Behanie

O športe...
Beybo
Medium Star
Medium Star
Používateľov profilový obrázok

Behanie

Príspevok od používateľa Beybo »

fgsdrf
RoQa
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RoQa »

Hlavne si na behanie zaobstaraj velmi ! kvalitnu obuv .... A tiez si mohl dat do nazvu temy o dva e menej :roll:
Beybo
Medium Star
Medium Star

dfg
wolodo
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wolodo »

urcite nejaku znacku kvalitnu... a myslim ze normalne botasky hlavne pohodlne a aby boli presne na nohu.... by mali stacit... a mozno... by mohli byt v pohode aj tarfy len to skor na behanie nie po chodniku alebo ceste...

este k tomu behanie treba vediet spravne dychat... a na zaciatok si nedavat velke tempo a velky usek behania... a urcit si sposob behu... ci len taky alebo ze si aj rozlozis silu a ku koncu budes pridavat v rychlosti az kym neprejdes domov alebo tam kam chces... (ze to vygradujes)... alebo sa potom da ze si odstopnes ze budes bezat 5 minut volne a potom 2 minuty zrychlis a potom tych 5 minut kludneho....

zalezi od toho k comu chces aby ti bolo behanie dobre....

na polne cesty by boli aj tie tarfy ako site... no zase na betone ich rychlo opotrebujes... asi skor dake s klasickou podrazkou

a znacku mas v dnesnej dobe asi jendo.. ale myslim ze nike povacsine propaguje obuv na behanie urcenu.... no ja si vyberam povacsine adidas hlavne koli dizajnu...
Beybo
Medium Star
Medium Star

fdgd
RoQa
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

hlavne si nezober boty od cinana :smt078 lebo ti odpadnu nohy aj s nimi ... nejake nike urcene nato alebo nieco take , tiez ich musis dopasovat na povrch...
r2nger
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa r2nger »

takze k obuvi: odporucam znacku adidas nakolko model adidas adistar minuly rok vyhral v testmagazine ako najlepsia bezecka obuv. sice su o nieco drahsie (do 5 000 sk) no mate tam vsetky bezecke systemy co potrebujete.

dalej mozte pouvazovat nad znackou oasics. tie maju system gelovej paty, nebudem tu porovnavat ci je lepsi system adidasu (adiprene, plus formotion na pate), airmax od niku alebo gel na oasicsoch. ja by som sa ale rozhodol pre adidas

ak ma niekto zaujem o blizsie info k bezeckej obuvi, SS
Prílohy
adistar.jpg
Beybo
Medium Star
Medium Star

bfgb
RoQa
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Tak nejako sa o to odborne nezaujimam ale myslim ze ked zabehnes nejaky ten "kusok " tak tych kalorii splais dost... a podla mna je aj na kondicku ale aj pri tom schudnes,ale tam na to vplyva viac faktorov ...
wolodo
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

je to aj aj.... hlavne ked si po nejakom case povies ze o kolko tvoj vykon+ vydrz postupili tak budes na seba hrdy, ten pocit je na nezaplatenie
kali520
Darca
Darca

Príspevok od používateľa kali520 »

Beybo napísal:No a chcem sa spytat pocul som ze behanie nieje na chdunutie ale len na kondicku co je natom pravdy?:D
Je pravda ze pri behani spalujes tuky kedze sa zvysuje tepova frekvencia.

Druha vec je ale kaloricky prijem a frekvencia behania. To znamena ze ak zeres stale taky isty pocet jedal s takmer takym istym poctom kalorii a behas uz cez 4 tyzdne rovnakym sposobom (cas, tempo, frekvencia behania a pod.) tak metabolizmus chudnutie zastavi lebo sa na dany proces prisposobi.

Nevyhodou chudnutia pri behani je ze sa pri nom spaluje aj nejaka svalova hmota (najma ked je slaby prijem bielkovin a sacharidou s vysokym glykemickym indexom, pred behanim a po behani).

Ale kedze sa nevenujes posilovaniu tak ta strata svalovej hmoty bude takmer nepatrna.

A co sa tyka kondicky tak si myslim ze behanie je jedno z najlepsich cinnosti na jej zlepsenie resp udrzanie.
Beybo
Medium Star
Medium Star

fb
Vesper
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Vesper »

Behanie je jeden zo sportov, pri ktorych nie si limitovany vekom (ako napr pri posilnovani). Co sa tyka frekvencie tak hadam ked zacinas tak najprv kratsie trasy a pomenej a neskor pridavas podla toho na kolko sa citis. Samozrejme vhodna obuv je podmienkou (btw ja pouzivam taketo nieco http://www.adidascz.cz/walking-k_8/1/ad ... 992-z_599/ ). Dalej na klby su najidealnejsie asi take tie bezecke trate ktore maju upraveny povrch. Avsak mna osobne ovela viac ako behanie po nejakom kolecku bavi si vyrazit do ulic, pripadne do parkov a tak. Ale ak by si chcel behat tymto sposobom tak to netreba prehanat, lebo ked ides dajme tomu trikrat za tyzden tak to je citit na klboch takze s tymto opatrne. A dalsia podstatna malickost, ktora ale plati pre kazdy sport :arrow: netreba zabudat na poriadnu rozcvicku :wink:
Beybo
Medium Star
Medium Star

cvd
wolodo
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

myslis halovky.... mno.. tie ani nie.. stupis na daco trosku smyklave alebo nepevne smykne sa ti noha.... a vyvrtnes si clenok dost hnusne...alebo natiahnes slachu...... lepsou persspektivou by boli mozno tie tarfy.. su to vlastne kopacky na tvrdy povrch.... maju vela maych stuplikov.... jednoducho daco viac viac je tam takych vystupkov.... a mozno by boli naozaj vhodne obycajne botasky.... tie halovky by som neriesil.....

tu mas na ukazku co su tarfy su par dni stare... hadam tam dobre vidno co som chcel povedat
Prílohy
tarfy
tarfy
kali520
Darca
Darca

Príspevok od používateľa kali520 »

vesper napísal:Avsak mna osobne ovela viac ako behanie po nejakom kolecku bavi si vyrazit do ulic, pripadne do parkov a tak.
Nieco na styl Rocky Balboa? :D

Ja koli kondcii som tiez radsej zasiel priamo do ulic, ale ked som bezal cez namestie v tom mojom fajnovom "smradlavom" treningovom tricku som sa nejak nemohol ubranit tym udivenym pohladom.
Beybo
Medium Star
Medium Star

mbmn b
wolodo
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

tak ale pri skakani zo 4 metroveho stohu skaces s rizikom ze sa daco stane... a nie ze si zamysleny bezis... a zrazu tak padnes ze ani nevies ze mas clenok v keli... zase a to je rozdiel...... ale vysledok je rovnaky......

my sme s chalnmi... ked sme behavali obuli kopacky.. starsie, nie zapasovky a bezali sme popri vode.... po luke... obcas aj po poli.... a davali sme bacha kam sme stupali... myslim ze pri takomto behu ti zosilnie aj nejak clenok mozno no len sa to nesmie moc prehanat lebo potom mas clenok aj zniceny...
r2nger
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa r2nger »

Halovky ani tarfy urcite nie, skus v tom behat par dni a potom uvidis tie bolesti... bezecka obuv musi mat tlmenie minimalne v patovej oblasti. pozri si moj predosly prispevok v tejto teme, tak nejak maju vyzerat bezecke tenisky. sice su drahsie, no to je len ako priklad. mas aj lacnejsie alternativy ale na ukor kvality.
ale ak to s behanim nemyslis az tak vazne, na 2-3x behani do tyzdna stacia aj lacnejsie bezecke tenisky (zozenies aj za 1500,-SK adidasy model vanquish alebo fortitude)
schw33k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa schw33k »

No..aby som ja kupoval boty na behanie za 5k, tak na to som ešte nevyrástol...
a to behám 5x do týždňa, ale však proti vkusu, žiaden dišputát...(ale aj tak si myslím, že pre mladého chalana čo si chce raz za čas rekreačne zabehať je to príliš)
Spočiatku som si myslel, že behanie bude pre mňa ako pre fajčiara zložitá záležitosť, nakoniec som fajčiť neprestal, ale v kondícii je omnoho výrazný rozdiel..
A nakoniec musím priznať, že beh sám o sebe je geniálna záležitosť, od ktorej som nečakal, že ma tak chytí :)
Cítiť sa tak skvele po behu, precvičovať pri ňom celé telo či už na okruhu alebo v prírode, ten pocit je proste na nezaplatenie : )
Napísať odpoveď