rok,ci pojdem alebo nepoidem...ekonomika ma vela vyhod mozes zarabat vela penaz ale aj dost malo..pri zubarine to mas jasne dane budes proste zubar a je to financne velmi slusne ohodnotene...

25 Mar 2009, 18:56
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
easton píše:
ano do kosic by som chcel ist...ale zatial to ma cas,o tom budem uvazovat buduci rok,ci pojdem alebo nepoidem...ekonomika ma vela vyhod mozes zarabat vela penaz ale aj dost malo..pri zubarine to mas jasne dane budes proste zubar a je to financne velmi slusne ohodnotene...
Ale, prosím ťa, ekonómia... Na Slovensku je už každý druhý vysokoškolák ekonóm. Ja by som si asi vybral niečo iné keby som sa ešte raz rozhodoval. Ale sám to uvidíš, keď tu budeš rok študovať. Inak, na ktorú ekonomickú si prijatý? TUKE, či podnikovohospodársku?

A poharvody vie o čom hovorí :)

25 Mar 2009, 19:08
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
na ekonomiku este niesom prijaty skusky este neboli...chcem ist do bb..kebyze sa zdohadam skor tak hodim prihlasku aj na zubarinu v kosiciach,no ale nestalo sa tak...tak mam sancu na buduci rok...hovoris ze kazdy druhy vysokoskolak je ekonom,no ale zasa najviac pracovnych prilezitosti je v tejto brazi...

25 Mar 2009, 23:20
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
poharvody: Martin? ten mozno, ale Brno urcite nie :wink: nechcem tym povedat nic zle na MT, nestudoval som tam a zubarinu uz vobec nie, takze neviem. ale v brne je to urcite tak ako som napisal. u nas sa da zaroven zubne aj vseobecne a mnohi zo zubneho nakoniec odidu, lebo hovoria, ze sa to dokopy neda. zvysni su alebo mimoriadne sikovni, alebo robia zubne ked uz maju nejaky ten rocnik VL za sebou aby im uznali skusky, alebo ich jednoducho vyrazia.

26 Mar 2009, 1:28
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ades píše:
poharvody: Martin? ten mozno, ale Brno urcite nie :wink: nechcem tym povedat nic zle na MT, nestudoval som tam a zubarinu uz vobec nie, takze neviem. ale v brne je to urcite tak ako som napisal. u nas sa da zaroven zubne aj vseobecne a mnohi zo zubneho nakoniec odidu, lebo hovoria, ze sa to dokopy neda. zvysni su alebo mimoriadne sikovni, alebo robia zubne ked uz maju nejaky ten rocnik VL za sebou aby im uznali skusky, alebo ich jednoducho vyrazia.
v Martine sa studuje iba vseobecne lekarstvo , zubarina tam nie je

26 Mar 2009, 10:42
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ades píše:
poharvody: Martin?
Košice. :wink:

26 Mar 2009, 16:44
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ano kosice a blava tam je zubarina...no uvidim ako sa to vsetko vyvinie...

26 Mar 2009, 18:36
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
aha, jasne, nevedel som, ze v MT nie je zubarina :)

26 Mar 2009, 20:05
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: zubne lekarstvo
Treba si hlavne uvedomit, ze zubne lekarstvo nie je len o biflovani sa anatky, mikrobiologie... ale je to hlavne dost narocna piplacka, pri ktorej sa u pacienta zachadza do bolestii, strieka krv robi sa mnoho narocnych ukonov... takze hlavne treba mat pevnu volu, precizne prsty :D cit v zivemu organizmu... a az potom mysliet na obtiaznost studia, lebo vela ludi to vda prave na praxi. :)

28 Sep 2010, 15:47
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: zubne lekarstvo
Čaute! Ja mám tiež záujem o štúdium zubného lekárstva a chcela by som sa vás opýtať či niekto nevie ako to je v BA na komenského ? A či prijímacie skúšky z bioly a chémie boli len z nejakých vybraných kapitol (keďže ide o zubárinu) alebo komplet biola chémia všetko ?...Ešte mám síce čas nejaký ten rok, ale snažím sa mať prehľad skôr, a či bude chémia a biola nadväzovať na gymnaziálne učivo (pretože na gympel nechodím) ale trúfam si to nejak aspoň na prijímačky pozrieť, príp. doučovanie...Ďakujem za všetky odpovede :)

03 Jan 2011, 15:02
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia