Kreslo k pocitacu

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
cORP.
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kreslo k pocitacu

Príspevok od používateľa cORP. »

preto som obehal asi vsetky obchody a bral podla toho na ktorej sa mi sedelo najlepsie, resp v ramci chrbta najsetrnejsie, asi 90% zvysnych stoliciek boli relativne odpad co sa tyka ergonomie a zdraveho sedenia, toto je vec ktoru by nikto nemal kupovat len tak cez net, pripadne na odporucanie ineho cloveka pretoze ako si uz vravel, sto ludi sto chuti/postav :)
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Práve preto sú stoličky nastaviteľné. Pokiaľ stolička ponúka dostatočný priestore pre nastavenie, tak to problém nie je.
Skúšať stoličky? Pokiaľ to nie je človek, ktorý už má nejaké ergo-sedenie, tak nemusí ani vedieť, čo chce, nemusí pochopiť, prečo tá stolička robí to, čo robí. Ale sú aj výnimky, Therapia je toho príkladom, to je ergo sedenie s komfortom kresla.

Sú špecifické stoličky, u ktorých sa zíde skúška ale...to, čo som písal vyššie.

Corp, na to, aby si nekúpil odpad sme tu my, a pokiaľ tu nebude niekto, kto bude mať halu a tisíce eur, aby začal všetky kupovať a dlhodobo skúšať, tak to tam ostane.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

skusat som myslel ist do predajne a sadnut si realne na nu, rozne predajne aj so zameranim len na stolicky to umoznuju, mne osobne nadpolovicna vacsina nevyhovovala vobec
Ancient Soul
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Ancient Soul »

Viem ze stolicky by sa mali skusat zadkom ale kde som momentalne teraz, ta moznost nie je. Jedine ist vlakom do Kosic ale tiez nie som si isty ci v tom vvmix maju aj ergohuman alebo ld seating, cize to bude asi skor naslepo. Co som pozeral aj na inych forach skor tu sietku odporucaju do roboty, kde clovek nosi rifle alebo nieco podobne, aka je ta sietka napr priamo na pokozku ked clovek v horucom lete nechce byt ani v tricku na stolicke, je citit tie meshove vlakna ako nieco neprijemne alebo si to clovek ani nevsimne. Preto som sa aj pytal na latku u penovych stoliciek, kedze na domace pouzitie by som preferoval aj percento bavlny k polyesteru. Taktiez este otazka u tej ld seating 285, da sa ten zahlavnik dat dole kebyze nebol v spravnej polohe a viac by zavadzal ako pomahal?
Co sa tyka klonov ergohuman ako aj napr ta stolicka gerry, mne to osobne nevadi ked to splni ucel, jasne je tam rozdiel v materialoch a mozno nejaka vec je lacnejsie zrobena, mne ale pripadaju stolicky od antares ako myse od razer, mozno kvalitativne jedne z najlepsich ale za znacku plati clovek viac nez 50% zatial co ich klony maju o hodne nizsiu cenu, pricom kvalita je len o par percent mensia a to uz je potom individualne ako moc si clovek tych par percent ceni.
Dalsi mozno zaujimavy faktor je pomer komfort/ergonomia, kde podla toho co som cital u penovych stoliciek je to skor 50/50 zatial co u cisto ergonomickych sietkovanych mozno ten atribut komfortu je nizsi?
Este by ma zaujimalo ako je to u sedaku u sietkovanych stoliciek, ako sa ta sietka usposobi krivkam tela a ako je to pocitovo cisto u sedaku pena vs sietka.
DropDead
Addict
Addict

Vo VVmixe by Ergohuman mohol byť (niečo sa mi marí ale nie som si 100% istý), LD Seating nie ale vraj tam je aj Lara VIP. Mohol by si im zavolať, že čo tam majú. Ale ak tam nemajú aspoň Ergohumana a Laru, tak by som sa s tým nekakal. Majú tam ale Therapiu ale to je iná suma ale ak ti pán stoličku nastaví už len od oka, keď na teba pozrie, tak zažiješ extrémnu premenu. :lol:

Pri látke ide o to, aby bola hladká (toť, prečo odporúčam tie dve-tri konkrétne). Záhlavník neviem, či vieš dať dole, to by bola dobrá otázka priamo na LD Seating alebo dotaz na predajcu. Každopádne nebude v správnej pozícii, na týchto stoličkách sú naschvál tak, aby si pri sedení v správnej polohe na ne nedosiahol - to mne osobne nevyhovuje, ja mám taký kostičkový vankúš, aby keď chcem, tak viem mať podporu aj pri normálnom sedení.

Antares má licenciu na vyrábanie Ergohumana, neviem, či aj také od Office Pro nie sú reálne od Antaresu. Tomu s klonmi vôbec nerozumiem, Ergohuman je len toto
https://ergohuman.com/
tie napodobeniny a rôzne lacnejšie verzie Ergohuman-like nemajú hlavne tú bedrovú opierku a to je 30% z pridanej hodnoty Ergohumana.

Pohodlie sa siťka dosť záleží aj od konkrétnej sieťky, nie je to šmirgeľ ale nie je to ani jemná látka. Na druhú stranu sa ti prispôsobí a neriešiš, že nemáš napríklad dosť peny v sedáku.
Za mňa bez zaváhania poviem, že Ergohuman (teraz čisto aspekt sieť vs. látka+pena), resp. sieťovina (ak je membránová, už som tu o tom párkrát hovoril) je komfortnejšia...
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Minule som sem pisal ohladom stolicky a bola mi poradena Lara VIP. Nakoniec som sa ku kupe nedostal, ale zajtram idem cez BA a skocil by som do predajne kancelarskestolicky.com nieco vziat so sebou do Viedne, tak by som potreboval radu, ktoru stolicku si vziat. Budget sa mi navysil medzitym do 400€.

Nasiel som tuto : https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... a-w-10.php

Bral by som aj fullku Laru alebo LD Seating Stream, ale ani jednu nemaju na sklade vo fullke.
DropDead
Addict
Addict

Čo ti k tomu povedať? Lara, Stream sú overené voľby, sedelo na nej už mnoho zadkov. To sú stoličky na objednávku. Tvoja vybratá stolička sa snaží silou-mocou hrať na Ergohumana ale vidím tam niekoľko aspektov, ktoré sú naozaj len napodobeninami.

Potrebuješ niečo hneď? S touto beštiou nespravíš nikdy chybu
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... 3-seda.php .

A ideálna voľba je
https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... r209n6-e9/
toto je skladová predkonfigurovaná a skladová položka, so zľavou a platbou vopred (na účet) to je 360€, v košíku ti na to dá zľavu a s platbou vopred to je 10416,- CZK a oni to fixne prepočítavajú kurzom 1€ = 29,- CZK (fantastický kurz!), takže finálna suma so všetkým okolo 359€. A samozrejme v rámci ich aktuálnej akcie je predĺžená záruka až na 10 rokov a dostaneš dokonca jeden výherný los (ešte nedajbože vyhráš a musíš to ísť potvrdiť do Česka)!
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Diky za tip, bol som dneska v predajni a mali velmi malo stoliciek na sklade. Skoncil som s DxRacerkou, ajked som sa jej zo zaciatku chcel vyhnut. Moja terajsia stolicka je v riti, potreboval som nahradu asap a mal som aj auto, tak som to vyriesil takto.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ahojte, zvažujem kúpu nového kancelárskeho kresla k počítaču, ako rozpočet nemám moc veľký maximum 160 euro. Nosnosť by mala byť do 140 alebo 150 kg, zatiaľ som našiel tieto dva kúsky v tej cene je celkom náročne nájsť niečo normálne. Pri omni designo xl sa bojím tej opierky
s tou sieťkou, či sa to neroztrhne časom. Ďakujem za rady.
https://www.interier-shop.sk/kancelarsk ... errena.htm
a
https://www.interier-shop.sk/otocne/kan ... gno-xl.htm
DropDead
Addict
Addict

Tvoje obavy sú opodstatnené...prepáč, je to šit. Obchod taktiež, nevidím žiaden prémiový servis,
V prípade reklamácie zašle kupujúci reklamovaný tovar na adresu sídla spoločnosti. Balík musí byť riadne zabalený a má obsahovať: reklamovaný tovar vrátane príslušenstva, kópiu faktúry, popis závady a kontaktné údaje kupujúceho - spiatočná adresa, tel.číslo, e-mail. Tovar zasielajte buď formou balíka, alebo doporučene ako list.
keď vidím toto a nie servis na štýl Kancelarskestolicky.com (a ostatné obchody Mercury-Star) a Vvmix, tak to je odo mňa automaticky fail pre stoličku.

Bohužiaľ chceš stoličku s veľmi veľkou nosnosťou, nič lacnejšie ako tak overené ako Game Šéf VIP od Alby nie je
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
bohužiaľ zdražela, ak si priplatíš na konfigurácii, tak je to aj 260€.

Je ešte jedna o trošku lacnejšia alternatíva
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... -akcia.php
3 roky záruka, 7 rokov na sedák (na vysedenie, čo je veru super).
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Daniel9911 - nasetri si este, nema zmysel robit kompromis tam kde to nejde, nakoniec budes nuteny kupit nieco kvalitnejsie a vyjde ta to este ovela drahsie.

Taktiez nepises nic o vyske, nie kazde kreslo je vhodne pre vyssie postavy - a nejde len o cistu vysku, ale hlavne dlzku trupu, krku a hlavy, tiez podrucky ti nemusia sediet, vlastne skusenosti, podrobnejsie v tejto teme.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

DropDead - Obchod som našiel hlavne preto, lebo som hľadal náhradný plynov piest pre moju aktuálne kancelárske kreslo, a keďže je už aj podsedák vysedení, tak som pozrel ich ponuku. Pozeral som aj túto tému a boli tu kreslá celkom fajn ale nad môj cenový limit.

