Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Sep 2019, 10:35

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Hlava vie, že ho pustiť a ani sa po ňom neobzrieť, ale srdce
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Hlava vie, že ho pustiť a ani sa po ňom neobzrieť, ale srdce
Taký typický príbeh s nepekným koncom, ale stále v nádeji na pekný koniec rozprávky:
S bývalým sme boli spolu 1 rok. Už na začiatku som vedela, že idem do niečoho, čo jednoduché nebude. Priateľ cítil hnev k jednej babe, ktorú dlhé roky ľúbil, ale ona sa s ním len zahrávala. On sa rozhodol to ukončiť a už ju nekontaktovať. Tak sa stalo, že asi 2 roky nato slniečko rozsvietilo a prišla som ja. Boli sme zo začiatku v kamarátskom vzťahu, nakoľko mi o tej jeho nešťastnej zamilovanosti dosť dôverne rozprával, ale časom sa ľady roztopili a jeho srdiečko sa naplnilo láskou ku mne. O nej už nerozprával, tak sme si žili svoj harmonický partnerský život, ktorý by mohol hocikto kľudne nazvať rozprávkou.
Ako v každej správnej rozprávke, prišlo zauzlenie. Milé stvorenie z minulosti môjho expartnera sa objavilo vo forme kvanta správ a ospravedlnení, a vyznávaním lásky k priateľovi. Bola taká milá, že k nemu domov aj prišla. No chlap, keď vidí ženu plakať, tak aspoň si ju teda vypočuje, keď mierila stovky kilometrov. Zrazu mala na všetko odpoveď a priateľ jej zas naletel.
Dozvedela som sa to od neho, keď mi so slzami v očiach oznamoval, že sa musíme rozísť, lebo on sa stratil v pocitoch. Myslí, že ľúbi nás obe - ALE on by si v živote neodpustil, keby nevyskúša, čo by mohlo by mohlo byť medzi ním a ňou. (Milý)
No viete si predstaviť čo som v tom momente cítila. Nevadí, pokúšala som sa to nejak ,,napraviť", porozprávať, či si nemyslí, že sa s ním znova len zahráva, alebo či si si je tým naozaj istý. No ako odpoveď som dostala, že istý si nie je, a sám vie, že možno robí najväčšiu chybu v živote, keď ma opustí, ale je to ochotný podstúpiť kvôli nej. Nikdy v živote by nemohol byť kľudným, kým to nezistí, čo môže byť medzi nimi. (ja tajne verím, že ak má nekalé úmysly, tak sa časom prezradí, Alebo že to je len pocit nenaplnenej túžby a keď ten pocit pominie, zistí, že aj ona je len dievča ako každé iné)

Cítila som sa tak ponížene a oklamane, že som sa radšej na čas rozhodla úplne odmlčať. Tak veľmi sme už toto rozoberali, že som si potrebovala od toho trošku oddýchnuť.
Keď on sám má pochybnosti v tom, či je to dobrý nápad, rozhodla som sa tým dať aj jemu čas sám pre seba. S ňou si písať určite bude (ale je ďaleko, takže som si istá, že sa za ten čas nestretnú).
Tajne dúfam, že pocit, ktorý som v ňom vyvolala tým, že som sa odmlčala z jednej minúty na druhú, v ňom vyvolá strach z toho, že ma teraz naozaj stratí a prinúti ho to porozmýšlať kto mu čo dal do života. On na také veci potrebuje čas a verím, že sa správne rozhodne. (to viem, že mu je bolestivá predstava, aby ma vo svojom živote nemal. Aj po tomto všetkom na mňa neprestal žiarliť a vyzvedať s kým som a kde. Teda kým sme si písali a bola už táto vec vonku. Odvtedy ako som mu neodpisovala sa pravdepodobne rozhodol rešpektovať moje rozhodnutie, že teda za mnou nebude doliezať. On je v tomto pedantný a sám si je vedomí toho, že rozchod inicioval on.)

Zaujímal by ma váš názor, či chlap vo vzťahu je schopný rozmýšľať spôsobom, kto mu čo do života priniesol a že čas, ktorý mu dám bezo mňa ho aktivizuje k tomu, aby som mu chýbala a prehodnotil svoje rozhodnutie?
Viem, že by som ho mala okašlať, keď je ochotný si ma takto vymeniť, ale tak predsa, keď srdce stále ľúbi, neprestáva dúfať a veriť.

19 Jan 2017, 15:36
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Hlava vie, že ho pustiť a ani sa po ňom neobzrieť, ale s
skus uviest vek

chalan mozno iba skusa, ktory piesocek mu bude viac vyhovovat z dlhodobeho hladiska

19 Jan 2017, 15:52
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Asi ťa moc neľúbi keď si šiel za svojou ex. Myslím si že by si mala nájsť čas teraz na seba a neriešiť ho. Ak ťa človek opustí, môže to spraviť zas a zas. Ak by ťa ľúbil ako si písala tak by to nespravil.

19 Jan 2017, 15:53
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

to ako on rozmysla a ci sa k tebe vrati, to nemoze vediet asi nikto ked to nevie ani on sam. ty sa skor zameriavaj na to co mozes spravit ty sama.
teraz si zalubena a je ti smutno z rozchodu, najhorsi cas na robenie unahlenych zaverov. proste nechaj plynut cas a ries si zatial tvoj zivot. mozno sa k tebe o par mesiacov vrati. mozno nie. mozno sa vrati a o rok sa zase vrati k nej a o rok a pol bude chciet ist zase k tebe. pokial bude mat 2 baby, ktore budu poslusne tichucko cakat kym sa ozve, tak preco by to nerobil, ze?

ako som pisal, zi si svoj zivot, chodiet von s kamaratmi, zabavaj sa a jeho neries (mozes na neho mysliet, to si asi nezakazes, ale nekontaktuj ho). mozno ho to zacne stvat, bude ziarlit a mozno nakoniec pribehne naspat k tebe. a mozno uz potom bude neskoro, lebo ty za ten cas objavis niekoho lepsieho.

hlavne za nim nedoliezaj ty, tym nicomu nepomozes. ale na tvojom mieste by som sa co najskor zacal zmierovat s rozchodom, bud sa s tym zmieris alebo sa nakoniec vrati a o to viac ta to potesi.

19 Jan 2017, 15:55
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

To len ja som taký zásadový a ak sa so mnou baba rozíde, pretože jej nie som dosť dobrý (to je očividne tento prípad), tak už by som ju naspäť nechcel, ani keby sa na s plačom doplazila na kolenách? Iné by to bolo, keby to bol nejaký objektívny dôvod, že si našiel vysnívanú prácu na druhom konci sveta a ty by si sa za ním sťahovať nechcela a pod., ale keby mi ženská povedala, že sa so mnou musí rozísť, lebo sa jej ozval bývalý a neodpustila by si, keby to s ním nevyskúšala, tak by som ju bez srandy z fleku vyhodil z domu a už som sa jej v živote neozval :lol:

Keby si to aj rozmyslel a vrátil sa k tebe, prečo si myslíš, že by to nedokázal urobiť zase, keď sa mu do života pripletie ďalšia "zaujímavejšia" slečna ako ty?

19 Jan 2017, 16:27
Profil  ICQ  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

LukasqoO: Ja mam 23 a on je odo mňa o rok mladší

aacid: hej hej, to som aj plánovala sama sebe sa pokúsiť venovať a ,,vyblázniť sa z toho". Akurát asi žiarliť nebude, keď o tom ani vedieť nebude, kade chodím. My nemáme jeden okruh kamarátov, on je zo zahraničia a na SK býva trošku ďalej odo mňa. Ani nie som jedna z tých, ktoré vešajú každý svoj krok na niektorú zo sociálnych sietí a keby to zrazu začnem robiť, bolo by to trošku priehľadné. Takže jedine to, ak by ho omrzelo vzhľadom na pekné spomienky z nášho spoločne stráveného času, počas ktorého sme si sebe naozaj veľa pekného dali a sadli si ako ,,riť na šerbeľ". Hlavne preto ma bolí, že tak pekný rok je zavŕšený fiaskom takého rozmeru, z ktorého sa asi tak ľahko nevyliečim.

19 Jan 2017, 16:35
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ja by som to skusil s tym facebookom. ziadne vypisovanie citatov ci motivacnych obrazkov, len tam supnut obcas fotku s kamaratkami v podniku, idealne aj s nejakymi chlapcami :)

to ze si to doteraz nerobila neznamena ze nemozes zacat teraz, nemyslim si ze je to priehladne, ved mozno to robis prave preto aby si na neho zabudla, nie aby si ho donutila ziarlit. moc by som taketo veci neriesil, daval tam fotky a nechal jeho mysel pracovat.
hlavne to nesmies brat tak ze to cele robis len preto aby si ho ziskala naspat, rob to aj preto aby si sa "z toho vyblaznila".
sak preco tuto telenovelu nezamotat este viac a spravit presne to co spravil on, zarmutena z cerstveho rozchodu si zacnes s niekym novym a o pol roka sa s nim budes rozchadzat lebo tento to chce s tebou skusit znova :D

19 Jan 2017, 16:42
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Ja chápem, čo myslíš, možno občas sem tam nejaká tá fotka - samozrejme, ktorú tam nevložím ja, len na nej budem označená, uletí.
Ja mu nechcem zle ani po tom všetkom, čo spravil. (on už sám vie, že ho bolí, keď chodím už teraz cez víkendy von a možno sa aj bojí, že čo ak si niekoho nájdem a on ma skutočne stratí. Preto si myslím, že on v tom ešte nemá celkom jasno. Jedno je isté, ja na neho nebudem roky čakať sama. Aj keď možno ma to čaká, ale zas s ,,menšími flirtíkmi" si potrebujem pozdvihnúť sebavedomie.) Ale tiež by som nerada spravila zle nikomu inému, keby sa pritrafil. Lebo na tomto bode by to možno tak bolo - a bola by som pre zmenu ja tá zlá. Ono je jedna vec, ktorá síce niekedy funguje s časovým posunom, ale stále funguje: KARMA.

A keby sa chcel vrátiť, na tomto bode si myslím, že by som to vedela akceptovať (možno za mesiac, po rok si tým už taká istá nebudem). Veď druhá šanca je vlastne láska. Ale chlapec by sa mal snažiť v prvom rade. A jasne by som mu dala najavo, že nie som holubník, takže nech si so svojou druhou a zároveň poslednou šancou dobre nakladá.

//autoeditácia príspevku (19 Jan 2017, 16:21)
A vlastne on na FB chodí/ chodil viacmenej kvôli mne. U nich je rozšírená iná sociálna sieť, tak tu veľa času netrávi.

//autoeditácia príspevku (19 Jan 2017, 16:30)
Pilifo

No keby bol on aspoň z polovice taký zásadový ako hovoríš ty, tak pekne pošle druhú preč ako ju posielal, keď mu písala. No stretnutie a pocity sú druhá stránka. A byť len zásadový, asi v niektorých prípadoch nestačia.
Niekedy sa pre niečo rozhodneš síce, ale potom zavelí život a ty sa zrazu ocitneš v nejakej situácií a následne spravíš niečo, čo si si v živote nemyslel, že niekedy môžeš spraviť. Preto sa hovorí: Nikdy nehovor nikdy.

19 Jan 2017, 17:19
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Byvaly je byvaly a byvalym ma aj ostat (vynimky su ale toto nie je ten pripad).
Este mi napis kolko ma ta jeho byvala, napadne to znie ako moja byvala...

19 Jan 2017, 17:40
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

javatar
neviem koľko má rokov, ale pokiaľ si s ňou nebol spolu 5 rokov, nie je zo zahraničia a ona medzitým ako ste 5 rokov spolu boli neťahala za nos môjho bývalého, tak to tvoja bývalá nebude :D

19 Jan 2017, 17:46
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Az podozrivo vela veci tomu naznacovalo ale tak nie je to ona.

Aj tak si stojim za svojim. Byvaly je byvaly. Neries a rob vsetko co sa po rozchodoch bezne robi. To, ze on je idiot ktory jej opat naleti na jej triky tebe na hodnote neubera, takze stratil on. Proste je to clovek ktory v tvojom zivote bol a uz nie je. Bodka.

19 Jan 2017, 18:25
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

v podstate mne sa už takéto niečo stalo, kvázi, že ma opustili, lebo si spomenul, že ľúbi inú (to je moje šťastie). Aj vtedy to bolelo, ale až tak som to neriešila, lebo som vedela, že je koniec a už ho do života nechcem, nepatrí tam a nikdy nepatril.
Teraz cítim úplný opak toho. Cítim, že on patrí do môjho života, ako aj ja do jeho života a naozaj robí osudnú chybu, ktorú si on uvedomí, dúfam ešte skôr, ako sa to nebude môcť napraviť. Pozerám sa na to tak, že teda nech sa ide popáliť, na ,,poslednú výslužku" a keď sa potom náhodou vráti a nám by sa to podarilo zachrániť, vtedy si budeme vedieť vytvoriť všetko, čo sme doteraz plánovali.

19 Jan 2017, 18:36
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Budes vediet zit s pocitom, ze ked ta nechal, tak zatial co si sa ty trapila, tak on sa zabaval a uzival si s inou? A ked mu to nevyjde, tak docupka za tebou. Toto ma byt ta osudova laska, to stastie a sucast tvojho zivota?

19 Jan 2017, 18:49
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

To isté môžem zatiaľ robiť aj ja, keby sa nastolí vhodná príležitosť.

Možno sme sa stretli v zlom čase, keď ešte nebol vysporiadaný z predošlého vzťahu, aj keď si myslel, že áno.

Ale zas nie je vylúčené, že to je totálny koniec. Ja to len som zdieľala, aké pocity k tomu celému momentálne mám.

19 Jan 2017, 18:54
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Mozes, ale ty to neurobis, lebo na to nemas odvahu, si na neho prilis naviazana, prilis zalubena a chces mat v urcitych veciach ciste svedomie.

19 Jan 2017, 19:00
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

,,Vhodná príležitosť" znamená, že by som konala v súlade so svedomím. Teda by som sa pokúšala vysporiadať s momentálnou situáciou, a keď príde niekto do môjho života, tak sa chytiť príležitosti. Nečakať nato, kým sa mu rozsvieti lampa v hlave. A keď sú moje predtuchy/ pocity správne, život aj tak zariadi, aby sa naše cesty opäť stretli.

A keď a pocit klame, tak je aj tak jedno, nie?

Alebo by som sa mala teda stať aj ja mrchou, lebo cca všetci naokolo sú? Tak ja mám robiť to iným, čo sa mne stalo?

19 Jan 2017, 19:09
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Anka27 píše:
Pozerám sa na to tak, že teda nech sa ide popáliť, na ,,poslednú výslužku" a keď sa potom náhodou vráti a nám by sa to podarilo zachrániť, vtedy si budeme vedieť vytvoriť všetko, čo sme doteraz plánovali.
Nie nie nie nie nie. Takto sa na to fakt nepozeraj. Vytvorila by si precedens, ze k tebe sa vzdy moze vratit nech ti spravi cokolkovek a celkovo, ze on do vztahu nemusi investovat tolko co ty. Vazit samu seba si mas stale. Vybral si inu. Bodka. A co teraz? Bude to chvilu boliet, budes sa isty cas vyplakavat kamoske na pleci, padne par flasi vina a si z toho von. Pokial mu prejde toto, tak si ta proste vazit nebude. A respekt je zaklad pre akykolvek fungujuci vztah.

19 Jan 2017, 19:21
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Word, javatar...

Ja som zažil podobný prípad - teda nie, že by ma bývalka opustila kvôli inému, ale jednoducho sa so mnou rozišla. Po mesiaci sa dala dokopy s jej spolubývajúcim, po pár mesiacoch sa rozišli a potom začala dobiedzať za mnou. Aj keď ja som bol v tom čase nezadaný, nechcel som ju naspäť ani za nič. Samozrejme mi do telefónu plakala a hovorila mi, aký som skvelý oproti tomu spolubývajúcemu a podobné sračky + citové vydieranie, ale ak som jej už raz nebol dosť dobrý, tak som jej jednoducho nechcel dať druhú šancu, keďže mám istú sebaúctu.

19 Jan 2017, 19:33
Profil  ICQ  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Na to sa pozerám takto možno len teraz, je to čerstvé, bolí to, chýba mi a ešte veľa toho by sa dalo napísať prečo áno. Ako som napísala názov, hlavou viem, čo by som mala teoreticky robiť, srdce teraz cíti inak. A bola by som zo seba spravila aj najväčšiu chuderu, len nech je späť. Len sa neznížim na úroveň tej milej žienky, aby som mu dala tú radosť, že mu ďalej budem vypisovať ako ho ľúbim a chcem späť. Ona to robila celý čas (a nakoniec dosiahla svoj cieľ), čo sme boli spolu, a ja som o tom vedela,lebo sme pred sebou nemali tajnosti.Radšej o tom vedieť, lebo to znamená, že mi verí natoľko, aby to nezatajil, než by si s ňou písal za mojím chrbtom. Ako som ja očakávala, nech rešpektuje mňa a moje kontakty buď s ex, alebo s inými kamarátmi mužského pohlavia, ja som rešpektovala jeho. Nemali sme vzťah založený na žiarlivostných scénkach a obmedzovaní sa. Všetko sme si otvorene hovorili a verili si navzájom. Ona mu teda vypisovala a po dlhom odmietaní nakoniec dosiahla, čo chcela. Prišla presne vo chvíli, keď sme s partnerom prežívali krízu (ktorú som mimochodom iniciovala ja ale zas to nebolo katastrofálneho rozmeru, nebola to vec na dôvod pre rozchod. Ale pravdou je, že to v ňom spustil spád negatívnych myšlienok.) a ja sa vlastne teraz ani nečudujem, že dosiahla čo chcela. Bola v správnom čase na správnom mieste, keď sme my boli s partnerom aj tak dlhšiu dobu odlúčení a ešte aj poškriepení s naštrbenou dôverou.

Možno postupom času, keď budem mať vedomie aj o tom, že sa on dal dokopy s tou druhou, tak mi celé, čo sa mi pokúšate vysvetliť, ťukne a s časom si uvedomím, že teda toto nie, nebudem ja náhrada za niekoho iného už.

Teraz asi mám skôr výčitky, že som možno spustila toto celé ja, preto by som ho prijala späť. Ale zas nič závažného sa nestalo, aby on bol tak urazený, že ma zato hnusne vymení za inú.

19 Jan 2017, 20:53
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

dám ti tip , ak chceš na niekoho zabudnúť a nemať zlomené srdce, a veci okolo toho, a strašné kino a scény s vínom v ruke, skús vnímať jeho nedostatky , chyby čo robil , veci čo ti na ňom vadili a podobne Verím tomu že dokážeš sa na to nastaviť a "zabudnúť" na to "dobre" čo bolo , dovolím si povedať že v hlave to bude nezvratný krok v rámci psychiky k nemu (aspoň v mojom prípade to fungovalo)

19 Jan 2017, 21:18
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť