Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 10 Aug 2020, 18:37

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ] 
Elektrická kolobežka
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Elektrická kolobežka
Zvažujeme s manželkou kúpu elektronických kolobežiek.
Podmienky:
- dojazd 30 km
- nosnosť 100kg
- kolieska bez duší

Mál som vyhliadnutú kolobežku Segway Kickscooter ES1. Lenže cena je cez rozpočet. Ako náhradu som našiel Kugoo S1 PRO. Z európskeho skladu ma 2ks budú stáť okolo 580€. Máte s touto kolobežkou nejakú osobnú skúsenosť? Poprípade viem si zaobstarať niečo lepšie v tejto cenovej kategórii? Osobne mám odskúšanú len Xiaomi Mi Electric Scooter 2 ktorá je cez rozpočet a má kolieska s dušami.

Vďaka za rady :)

26 Jan 2020, 13:41
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Elektrická kolobežka
ja si myslím že 30km pri hmotnosti 100kg nedá žiadna kolobezka okrem mi pro, ale rovno hovorím že nemám žiadnu osobnú skusenost

26 Jan 2020, 14:06
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Je mi jasné, že papierový dojazd 30km, dosiahnem možno pri ECO režime pri pomalšej jazde. Ani jeden z nás nemá 100kg :D Čo som si čítal recenzie na Kugoo, tak dojazd bol cca 20km pri striedaní režimov.

//autoeditácia príspevku (27 Feb 2020, 8:32)
Tak objednali sme z Geekbuying 2x Kugoo S1 PRO. Cena za obe 581,21€. Dnes nám majú prísť :)

Prílohy:

27 Feb 2020, 9:32
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Hoď sem potom skúsenosti.

27 Feb 2020, 10:24
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Mam S1 (nie pro), nemam to s cim porovnat ale som spokojny. Akurat trochu pochybujem o tej vodeodolnosti. A ide to celkom dobre aj do kopca. Za tu cenu sa asi neda kupit nic lepsie.

27 Feb 2020, 14:09
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Objednal som taký pack dvoch kolobežiek. Prišla mi iba jedna. Klepne ma, písal som na podporu tak uvidíme. Maximálka mala byť 30km/h, čo som skúšal dvihnúť koleso a dať to na full, maximálne ukázalo 25 km/h. Vraj je to len o obmedzení v nastavení, ale ani po zmene sa nič nezmenilo tak neviem. Reálne po rovinke som sa s mojimi 90kg cca dostal na 22 km/h. Ukáže čas ako budeme spokojní :)

Prílohy:

27 Feb 2020, 23:31
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Mas to nastavene na max rychlost (3) ? Mne to teraz so zdvihnutym kolesom a asi 50% baterkou dalo 28 km/h.

28 Feb 2020, 9:24
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Áno mám to na rýchlosti 3. V skrytom menu sa dá prestaviť ten limit 25km/h ale mne to aj tak nejde. Písal som jednému chlapíkovi a tiež si to prestavil, ale rýchlosť je stále 25km/h.

28 Feb 2020, 11:30
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

takze zatial si to len vybalil a uz si zistil ze ta 2x oje*** :D

28 Feb 2020, 13:21
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Tak druhý kus mi poslať musia, mal som aj poistenie pri poškodení alebo strate. Niekde v sklade len nastala chyba. Uvidíme zajtra. Čo sa týka tej rýchlosti je to myslím zanedbateľné. Pri mojej váhe dá maximálku 22km/h čo je myslím dostačujúce a je to v norme zákona.

//autoeditácia príspevku (01 Mar 2020, 11:54)
Takže kolobežka ktorá mi prišla, bola posielaná z Poľského skladu. Druhá ide z Talianska, zrejme nebola skladom, alebo neviem. Mohli ale poslať obe referenčné čísla, posielané boli v jeden deň, len z rôznych skladov.

//autoeditácia príspevku (05 Mar 2020, 9:51)
Tak v utorok bol druhý kus doma :) Ešte sme na nich poriadne nejazdili (zlé počasie). Vyskúšal som ale obe cestou z práce domov. Podmienka bola aby boli kolesá bezdušové, to sa ale podpísalo na hlučnosti. Na nerovnostiach a kamienkoch s kolobežkou klepe a všetko sa ozýva :D

Prílohy:

05 Mar 2020, 10:51
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Nie pre srandu kralikov su na bikoch dusove kolesa. Aky si mal vlastne dovod na bezdusove?

05 Mar 2020, 18:13
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Pri bezdusovych netreba riesit defekty ani dofukovat.

05 Mar 2020, 18:36
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Kutilstvo ide mimo mňa a oprava defektu napr. na Xiaomi kolobežke mi prišla dosť pracná. Ináč zistil som ako vypnuť to obmedzenie rýchlosti. Je poznať rozdiel :-)

06 Mar 2020, 11:45
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

K-u-b-i-a-k, pošli mi prosím návod, ako to obmedzenie vypnúť. Nech som skúšal youtube, blogy alebo systém pokus/omyl, stále tá moja hajtra ide len 25 km/h... Ďakujem :oops:

K téme, mám Kugoo S1 Pro a po vyše 300 km mám len nervy. Na kolobežku, na kvalitu výroby, na techsupport,...

V skratke takto:
- doručená 3 dni po objednaní, sounds good to me. Kupovaná z Geekbuying
- podľa popisu pri objednávaní mala kolobežka obsahovať smerové svetlá, neboli v balení. Za 20€ si ich kupovať nebudem. Po nahlásení som dostal odpoveď, že výrobca zmenil špecifikáciu a zmenili aj popis na webe...
- v návode písali, že treba raz za pol roka skontrolovať skrutky a pouťahovať ich. Prvá sa mi povolila po pol kilometri. po 2 týždňoch som stratil prvú, z bočného stojana. Po 2 mesiacoch neustáleho doťahovania a odpadávania som bočný stojan prinitoval a dúfal, že už mám pokoj. Minulý týždeň som sa rozhodol, že ho demontujem, ale cestou z roboty som ho utrhol a už nenašiel... :mrgreen:
- po mesiaci sa mi pri dlhšej jazde (17 km) povolil krk a stočilo mi rajdy tak, že som sa nažral trávy... Takže po mesiaci som mal rozobratú celú kolobežku a pouťahoval/vylepšil, čo sa dalo. Odvtedy pokoj. Kúpil som tzv. DoDo edíciu - doma si dorob... :smt033
- od novoty nesvieti ani nebliká zadné svetlo, dosť na zabitie
- od novoty nefunguje KERS
- objednal som 30 km/h verziu, ale dodali mi 25 km/h - aj podľa štítku na kolobežke
- pri jazde z kopca a dlhodobom brzdení občas náhodne vypne brzdu a zhasne predné svetlo
- mám na techsupporte už 4 reklamácie, ale žiadnu zatiaľ nevybavili, len si stále pýtajú videá, ako sa porucha prejavuje... začínam sa cítiť ako youtuber... :roll:
- na nabíjačke odišla červená dióda, takže keď nabíja, vyzerá, že nenabíja, ale nabíja. Chápeš, nie? :smt059
- klaksón stojí za starú belú, nepočujem ho pomaly ani ja
- s mojou výškou a váhou to ledva vylezie mierny briežok, ale nesmie fúkať protivietor. To jej musím pomáhať.
- s mojou telesnou schránkou na rovinke max. 19-20 km/h, keď zafúka tak kľudne 16-17 km/h. Ak je plne nabitá, tak dole briežkom 23 km/h, ale po dosiahnutí rovinky obligátnych 20 km/h
- dojazd tým, že je chladno je tragický, niekedy len 5-7 km. Ale zasa v zime, pri plnej rýchlosti a plnom zaťažení
- max. dojazd sa mi podaril 17 km pri kombinácii jazdných režimov, ale batéria išla do sucha, kolobežka zapípala a vypla sa.
- ak idem ráno do roboty a večer z roboty, tak nabíjam každý deň, lebo na druhý deň by cestu už nezvládla. Cesta do 3,5 km z kopca alebo rovinka, cesta z 3,7 km rovinka a mierne stúpanie, ale posledných 700 m už ju tlačím do kopca.
- dosť veľa skrutiek začína chytať líšku...
- káble, ktoré idú k baterke sa neustále vyvliekajú z tej gumovej prechodky. Pri rozoberaní som zistil, že je menšia, ako by mala byť.
- po 320 km a 3 mesiacoch badať, že umierajú články v batérii, pri plnom nabití ukazuje 43,1 V, ale v momente ako pridám, skočí to na 37-38 V max., potom sa to mierne vyšvihne, ale nie na viac ako 39 V.

Inak vcelku zábavná prkotina, len som si pri prvej jazde musel spomenúť na detstvo a balansovanie, lebo som si to šinul dole Dlháčmi 35 km/h :psssst: Tým, že všetky modely majú nosnosť do 100 kg, nemal som veľmi na výber. Skúšal som pred kúpou E-TWOW Booster GT, ale stál vtedy 1350 EUR a to nie som ochotný vysoliť (teraz je za 1199 EUR). Ale tých 700 W bolo cítiť, navyše za tie peniaze naozaj kus poriadnej kolobežky, kvalitné spracovanie a fakt bola ľahučká. Len som na ňu stúpil, pridal plyn a už mi liezli oči z hlavy, 37 km/h som mal na displeji. :shock:

Mňa vyšlo Kugoo S1 Pro 293 EUR, nebyť toho množstva "čínskych" nedostatkov, som spokojný, aj keď mi je slabá... :)

07 Mar 2020, 0:14
Profil  ICQ  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Takto to má byť nastavené na 1.1 verzii :) Návod na 1.0 bol v balení. Tie bočné svetielka som pri bielej kolobežke nedostal, nemá ani závity v rúčkach. Pri čiernej boli :) Ono po novom to už vraj nedávajú.

Prílohy:

07 Mar 2020, 0:31
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Bacha, oficiálne až od 18. roku života. :D Prilba je povinná.

04 Aug 2020, 10:54
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ktorý paragraf to hovorí s tou helmou?

04 Aug 2020, 11:01
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Bolo to dnes v správach na TA3.

04 Aug 2020, 11:16
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

To je odpoveď hodná teba :)

Pokiaľ viem, platia rovnaké pravidlá ako pre bicykle a teda helma je povinná mimo obce, v obci povinná nie je.

04 Aug 2020, 11:24
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Kibo píše:
K-u-b-i-a-k, pošli mi prosím návod, ako to obmedzenie vypnúť. Nech som skúšal youtube, blogy alebo systém pokus/omyl, stále tá moja hajtra ide len 25 km/h... Ďakujem :oops:

K téme, mám Kugoo S1 Pro a po vyše 300 km mám len nervy. Na kolobežku, na kvalitu výroby, na techsupport,...

V skratke takto:
- doručená 3 dni po objednaní, sounds good to me. Kupovaná z Geekbuying
- podľa popisu pri objednávaní mala kolobežka obsahovať smerové svetlá, neboli v balení. Za 20€ si ich kupovať nebudem. Po nahlásení som dostal odpoveď, že výrobca zmenil špecifikáciu a zmenili aj popis na webe...
- v návode písali, že treba raz za pol roka skontrolovať skrutky a pouťahovať ich. Prvá sa mi povolila po pol kilometri. po 2 týždňoch som stratil prvú, z bočného stojana. Po 2 mesiacoch neustáleho doťahovania a odpadávania som bočný stojan prinitoval a dúfal, že už mám pokoj. Minulý týždeň som sa rozhodol, že ho demontujem, ale cestou z roboty som ho utrhol a už nenašiel... :mrgreen:
- po mesiaci sa mi pri dlhšej jazde (17 km) povolil krk a stočilo mi rajdy tak, že som sa nažral trávy... Takže po mesiaci som mal rozobratú celú kolobežku a pouťahoval/vylepšil, čo sa dalo. Odvtedy pokoj. Kúpil som tzv. DoDo edíciu - doma si dorob... :smt033
- od novoty nesvieti ani nebliká zadné svetlo, dosť na zabitie
- od novoty nefunguje KERS
- objednal som 30 km/h verziu, ale dodali mi 25 km/h - aj podľa štítku na kolobežke
- pri jazde z kopca a dlhodobom brzdení občas náhodne vypne brzdu a zhasne predné svetlo
- mám na techsupporte už 4 reklamácie, ale žiadnu zatiaľ nevybavili, len si stále pýtajú videá, ako sa porucha prejavuje... začínam sa cítiť ako youtuber... :roll:
- na nabíjačke odišla červená dióda, takže keď nabíja, vyzerá, že nenabíja, ale nabíja. Chápeš, nie? :smt059
- klaksón stojí za starú belú, nepočujem ho pomaly ani ja
- s mojou výškou a váhou to ledva vylezie mierny briežok, ale nesmie fúkať protivietor. To jej musím pomáhať.
- s mojou telesnou schránkou na rovinke max. 19-20 km/h, keď zafúka tak kľudne 16-17 km/h. Ak je plne nabitá, tak dole briežkom 23 km/h, ale po dosiahnutí rovinky obligátnych 20 km/h
- dojazd tým, že je chladno je tragický, niekedy len 5-7 km. Ale zasa v zime, pri plnej rýchlosti a plnom zaťažení
- max. dojazd sa mi podaril 17 km pri kombinácii jazdných režimov, ale batéria išla do sucha, kolobežka zapípala a vypla sa.
- ak idem ráno do roboty a večer z roboty, tak nabíjam každý deň, lebo na druhý deň by cestu už nezvládla. Cesta do 3,5 km z kopca alebo rovinka, cesta z 3,7 km rovinka a mierne stúpanie, ale posledných 700 m už ju tlačím do kopca.
- dosť veľa skrutiek začína chytať líšku...
- káble, ktoré idú k baterke sa neustále vyvliekajú z tej gumovej prechodky. Pri rozoberaní som zistil, že je menšia, ako by mala byť.
- po 320 km a 3 mesiacoch badať, že umierajú články v batérii, pri plnom nabití ukazuje 43,1 V, ale v momente ako pridám, skočí to na 37-38 V max., potom sa to mierne vyšvihne, ale nie na viac ako 39 V.

Inak vcelku zábavná prkotina, len som si pri prvej jazde musel spomenúť na detstvo a balansovanie, lebo som si to šinul dole Dlháčmi 35 km/h :psssst: Tým, že všetky modely majú nosnosť do 100 kg, nemal som veľmi na výber. Skúšal som pred kúpou E-TWOW Booster GT, ale stál vtedy 1350 EUR a to nie som ochotný vysoliť (teraz je za 1199 EUR). Ale tých 700 W bolo cítiť, navyše za tie peniaze naozaj kus poriadnej kolobežky, kvalitné spracovanie a fakt bola ľahučká. Len som na ňu stúpil, pridal plyn a už mi liezli oči z hlavy, 37 km/h som mal na displeji. :shock:

Mňa vyšlo Kugoo S1 Pro 293 EUR, nebyť toho množstva "čínskych" nedostatkov, som spokojný, aj keď mi je slabá... :)

Kugoo S1 mam cez rok, najazdenych 300 km ale nemal som ziadne taketo problemy okrem toho znizeneho napatia pri jazde ale to som mal uz od zaciatku takze predpokladam ze je to asi bezne a nie je to umierajucou baterkou.

04 Aug 2020, 12:18
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Ryan Giggs a 0 hostia