Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 15 Nov 2018, 7:50

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Forenzny analytik & IT
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Forenzny analytik & IT
Ahoj, som este stale studentom IT, no chcel by som uz zacat niekde pracovat. Nasiel som si nejake ponuky, a celkom sa mi zapacilo podla popisu ponuky forenzny analytik v EY. Popis prace je dost strucny, viem, ze najlepsie mi zodpovedia na moju otazku priamo oni, no predtym nez poslem CVcko, je tato praca urcena vobec pre cloveka, ktory vystuduje IT? V ponuke maju, ze ich zaujme znalost prace s datami SQL, MS Access, znalost zakladnych pocitacovych sieti, znalost zakladov programovania apod. Chcel by som sa uplatnit a robit nieco v mojom odbore, nie nieco, co je uplne mimo. Dakujem za odpovede.

03 Jún 2017, 21:12
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Forenzny analytik & IT
Co to ma obnasat akozes? Lebo pod pojmom forenzny rozumiem nieco ako sudny, teda sudny znalec, sudny technim, teda clovek s okruhlou peciatkou, ktory vykonava posudky pre sudy.

03 Jún 2017, 21:29
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Medzi napln prace patri zpracovavanie dat a dokaznych materialov pre uspesne forenzne vysetrovanie tj. vytvarat forenzne kopie elektronickych zariadeni resp. obnovovat vymazane data, pouzivanie modernych forenznych technologii a databaz pomocou ktorych dokazeme pre nasich klientov objasnovat pripady podovodov, zpreneverovanie, manipulacie vybervovych konani, poistnych podvodov atd.
Zvysok su veci typu, ze budem sucastou skuseneho tymu vysetrovatelov, moje datove analyzy im pomozu odhalovat podozrive veci, atd.

03 Jún 2017, 21:34
King
King
Obrázok užívateľa

v IT je vacsia vyhoda mat skusenosti ako len vystudovanu skolu. Ak nemaju problem zobrat cloveka bez skusenosti, tak urcite vyuzi tu prilezitost ak mas analyticke schopnosti a bavi ta proces riesenia problemov. Na vsetko tam bud budu mat software ktory ti v tom bude pomahat a je dobre mat skusenosti so skriptovanim na ulahcenie celeho procesu.

12 Jún 2017, 8:47
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Ano, to urcite. Mna skor zaujimalo, ci sa nehlasim na poziciu, ktora ma od IT uplne daleko, a je to napr skor pre uctovnikov a pod.

15 Jún 2017, 20:42
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia