Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 04 Júl 2020, 3:39

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
Hľadanie chybného komponentu 

Čo spáliť?
SSD 14%  14%  [ 1 ]
Grafiku 57%  57%  [ 4 ]
Matičnú 0%  0%  [ 0 ]
Všetko 29%  29%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 7

Hľadanie chybného komponentu
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Hľadanie chybného komponentu
Ahoj. Mám nový počítač, skladaný bol cca mesiac-dva dozadu. Tento víkend mi iba tak, z nenazdania, pri zapnutí vypísal "preparing for repair" (OS Windows 10). Hláška asi po 15 sekundách zmizla a nastalo temno /alebo aj blackscreen/. Takto sa to opakovalo stále dookola, po tom, čo som ho párkrát reštartol. Zúfalý som ho zapol a odišiel preč, no keď som sa po 2 hodinách vrátil, tak na PC vybehla taká tá modrá recovery obrazovka, ktorú má Windows, s možnosťami ako "restart Windows, troubleshooting, use a device, atď." Skúsil som sa teda preklikať cez troubleshooting, no všetko mi trvalo strašne dlho, akoby som to robil na Acer Aspire One z roku 2008. Napadlo mi teda, že skúsim novú Windows inštalačku z USB, pretože aj ona ponúka tieto tooly na repair.
Spustil som teda inštalačku a opäť všetko trvalo strašne dlho. Najprv sa mi zobrazil farebný background a asi až po nejakej pol hodine nabehlo okno s inštaláciou. Tu som ale nahliadol do BIOSu a nezdalo sa mi tam pomenovanie hlavného disku, na ktorom som mal pôvodne systém (a.k.a. disk "C"). (Fotka z BIOSu v prílohe). Tak som teda vyskúšal to SSD vytiahnuť a čuduj sa svetu, ten systém z USB nabehol úplne v pohode a svižne. Lenže to neriešilo môj problém, keďže som nemal čo repairovať, pretože som mal ten disk vonku.
Disk som teda strčil naspäť a chcel som skúsiť nejakú live distribúciu Linuxu, že si omrknem to SSD, čo má za problém. Lenže, a tu sa dostávame do finále môjho problému, ani jeden z troch vyskúšaných OS (Ubuntu, Kali a ešte niečo) mi nevedel rozbehnúť live/portable verziu, alebo tiež známe ako "Try system withou installing". Pokaždé sa mi iba ukázalo "couldn't get size: 0x800000000000000e" a potom nejaký rádoby glitchový text. (Fotka je opäť v prílohe). Skúšal som update BIOSu, no nezabral. Procesor nemá integrovanú grafiku, takže to som neskúšal.

No a teda moja otázka znie - keďže mám všetky komponenty v záruke, tak čo mám poslať vlastne na reklamáciu, prípadne ako postupovať pre presnejšiu diagnostiku? Osobne sa neviem rozhodnúť, či má problém doska, grafika, to SSD, alebo nejaká ich kombinácia.

Za všetky rady budem vďačný. :)

Prílohy:
Poznámka: BIOS - disk name

Poznámka: Linux inštalácia

10 Dec 2019, 1:40
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Hľadanie chybného komponentu
Najskor by som cez MemTest86 otestoval RAMky, to je najjednoduchsia vec, ktorou mozes zacat.

10 Dec 2019, 23:08
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

podla toho co vidim by som to videl na grafiku ale neda sa vylucit ani ostatne

11 Dec 2019, 16:45
Profil  ICQ  
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Ak nesla ani live distribucia linuxu tak by som to tipoval na RAM alebo GPU. Skus to rozbehnut s jednou RAMkou, pripadne RAMky prehod do inych slotov. Ak sa to nezlepsi tak si skus zohnat GPU na otestovanie - pozicat si, kupit nejaku lacnu z bazosu alebo objednat cez eshop a do 14 dni vratit.

11 Dec 2019, 19:52
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Ahojte. Potrebujem nájsť chybný komponent. Každých 10 sekúnd dostanem 3 sekundový lag. Robí to len cez WiFi. Ethernet ide dobre. Modemom to nebude lebo na mobile ide net bez lagu. Robí to aj keď pripojím PC na mobilný net.

11 Dec 2019, 20:51
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Vďaka za odpovede, vyskúšal som zapojiť inú grafiku a na nej sa mi linuxová distribúcia spustila a vyzeralo všetko v pohode. To SSD som skúšal zálohovať a vyhadzovalo nejaké chyby, takže aj to je zrelé do koša, keďže to bolo ako darček zadarmo k matičnej. >.<

11 Dec 2019, 23:44
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

SSD vies otestovat cez HD Tune Pro napriklad.

12 Dec 2019, 0:09
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Belzi píše:
Vďaka za odpovede, vyskúšal som zapojiť inú grafiku a na nej sa mi linuxová distribúcia spustila a vyzeralo všetko v pohode. To SSD som skúšal zálohovať a vyhadzovalo nejaké chyby, takže aj to je zrelé do koša, keďže to bolo ako darček zadarmo k matičnej. >.<
ked kudnes na monitor a vidis tieto veci, GPU bude viacmenej pricinou... pri ram probleme sa vacsiou stava ze chytis random bluescreen pocas behu pc alebo total freeze, bez artefaktov

Prílohy:

12 Dec 2019, 0:12
Profil  ICQ  
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Podla opisu co si skusal, "hieroglyfov" v BIOSE pri nazve disku a podla rozsypaneho obrazu na screenshote pri skusani instalacii roznych OS by som to tipol na odidenie/pokazenie dvoch komponentov sucasne -> SSD + grafika.

22 Dec 2019, 3:03
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Tak, po 40 dňovej reklamácii mi došiel nový SSD disk a pôvodná grafika s vyjadrením, že chyba sa neprejavila. Hodil som ju do PC a čuduj sa svetu, išla. Neviem si to nejako rozumne vysvetliť.

28 Feb 2020, 0:14
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Napadá ma možnosť - na tom darčekovom SSD bol vírus, prípadne hardwarový vírus.
Totiž - v posledných 20 rokoch som niečo podobné videl-zažil na dvoch USB - dcérinom a kolegovom.
Oba boli kupované na Slovensku v kamenných predajniach. Jeden sa prejavil hneď, druhý až po nejakom čase. Na oboch boli nezmazateľné súbory - ani formátovaním. Je užitočné mať zapnuté zobrazenie skrytých a systémových súborov, inak to človek nevidí. Obrázoky nie sú z môjho PC.

Prílohy:

28 Feb 2020, 9:17
Profil  ICQ  Skype  
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

starysomar: No to su mi pekne fonty na tom screenshote *.vbs :D - taketo "fonty" ti mozu sposobit kadeco na pocitaci. :)

28 Feb 2020, 13:08
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Viem, čo je VBS - to bol kľúč, čo kúpil kolega. Čosi tam dal (tuším to mal synov), čosi nešlo zmazať, priniesol to. JA mám "viditeľné" všetky a zrejme by mi po tom bleskovo štartol AV.

28 Feb 2020, 18:30
Profil  ICQ  Skype  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia