Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 26 Apr 2018, 13:10

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 49 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Asi rozchod po 4 rokoch
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Asi rozchod po 4 rokoch
Ahojte cele forum.

Vek 27 a 24 rokov, obaja pracujuci, po skole, nebyvame spolu. Sme spolu skoro 4 roky. Posledny rok mi vravela, ze nie je stastna. Ze castokrat som radsej s kamaratmi ako s nou. Ked chce ist na diskoteku, tak ja s nou nechcem ist. Ked ma volaju kamarati, tak hned idem. Ked chce pozerat film, tak mne sa nechce, chcem ist von alebo spat. Ked chcem ja, tak jej sa nechce.

Spolu nebyvame, zatial u rodicov. Obaja mame vlastnu izbu. Obcas sme prespavali u seba. Ja u nej malo, ona tak 3x viac u mna. Ja sa u nej dobre nevyspim, ona u mna ano. Aj napriek tomu by bola rada, ak by som u nej castejsie spaval, doslova ma niekedy nuti. Mne to nie je po srsti, mozno aj z principu.

Nedavno sme len podpisali zmluvy a kupili byt, kluce dostaneme od polovice marca. Potom rekonstrukcia bytu, cize byvanie tak od maja, mozno juna.

Castokrat spominapa pesten a zasnuby, ze ho stale nema. Aj posledny mesiac to 5x povedala. Vzdy som povedal, ze aj to bude, ale ze to sa ja musim rozhodnut a nie ked mi ona povie. Pozeral som aj prstene, zaujimal sa o material, velkosti, zistoval si o tom. Do leta by prsten bol. Teraz som to bral tak, ze byt je zavazok na polovicu zivota. Lenzr ona sa ohana prstenom, ze to je pre nu zavazok. Ja tvrdim, ze zavazok je byt so spolocnou hypotekou, ze prstenov moze dostst kolko chce a nic to neznamena.

Cez vikend mi povedala, ze sa trapi, je nestastna a nechce ma vidiet. Nevideli sme sa 3 dni, vcera som bol za nou. Viem, ze jej dobrej kamaratke napisala, ze to chce skoncit, ze nie je stastna, ta jej kamaratka mi to ukazala a povedala, ze sa mam snazit nieco spravit, ak sa este da. Vcera som bol za nou, stazovala sa ako sa trapi, ze byt predame, ze bude pokoj. Nie som jej lahostajny, to som videl. Rozplakala sa. Neni stopercentne rozhodnuta, ale vravela, ze ked pred 2 rokmi bola kriza, ze som slubil polepsenie, ze aj ja sa viac prisposobim a nie len ona. Pretoze zatial viacmenej len ona robila ustupky, ja nie. Je tvrdohlava, niekedy naladova. Ma pravdu v tom, ze som jej slubil to, ze sa budem viac na nu pozerat, viac si ju vsimat a pocuvat, ze sa aj ja jej niekedy prosposobim, podvolim, polavim. Ze pridem aj castejsie prespat ku nej. Fungovalo to mozno 2 mesiace a potom spat do starych kolaji z mojej strany.

Sam neviem co dalej, nechcem ju stratit. Nemozem jej ani o prsteni povedat, isto by to vzala tak, ze si ju chcem teraz tym prstenom udobrit a ziskat spat.

Su to podla vas dovody na rozchod? Ma zmysel o nu bojovat? Recami ju neziskam, jedine skutkami. Lenze nemam moznost dokazat tie skutky, to moje chcenie. Ako sa zachovat? Ked sa jej neozvem, ona sa mi aj tyzden neozve, pretoze je tvrdohlava a navyse si mysli, ze si za to mozem sam tym ako som sa ku nej spraval.

Dakujem vam za reakcie, Karol.

13 Feb 2018, 13:38
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Asi rozhod po 4 rokoch
nema to perspektivu. ak nezvladnes hypo byt predaj a zacni odznovu niekde inde.

13 Feb 2018, 13:54
Profil  ICQ  Skype  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Mna napada akurat to, ze places nad rozliatym mliekom. Pokial si tu sancu mal pred dvomi rokmi a nezmenil si sa, tak preco by ti mala verit, ze to teraz myslis vazne a ze sa zmenis?

13 Feb 2018, 13:56
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

a tiez je totalna kravina kupovat spolu byt pokial ste spolu este ani nezili. nie je s tebou stastna, ty sa nezmenis..uver vrat ak sa da a na byt sa vykaslite.

ak mas 27 je nacase sa vystahovat

13 Feb 2018, 14:41
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

Mal si dosť času na zmenu. Tá sa neudiala a už neudeje.

Byt si nechaj, ak nebudeš vládať platiť hypo, nájdi spolubývajúceho...máš dosť rokov na osamostatnenie a keď budeš mať ďalšiu vážnu známosť, byt sa hodí.

13 Feb 2018, 14:45
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Tu uz to nema zmysel. Si v stave ked nemozes nic urobit, lebo sa nad vami furt vznasa tien toho, ze si jej v minulosti slubil polepsie. Teraz to bude donekonecna vytahovat a ty budes furt za chu*a a kvoli tomu, ze si myslis, ze si jej ublizil budes ustupovat a zas nebudes stastny ty. SKratka nie ste kompatibilni. Byt bola chyba. Predat, zazelat si vsetko dobre a kazdy si ist po svojom.

13 Feb 2018, 16:01
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

To si skutocne vsetci myslite, ze nie je sanca to dat dokopy, porozpravat sa, urovnat veci a pozmenit buducnost?

13 Feb 2018, 16:07
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

a komu tym prospejes? zmenit sa nezmenis, na to si mal kopu casu. Ona si bude par tyzdnov slubovat zlepsenie, ktore nepride. potom sa nastahujete a do tyzdna je odstahovana.
ako som pisal vyssie - je nezmysel kupovat spolu byt ak ste spolu nezili - a nie - prespavanie sa nerata. ocividne si nesedite ani ked spolu nie ste cele dni. vies si to predstavit potom keby ste spolu boli stale? kazdy vztah je o kompromisoch, ale o takych, ktore si ochotny akceptovat. a tie pridu po par mesiacoch/rokoch spolunazivania.

13 Feb 2018, 16:13
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Rozcbod123 píše:
To si skutocne vsetci myslite, ze nie je sanca to dat dokopy, porozpravat sa, urovnat veci a pozmenit buducnost?
A si schopny sa dlhodobo spravat tak, ze jej das pozornost ktoru si pyta?

13 Feb 2018, 16:31
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Preco to hned skatulkujete? Pred dvomi rokmi to nebolo taketo vazne na rozchod. Teraz je. Ja viem, ze ju nechcem stratit a chcem o nu bojovat. A zmenit sa k lepsiemu, ved jej strasne zalezi na tom spolocnom spani. To je to co som najviac ignoroval a bral na lahku vahu. To ju robilo niekedy az nestastnou.

Spolocne byvanie je kapitola sama o sebe, nemali sme s tym problem. Viem, ze tazko hodnotit 2 tyzdne vkuse spolu na dovolenke alebo mesiac ked byvala u nas ked prerabali kuchynu, kupelku a stierky. Nemali sme problem vobec, ani ona, ani ja, nevadili sme sa, ona bola spokojna a ja tiez. Cize ja sa nebojim spolocneho byvania a preto skm to bral ako velky krok, ta hypoteka mi prisla ako velky zavazok a nieco co jej ukaze, ze to s nou myslim vazne. Podla toho ale je prsten pre nu dolezitejsi.

13 Feb 2018, 16:37
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

idk, ja som takyto vztah mal. ak sa tebe osobne nechce nic robit s nou, a s kamosmi nemas problem robit cokolvek, tak je to jasne

akurat sa budes nasilu snazit a potom ta to po case prejde a rozidete sa po 6 namiesto po 4 rokoch

13 Feb 2018, 16:43
Profil  Twitter  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Rozcbod123 píše:
Preco to hned skatulkujete? Pred dvomi rokmi to nebolo taketo vazne na rozchod. Teraz je. Ja viem, ze ju nechcem stratit a chcem o nu bojovat...
Ak potrebujes hrozbu rozchodu ako motivaciu venovania sa sa jej tak potom si bud normalne nemotivovany, mas hlbsi problem s motivaciou vseobecne alebo su jej potreby nad ramec tvojej ochoty.

