Let lietadlom

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...

Ako najradšej cestujete ???

Autom
181
41%
Lietadlom
151
34%
Autobusom
18
4%
Loďou
17
4%
Vlakom
75
17%
 
Celkom hlasov: 442

fildinko
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1265
Registrovaný: 27 mar 2007, 18:30
Bydlisko: MT

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa fildinko »

Grim napísal:Let tam nezrušili. Iba naspäť. Ale už som to čiastočne vyriešil a kúpil som iný let. Na tento let si dám refund. Len mi na refund ponúka nižšiu sumu asi o 50% ako koľko stála letenka. Čo je dosť divné.
Let tam 50%
Let naspäť 50%
Letenka dokopy 100%

Zrušili let naspäť tak ti vracajú len 50%? Nebude to takto?
Grim
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 8697
Registrovaný: 25 jún 2008, 0:54
Bydlisko: pod železničným mostom
Kontaktovať používateľa:

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa Grim »

práveže nie
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 11940
Registrovaný: 30 máj 2006, 20:27

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa heker »

Pre mna velmi zaujimavy clanok o lietani, o prenajme lietadiel a leasingu lietadiel - https://index.sme.sk/c/22385271/ma-styr ... bohom.html
CheZteR
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 10147
Registrovaný: 25 feb 2009, 6:54
Bydlisko: KE/BA

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa CheZteR »

tak sem niekto dajte celý článok ;)
taki7
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1013
Registrovaný: 24 mar 2007, 18:47
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa taki7 »

Kam odcházejí letadla, když doslouží? V dokumentu na Viasat Explore:

https://www.parabola.cz/zpravicky/32237 ... t-explore/
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 17868
Registrovaný: 12 nov 2006, 10:52

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa beardie »

CheZteR napísal:tak sem niekto dajte celý článok ;)
Spoiler
Má štyri boeingy a tvrdí, že lacným letenkám treba dať zbohom
Ferjanček vlastní firmu s lietadlami.

17. apr 2020 o 15:24 JOZEF TVARDZÍK ODOBERAŤ AUTORA NA EMAIL


(Zdroj: Archív D. F. )
Písmo:A-|A+89178
Pilot Daniel Ferjanček rozbehol v roku 2012 firmu Go2Sky. Jej biznis spočíva v prenájme lietadiel s posádkou, poistením a údržbou iným leteckým spoločnostiam, ktoré tieto kapacity aktuálne potrebujú.

Ide o komplikovaný systém, do reťazca vstupujú lízingové spoločnosti, cestovné kancelárie i banky.

Spoločnosť Go2Sky dnes prenajíma štyri Boeingy 737-800 a súčasná epidémia výrazne zatriasla nielen jej biznisom.

V rozhovore sa dočítate:
Ako funguje biznis s prenajímaním lietadiel
S akými nákladmi firma každý mesiac bojuje
Skončili sa časy, kedy sme lietali do Londýna za 10 eur?
Preriedi súčasná epidémia počet leteckých spoločností?
Vaša spoločnosť dnes prenajíma štyri Boeingy 737-800. Všetky sú uzemnené alebo ich ešte využívate?

Biznis, samozrejme, poklesol takmer na nulu. Momentálne prevádzkujeme sem-tam repatriačné lety a občas našimi lietadlami prevážame v rámci nemeckého programu sezónnych robotníkov z Rumunska.

Momentálne najlepšie fungujú cargo lety so zdravotníckym materiálom, ktoré sme urobili v Bratislave a jedno lietadlo máme v Pardubiciach, kde sa realizujú cargo lety častejšie.

Ak tieto lety porovnáte s aprílom minulého roka, o akom prepade využiteľnosti lietadiel hovoríme?

Letná sezóna sa nám zvyčajne začína od apríla a končí v októbri. V apríli sa zvykne lietať 300 letových hodín na každé lietadlo, dnes lietame tridsať. Či už z hľadiska príjmov, alebo z hľadiska objemu prevádzky je to neporovnateľný rozdiel.

Daniel Ferjanček (49)
Vyštudoval automatizáciu a meranie na Strojníckej fakulte STU v Bratislave. Do roku 2008 pracoval v oblasti IT.
V roku 2009 získal licenciu obchodného pilota v Bristol Flying Centre. Lietal pre Opera Jet, Air Slovakia, Solin-Air a Slovakian Airlines.
V roku 2010 vstúpil ako štvrtinový vlastník do firmy Air Explore. Svoj podiel predal a v roku 2012 založil vlastnú ACMI spoločnosť Go2Sky.
Náš biznis je založený na prenájme lietadiel (wet leasing) a z hľadiska zisku je úplne niekde inde než klasická charterová prevádzka.

V dnešnej situácii sú ceny pod nákladmi, pretože kapacita (voľných lietadiel) na trhu, keďže sa nelieta, je obrovská.

Čo tvoria najväčšie náklady, ktorým sa nevyhnete?

Je to operatívny lízing lietadiel, ale v súčasnosti ho nie sme schopní platiť.

Ďalšou nákladovou položkou sú mzdy posádky lietadiel, musíte platiť poistenie lietadiel a máme veľké náklady na údržbu lietadiel. Samotná údržba lietadiel je drahá a dá sa porovnať s lízingovými splátkami.

O akých sumách sa rozprávame?

O stovkách tisícov eur na každé lietadlo, a to každý mesiac. Za normálnych okolností máme ročný obrat okolo 30 miliónov eur. Dá sa vtedy vytvárať slušný zisk, no náklady sú vysoké.

Aká je komunikácia s lízingovkami v tejto situácii?


SÚVISIACI ČLÁNOK
Letenkový gigant Kiwi.com: Čakáme bankroty aeroliniek (rozhovor)
Čítajte 
Prebiehajú s nimi rokovania, ktoré nie sú jednoduché. Lízingové spoločnosti síce poznajú situáciu, no očakávajú, že platby budú bežať naďalej.

Máme šťastie v tom, že naše lízingové spoločnosti s nami aspoň komunikujú a už sa nám podarilo vyrokovať s dvoma z nich dohodu a s treťou rokujeme ďalej.

Komunikácia je zložitá, pretože systém financovania tvorí komplikovaná reťaz ďalších spoločností, ktoré sú na letecký biznis zavesené. Na konci reťaze sme my, potom je tu lízingová spoločnosť a na konci reťaze banky. Takže hoci sú niektoré lízingové spoločnosti tolerantnejšie, v konečnom dôsledku na nich tlačia banky, ktoré chcú platby bez ohľadu na vplyv epidémie.

Operatívny lízing lietadiel, aj s ohľadom na ich veľkú hodnotu, je preto postavený na princípe, že my ako takzvaní leasee máme povinnosti, no poskytovateľ lízingu (lessor) má zasa práva.

Rozumiem, že operatívny lízing je v tomto biznise štandardom, ale nie je možné nájsť k tomuto financovaniu lietadiel aj alternatívu?

Áno, je to finančný lízing. V tomto prípade do rokovaní vstupujete priamo s bankou. Banka má od vás očakávania ako pri štandardnom úvere, čo vlastne žiadna malá spoločnosť nedokáže splniť. Finančný lízing je preto veľmi zriedkavý a používajú ho skôr veľké a stabilné letecké spoločnosti.

Ako ste sa vysporiadali s platmi zamestnancov?

Máme 160 zamestnancov. Podľa mňa sme urobili férový krok. Marcových miezd sme sa nedotkli, ale v prípade výplat za apríl a ďalšie mesiace sme s nimi rokovali. S časťou zamestnancov sme už dohodnutí a s časťou ešte rokovania prebiehajú.

Pristúpili sme aj k prepúšťaniu. Zatiaľ sa to týka len desiatich ľudí, čo je pre nás hranica hromadného prepúšťania, no sme pripravení na ďalšie redukcie, pretože s týmto počtom zamestnancov sa firma nedá udržať nad vodou.


Daniel Ferjanček zo spoločnosti Go2Sky (zdroj: Archív D. F. )
Zrejme mávate podpísané zmluvy s partnermi, ktorí si objednávajú vaše lietadlá na letnú sezónu, s dostatočným predstihom. Budete si uplatňovať dodržanie zmlúv?

Sme na konci reťaze. Začína sa to u cestovnej kancelárie, ktorá si bookuje leteckú spoločnosť na charterovom princípe. Cestovka si u nej kupuje istý počet sedadiel v lietadle alebo kapacitu celého lietadla. Ak letecká spoločnosť potrebuje zvýšiť kapacity, tak si prenajme dodatočné lietadlá od nás.

Kontrakty medzi cestovkami a leteckými spoločnosťami sú podpisované väčšinou v septembri a následne nás oslovuje letecká spoločnosť, ak teda potrebujú kapacitu navyše. Kontrakty podpisujeme medzi októbrom a decembrom na ďalšiu letnú sezónu. Takže, ak by sa štandardne lietalo, naše lietadlá sú vybookované na celú sezónu.

Samozrejme, že z týchto zmlúv by sme mohli niečo vyťažiť, ale obsahujú klauzulu, ktorá počíta s okolnosťami vyššej moci – zemetrasenia, vojny alebo výbuch sopky. Ide o objektívne dôvody, prečo sa nemôže lietať.

V takomto prípade nie je náš partner povinný plniť to, čo bolo dohodnuté v zmluve. Zmluvy teda naďalej platia a keď sa súčasná situácia upokojí, môžeme na základe týchto zmlúv opäť lietať.

Epidémia spôsobí, že veľa leteckých spoločností skončí. Keď sa začne lietať, môže sa stať, že firmy nebudú mať z čoho investovať do kúpy lietadiel a budú šetriť. Ak bude záujem o lietanie vyšší, krátkodobý prenájom lietadiel od firiem, ako je tá vaša, by mohol byť reálnou stratégiou. Je to tak?

Celá táto situácia naozaj môže skončiť pre nás obrovským úspechom alebo obrovskou katastrofou. Ak dôjde k vyššej nezamestnanosti, ľuďom klesnú príjmy, tak prioritou po skončení tejto krízy určite nebude kupovať si dovolenky, ale zachraňovať si vlastné živobytie.

Ak nastane takáto situácia, tak sa bude lietať málo a požiadavky leteckých spoločností na dodatočnú kapacitu lietadiel nebudú.

Môže však dôjsť aj k druhej alternatíve. Ľudia sú dnes zavretí v domácich väzeniach, tak po otvorení hraníc sa budú chcieť za každú cenu niekam dostať, využiť našetrené peniaze, čím dôjde k výraznému oživeniu leteckého biznisu.

Hlavne veľké letecké spoločnosti, ktoré teraz prepúšťali zamestnancov a vzdali sa časti lietadiel, sa naozaj môžu vybrať cestou krátkodobého prenájmu našich lietadiel aspoň na pár mesiacov, kým sa opäť skonsolidujú. Táto možnosť ich bude stáť veľa peňazí, ale z dlhodobého hľadiska by ušetrili peniaze na niektorých nákladových položkách.

Čo ovplyvní to, ako situácia nakoniec dopadne?

Všetko závisí od toho, kedy dôjde k otvoreniu hraníc. Bude to závisieť od správania sa cestujúcej verejnosti a zároveň aj od jednotlivých reštrikčných opatrení. Pre nás osobne sú kľúčové dva trhy - Nemecko a Turecko.

Nemecko sa správa vždy racionálne a pragmaticky, takže od nich očakávam takýto prístup aj tomto prípade. Krajina sa skôr alebo neskôr určite otvorí.

V prípade Turecka sa to ťažšie odhaduje. Cestovný ruch však tvorí veľkú časť HDP krajiny, takže očakávam, že Turci budú pod tlakom vlastnej ekonomiky, aby sa letecký priemysel otvoril.

