Florbal

O športe...
Martyn
Novice
Novice

Re: FLOORBALL

Príspevok od používateľa Martyn »

Mám hokejku Exel Miracle(má to flex 39, mäkká) a vadí mi, že má strašne lenivé a pomalé strely bez razancie. Dalo by sa to vylepšiť čepeľou Exel Chill(mäkká),lebo sa mi nechce kupovať komplet novú hokejku a mám možnosť zohnať tú čepeľ pomerne lacno.
Teda hlavná otázka znie či, čepeľ ovplivňuje strelu a do akej miery.
DanielDevil
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

no ty by si skôr potreboval vymeniť palicu ako čepeľ, lebo flex 39 je príliš mäkký, myslím že výmena čepele ti v tomto príliš nepomôže...ja osobne mám doma Exel Chill ale s X-blade čepeľou, flex 27 a Oxdog flex 29 a s mäkšími som ešte nehral
Martyn
Novice
Novice

Veď ja to nepotrebujem na take strely, že z pol ihriska zavesim gól, ale aby sa to aspon zlepšilo a dala sa s tým vystreliť aspon aká taká strela, lebo aj ta čepeľ čo na tej hokejke mám je pomerne mäkká a tie strely su také oničom, viem že najlepšie by bolo kupiť lepšiu palicu, ale na take hranie ako hrám sa mi do toho nechce tolko investovať.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tak keď nepotrebuješ tak prečo tu píšeš že ti nevyhovuje tvrdosť? :) ...takmer nová palica sa dá v bazári kúpiť do 50€ napr. http://sport.bazos.sk/inzerat/12724958/ ... NADIEN.php tú som už aj držal v ruke a chvíľu sa s ňou hral, super model...alebo http://sport.bazos.sk/inzerat/13083049/ ... ano-27.php to máš zasa X-blade čepeľ, čiže paráda ...ak sa ti investovať nechce tak hraj s tým čo máš, myslím že keby kúpiš novú čepeľ tak ten rozdiel príliš nepoznáš...
Martyn
Novice
Novice

Ved ja som sa nepýtal na tvrdosť, s tou už nespravim nič :) , len chcem vedieť, či zmena čepele na Exel Chill zlepší strelu ak má ta hokejka flex 39, a ak hej tak do akej miery, a či s tým už ma niekto konkrétne skúsenosti. Nechcem kupovať žiadnu novú hokejku.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

písal si že tú čepeľ môžeš mať pomerne lacno čo to znamená?
Martyn
Novice
Novice

DanielDevil napísal:písal si že tú čepeľ môžeš mať pomerne lacno čo to znamená?
Za 10 Eur, nová stojí cca 20 Eur
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

pripajam sa k nazoru, ze pokial mas makku tycku, tak to cepelou nespravis, ja som mal podobny problem a radsej som investoval peniaze do novej hokejky a teraz, ked som si po asi 3 mesiacoch konecne zvykol si to neviem vynachvalit :)
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

to zasa taká úžasná cena nie je, tu máš za 5€ čepeľ aero od salming, to je super cena http://sport.bazos.sk/inzerat/13692000/ ... -cepel.php
ale je to na tebe, ja osobne by som ju za 10€ nebral
Martyn
Novice
Novice

DanielDevil napísal:to zasa taká úžasná cena nie je, tu máš za 5€ čepeľ aero od salming, to je super cena http://sport.bazos.sk/inzerat/13692000/ ... -cepel.php
ale je to na tebe, ja osobne by som ju za 10€ nebral
Veď hej ,len či ju na palicu Exel napchám.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

no pasovať ti určite nebude, ale dá sa to namontovať to až taký problém nie je, druhá vec je či hráš nejakú oficiálnu súťaž, kde nie je povolené mať čepeľ a palicu inej značky, ale asi nie podľa toho čo si písal...

//autoeditácia príspevku (10 Mar 2012, 15:57)
tu máš za 20 € Exel 2.5 aj s vakom, skús trochu pohľadať http://sport.bazar.sk/4477673-predam-fl ... vak-unihoc

//autoeditácia príspevku (10 Mar 2012, 15:58)
btw tá nova čepeľ chill stojí 12 € a nie 20 :/ http://www.florbalstore.sk/zbozi/8032/V ... CHILL-.htm
Martyn
Novice
Novice

A ktoré značky majú rovnakú hrúbku palice v miestach kde je čepeľ a rovnaké nakrúcanie čepele?
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tak myslím že s hrúbkou by problém byť nemal pri žiadnej značke, len to umiestnenie tých šróbikov je pri každej značke iné...
Martyn
Novice
Novice

DanielDevil napísal:tak myslím že s hrúbkou by problém byť nemal pri žiadnej značke, len to umiestnenie tých šróbikov je pri každej značke iné...
Exelky majú zboku šrobovanie,Salming,Canadien Fat Pipe zpredu a zozadu jedine ešte Unihoc má zboku šrobovanie.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

nejde len o to či zozadu alebo zboku ale aj v akej výške sú šróbiky a aká je medzi nimi medzera...
eaten
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa eaten »

ja mam tvrdu palicu - 27 - a makku cepel a striela sa mi s nou uplne bozsky, aj priklepom aj zapastim
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tak 27 je ešte v kategórie stredne tvrdých ale to sa s 39 nedá ani porovnať :D
Frito22
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Frito22 »

Pani potreboval by som poradit s vyberom cepele. Hraval som s florbalkou Unihoc top light player 26 avsak po 2 mesiacoch podlahla, a praskla mi. Chcel by som nadalej ostat pri unihoce ale neviem sa rozhodnut ci zobrat hokejku s cepelou Player alebo Infinity. Strielam hlavne priklepom, a rad by som sa naucil strelu tahom spoza-outsweeper . Mate niekto skusenosti stymito cepelami? Dakovala z rady ;)
FENOMEN
Novice
Novice

Príspevok od používateľa FENOMEN »

Ahojte. Hrajem Florbal asi 5 rokov. Teraz som si kúpil hokejku Exel Thunder 3.6 .... Kúpil som dobre.... aj keď som pozeral recenzie a videá vyzerala dobre... aj pri strelách a pod :)
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

3.6 je priserne makka hokejka, mal som 3.0 a bola hrozne makka, teraz mam 2.7 a som spokojny... sa ti s tym dobre hra?
Napísať odpoveď