Dreamer- výšku mam 187 cm , trup cca 74 cm , od ramien po lakeť cca 30 cm .
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Tak to mozes mat problemy s vyskou operadla, hlavne opierky hlavy, ale aj s podruckami, ze pri normalnom sedeni lakte nedosiahnu na opierky ruk, ani v najvyssej polohe, nasledne by si sa musel hrbit, odporucam si kreslo vyskusat, ak je to mozne.
robbo
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa robbo »

Pre info - Kancelarska-zidle.cz pri platbe dopredu prevodom na účet už používa kurz 1€ = 27 CZK (namiesto 29 ako to bolo v minulosti)
DropDead
Addict
Addict

Na margo kancelarska-zidle.cz, berte tiež na vedomie, že sa ukázalo, že ten taký "posledný stupeň" prémiového servisu je len pre Česko, teda náhradné diely by v prípade reklamácie mali normálne posielať ale ak by prišlo na najhoršie, tak by človek musel riešiť kuriéra na vlastné triko (ale je to stále reklamácia, pri schválení spotrebiteľ môže žiadať preplatenie nákladov). Predpokladám, že po aktualizácii prepočtu kurzu to už nebude tak výhodné.

Kancelarskestolicky.com ale fungujú a tam je plný servis aj pre nás.
Stolickymix.sk detto, čo ma ale mrzí je, že Lara VIP/Game Šéf VIP zdraželi (to ale všade).
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Kolkokrat ludia v zivote kupovali nieco na kancelarsku stolicku za ucelom servisu? Je tu niekto taky?
DropDead
Addict
Addict

To je čo za hlúpy príspevok? Čo sa tým básnik snaží povedať?

Pred X rokmi som mal kancelárske kreslo - to sa reklamovalo stále (hlavne na predčasnú smrť piestu, zlomený zvar na kríži). Na začiatku som dokonca reklamoval svojho Ergohumana a kolegovi na Lare VIP odletel čudlík z nafukovacej bedrovej opierky.

Všetko vyššie ma stálo 0,0€ na reklamáciách a 0,0 starostí. Takže vlastne ja smerujem kúpu stoličky tak, aby keby som musel riešiť servis, tak aby som ho riešil bezstarostne.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Snazim sa tym povedat to, ze tu dlhodobo prezentujes potrebu akehosi servisu kresla k pocitacu, ako keby servis a servisne diely kresla boli najnevyhnutnejsia vec pri kupe kresla. Zaroven si dovolim dat do pozornosti, ze tak, ako si ty reklamoval daky cudlik ci co to, tak v tomto pripade plati zarucna lehota, ktora je ako inde zrejme 24 mesiacov. Takze bez ohladu na to ci si si zaplatil 300 eur za kreslo alebo si ho niekto kupil v Decodome za 80 eur, tak plati zarucna lehota. A uprimne, aby som napisal aj k inemu - este nikdy, opakujem, este nikdy som nepotreboval pozarucny servis (dokonca ani zarucny) ku kancelarskemu kreslu.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Pointa? Ja som nemal ziadnu TV nikdy pokazenu. Aj aj tak ju nekupim lacnejsie od pochybneho obchodnika. Ale ano, je tam dost mala sanca na dake poskodenie ked si nan nesada 150KG chlap
DropDead
Addict
Addict

heker napísal: 05 jan 2021, 21:05 Snazim sa tym povedat to, ze tu dlhodobo prezentujes potrebu akehosi servisu kresla k pocitacu, ako keby servis a servisne diely kresla boli najnevyhnutnejsia vec pri kupe kresla. Zaroven si dovolim dat do pozornosti, ze tak, ako si ty reklamoval daky cudlik ci co to, tak v tomto pripade plati zarucna lehota, ktora je ako inde zrejme 24 mesiacov. Takze bez ohladu na to ci si si zaplatil 300 eur za kreslo alebo si ho niekto kupil v Decodome za 80 eur, tak plati zarucna lehota. A uprimne, aby som napisal aj k inemu - este nikdy, opakujem, este nikdy som nepotreboval pozarucny servis (dokonca ani zarucny) ku kancelarskemu kreslu.
A ten čudlík je krásny príklad, lebo ak by si kupoval od hocikadiaľ:
"dobri den, vipadol mi cudliq, oprafte"
"Dobrý deň, vyplňte reklamačný protokol, produkt zabaľte a zašlite nám ho na našu adresu xyzxkosimacofmfiosmasdiasdaosdmasdoia"
"dobri den, nasrac, racej ho vihodym"

a potom napríklad stolickymix:
"Zdravíčko, blablablabla"
"Dobrý deň, objednáme a zašleme nový diel" -- v mojom prípade dokonca pán ešte aj prišiel až ku nám do kanclu a za 20s to vymenil - toto je ale exkluzivita toho, že sme všetci v Košicicah.

Nemám k tomu už čo dodať.
Napísať odpoveď