Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 15 Sep 2019, 20:57

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
Kamarátstvo a vzťah? To nemôže logicky fungovať!
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Kamarátstvo a vzťah? To nemôže logicky fungovať!
Dlho a často rišená vec kamarátstvo vs. vzťah kde ľudia hľadajú riešenie že čoby bolo výhodnejšie. Veľakrát však ide o nútené kompromisy kde sa rozumom vyrovnajú s aktuálnym stavom (radšej zostať kamaríti ako o toho človeka prísť) ale v duši a srdci je to ináč. Potláčame to len rozumom. Ale keď sa pozrieme z pohľadu zúčastnených osôb, tak zistíme že vlastne obe tábory majú pravdu. Je to len subjektívny pohľad.

Dvojica kde ona chce kamarátstvo a on chce vzťah. Tam nemôže fungovať ani kamarítstvo ani vzťah lebo osoba č.1 (nazvime ju Eva) a osoba č.2 (nazvime je Adam) chcú protichodné veci.

Keby fungovali ako kamaráti stalo by sa toto:
Adam by sa teda zmieril s kamarátstvom (radšej byť kamarát ako ju stratiť úplne) ale stále by naliehal na Evu lebo je zaľúbený a nevie si predstaviť že idú vedľa seba a nemôže ju objať lebo súlen kamaráti, pričom on by ju mal sto chutí objať. Eve by zasa bolo nepríjemné že sa Adam stálesnaží. Keby si Eva našla priateľa tak Adam by žiarlil atď.

Keby fungovali ako pártak by sa stalo toto:
Eva by si povedala že mu dá šancu lebo veď si rozumejú, je to slušný chalan, len proste tam neni chémia... Tak sa dajú dokopy, Adam bude šťastný ale keďže Eva necíti to isté, začne jej to časom byť otravné. Bozkávanie sa jej bude protiviť, dotyky bude brať skôr ako obťažovanie a časom sa zaľúbi do toho pravého a skôr či neskôr Adama podvedie.

Takže neriešte či môže fungovať kamarátstvo tam kde jedna strana chce viac. Nie nemôže! Tak pokiaľ nechcete obaja to isté, ruky preč od toho!

25 Máj 2019, 10:31
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Kamarátstvo a vzťah? To nemôže logicky fungovať!
a potom su ludia ako ja, zamiloval sa do najlepsej kamaratky, ona si povedala ze tomu da sancu a po 10 rokoch maju uz druhe dieta a su stastni :D

27 Máj 2019, 11:41
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

však počkaj :D

27 Máj 2019, 13:17
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

aacid píše:
a potom su ludia ako ja, zamiloval sa do najlepsej kamaratky, ona si povedala ze tomu da sancu a po 10 rokoch maju uz druhe dieta a su stastni :D

normálne som sa musel poriadne pozrieť či som to náhodou nepísal ja :) tiež po 10 rokoch dve deti :)

16 Jún 2019, 7:43
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Alebo ako my - zobral som si babu, ktorá sa mi vôbec nepáčila no mala dobré srdiečko - na jeseň bude 34 rokov čo sme spolu, vyprevadili sme do života dve deti a stále sme kamaráti :)

16 Jún 2019, 17:31
Profil  ICQ  Skype  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

aacid píše:

teiz som taky parik poznala, len sa po niekolkych rokoch rozisli, lebo si ju nakoniec predsa len malo vazil.. ale drzalo im to dost dlho.

podla mna, ked chce jeden vztah a druhy kamaratstvo: mozu skusit vztah, alebo sa hned mozu vykaslat na kamaratstvo. mala som kamarata, ktory vedel, ze som do neho zalubena. kamaratili sme sa, potom sa ozenil a ja som bola stale nezadana, do neho zalubena. kazdeho chalana som podvedome s nim porovnavala. az ked sme niekolko rokov nemali kontakt, tak som bola pripravena na vztah. take kamaratstvo je sebamucenie.

29 Jún 2019, 20:20
Star
Star
Obrázok užívateľa

Pokial išlo o situáciu "páči sa mi kamarátka" nikdy neprišlo to scifi že si ona povedala že "dá tomu šancu" u mňa tento model nikdy nefungoval. Pokiaľ sa žene páčim dá to najavo a pokial sa len kamaráti tým akoby povedala že síce rozumieme si ale neni tam chémia.

Raz sme to dokonca aj vyskúšali kde sa potom aj tá kamoška priznala že chcela tomu dať šancu ale nebola tam tá chémia a tak aj keď umelo chodila so mnou, stále ju to ťahalo za inými. Keď bol v partii muž čo sa jej páčil proste bolo cítiť tú iskru medzi nimi.

Takže sú tu dve tri príspevky opisujúce že sa to podarilo ale nechápem ako lebo zmysel to nedáva. Ak sa poznajú 5-10 rokov tak už mali kopu príležitostí sa dať dokopy a nedali sa, asi to má svoj dôvod že sa nedali. Tak zrazu po dlhej dobe sa dajú dokopy?

10 Júl 2019, 0:32
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

a co ti na tom nedava zmysel? to ze tebe sa to nestalo?

10 Júl 2019, 8:51
Star
Star
Obrázok užívateľa

Kludne si vygooglite alebo na youtube pozrite nieco o pojme "friendzone" ak ta tam zena da tak si uviazol a niet cesty spat.

12 Júl 2019, 16:49
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Kamarátsvo a vzťah sú dve rozdielne situácie.
Je SUPER, ak je vo vzťahu súčasne kamarátstvo.

12 Júl 2019, 20:59
Profil  ICQ  Skype  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

moj ale friendzone je nieco uplne ine. to je ked ty chces dievca, ona nechce teba, ale ty stale dufas ze z toho nieco bude, tak sa, uplne nelogicky, tvaris ako kamarat, lebo z nejakeho hlupeho dovodu mas pocit ze ked sa budes k zene spravat ako kamarat a nie ako muz co ma zaujem tak ta zrazu zacne chciet.

konkretne moj pripad bol o tom ze sme boli dlhe roky iba kamarati, nikdy ma ani nenapadlo ze by som si s nou nieco zacal a zrazu mi nieco preplo v hlave a hovorim si ze s nikym si nerozumiem lepsie nez s nou, tak preco to nevyskusat. tam som to dal najavo, ona si povedala ze to vyskusame a vyskusali sme.

12 Júl 2019, 21:02
Star
Star
Obrázok užívateľa

Wau to sa mi paci. Aj ja chcem take.

12 Júl 2019, 22:31
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Sa zaregistruj na Tinder :lol: :lol:

13 Júl 2019, 3:10
Star
Star
Obrázok užívateľa

Na badoo som, aky je medzi nimi rozdiel? A kludne beriem aj to kamaratstvo. Je dobre spoznavat nove baby.

13 Júl 2019, 13:08
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia