Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Sep 2019, 16:58

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Čudne hodnoty ludi
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Čudne hodnoty ludi
Keď túto tému píšem ešte ani len netuším ako ju nazvem chcem sa trošku povenovať jednej skupine ľudi respektíve ľudom ktorý nic prospešné nerobia len využivaju druhych. Tieto typy ľudí si o sebe myslia aký sú mafiani ale v skutočnosti sú to taký živáni ako su u nás povie možno že v inych mestach je nato iný výraz....
Prejdem k niečomu konkretnejšiemu mam kamaráta ktorý je v mojom veku a ktorého zneužíva typek po 40 a taha z neho peniaze pod zamienkou aký je on milionár že on ma peniaze v nehnutelnostiach a pod. Tý čo tohto živaňa poznajú vedia že si vymyšla a nikdy mu nič nevrati. Ja som v dobrom ho nato upozornil (toho kamaráta) a čo čert nechcel dozvedel sa otom ten chlapík ktorý za mnou prišiel a opýtal sa dosť nahnevane prečo to robím a či chcem mať problemy počul nás jeden môj veľmi dobrý známy musím povedať a ten sa ma opýtal že prečo to riešim že až take hrozne to nieje že ide len o peniaze. a tu sa dostávame ktomu prečo som založil tento topic. To naozaj keď človek upozorní na neprávosť ešte on je ten zlý lebo nedržal hubu? Áno sú aj horšie veci a ano nieje to moja vec ale to mam nechať kamoša aby sa nechával okrádať gemblerom klámarom a podvodníkom? Mňa takto nachytal kamarat toho cloveka pozical si odomna peniaze pod zamienkou ze je spoluziak mojho otca (čo je aj pravda) a samozrejme mi ich nevratil... A ja som bol nakoniec ten zly lebo som vraj ohovaral jeho partnerku. Čize nie on je zly lebo odomna vylakal peniaze ale ja lebo som niekde nieco vraj hovoril... kde to žijeme?

15 Apr 2017, 0:30
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Čudne hodnoty ludi
Ľudia, ktorí využívajú dobrosrdečnosť alebo aj hlúposť a nepozornosť iných nemajú radi, keď začneš dávať rozumy ich 'obetiam'. Nazval by som to skôr vychcanosťou, nie hodnotou. A je jedno, či ide o úžeru, požičanie si s úmyslom nevrátiť, alebo neupozornenie pokladníčky v Tescu, že ti namiesto 10 krabíc mlieka nablokovala len jedno a ty si ušetril 5€ veď čo, je to predsa jej problém, Tescu to chýbať nebude bla bla bla. Mnoho ľudí sa to snaží ospravedlniť tým, že sa treba pozrieť na politické kauzy, podnikateľské podvody atď. tam sa predsa okráda o desiatky tisíc € a viac, tak čo je to oproti 200 €, čo si nevrátil kamarátovi. 'Už na ne možno aj zabudol, keď si ich nepýta... Jeho problém'
Tiež nedokážem pochopiť, ako niektorí môžu kľudne spávať, podávať mi ruku, keď sa niekedy stretneme a tváriť sa, že sme v pohode. A dlhovať mi peniaze alebo ma ohovárať za chrbtom.
V dnešnej dobe ide svedomie bokom. Hlavne sa mať dobre.

15 Apr 2017, 15:13
Star
Star
Obrázok užívateľa

konečne aspon jeden post k veci....
presne si to vystihol akurat opravim nie hlavne sa mať dobre ale hlavne sa mat dobre a nič preto neurobiť ak neratam zlodejinu....

15 Apr 2017, 19:42
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

energy00: To, ze si o tebe myslim, ze si idiot a povedat to aj pre znamymi este neznamena, ze ti nepodam ruku. Ved podanie ruky je akasi slusnost, proste pozdravenie, nieco ked ked sa pozdravim susedom z vedlajsej ulice, hoci si o nich myslim svoje. Alebo by si bol radsej, aby sa ti clovek, ktory ti dlhuje peniaze vobec nepozdravil???

16 Apr 2017, 12:07
Profil  WWW
King
King
Obrázok užívateľa

Podať ruku a tváriť sa, že sme v pohode. Ja osobne človeku o ktorom viem, že ma (dám príklad zo života) krivo obvinil alebo ma ohovára proste ruku nepodám. Pre mňa má asi podanie ruky trochu väčšiu hodnotu. U niektorých ľudí je to už akási rutina, dokonca sa ti pri podaní ani ne pozrú do očí a bavia sa s niekym iným. Tak pre mňa to nemá žiadnu váhu.
No a človek, ktorý mi dlhuje peniaze a neplánuje mi ich vrátiť ani po mesačnom naťahovaní a upozorňovaní u mňa končí a zdraviť sa mi nemusí. V mojom rebríčku hodnôt je čestnosť a 'slovo chlapa' na popredných miestach. Nepotrebujem mať okolo seba falošných ľudí.

16 Apr 2017, 14:49
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

treba byt vzdy opatrny, vela ludi nema chrbtovu kost ci moralne zabrany a su schopni zneuzit niekoho dobrotu

20 Apr 2017, 21:35
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Presne ako napísal energy, zdielam podobný nazor. Je to tema na dlhu debatu, ale ako sa vraví vrana k vrane sadá a naozaj kazdý si hladá okolo seba ludí ktorí su proste jeho krvna skupina.

04 Máj 2017, 16:44
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

kto je zly a kto je dobry predsa vobec nie je podstatne, nie? ked ti tu 20 ludi napise ze si dobry, co to zmeni? ten "podnikatel" pojde rovnako do krcmy kam chodi od malicka a kazdy ho tam pozna a bez problemov najde 20 ludi co o nom povedie ze je dobry.

on sa snazi okradnut tvojho kamarata, ty chces kamaratovi pomoct ale riskujes svoje bezpecie. stoji to za to? to je na tebe.

05 Máj 2017, 9:36
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia