Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 25 Feb 2020, 16:25

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
junior java programator
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok junior java programator
Zdrávim,

mám 2 otázky na Vás:
1. čo by mal ovládať junior java programátor, aby som vedel na akých miestach zapracovať
2. vedel by mi niekto poradiť, aké spoločnosti osloviť na východnom Slovensku(KE,PO,PP), keď mám záujem pracovať na danej pozícií

Na profesii a podobných portáloch je toho dosť málo, ak sa aj niečo objaví, tak bez úspechu pozvania na pohovor. Problém vidím v tom, že nemám VŠ.
Pôvodne som tento rok chcel externe nastúpiť na TUKE, ale odradili ma od toho ľudia, ktorí tam študovali a pracúju v danej oblasti.

Programovaniu v Jave sa venujem cca osem mesiacov, absolvoval som polročný kurz zameraný na Javu.
Mám vytvorený YouTube kanál, kde prídavam rôzne jednoduché aplikácie, link na poslednú aplikáciu uvediem nižšie.
Taktiež viem vytvoriť rôzny grafický dizajn( logá, plagáty, atď). Z SQL ovládam základy.

link na poslednú aplikáciu:
Java - Geografia /Kvízová hra/
YouTube
Názov videa: Java - Geografia /Kvízová hra/
Autor: JavaTuber
Zobrazení: 180
Hodnotenie:

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hvjUXUqjZc4

Ďakujem za odpovede :)

05 Jún 2019, 0:44
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: junior java programator
1. Daj si zivotopis na profesiu, firmly a HR sa ti zacnu ozyvat same.
2. Napis si poriadny zivotopis s dorazom na to co vies o programovani alebo inymi domenovimi znalostami.
3. Namiesto youtube videii sa prezentuj svojim kodom.

05 Jún 2019, 7:26
Profil  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Este by si si na tych ponukach mohol pozriet ake technologie sa tam najcastejsie objavuju a tym sa venovat. Lebo swing asi v dnesnej dobe nikto nepouziva a ani sa to nikdy moc nepouzivalo. A tak isto teraz koncia vsetci absolventi takze je mozne ze sa momentalne na junior pozicie hlasi vela ludi.

05 Jún 2019, 7:57
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

ako pise harrison314, programator sa prezentuje kodom. sprav si konto na githube a zacni pouzivat git. nie len ze je to vec co si mozes napisat to zivotopisu (git je dnes viac menej standard, treba s nim vediet pracovat) ale zaroven tam mozes komunikovat s inymi programatormi, pozerat ich kod (mozno sa nieco naucis) alebo dokonca s niekym spolupracovat. najdes si zaujimavy projekt, nic ti nebrani si ho forknut a vylepsit, nasledne dat pull request.

neviem ako je to na slovensku, ale v zahranici je celkom bezne ze sa programator prezentuje svojim profilom na githube.

05 Jún 2019, 8:13
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Neda sa hovorit vseobecne, mozem ti vsak opisat vlastnu skusenost.
Zacal som ako student programovat pre nadnarodnu firmu v C++, nemal za sebou ani jeden projekt, v podstate som bol zamestnany len na dohodu ako student a tu som dosiahol svoju uvodnu prax.
Vedel som este stale malo, prihlasil som sa na poziciu JAVA vyvojara, pricom moje jedine skusenosti s JAVOU boli nejake lahke konzolove aplikacie s minimom grafiky ako sachy, hadik a pod. Vedel som len zaklady POJa, pricom na vyvoj v JAVE uz je J2EE standard. Takisto ziadne skusenosti s databazami.
Niektore spolocnosti najimaju i zaciatocnikov a cakaju, ze ta vychovaju, o co sa v tejto spolocnosti naozaj starali, menovite mi preplacali, a dokonca za uspesne dokoncenie finance odmenili, JAVA OCA a OCP kurzy, chapavostou skusenejsich kolegov so mnou trpezlivost majucich a pravidelnym vzdelavanim.
Pred zaciatkom som nemal (a ani teraz nemam :D) repozitar na GITe.

24 Jan 2020, 15:16
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia