Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Okt 2019, 14:57

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Je tu niekto očipovaný?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Je tu niekto očipovaný?
Ahojte, trochu uhorkovejsia tema ale...
Mate niekto implantovany RFID cip, alebo nejake ine technologicke zariadnie? Nemyslim kardiostimulator ale skor veci, ktore sa tykaju transhumanizmu a podobne.
Alebo ste o tom uvazovali, ci dokonca nieco vlastne pospajkovali?
Aky mate na to cele nazor? Sam uz niekolko rokov uvazujem, no zatial mi stale pride, ze by som RFID cip nevyuzil a vlastne zariadenie mi asi len tak niekto neimplantuje...

03 Jún 2019, 9:06
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Je tu niekto očipovaný?
Uvažujem že by som si to dal, ak ten čip bude fungovať ako:

- platobná karta
- bonusové karty v obchodoch
- občiansky preukaz
- vodičský preukaz
- zdravotná karta (aj kartička poistenca)
- GPS
- kľúče
- fitness náramok
- krokomer, glukomer

03 Jún 2019, 9:17
Profil  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Pokial by som ten RFID nedokazal nahmatat, tak moje OCD by bolo o dost horsie :D Ale inak by som sa dal aj hned. Ako vravi GRIM, mne by stacili kluce a karta.

03 Jún 2019, 9:44
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ja planujem dorabat rfid citacku na vchodove dvere a potom si dat chip strelit do ruky tu ampulku medzi palec a ukazovak pod kozu.

03 Jún 2019, 12:17
Profil  ICQ  Skype  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Podľa mňa tie čipy budú mať význam, až keď budú vedieť dávať aj elektrošoky...napríklad keď človek nadáva, prekročí povolenú rýchlosť alebo len začne rozmýšlať o tom, že si kúpi nejakú sprostosť, čo nepotrebuje.
:mrgreen:

03 Jún 2019, 12:29
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Podľa mňa je zatiaľ využitie na Slovensku minimálne.

03 Jún 2019, 13:15
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Preco? Praveze pri otvarani dveri to vyznam ma. (aj na slovensku) Mozes sa ist rozbit do mesta a postracat vsetko, ale domov sa dostanes :lol:

A postupne na ten rfid budes pridavat dalsie veci.

03 Jún 2019, 13:28
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ale keď ta niekto bude chcieť olúpiť, tak ti odreže ruku.

03 Jún 2019, 13:39
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Tak skôr ti nejaký feťák zoberie peňaženku, ako ruku. A Navyše ten čip nemusí byť v ruke. A nemusí byť v ľavej/pravej. To ti má čo? Odrežať obe ruky?

03 Jún 2019, 13:49
Profil  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ale peňaženku už nebudeš mať, budeš mať len čip, ten ti kudlou vyreže a pôjde nakupovať do Kauflandu. :roll:

03 Jún 2019, 14:32
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Ale je to už trochu ťažšie, ako vytasiť nožík a vypýtať si ju. A kam bude rezať? Do pravej ruky, či do ľavej? Ako vôbec bude vedieť, že taký čip mám?

03 Jún 2019, 15:31
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Grim píše:
Uvažujem že by som si to dal, ak ten čip bude fungovať ako:

- platobná karta
- bonusové karty v obchodoch
- občiansky preukaz
- vodičský preukaz
- zdravotná karta (aj kartička poistenca)
- GPS
- kľúče
- fitness náramok
- krokomer, glukomer

- platobná karta - len ako alternativa k bezkontaktnym platbam do istej sumy (za 20€ t hadam ruku rezat nebudu), keby chces klasicku kartu mas problem, lebo by si si musel cip menit kazde 3 roky

- bonusové karty v obchodoch - lahko relizovatelne uz zo sucasnymi technologiami, ale to vies mat aj sfoteny ciarovy kod v mobile
- občiansky preukaz - ani nahodou, v takej podobe ako je dnes a uz urcite nie z informaciami o tvojej identite, maximalne nejake bezvyznamovy identifikator, problem je ze toto sa lahko nafeikovat
- vodičský preukaz - detto
- GPS - to musis rozviest, lebo netusim na co by to malo byt dobre
- kluce - to je pouzitelne uz teraz
- fitness náramok, krokomer, glukomer - konecne zaujimave aplikacie, ale tam je problem, ze to musi mat baterku

03 Jún 2019, 15:35
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Jediné, čo ma zaujalo, sú zatiaľ tie kľúče. To môže byť naozaj super a je to primitívna technológia.

Bankomatová karta iba vtedy, ak by sa dali limity nastaviť aspoň na pár stovák. 20€ limit pri čipe v ruke nemá zmysel. Naozaj ti nikto neodreže ruku kvôli dvom stovkám. A tiež by tam nemohlo byť spomenuté menenie karty každé 3 roky.

OP, VP a iné doklady by boli super, ale zatiaľ nerealizovateľné.

Bonusové karty v obchodoch tiež fajn, prečo nie.

GPS, akože trackovanie človeka? To už mi príde asi cez čiaru. A rovnako s ostatnými funkciami ako krokomer to už potrebuje baterku.

Uvažoval by som, ak by to bola naozaj mikroskopická sranda pod kožou, ktorá hlavne nespôsobí nijakú infekciu, ani nič podobné. A chcelo by to nejakú univerzálnu aplikáciu, kde sa prihlásiš so svojim ID a heslom, a vieš tam spravovať všetko vyššie vymenované. Verím, že to do takých 10 rokov bude bežná vec.

03 Jún 2019, 16:00
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Hensym píše:
OP, VP a iné doklady by boli super, ale zatiaľ nerealizovateľné.

Ono to relizovatelne je. Ale chces aby sa tvoje osobne udaje dali precitat na istu dialku (povedzme pol metra) bez toho aby si o tom vobec vedel?

Ja by som bol za jedine za podmienky, ak by si na precitanie osobnych udajov z cipu musel zadat PIN.
V sucasnosti ti ani obciansky neumozni precitat osobne udaje (rozumej certifikat) z cipu bez toho aby si zadal PUK kod.

03 Jún 2019, 18:53
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Zaujimava tema. :plus:

Cip sa moze zdat vyhodny, ale prakticky sa to da vsetko nahradit hodinkami, naramkom, prstenom.

Problemy ktore mi napadli:

- Zivotnost, nutne vymeny
- Zneuzitie, hacknutie...
- Umyselne alebo neumyselne pokazenie, napr. magnetom, teplotou, narazom...
- Kradez identity

K tym kradeziam kvoli 20€, tak zabijalo sa uz aj pre 20 korun, ale ak by neboli peniaze ani karty, len cipy, tak to neznamena ze zaniknu aj fetaci a zlodeji - a ti sa prisposobia, omracia a cip vyrezu kvoli davke bez mihnutia oka.

03 Jún 2019, 19:16
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Skusim sa vyjadrit k tym nevyhodam (a beriem sucasne RFID cipy, repktive tehnologiu, ktora im bude podobna):
Dreamer píše:
Zaujimava tema. :plus:
- Zivotnost, nutne vymeny
- Zneuzitie, hacknutie...
- Umyselne alebo neumyselne pokazenie, napr. magnetom, teplotou, narazom...
- Kradez identity

Zivotnost, nutne vymeny - pri pasivnych cipoch je ta zivotnost velmi velka (nemaju vlastny zdroj energie, preto mozu fungovat desiatky rokov, teda ak neboli vyrobene v Cine :D ), co sa tyka vemyny sucasnych RFID cipov, ktore sa umietsnuju medzi palec a ukazovak, tak to je minutova zalezitost a staci k tomu leukoplast a skalpel.

Zneuzitie, hacknutie... - rovnako ti vedia zneuzit aj tie hodinky alebo prsen a este lahsie telefon z androidom,

Umyselne alebo neumyselne pokazenie, napr. magnetom, teplotou, narazom... - vsteko sa da pokazit, no dane cipy nie su magneticke a teplota by viac poskodila teba ako ten cip.

Kradez identity - toto povazujem za realne riziko, preto by som ho nepouzival na doklady, alebo na ukladanie citlivych udajov

Celkovo ja som technonadsenec, no nadruhej strane momentalne nevidim az take vyhody si ho dat implantovat, no dufam, ze sa to zlepsi.

03 Jún 2019, 21:09
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

harrison314 píše:

- platobná karta - len ako alternativa k bezkontaktnym platbam do istej sumy (za 20€ t hadam ruku rezat nebudu), keby chces klasicku kartu mas problem, lebo by si si musel cip menit kazde 3 roky

- bonusové karty v obchodoch - lahko relizovatelne uz zo sucasnymi technologiami, ale to vies mat aj sfoteny ciarovy kod v mobile
- občiansky preukaz - ani nahodou, v takej podobe ako je dnes a uz urcite nie z informaciami o tvojej identite, maximalne nejake bezvyznamovy identifikator, problem je ze toto sa lahko nafeikovat
- vodičský preukaz - detto
- GPS - to musis rozviest, lebo netusim na co by to malo byt dobre
- kluce - to je pouzitelne uz teraz
- fitness náramok, krokomer, glukomer - konecne zaujimave aplikacie, ale tam je problem, ze to musi mat baterku

Hej, výborná myšlienka, to obmedzenie platieb. Inak predstav si, že ti feťák vyreže čip...a teraz čo? S tým zakrvaveným čipom pôjde do Kauflandu si kúpiť fľašu čuča? S tou kartou som to myslel tak, že by sa nemenila...ak by ju bolo z nejakého titulu meniť, len by sa prehrala v pamäti. Samozrejme technológiu by mali iba banky. Čip by bol šifrovaný. Takže aj OP a VP. Vedeli by to prečítať iba inštitúcie a policajné zložky. Všetko sa dá bezpečnostne ošetriť. GPS - zaznamenávanie mojej polohy...toto sa určite z nejakých morálnych dôvodov nebude mnohým páčiť, ale mne by to nevadilo, mal by som prístup k tomu, kde som kedy bol (mohlo by poslúžiť ako dôkazový materiál a alibi v prípade potreby). Inak energiu si čip môže čerpať z tepla ľudského tela, prípadne z pohybu ruky, tak ako niektoré hodinky.

Mobil to nenahradí, takže ten bude nutné mať stále pri sebe, minimálne google Glass (alebo nejakú náhradu)...takže čip by mohol byť párovateľný s mobilom, kde by si si vedel spravovať všetky údaje...tým pádom by mohlo byť prehliadanie OP a VP na heslo.

03 Jún 2019, 21:21
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Grim píše:
Hej, výborná myšlienka, to obmedzenie platieb. Inak predstav si, že ti feťák vyreže čip...a teraz čo? S tým zakrvaveným čipom pôjde do Kauflandu si kúpiť fľašu čuča? S tou kartou som to myslel tak, že by sa nemenila...ak by ju bolo z nejakého titulu meniť, len by sa prehrala v pamäti. Samozrejme technológiu by mali iba banky.

Ked ti ho fetak vyreze, tak si ho da ro ruky, alebo pod leukoplast, do rukavice alebo proste pojde niekde, kde mu to cuco predaju aj na zakrvaveny cip. Skor ide o to to spravit tak, aby sa mu neoplatilo do niekoho rezat.

Grim píše:
Samozrejme technológiu by mali iba banky.

To sa vola security of obscurity, co je velmi zly pristup, prave naopak spcifikacie danej technologie by mali byt verejne zname.

Grim píše:
Čip by bol šifrovaný. Takže aj OP a VP. Vedeli by to prečítať iba inštitúcie a policajné zložky. Všetko sa dá bezpečnostne ošetriť.

Taketo rienie ma napadlo, ale tam je stale to riziko, ze tie tvoje zasifrovane udaje niekto odchyti a pouzije bez tvojho vedomia (napriklad na teba hodit trestny cin,a le to sa da aj s odtlackami prstov).
Robim s elektronickymi obcianskmi, v celmom ich pouziti je vela bezpecnostnych stnadardov a rokmi overene koncepty, jeden z hlavnym je to, ze sa neda pouzit bez tvojho vedomia.

Grim píše:
GPS - zaznamenávanie mojej polohy...toto sa určite z nejakých morálnych dôvodov nebude mnohým páčiť, ale mne by to nevadilo, mal by som prístup k tomu, kde som kedy bol (mohlo by poslúžiť ako dôkazový materiál a alibi v prípade potreby)

Momentalne by mi to bolo tiez asi jedno, ale politicky rezim sa moze zmenit, preto chcem mat moznost si chranit sukromie. Tiez sa to da zneuzit, staci si zobrat co s tvojimi datami robi Google, facebook, Cambridge analytica,...

04 Jún 2019, 7:27
Profil  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ako by ho mohol vyrezat? ved cip nema byt nahmatatelny nie?
a aj keby ti odrezal celu ruku, tak vysvetlujem si to stale tak, ze prejde iba bezkontaktna platba do 20 eur nie?
to sa neoplati ani fetakovi

04 Jún 2019, 8:20
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Toto asi nebude to iste RFID ktore chcem na dvere ci ? :D

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... st=ae803_4

04 Jún 2019, 8:46
Profil  ICQ  Skype  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť