Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 22 Nov 2019, 4:10

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 
DMS - digital media server (DLNA)
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok DMS - digital media server (DLNA)
Cauko, mam problem mam televizor philips z DLNA vsetko aj internet funguje ako ma len potrebujem poradit soft na prehravanie videa z pc na tv mam to spojene cez switch a je tam aj router. Mam Windows 7 Ultimate. Bol by som rad za akelovek rady ohladne DLNA a skusenosti proste vsetko co sa mi zide. Mozte pisat ohladne softweru, pravidiel vo firewale pre dane procesi a porty. Dakujem

29 Okt 2009, 14:40
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: DMS - digital media server (DLNA)
dost by ma toto tiez zaujimalo

mohol by niekto vysvetlit o co v podstate ide ? tato funkcia sa da najst u dost vela novsich a lepsich tv..

mozno mam zlu predstavu ale nie je to funkcnostou nieco na sposob htpc/prehravacov s tym ze ide o media server vytvoreny na nejakom zariadeni (pc..) cez ktore sa obsah streamuje priamo do tv?

napriklad pri zapojeni pc -> router -> tv ??

plusy,minusy...?

vdaka

16 Nov 2010, 22:29
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

triow.. a Philips neponúka žiadny soft? Ja to mám rozbehané na svojom Samsungu a používam na to soft priamo od Samsungu...

google11.. v PC nastavíš zdieľanie zložiek a súborov... a tie potom vidíš v TV.. listuješ v nich, ako na nejakom externom disku. Výhoda.. dá sa povedať neobmedzená disková kapacita (aspoň u mňa)... nevýhoda... tento môj Samsung má dosť ťažkopádne menu na listovanie súborov.. a tiež ak je video v nejakom "exotickom" formáte, nemusí sa prehrať. V podstate je to presne to isté ako keď do TV zapojíš externý disk alebo nejaký USB flash disk... akurát v tomto prípade sú súbory na disku v PC.

18 Nov 2010, 8:39
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Ako alternativu mozes pouzit PS3 Media Server (open source projekt), pripadne Tversity alebo Nero MediaHome. Ja osobne mam nasharovane zlozky na PC (filmy, mp3, serialy a fotky) a cez domace kino sa pripojim na PC a pozeram. Tiez mam Samsung komplet, ako brm a suhlasim s tym, ze listovanie je trosku pomalsie, ale da sa to zvladnut v pohode.

18 Nov 2010, 9:40
Profil  ICQ  YIM  Twitter  WWW
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Problem bude asi v tom prehravani. Hlavne asi u xvid a pocul som ze su problemy s mkv, respektive to ripy v mkv dost TV neprehra.

18 Nov 2010, 12:05
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

google11.. to už závisí od konkrétneho modelu TV... napr. môj Samsung s drvivou väčšinou mkv nemá problém (už som neštudoval konkrétny kodek v rámci mkv kontajneru)... ale s FullHD videom s koncovkou .wmv si nevie rady.

A ešte ma napadá jedna možná výhoda DLNA.. TV zvyčajne cez USB nerozozná externý disk/flashku s formátom NTFS (aspoň náš Samsung to nezvládne) a tak mu nedokážeš dať súbor väčší ako 4GB (väčšina 720p/1080p BR ripov). Načítanie zdieľaného NTFS disku cez DLNA mu však nerobí problém, takže TV by potom mohol prehrať aj súbor s veľkosťou 4GB+ ... dnes večer to možno vyskúšam, pretože zatiaľ tam mám naťahané iba klasické 700MB/1400MB divixká..

:)

18 Nov 2010, 12:36
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

google11, ako ti povedal brm tak to zavisi od toho, ci tvoj model podporuje tieto formaty. Moje domace kino napr. bez problemov prehrava .mkv. Myslim, ze s .wmv mam podobny problem, ako brm. Ale to si nie som isty.

brm, skus. Ale myslim, ze ti to bude fungovat. Akurat, ze ja to mam cez domace kino Samsung. NTFS shared disk cez DLNA a funguje bez problemov.

18 Nov 2010, 13:21
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Skúsil som, funguje to.. akurát jedna chybička krásy... film sa nedá forwardovať dopredu/dozadu, viem ho maximálne pauznúť. Klasické divxká viem forwardovať.

A ešte aj E52ka by mala vedieť DLNA, cez víkend to skúsim tiež nejak rozbehať, aby som mohol mediálny obsah telefónu pozerať na TV..

19 Nov 2010, 9:20
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Mne sa na domacom kine da pretacat, dopredu aj dozadu. Ale len 8x. Co mne ale najviac vadi, ze ked dam pauzu, ze si odbehnem do kuchyne alebo na zachod a zdrzim sa, tak po nejakom case (2-3 minuty) sa mi film vypne. A potom ho musim pozerat od zaciatku, resp. pretacat. A tym, ze to ide len 8x je to pomale. Neviem, ako toto fixnut. Ak sa to vobec da.

19 Nov 2010, 10:26
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

no hej.. len Ty máš domáce kino a ja len obyčajné LCD.. v podstate môžem byť šťastný, že mi prehrá 1080p video bez potreby dodatočného prehrávača... :)

To s tou pauzou robia takmer všetky prehrávače... kým sa to stane na DVD, ktoré si zvyčajne pamätá čas vypnutia, je OK.. ale pri týchto divixkách a spol. je to trochu otravné... predsa len v PC si vieš myškou posunúť o koľko chceš.

19 Nov 2010, 12:34
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

zdar, ja som dost laik v tychto veciach, zaujimalo by ma, u samsungu vramci DLNA mozem spojit PC a TV bezdrotovo - bez kabla, rozumiem tomu tak ze pripojim cez ethernet kabel svoju TV s WIFI routrom ale potom neveim ako spojim WIFI router s PC, samozrejme ze cez router sa napajam na net ale zo stranky samsungu som porozumel ze ze na pripojenie PC k routru je potrebny kabel pretoze bezdortove pripojenie nie je mozne, tu je link http://www.samsung.com/sk/consumer/lear ... guide.html

velke dik za akekolvek odpovede

19 Jan 2011, 14:03
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Áno, môžeš aj cez WIFI, ale musíš si dokúpiť niečo takéto:
http://www.alza.sk/samsung-wis09abgnx-8 ... 134794.htm

..s týmto by si sa mal napojiť na WIFI router, v ktorom máš sieť/Internet...

19 Jan 2011, 14:30
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

jsjs píše:
zo stranky samsungu som porozumel ze ze na pripojenie PC k routru je potrebny kabel pretoze bezdortove pripojenie nie je mozne, tu je link http://www.samsung.com/sk/consumer/lear ... guide.html

velke dik za akekolvek odpovede
to je nejaka blbost, ja to mam doma presne takto ako to opisujes ty.
TV je spojena kablom s routerom a notebook je pripojeny cez wifi s routerom. Dlna funguje vyborne. Vyskusaj ci ti to bude fungovat.

19 Jan 2011, 15:09
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

brm, sundevil, dik za odpovede, som trochu zmateny pretoze su presne opacne :-(

to sundevil: ide o to ze ja este len idem kupovat TV a rozhodujem sa medzi SAMSUNG UE32C6000 alebo LG 32LE5500 alebo Sony Bravia KDL-32EX710, vychadza mi to vlastne na sony alebo samsung ale prave pri samsungu som trosku zneistel pri tom DLNA, a ak by som mal dokupovat ten wifi adapter co pise sundevil tak to mozem rovno kupit sony kde by to uz malo byt zabudovane aspon som to tak pochopil z ich stranky ... (btw ktory z tychto 3 TV by ste odporucali? ide mi hlavne o obraz ale aj tato DLNA znie zaujimavo a pohodlne), ak vsak ozaj ten adapter netreba ako pises sundevil tak potom by som bral samsung ... len si musim byt isty ze ho netreba, sundevil aku mas vlastne seriu samsungu?

to brm: sorry za trapne otazky ale predpokladam ze ten adapter dam do TV (nie do PC), ja som to vsak z info TV vyrobcov pochopil tak ze adapter potrebujem len ak sa chcem pripajat bezdrotovo z TV na wifi router cez ktory idem na internet (s tym ze priamo v TV budem mat tie niektore web sluzby-youtube, picasa, atd), ak vsak prepojim TV s wifi routrom cez ethernet kabel (s cim ja problem nemam) myslel som si ze potom mi je ten adapter uz zbytocny?! respektive teda ak zapojim adapter do TV - nahradi mi to vlastne ten kabel medzi PC a wifi routrom o ktorom sa pise v tom linku z mojho 1. prispevku? cudne! ak teda staci len ten adapter na bezdrotove prepojenie PC a TV naco je potom cela DLNA? a este posledna debilna otazka - to pripojenie medzi TV a PC cez ten adapter ide potom cez wifi router? nezablokuje (nezozere) mi to potom moj pristup na internet z PC cez wifi router?

sorry za retardovane otazky ale budem velmi vdacny ak mi pomozete pretoze toto spolu s obrazom su hlavne veci podla ktorych sa rozhodujem pre novy TV,

dik

19 Jan 2011, 21:18
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

DLNA je to co ti prenasa obraz/zvuk z dlna servera(pc/notebook/nas/htpc) po sieti do TV. Nezalezi ako su klienti pripojeny do siete. Telka moze byt pripojena bud lan kablom alebo (povacsinou) dokupenym usb wifi adapterom. Kabel je lepsi, kedze kabel je kabel. Ziadne rusenie, takze ziadne problemy s rychlostou a plynulostou prehravania. Wifi pripojenie TV do domacej siete je vhodne, len ak nie je mozne natiahnut lan kabel.
Mam Samsung LE37C650. Ako som uz napisal, telka je pripojena cez lan kabel do routra a notebook kde mi bezi dlna server je pripojeny na siet cez wifi a no problem. Vsetko funguje ako ma.

19 Jan 2011, 21:33
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

OK, dik, zaver je teda ze adapter potrebujem len na bezdrotove pripojenie TV k routru (ak mam lan kabel, adapter je zbytocny) a PC mozem mat pripojene k routru aj dalej bezdrotovo a DLNA by malo fungovat ...

teraz idem este riesit ci potrebujem novy wifi router s podporou 802.11n ak chcem prehravat HD videa z PC cez DLNA pretoze router ktory mam ma len 802.11abg (PC podporuje aj 802.11n)

a dalsia vec - ake vsetky SW potrebujem nainstalovat na PC aby mi fungoval ako DLNA server pretoze ako tak citam prispevky nebude to jednoduche

akokolvek, vdaka za vase rady

20 Jan 2011, 14:08
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Router ti staci aj G. SIce som este neskusal samsung dema s ultra vysokym datovym tokom, ale zatial som nemal jediny problem s priepustnostou siete.

20 Jan 2011, 14:54
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok DMS - digital media server (DLNA)
Ja mám LCD od LG bez DLNA, mám bluray domáce kino s DLNA od LG, mám klasicky comp a prepojene to mám cez NAS server od zyxelu (tiež podporuje DLNA) v ktorom mám 500 gb hardisk od seagate. A všetko funguje paradne. Mám na to napojene na dva compy, bluray, iPhone a všetko čo mám na tom NAS servery mám zdielane medzi všetky zariadenia. Paradicka

21 Jan 2011, 10:09
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia