Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 17 Júl 2019, 0:36

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
Dovoz z Číny
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Dovoz z Číny
eBay vo veľa prípadoch si neúčtuje za poštovné z Číny, ktoré portály okrem eBay ponúkajú rovnaký benefit ?

11 Máj 2019, 13:14
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Dovoz z Číny
to nie eBay ale predajcovia si to neúčtujú, pretože to zvyčajne posielajú obyčajným a najlacnejším spôsobom preto to aj trvá dva-tri týždne kým to príde

11 Máj 2019, 13:50
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

taki7 píše:
ktoré portály okrem eBay ponúkajú rovnaký benefit ?

vsetky? :roll:

11 Máj 2019, 14:13
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Naozaj je toto otázka na zvlášť tému?
A poštovné "zdarma" ponúkajú všetky obchody od Aliexpress cez banggood, dealextreme, Wish, gearbest, resp všetci predajcovia z Číny, nakoľko vláda tento export dotuje.

11 Máj 2019, 14:30
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

obchodnici to maju rozne, niektori tovar posielaju zadarmo iny za to uctuju normalne poplatok. Dlhodobo som ale vypozoroval zaujimavu vec a to, ze z Alliexpressu chodia zasielky vzdy vyrazne dlhsie ako z Ebayu.

11 Máj 2019, 16:16
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Odoslane z ciny?

Pretoze ja mam pocit, ze ked som objednal nieco z ali, tak im trvalo aj 2 tyzdne kym to vobec odoslali, zatial co na ebay to bolo do par hodin... Cize realne tato hypoteza moze byt pravdiva.

11 Máj 2019, 17:14
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

z Alliexpressu sa mi zasielky tulaju po svete aj dva mesiace, ale pri ebayi je to skoro vzdy do 2 max 3tyzdnov doma.

11 Máj 2019, 17:23
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

gogo956 píše:
obchodnici to maju rozne, niektori tovar posielaju zadarmo iny za to uctuju normalne poplatok. Dlhodobo som ale vypozoroval zaujimavu vec a to, ze z Alliexpressu chodia zasielky vzdy vyrazne dlhsie ako z Ebayu.
Ono je to zvyčajne tak, že jeden predajca predáva napríklad obal na mobil za 4€, druhý predajca za 3€ plus 1€ poštovné a taký Wish je schopný dať ti ten obal zadarmo, len zaplatíš poštovné, ktoré je čírou náhodou 4€....

Bežne mi chodia zásielky z gearbest za 10 dní, ebay cca tiež tak, aliexpress veľmi záleží na výbere pošty, china post trvá aj viac ako mesiac a je bez trackovacieho čísla.

Ďalšia vec, ktorú treba pri vkladaní do košíka sledovať, je že kedy sa tovar reálne odošle.
Bežne je tam shipping do 24-48h, ale veľakrát je tam poznámka že odosielať budú za 10-20 dní a tento údaj sledujte iba málo ľudí (nejedná sa o predobjednávky, tie sú zvýraznené zvlášť).

11 Máj 2019, 18:38
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

gogo956 píše:

Tiez si to vsimam, na druhej strane aj z ebayu mi obcas ide item 6-7 tyzdnov. Vacsina je do 4 tyzdnov doma. Zas z aliexpressu mi snad nikdy neprisla vec skor ako za mesiac.

11 Máj 2019, 22:00
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Mňa náhodou prekvapilo, že mi občas zásielky z Číny prišli najlacnejšou dopravou skôr, než mi slovenský obchod vyexpedoval a slovenská pošta doručila iný balíček.
:lol:

Ono to záleží aj od toho, či si balíček cestuje po Číne a držia to dlho na hraniaciach. A tradične obdobie od novembra do marca je nápor kvôli Vianociam a čínskemu novému roku.

11 Máj 2019, 23:31
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Poniektori tu pisete dobre kraviny. Je jedno ci ide o Ali, eBay alebo Wish. Predajca uvadza aku ma dobru odoslania a o ostatne sa stara posta. Bud to ide lodou z Ciny alebo lietadlom. Niekedy pride balik za 10 dni (letecky), niekedy to trva aj 30 dni (lodou). Niekedy je balik odoslany v dany den, inokedy za 10 dni. Okrem toho je tam vystupna colnica v Cine na ktorej to moze viaznut aj 10 dni, tiez prekladisko po vstupe do Europy, dalsie depo, aj slovenska colnica to vie par dni zdrzat.

Raz som objednaval nieco pre kamarata, objednal som to a o hodinu mi pise, ze mam objednat este jeden kus. Tak som objednal. Rozdiel v case dorucenia ku mne bol niekolko dni.

12 Máj 2019, 6:32
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Včera mi prišla zásielka z Wishu (Čína) a celé to trvalo len 11 dní..išla letecky. :)

17 Máj 2019, 5:28
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Mne inak tiež teraz prišla zásielka z Číny tou najlacnejšou možnou dopravou za 7 dní. Naopak ja som posielal slovenskou poštou "balík na poštu 2. triedy", kde by malo byť doručenie do 2 pracovných dní a trvalo to 10 dní.
:lol:

17 Máj 2019, 12:15
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

10 dni je este dost dobry cas..:D :D

Prílohy:

17 Máj 2019, 13:57
Profil  Facebook  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Obsah tvojho balíka už 3 mesiace používajú príbuzní zamestnankyne pošty. :lol:

17 Máj 2019, 19:18
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia