Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
JCM01
Star
Star
Používateľov profilový obrázok

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa JCM01 »

begbeee napísal: 07 apr 2021, 22:33 Najlepšie vyzerajúca i30 je Fásbek 😃
To je pravda, len na môj vkus má fakt nepoužiteľný kufor... :?
mato55002
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa mato55002 »

Ja týmto hothatchom neviem prísť na chuť. Sú síce rýchle ale na pohľad obyčajné auto s ktorého by som za tie peniaze ani nemal radosť keď by som sa na to pozrel, je to tvrdé, nepohodlné na dialnici...
Rád by som si kúpil víkendovku na celý život, niečo za 10-15k ale je mi to ľúto to parkovať vonku alebo pod prístreškom, pokiaľ nemám garáž a tak ma napadlo že by som predal svoje každodenné auto a kúpil moderný hothatch ktorý by mi to spojil, požičal som si teda Hyundai i30 N a bola to raketa ale nevedel by som si to predstaviť na dlhé cesty po dialnici, ten výkon aj tak nemám na Slovensku kde využiť, tvrdé, lacný plastový interiér... normálne som sa tešil až ho budem môcť vrátiť a zas ísť do svojho staršieho ale premiovejšieho auta.
Ak ale si blázon ktorého baví každý deň ten výkon tak to viem pochopiť.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

hothatch je o tom kompromise. nemozes/nechces mat 2 auta, zaroven ale potrebujes ako tak uzitocne auto.
ja by som ovela radsej na zabavu kupil mx5-ku ale auto som potreboval na vozenie dietata do skoly a v predu by este nemal sediet, tak som musel kupit nieco so zadnou radou sedadiel a zaroven som chcel aby to bolo aspon v niecom zaujimave auto. nakoniec som kupil ibizu cupru, staru...
po necelom roku pouzivania musim povedat ze by som ho asi znova nechcel. stale lutujem ze som radsej nekupil e46. mozno by nemalo taky vykon ale so zadnym nahonom by som sa zabavil asi viac a zaroven by bolo asi trochu pohodlnejsie ako trojdverova ibiza.
ale trochu som sa s kupou ponahlal a v tom case ziadne pekne e46ky neboli.

kupu noveho hothatchu ale moc nechapem. mam pocit ze je to pre ludi co zaroven chcu nieco zaujimave ale boja sa / nemozu ist do niecoho ozajsneho. proste toyota 86, mazda mx5 ci nissan 370z. to su vsetko auta kde ide prioritne o zabavu, o pozitok z jazdy. hot hatch je auto ktore je stale dostatocne "civilne" aby si v nom mohol vozit deti do skoly alebo ist na nakup ale zaroven ked dostanes chut mozes vybehnut na slovakia ring a budes sa citit ako zavodnik. ale tak ako ma 2x viac vyhod tak ma 2x viac nevyhod. stale bude male, bude nepohodlne na dlhe jazdy a bude nenazrane.
ja by som radsej ako kupil novy hot hatch kupil nove "civilne" auto a k tomu nieco jazdene na zabavu. ale samozrejme na to zase treba miesto.

ono aj ta moja ibiza je fajn, dieta v tom odveziem, dokonca aj kufor to ma ok (oproti tomu co som cakal) a mozno je to primitivne ale ten pocit postavit sa na krizovatke vedla noveho bmw a ked blikne zelena ho s prehladom predbehnut je velmi pekny, ale v konecnom dosledku je to stale iba hlupa ibiza, neposmykam sa na nom ako v e46ke ani nesedim tak pekne nizko v zakrute ako v mx5-ke.

samozrejme ta toyota gr yaris je o niecom uplne inom, to je bez prehanania rally auto a podla mojho nazoru velmi unikatne vozidlo ktore proste nema konkurenciu. mat v tak malom aute taky vykon a pohon 4x4 s moznostou 30:70 neponuka nikto.
Napísať odpoveď