Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Sep 2019, 17:10

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Ako začať sociálne žiť v staršom veku?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Ako začať sociálne žiť v staršom veku?
Ahojte. Mám 26 rokov a až jedného kamaráta, inak sa bavím len s kolegyňami v práci. Takto by som zhrnul môj sociálny život. Som po rozchode, po 2 ročnom vzťahu, kde sme už spolu s priateľkou bývali. Plánoval som už zázemie, chápte vlastné bývanie, rodinu. Ale sme sa nedávno rozišli, keďže podľa nej nemáme spoločné záujmy, ani spoločných priateľov, partiu s ktorými by sme trávili čas a ona si našla ešte pred rozchodom nového frajera. Neviem ako ďalej. Nehľadám nový vzťah, len by som chcel lepší sociálny život. Všetci ľudia v mojom veku, ktorých poznám už pomaly zakladajú rodiny, organizujú svadby, riešia bývanie. Nikdy som nemal moc priateľov, na VŠ som sa stretával so spolužiakmi, ale po škole, už každý šiel vlastnou cestou, kontakty neudržujeme. Ostal len ten jeden kamarát, s ktorým sa občas stretnem. Cítim sa dosť osamotene, nemám sa ani s kým porozprávať, s rodinou si nerozumiem, nemáme dobré vzťahy a iným ľudom nedôverujem na toľko, aby som im rozprával o sebe príliš veľa. Chcel by som mať nejakú partiu ľudí, s ktorými by sme aj organizovali výlety, chaty, išli sa dakam zabaviť, ale neviem ako na to už v mojom veku, keď je človek po škole a celý jeho život je len práca a cesta domov a späť.

15 Júl 2017, 19:28
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Ako začať sociálne žiť v staršom veku?
Skús aktivity - športové alebo iné (čo ťa zaujíma), ktoré sa vykonávajú kolektívne, resp. v kolektíve. Tam naberieš nejaké známosti, možno sa vyvinú aj do kamarátstva.

15 Júl 2017, 19:38
King
King
Obrázok užívateľa

Odkiaľ si? Prečo bol problém nájsť si za dva roky spoločného života spoločných známych? To ste nikam nechodili, nikoho ste si navzájom nepredstavili, nič?

16 Júl 2017, 13:50
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

kail91 píše:
keď je človek po škole a celý jeho život je len práca a cesta domov a späť.

toto je problem, nie "starsi vek".
bud zacnes zit, rozujem venovat sa aj niecomu inemu ako len praci, alebo si hladaj kamaratov v praci, popripade cestou do prace.

to ozaj nemas absolutne ziadne zaujmy? ako pise hughito, na to aby si sa stretaval s ludmi musis chodit niekam kde ludia su. oni sami za tebou domov nepridu. ci uz sa jedna o sport, konicky, zabavky, treba zacat nieco robit a vdaka tomu spoznas ludi. a najvacsia vyhoda toho je ze nespoznas nejakych ludi, ale ludi co maju rovnake zaujmy ako ty.

predsa kazdy musi mat nejake zaujmy.

16 Júl 2017, 14:46
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Mne to pride ako vyhorenie. Clovek po rozchode, zrazu nema zaluby, kamaratov, je uplne sam, utapa sa v ziali, je cely den unaveny a podobne. Daj si volno, chod niekde na dovolenku, ci uz relaxacnu alebo kludne aj poznavaci zajazd, uvidis nieco nove, spoznas novych ludi, zmenis stereotyp a oddychnes si. Po dovolenke si najdi zaluby, pripadne to aspon skus - pivo, disco, kupalistko, korcule, bicykel alebo neviem co by ta mohlo bavit. Preco nejde so zenami z prace obcas von?

16 Júl 2017, 17:30
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Mali sme niektorých spoločných známych, ale ona nemala záujem o mojich a keď som jej vravel, nech ma zoznámi s jej kamarátmi, tak len povedala, že aj tak by som si s nimi nemal čo povedať, tak načo. Chodili sme väčšinou len sami, len zriedka kedy sme s niekým ďalším boli. Ja som introvertný typ, jej priatelia boli tie extrovertné diskotékové typy. Odjakživa mám problém sa zoznámiť s ľuďmi. Nikde som moc nezapadal, až na vš sme boli partia, ktorá sa ale rozpadla, až na pár jedincov. Áno športujem, baví ma plávanie, posilňovanie len doma, turistika, všetko spojené s prírodou. Väčšina ľudí, ktorých poznám sú ale skôr inak zameraní, čo sa týka záľub. A neznamená to, že som pred rozchodom, alebo pred vzťahom mal nejakých priateľov. Stále som bol samotársky typ. Neviem, či to pochopíte, ale mne to trvá hrozne dlho s niekým sa zoznámiť, aby som mu veril a bral ho ako kamaráta. S kolegyňami občas ideme dakam, to je fajn. Len väčšina už je staršia s rodinami, deťmi, vnúčatami a moc toho času nemajú a tie mladšie už len s frajermi, takže na nejaké popracovné stretko tiež nepôjdu. Chystám sa na dovolenku s tým jedným kamošom a dovolenku si musím riadiť len podľa práce, keďže máme služby, rieši sa zastupovanie a podobne. Ďakujem vám za odpovede. Uvidíme čo bude ďalej.

16 Júl 2017, 18:22
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Keď sa odhodláš ísť do posilky (niekam von samozrejme), tak tam si môžeš nájsť kamošov až až. Stačí sa dať do reči s niekým, koho tam vídavaš pravidelne. Môžeš sa ho opýtať napr. na to, či by ti nevedel poradiť správnu techniku na ten ktorý cvik a už to ide. Ak sa navyše vyzná do fitness, môžeš od neho získať aj nejaké cenné rady. Je to celkom jednoduché...

16 Júl 2017, 21:58
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Furt sa to da, sak ti tvoji kamarati nemusia byt hned na zivot a na smrt. Zacni riesit nieco co je menej individualisticke a viacej tymove, nech tam komunikovat proste musis, a mas hned partu znamych, s ktorymi si nemusis nejak zvlast sediet, ale aspon pojdete obcas po zapase na pivko. a je to. S niekym si sadnes a mas noveho kamarata.

Inak ja sa budem stahovat onedlho a tiez riesim ze co tam aby som nebol uplne izolovany. Zacinam planovat ze si najdem nejake jazykove kurzy miestneho jazyka a tak, uz sa na to celkom tesim. A nahoda dala, poznal som jednu slovenku co zije nedaleko, len velmi zbezne z webu, ked som bol na pohovor tak som sa dohodol ze sa s nou stretnem, skocime na veceru, poradi mi co a ako v danej krajine - pocital som tak hodka, dve a idem na hotel. Co cert nechcel, perfektne sme si sadli, ukazala mi okolie, sedeli sme na pive a kecali skoro do polnoci - cize uz mam kamaratku co sa celkom tesim ze kedy sa zas stretneme. Proste, nikdy nevies.

18 Júl 2017, 23:04
Profil  ICQ  YIM  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť