Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27 Jún 2019, 2:21

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
kontrola na PN
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok kontrola na PN
Ahojte,
je tu niekto, kto pracuje v ČR a bol aj na PN? Prišla nejaká kontrola?
Lebo vec sa má tak, že som na PN už takmer pol roka a žiadna kontrola zatiaľ neprišla. Kedže pracujem v ČR, tak zrejme by mala chodiť kontrola odtiaľ, no rozmýšlam či vôbec chodia na Slovensko. Teraz nejde o to, že by som chcel o**bávať systém a len sa válať doma, doteraz som vždy bol mimo domu len cez vychádzky. Lenže v apríli mám ísť sesternici na svatbu. Lekárky som sa už pýtal na predĺženie vychádzky, ale ona povedala, že max. tie 4 hodiny mi môže presunúť na iný čas ako mám, prípadne spojiť. Tak uvažujem že by som bol preč aj mimo vychádzky, len by ma teda zaujímalo či niekomu niekedy prišla kontrola z českej sociálky. Vopred ďakujem za odpovede.

12 Mar 2019, 10:10
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: kontrola na PN
co viem ja tak kontrola na PN chodi ked si to vyziada zamestnavatel, ale kludne ma opravte

dost teda zalezi na tvojom vztahu zamestnavatel-zamestnanec, ak ste v pohode a si v uzkom kruhu s vedenim a je medzi vami dovera tak by som sa vobec nicoho "nebal"
ak si na PN a si typu radovy zamestnanec a si na "pofidernej" pn ktora sa neustale natahuje a predlzuje tak to je nieco ine

12 Mar 2019, 11:36
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Neviem ze by o to ziadal zamestnavatel.. Ak si zivnostnik a si na PN, tak ti chodi kontrola aj tak. Ide predsa poistovni o to, ze aby ti nemuseli preplacat PN, nicmenej, zamestnavatel moze poziadat o kontrolu, ak ma podozrenie..A kontrola zo SR alebo CR chodi podla toho, ci platis poistku a socialku v CR alebo SR..

12 Mar 2019, 11:44
Profil  Facebook  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Kontrola môže byť na popud kohokoľvek, no zvyčajne to býva zamestnávateľ. Potom úradník poisťovne, či dobrý sused. Ak si na Slovensku, tak česká strana požiada o súčinnosť našu poisťovňu, žiaden český úradník sem kvôli tebe nebude chodiť.

12 Mar 2019, 12:07
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Zamestnavatel plati tusim len 10 dni PNku? Potom to plati socialka takze urcite nie je hlavny dovod ziadost o kontrolu od zamestnavatela.

12 Mar 2019, 12:56
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

komu z vas realne prisla domov cez pn kontrola?

12 Mar 2019, 13:02
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

no že by o to požiadal zamestnávateľ, tak o to sa nebojím, šéfa mám úplne v pohode, aj na pivo zájdeme...
ale nechodia tie kontroly aj námatkovo?

12 Mar 2019, 13:44
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

CheZteR píše:
komu z vas realne prisla domov cez pn kontrola?

mne nie, ale mojej tete ano. dokonca som bol u nej na navsteve, takze som to videl na vlastne oci :D

12 Mar 2019, 13:51
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Otcovi tiez raz prisla kontrola, kamosovi tak isto.. Oco je zivnostnik, kamos normalne pracuje.. je to fakt nahodne, tazko povedat.. ale statistika by nebola odveci tych, ktorym kontrola prisla..Ze kolko krat predtym boli na PN, ako dlho su teraz...a tak..

12 Mar 2019, 14:20
Profil  Facebook  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

wladas píše:
Zamestnavatel plati tusim len 10 dni PNku? Potom to plati socialka takze urcite nie je hlavny dovod ziadost o kontrolu od zamestnavatela.
To je pohľad zo strany financií...ešte tu je ďalší pohľad,ten človek v robote proste chýba. Asi si ešte nezamestnával ľudí že :). A ak nikomu nechýba,tak je na mieste otázka,prečo má ešte zmluvu :)

Takže kľudne môže do poisťovne zavolať aj zamestnávateľ, že má zamestnanca mesiac PN a podľa dostupných informácií si celý čas prerába byt. Alebo ešte lepšie ho prerába niekomu inému :).

12 Mar 2019, 14:58
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Hlavne ak ho nepreraba tebe.... Poznal som aj takého zamestnavatela.

29 Apr 2019, 9:58
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia