Kúpa TV

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Zajicek
Novice
Novice

Re: Kúpa TV

Príspevok od používateľa Zajicek »

Pisem ci si radsej priplatit nieco navyse.ci sa to oplati.cenu ratam 100€ +- cize 500-max700€.
Ten jeden som myslel tento Hisense 55U7QF

Autoeditácia príspevku po 10 min 7 sek:
zaujal ma ten Philips 58PUS8505. Kedze to ma android system.pojde na tom plynule kodi?
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Ber ten Samsung. Za 700€ asi to naj z toho, čo ma bežnu cenu.
Zajicek
Novice
Novice

Ten philips je o moc horsi??
Co sa tyka akcie kupovat teraz, ci bude nejaky lepsi vypredaj po vianociach? Nejak ma to nesuri...
Ryan Giggs
VIP
VIP

Väčšinou po vianociach vypredaje byvaju, ale neda sa na to spoliehať. To by sme veštili.

Ten Philips je horši.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ale pri Philipse je fakt vyhoda ten cisty Android TV. Kodi ide na Philipse dobre len neviem ci aj pri tomto lowcoste. SMART systemy by ale mali byt rovnake pri roznych kategoriach, meni sa len panel a HW panela (Ryan ma opravi ak trepem)
Zajicek
Novice
Novice

To ma laka ten android. Ale ak je obrazom a celkovo horsi tak kaslem na to. Uvidim teda po vianociach ci klesnu ceny a rozhodnem sa...
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ak ta laka android, to vies vyriesit externe.
wladas napísal: 16 dec 2020, 21:15 SMART systemy by ale mali byt rovnake pri roznych kategoriach, meni sa len panel a HW panela (Ryan ma opravi ak trepem)
Rozdiely byvaju aj v SOC, i ked u tohtorocnych Philipsov je vsade ten isty procesor. U predoslych boli v ramci kategorii rozdiely aj v tomto, u inych vyrobcov su rozdiely tiez.
jukel
Professional
Professional

Príspevok od používateľa jukel »

Inak trochu som pozeral recenzie na telky s androidom a v Sony je to vraj katastrofa (aspon rok dozadu). Nieje to uplne čisty android, je to otravné a nemotorne a nedaju sa tam inštalovat vsetky appky z google store tak ako na 50 dolarovu krabičku z číny a ludia vraj radsej stale použivaju krabičku.

Neviem ako je natom Philips. Inak ceny všetkých TV išli za posledny tyzden hore, minimalne o 100-200€
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Nemám s čím porovnať, ale aktuálne mám Sony, model myslím 2019 alebo 2018 a na moje potreby mi absolútne vyhovuje. Ale tak neviem aké appky chceš inštalovať, ja využívam akurát Youtube, Spotify a Netflix. Nainštaloval som si aj VLC, ale ešte som ho ani nepoužil.
Ryan Giggs
VIP
VIP

jukel napísal: 17 dec 2020, 9:40 Inak trochu som pozeral recenzie na telky s androidom a v Sony je to vraj katastrofa (aspon rok dozadu). Nie je to uplne čisty android, je to otravné a nemotorne a nedaju sa tam inštalovat vsetky appky z google store tak ako na 50 dolarovu krabičku z číny a ludia vraj radsej stale použivaju krabičku.
Su to hluposti. Nejaky taky kus sa sice vyskytnuť môže, ale to plati pre uplne každy system. Je to vcelku svižny a stabilny system, nie je na tom nič nemotorne.
Je to android TV, nie android ako v mobile. Takže v tomto store pre android TV nie su všetky aplikacie ako v google play. Je to aj logicke, kedže mnohe aplikacie su viazane na špecificku funkcionalitu mobilu (gyroskop, dotykove ovladanie, foťak...), ktoru TV logicky nema. Tak je zbytočne aby boli aj v store pre TV. Lenže, aj keď niektore aplikacie v store nie su, da sa tam dať každa aplikacia ako apk.
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

jukel napísal: 17 dec 2020, 9:40 Inak trochu som pozeral recenzie na telky s androidom a v Sony je to vraj katastrofa (aspon rok dozadu). Nieje to uplne čisty android, je to otravné a nemotorne a nedaju sa tam inštalovat vsetky appky z google store tak ako na 50 dolarovu krabičku z číny a ludia vraj radsej stale použivaju krabičku.

Neviem ako je natom Philips. Inak ceny všetkých TV išli za posledny tyzden hore, minimalne o 100-200€
Neviem, mám Sony s AndroidTV od 2015 a nemôžem sa sťažovať, nič mi tam nechýba.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

jukel napísal: 17 dec 2020, 9:40 Inak trochu som pozeral recenzie na telky s androidom a v Sony je to vraj katastrofa (aspon rok dozadu).
Ak je to cisty Android TV tak nic lepsie v TV ani boxe nenajdes. Stale lepsie nez napr LG svoj upraveny Android. Ako tak sice funguje a spravili tam vela sluzieb ale z google play tam nedas nic. Jedine z LG play ci ako sa to vola.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

nemam skusenosti s android tv v sony ani v inych telkach, mal som ale xiaomi mi box a potom som ho vymenil za nvidiu shield tv a musim povedat ze ten rozdiel bol priepastny. napriek tomu ze obe maju rovnaky system tak ta xiaomi krabicka bola taka nemastna neslana, niekedy to zblblo, niekedy to neregistrovalo hdmi cec a napriklad plex aplikacia casto prerusovala prehravanie.
odkedy mam shield tv nemam ziadny problem, je to suverenne jedno z mojich najoblubenejsich elektro zariadeni, proste funguje.
kvoli tomu som napriklad pri novej telke vobec neriesil OS, lebo sa shieldu skratka zbavit nechcem.
jukel
Professional
Professional

Príspevok od používateľa jukel »

hej, vypada to tak že nech kupim hocijaký TV tak shield budem dokupovat tak či tak. Niesom naročný, tiež potrebujem len Spotify, Youtube, Netflix čo maju určite všetci vyladené ale chcem aj Kodi a tam som pri Sony tiež videl na zahraničnych forach problemy. Opat boli to rok dva staré prispevky možno sa to zmenilo ale vraj Sony kodi aj priamo blokovalo. Hlavne preto lebo je tam nelegálny obsah čo škodí samotnemu Sony ako producentovi filmov

Inak LG65OLEDCX už opať za 2 000€, čo je slušný týždenný nárast z 1660€. Vďaka bohu za heureku a ich grafom
Ryan Giggs
VIP
VIP

Kodi funguje na Sony uplne bez problemov. A Sony nikdy Kodi neblokovalo. To bol nezmysel ktory sa siril netom. Ano bol s tym isty kratky cas problem, ktory bol sposobeny novou aktualizaciou, bol tam nejaky bug, co v priebehu par dni opravili. Oni ani ziadnu aplikaciu nemozu svojvolne blokovat. To by sa nedoplatili.

Ked si clovek niekde nieco precita, netreba sa na to hned namotat, ale trosku sa nad vecami zamysliet a pozistovat si okolnosti toho tvrdenia.
Takouto logikou potom ani ten Shield nie je nic moc, kedze tiez su ludia co s tym maju problemy.
Na toto tvoje pouzitie je ten android v tom Sony vsetko co potrebujes.
easton
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa easton »

Ahojte, chcel by som sa opýtať. Mám TV sony kd-55xf9005, ktorý by mal mať 100hz panel, ale je vybavený len HDMI 2.0 portom, ktory vie preniesť len 60hz. Tak sa pýtam ako využiť tých 100hz, jedná sa mi hlavne o konzolove hranie. Na zahraničných fórach som sa dočítal, že TV vie tých 60hz vylepšiť na 100hz. Názory su rôzne a chcel by som to vedieť. Trošku mi nejde do hlavy TV má 100hz panel a nevie človek do toho dostať cez port viac ako 60hz. Ak som napísal blbosť ospravedlňujem sa, nevyznám sa v Tom.
Dik
Ryan Giggs
VIP
VIP

To je miešanie jablk s hruškami. Frekvencia panela a frekvencia zdroja su rozdielne veci. Frekvencia panela je nativna. 100 Hz využivaš vždy.
A inak hdmi 2.0, resp. tento Sony vie preniesť aj 100/120 Hz ale max 1440p.
easton
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa easton »

Ryan Giggs napísal: 20 dec 2020, 21:32 To je miešanie jablk s hruškami. Frekvencia panela a frekvencia zdroja su rozdielne veci. Frekvencia panela je nativna. 100 Hz využivaš vždy.
A inak hdmi 2.0, resp. tento Sony vie preniesť aj 100/120 Hz ale max 1440p.
Ďakujem, čiže keď to správne chápem keď vysielam zo zdroja 4k 60hz, tento televízor to zobrazuje 4k 100hz?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Bezi to na 120 Hz. Kazdy jeden snimok zobrazuje 2x. Tym ze to zobrazuje 2x, je kazdy snimok na obraze kratsi cas, cim dochadza k naruseniu pamatoveho efektu oka. A obraz je tak pre oko plynulejsi.

Takisto to ma zmysel pri filmoch, ktore su 24p. Tam opakuje kazdy snimok 5x (24x5=120). Cim je ten film prehravany plynule. U 60Hz televizora musi robit pulldown, teda vynechavat niektore snimky, co sposobuje judder (trhanie).
majooo
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa majooo »

Zdavicko, rozmyslame ze kupime nejaky TV do spalne, do max 350 a idealne ak to bude 50". Co to som pokukal a rozmyslam teraz nad 50" Hisense 50AE7000F alebo 50" Thomson 50UG6300. Ktory z nich sa oplati viac, resp je nejaky iny na kt by som sa mal pozriet? Diks
Napísať odpoveď