13 Feb 2018, 16:58
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Diky Slayter, u nas je to mierne ine. My mame dost zalub co spolu robime, od sledovania filmov, upratovania, vencenie psa, cez bedminton behanie, chodenie na huby, bicykovanie, lyzovanie, vyjazdy do barov a na vecere, az po spolocne dovolenky, spolocne navstevy rodiny, rozpravanie sa o praci a ine. S nou ma nebavia len tie diskoteky a to ked ma nutila ist ku nej spat.

Ano, hrozba rozchodu je pre mna motivacia. Teraz zial asi az moc silna hrozba. Mozno je uz neskoro, sam neviem. Mozes mat pravdu v tom, ze som nemotivovany a prave to na com si ona zaklada, tak ja beriem na lahku vahu.

13 Feb 2018, 17:35
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Zdravím,

Ja by som to skúsil zachrániť... Ženy nevedia čo chcú, to je všeobecné známe. Ako ti ale neporadím, pretože neviem. Musíš vedieť čo na ňu platí a či už je viac menej rozhodnutá, alebo či je ochotná to ešte zachrániť. O prsteni jej nehovor, ale v každom príapde by som to urýchlil. Ak napr. ti dá šancu a začne sa to zlepšovať, tak by som ju hneď požiadal.

Vidím tam veľa zlého z tvojej strany. Ale to spoločné bývanie môže veľa zmeniť podľa mňa. Ide o to, či vydržíte. Vynuluje sa ten problém, že nechodíš k nej spať, rovnako aj to, že spolu netravíte dostatok času (spomínané diskotéky atď.). ÁNo je tam veľké riziko, takže by som rátal s tým, že to proste padne a bude treba vyriešiť ten byt, možno ti aj ostane zbytočne prsteň. Ale popravde si myslím, že nemáš čo stratiť... Že sa rozídete aj tak ? Noačo... Aspoň si nebudeš vyčítať, že možno ešte bola šanca. Že budeš musieť predať byt ? to budeš musieť ak sa rozídeš aj tak, len to vlastne oddiališ pri najhoršom. + Jej sa možno zasa zmenia hormóny a bude všetko ok...

Nenahováral by som si, že to bude ok, ale ak ju ľúbiš a je tam šanca, tak by som to skúsil...

Veľa šťastia

13 Feb 2018, 21:06
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Ahoj, dakujem, aspon niekto ma podporil. V com vidis vela zleho, ze som s nou nesiel na diskoteku raz za mesiac a s kamaratmi ano? Alebo ze som este nesiel ku nej spat ked chcela alebo ked to mozno potrebovala? Lebo ja som ju nikdy nepodviedol, neudrel, nenadaval, nekrical na nu, maximalne som zvysil hlas a uz vedela, ze som nahnevany na nu. Mne preto tie dovody pridu ako malicherne, ale to je nazor z mojho pohladu, mozno z jej pohladu to boli velke dovody. Pisal si, ze netravime spolu vela casu, ba prave naopak. Niekedy som mal pocit, ze az moc, ze je moc naviazana a ze ignoruje kamaratov, rodinu, trochu casu pre seba.

Skusim zabojovat, neviem ako, ale stoji mi za to a myslel som to s nou vazne. Ak sa to podari, tak ten prste behom mesiaca ci dvoch bude. V najhorsom ho odlozim pre inu alebo dam kamaratovi, xixi.

13 Feb 2018, 21:17
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Asi rozchod po 4 rokoch
celkom ma prekvapili tie negativne reakcie. dievca ho zjavne chce aj ked sa trapi, chalan tak isto. su tu nazory, ze ked sa ma zmenit z donutenia, tak to nema zmysel. podla mna to nie je az take nutene, chlapi su chlapi, niekedy si idu svoje a nevedia flexibilne reagovat na potreby zeny, co maju pri sebe, hlavne ked ju beru ako samozrejmost. ja radim chod do toho a skus to zachranit..

13 Feb 2018, 22:21
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Asi rozchod po 4 rokoch
Ženy vystrájajú, keď už chcú byť zasnúbené a posunúť sa.