Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 17 Okt 2018, 16:38

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 346 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Ďalšia

Choď na stránku
Diskusia:Pravidlá slušného správania, bontón-ako na to.
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok Diskusia:Pravidlá slušného správania, bontón-ako na to.
Môžte diskutovať, písať svoje podnety, návrhy, kritiku a pod. :smt006

05 Apr 2007, 17:01
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Diskusia sa akosi nekoná, tak skúsme.
Aký máte postoj k tejto záležitosti, správate sa podľa takýchto pravidiel alebo to máte na "háku", zdá sa vám to pekné, či už zastaralé...

05 Apr 2007, 18:59
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
eritrocit, pomozem :wink:
podla mna si este vela zien alebo dievcat vsimaju ci sa chalan/muz sprava glantne a podla pravidiel alebo nie, robi tym dojem. Ja som za a aj sa tak spravam az na to spravanie v restauracii, nezasuvam ju ale sadnem si az po nej a objednavame si naraz.

05 Apr 2007, 19:08
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Takto sa k tomuto staviam aj ja.
Ono totiž musíš nájsť hranicu medzi slušnosťou a vyumelkovaním.
A vyžehleného, umelého dilinka zo škatuľky nechce žiadna.

05 Apr 2007, 19:10
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja sanzim ked sa to da,ale mam taky pocit,ze bab, ktore si to vsimaju je velmi malo. vacsina sa sprava ako chalani. :roll:

05 Apr 2007, 19:10
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Jakub, ale aj to je pekný indikátor toho, či je dievča slušne vychované :wink:

05 Apr 2007, 19:11
Profil  ICQ  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No ja si tiez myslim ze trozku niejaky bonton musi byt ale vsetko s mierou nic na silu len tak prirodzene ...........no a k tomu ze niektore baby su ako chalani tak to ano ale to uz zalezi cisto od dievcata jej charakteru osobnosti no a dalsich roznych okolnosti ........

05 Apr 2007, 19:19
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
toto nieje o tom, ci sa to paci babe alebo nie, podla mna by malo byt samozrejmostou, snazit sa v spolocnosti(co ratam aj v buse, na namesti......) spravat sa co najblizsie k bontonu, tie pravidla niesu vymyslene aby ludi obmedzovali, ale aby vyzdvihovali uctu a rovnocennost medzi hlavne neznamymi ludmi. moj nazor

05 Apr 2007, 19:41
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok 
eritrocit píše:

neviem ci to je vychovou, mily Erik. Ide o skor o to ako cloveka deformuje prostredie. Velmi dobra kamoska bola vyklepana z toho,ze velmi dlho nebola na rande a pytala sa ma ako sa ma spravat a hovorila pritom ako ja (kazde druhe slovo bolo vulgarne). A je z celkom slusnej rodiny, takze ono to asi len vychovou nebude. :wink:

05 Apr 2007, 20:02
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
podľa mňa sú také samozrejmosti, ako že ak ona nefajčí, ja si pred ňou nezapálim napriek tomu, že mi povedala, že jej to nevadí. alebo ak ona nenadáva, ani ja nenadávam. klasika. ale často záleží od baby. snažím sa správať slušne (prednosť vo dverách a tak), ale to sa robí viac menej automaticky bez ohľadu na to, či som s frajerkou, alebo nastupujem do električky.

05 Apr 2007, 20:32
Profil  ICQ  WWW
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
v dnesnej dobe je to naozaj cenna vec ... ale z urciteho hladiska by sa to nemalo prehanat...aby nezanikla vasa skutocna osoba ... asi ma nepochopite ako to myslim ale sak co uz stava sa :)

05 Apr 2007, 20:43
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Kamarat hovori, ze dievcatam otvara dvere kvoli tomu, aby sa im mohol pozerat na zadky :) . (dobre, vravim to ja, ale ticho :P )

No ale dnes uz ten bonton upada, aj ked tie najzakladnejsie zaklady by mal ovladat si myslim kazdy. Je to sucast toho ako byt clovek na istej ludskej urovni. Samozrejme netreba to na silu prehanat, lebo sa moze stat, ze niekto skonci ako chodiaca ucebnica zdvorilostnych fraz. Ale primerane, to uz je o niecom inom. Dievcata to vedia ocenit, ale tiez treba povedat, ze dievcata na urovni, nemyslim spolocenskej ale mentalnej. To je treba rozlisovat, lebo si myslim, ze kazdej normalnej holke polichoti, ked stretne dajakeho toho gentlemana. Spravnym bontonom preukazujeme nasmu okoliu istu uctu.

05 Apr 2007, 21:47
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
eritrocit píše:
nalejme si ale cisteho vina, koho dnes doma rodicia vychovavaju k takymto veciam? okrem jasnych veci ako pozdravit. 80-90 percent ludi v obleku co vidim ani nevie, ze spodny gombik sa nikdy nezapina.

05 Apr 2007, 22:34
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Citácia:
80-90 percent ludi v obleku co vidim ani nevie, ze spodny gombik sa nikdy nezapina.

toto je svata pravda...a nechapem ako to mozu...to je ako nosit topanky a nevediet ze maju byt zasnurovane :)...potom oblek straca na vaznosti a tomu kto o tomto pravidle vie moze pripadat az komicky :)

06 Apr 2007, 16:03
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Aiden píše:
Citácia:
80-90 percent ludi v obleku co vidim ani nevie, ze spodny gombik sa nikdy nezapina.

toto je svata pravda...a nechapem ako to mozu...to je ako nosit topanky a nevediet ze maju byt zasnurovane :)...potom oblek straca na vaznosti a tomu kto o tomto pravidle vie moze pripadat az komicky :)
presne, mali sme jednania aj s naozaj vysoko postavenymi manazermi nadnarodnych korporacii alebo podnikatelmi a dost z nich ma zapnute vsetko:)
u studentika co ide na maturitu sa to da odpustit, ale nie u cloveka v armanim za 250 tisic:)

06 Apr 2007, 16:31
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no tak taki ludia by uz naozaj mali vediet ako sa obliect...v tomto by sa zisla celosvetova osveta :)
najhorsie je ze takemu cloveku nemozes len tak povedat ze "ty LOLo rozopni si ten gombik" :D

06 Apr 2007, 16:37
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
myslim ze sa snazia skoro vsetci, teda aspon vacsina spravat sa galantne ked sme s damou. No vela ludi nevie ako sa ma spravat. Napriklad ked vstupujes niekde do baru s babou, tak mnoho dievcat si o tebe pomysli ked vstupis prvy, aj ked je to podla bontonu :) tak.

06 Apr 2007, 16:39
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Smarton píše:
myslim ze sa snazia skoro vsetci, teda aspon vacsina spravat sa galantne ked sme s damou. No vela ludi nevie ako sa ma spravat. Napriklad ked vstupujes niekde do baru s babou, tak mnoho dievcat si o tebe pomysli ked vstupis prvy, aj ked je to podla bontonu :) tak.
hej, kedze tieto pravidla vznikali medzi vysoko postavenymi ludmi, teda napr pri tomto probleme kto vchadza prvy do miestnosti si to mohli dovolit preto, ze u kazdych dveri stal clovek co ich otvaral.

06 Apr 2007, 17:46
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok 
enter00 píše:
dik moc, o tomto som nevedel :oops: ale napriklad si tiez vsimni, ze strasne vela muzov ked vstane, tak si nezapne gombik na saku... a co sa vchadzania tyka, tak to tiez zalezi od toho, ci vstupujes na zname miesto a podobne

edit: midnight man: inac mas pravdu, aj me je to takto "prirodzenejsie"

06 Apr 2007, 18:18
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok all
Ohladom toho vstupovania do dvery...je mi jedno co je v bontone...proste mi pride galantnejsie otvorit dame dvere a nechat ju vojst prvu a potom tie dvere aj zavret...v tychto veciach davam prednost dame :)

06 Apr 2007, 18:20
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 346 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia