Aký seriál začať pozerať

Čo beží v kine, rádiu, tv...?
retkvic
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok

Re: Aký seriál začať pozerať

Príspevok od používateľa retkvic »

Môzem odporucit serial ozark, https://www.csfd.cz/film/516177-ozark/prehled/ ak to niekto nevidel, je to o americkej rodinke, ktora prepiera peniaze pre mexicky drogovy kartel.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Ozark je super a hlavne má kvalitatívne narastajúcu tendenciu (aj tempo).

Neviem, či do tejto témy, alebo inak, ale pozrel som si ten dokumentárny špeciál Friends: The Reunion.

Ak hodnotím ako fanúšik, tak bez pochyby 10/10, lebo tam nostalgia perfektne funguje a ten seriál je jednoducho úplný poklad (originálne znenie, nie slovenský paškvil, kde sa stratí 40% vtipov a 60% charakterov). Ak to ale hodnotím ako samostatný dokument, tak dosť slabé. Pôvodní herci veľmi málo priestoru, vedľajšie postavy ešte menej (často dokonca 1-2 vety). Namiesto toho absolútne zbytočné dokrútky s hercami, ktorí so seriálom nemali nič spoločné, alebo dokonca úplne zbytočný asi 15 minút dlhý segment s dokrútkami od verejnosti - kde sú spravidla "inakší" ľudia s depkami, inou orientáciou a pod. - na čom nie je nič zlé, lenže spravili z toho seriálu akýsi liek pre ľudí bez kamarátov s depresiami, čo je dosť škoda. Mám pocit, ako keby to tam dostrihali na poslednú chvíľu po tých bullshit pripomienkach na margo toho, že všetci zo seriálu sú bieli. Corden tam tiež bol trochu zbytočný, lebo len prečítal zopár vopred napísaných otázok na pôvodných hercov a tým to haslo - inak nič proti Cordenovi, toho mám celkom rád. Celkovo to malo mať dlhšiu stopáž a viac priestoru pre tie nostalgické chvíle a pod.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

za mna tiez 10/10, vyborne spracovane
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

sa mi zda ze to tu este nikto nespominal.

The Kominsky Method na netflixe. na to ze je to o dvoch 80 rocnych panoch je to extra vtipne.

a teda su to 3 serie po 8 dieloch po 25 minut, takze sa to da zhltnut rychlo a uz je to ukoncene.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Zacal som pozeral serial Invincible: https://www.csfd.cz/film/930640-neporazitelny/prehled/ (originalny serial Amazon Prime)

FAN-TA-STI-CKE! 9/10, jednoznacne odporucam kazdemu fanusikovi superhrdinov
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Serpent - vynikajúca vec podla skutočnej udalosti
aacid napísal: 03 jún 2021, 10:56 sa mi zda ze to tu este nikto nespominal.

The Kominsky Method na netflixe. na to ze je to o dvoch 80 rocnych panoch je to extra vtipne.

a teda su to 3 serie po 8 dieloch po 25 minut, takze sa to da zhltnut rychlo a uz je to ukoncene.
Ja som to spomínal už dávno :) Tretia seria je za mňa kvalitatívne o dosť nižšie.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

hej, tretia seria bola slabsia, ale tak aspon to ukoncili a nebudu to natahovat dalsich 10 rokov.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Cez leto som pozeral nejake serialy z lekarskeho prostredia, ale vsteky boli ako cez kopirak - riasia rovnake veci, rovnake diagnozy, rovnake zapletky,...

A potom som uplnou nahoaodu narazil na Mary Kills People, a napriek par dieram v deji ho mozem odporucit. Udivuje ma, ze tento serial je taky neznamy, pritom mi pride milionkrat lepsi, zaujimavejsi a originalejsi ako Dexter. Povedal som si, ze konecne som videl nieco nove.

Len varovania:
- tyka sa kontroverznej temy, co nesadne kazdemu (eutanazie),
- niektore casti su dost smutne,
- serial nie je vhodny pre homofobov (objavuje sa tam viac homosexualnych parov ako by clovek cakal)
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Velmi prijemna zaležitost je THE FALL na Netflixe.

Vynikajúca angličtina, doktorka Scullyova ako hlavna vyšetrovateľka a tajomný škrtič z Belfastu.

Super.
Animorph
Expert
Expert

Príspevok od používateľa Animorph »

The Fall je pecka, pár rokov dozadu som to videl. Najskôr ma odradil hlavný záporák - hral vo filme 50 odtieňov šedej - rekuže to bude hovadina. No fakt ma príjemne prekvapil jeho výkonom. Celý seriál je super.
maiikY
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa maiikY »

Ja som začal pozerať You, našiel som to náhodou a páči sa mi to. Zatiaľ som len na prvej sérii ale kamarát hovoril že on to už dopozeral a je to super aj ďalej.
Páči sa mi ten obsah, že psychopat si mysli že to robí pre jej dobro a pritom to je choré :D
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Tretia séria You je parádna.

Ja som začal pozerať "Invasion" na AppleTV+

Ako to je už zvykom tie Apple seriály majú neskutočne dlhé rozbehy. Tie prvé 3 časti sú vždy také o ničom (rovnako ako u Ted Lassa a teraz je to najlepší serial z aTV+) čiže bol to bol dopozerať. Fakt som to mal chuť po 1. časti vypnúť ale pustil som aj ďalšiu a tá ma na konci navnadila na 3. ale tá tretia bola zas taká o ničom ale 4-5 časť bude už podľa mňa wow. Uvidíme 4. je vonku už v piatok. Tak sa teším.

Inak mám pocit že Marry Kills People nebol úplne úžasne ukončený alebo aspoň 3. séria ma až tak nebrala.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

you season 3 je uz na mna dost scifi, bavila ma ale zacinal som vnimat nelogicke veci a to, ze im vsetko prechadzalo velmi lahko
Pepo79
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Pozrel som si celu seriu Squid Game. Specificke, miestami zaujimave vyvoje vztahov, celkovo citit ze tento serial pochadza z Korei. Cim dlhsie som ho pozeral, tym viac mi pripadalo prostredie s postupujucimi castami sterilnejsie a menej zaujimave. Na pozretie fajn, celkovo za mna taky nadpriemer, nic super vynimocne = 7/10.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

mam na to podobny nazor, mohli tam supnut viac hier...v podstate som sa cely cas "tesil" len na tie pasaze
R1k1nko
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R1k1nko »

netflix ma ten serial z :LOLka. ... ( top 10 je na svk.. teraz.. ) a ono to je celkom fajn !
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

ja som zacal pozerat Yellowjackets, zatial iba 2 diely su vonku. je to take horrorovejsie o skupinke pubertacok co havarovali lietadlom niekde v lese mimo civilizacie a snazili sa prezit. zaroven sledujeme pribeh samotneho prezitia a zivota tych co prezili o 20 ci kolko rokov neskor.
zatial by som to hodnotil velmi pozitivne ale tak dva diely su malo.

squid game som zacal pozerat a po troch dieloch ma to nejak nelakalo pustat dalsie.

tiez pozerame so zenou Ted Lasso, velmi prijemny serial. nie je to moc vtipne ale je to velmi "heartwarming"...

no a ako pikosku pozeram Chucky, serial ktory pokracuje v pribehu horrorovej filmovej serie Child's Play.
na jednej strane je tam komedialnost z povodnych filmov (tie filmy sa nikdy nebrali vazne a kazde pokracovanie bolo uletenejsie a uletenejsie) ale je to zasadene do prostredia strednej skoly co az take zaujimave nie je. ale tiez je vonku len par dielov zatial a este ma to bavit neprestalo.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

MAID - SLUZKA (Netflix)

Skutočne pomerne dobrá sonda do problémov emocionálne tyranej ženy, ktorá sa s malým dieťaťom pokúša opustiť muža, pričom sa nemá o koho oprieť (matka má vlastné issue, otec ... nechcem prezrádzať) a je odkázaná sama na seba a sociálny systém.

Dosť peklo.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

LG ma nejaku akcošku na Apple TV zdarma 3 mesiace. Akoze po prezretí by som za to neplatil, lebo tam je toho žalostne málo, ale...

Defending Jacob - veľmi dobrý serial, prokuratov syn je obvineny z vrazdy. Je to remeselne super a aj napínavé. Nie je to len jednoduché urobil to/neurobil, ale je tam aj geneza vzťaho, pochybovania, viny, slávy...

8/10

Servant - to som este nedopozeral ale je to typicky Shalayman , stale je nieco v pozadi, nieco vas vyruší, napatie, mysteria...Ale tak je to pomale ako sopeľ zatial
Do bohatej celebritnej rodiny, ktorá prišla o dieťa príde veriaca slúžka z vidieka.. Viac asi nema zmysel prezradzať. Shalayman vas prefacka uz po 15 min :)

zatial 7/10
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Pre info, dnes na Netflixe vyšla 2. séria Witchera. Zatiaľ som ale nevidel. :)
Napísať odpoveď