Pre nás nie je slovenský trh vôbec zaujímavý, takže čo sa bude diať tu, pre nás nie je v princípe dôležité.

Mali ste na tento rok plány na nákup nových lietadiel, prípadne iné investičné plány, ktoré už teraz nie sú aktuálne?

Po siedmich rokoch sme sa dostali do fázy, keď máme stabilizovanú firmu s dlhodobými zákazníkmi a mali sme v pláne prežiť pokojnú sezónu. Asi týždeň pred vypuknutím krízy v Európe sme mali dohodnutý kontrakt, v rámci ktorého sme mali pribrať piate lietadlo do našej flotily. To sme napokon zastavili.

Vo všeobecnosti sme nemali rozvojové ambície, ale skôr sme chceli vo vnútri firmy zlepšiť procesy a obzerať sa po náročnejších zákazníkoch.

To sú akí?

To sú letecké spoločnosti typu Lufthansa, s ktorou sme mali rozrobenú spoluprácu. Rokovania už prebiehajú dva roky a prešli sme niekoľkými úrovňami auditu. Tento rok sme sa s nimi chceli posunúť ďalej a šanca bola skutočne reálna.

Lufthansa je stabilný partner, ktorý uzatvára kontrakty na dlhé roky. Rizikom je, že ak by sa stal akýkoľvek problém, často nejaká drobnosť z hľadiska bezpečnosti, takéto spoločnosti končia spoluprácu okamžite. Nateraz teda dohoda padla a všetko bude závisieť od ďalšieho vývoja. Najprv musí Lufthansa rozbehnúť lietanie v rámci vlastných kapacít, čo bude trvať mesiace.


SÚVISIACI ČLÁNOK
Skrachovali britské aerolinky Flybe, prispel k tomu aj koronavírus
Čítajte 
Myslíte si, že kríza prečistí trh od slabých aeroliniek? Koniec už ohlásili britské aerolinky Flybe či Germanwings.

V istom smere sa obávam, že sa trh neprečistí. Kríza by pritom mala vyhnať z trhu tých, ktorí nie sú zdraví. Flybe je letecká spoločnosť, ktorá mala dlhodobo problémy, no vždy existovala viera a entuziazmus, že sa udrží. No jednoducho nefungovala. Spoločnosť išla ku dnu už počas prvých dní vírusu, no v skutočnosti mala skrachovať dávno.

Talianska Alitalia je v krachu už dvadsať rokov, a to len preto, že bola dotovaná štátom v rozpore s európskymi pravidlami. Boli to peniaze naliate do čiernej diery len preto, že zamestnáva veľa ľudí a viaže na seba viacero talianskych spoločností, ktoré tvoria isté percento HDP.

Teraz sa intenzívne hovorí o nórskej leteckej spoločnosti Norwegian, ktorá má tiež dlhodobé problémy a už nie je schopná vyplatiť ani aprílové výplaty. Vláda jej chce pomôcť za istých podmienok, pritom Norwegian je zrelá na to, aby skončila.

Veľké spoločnosti ako Air France a jej podobní sa s pomocou od vlád zachránia, no dá sa očakávať, že malé spoločnosti pôjdu ku dnu. Mnohé z nich majú rezervy na mesiac a čím bude kríza trvať dlhšie, tým budú väčšie problémy.


SÚVISIACI ČLÁNOK
Čo robiť, keď vám zrušili let alebo sa bojíte nastúpiť do lietadla?
Čítajte 
Zmení kríza aj biznis aeroliniek a lacné letenky za 10 eur do Londýna sú minulosťou?

Lietať za desať eur do Londýna sa nedá. No lieta sa, pretože je to výsledok silného konkurenčného prostredia na tých istých tratiach.

Ľudia nebudú nadšení, ale ja by som bol rád, ak by kríza priniesla zmenu, ktorá by ceny leteniek zvýšila. Nedá sa lietať za 10 ani 40 eur, nedá sa ani za 600 eur otočiť z Európy do New Yorku. Sú to ceny, ktoré sú na hranici nákladov.

Letectvo je intenzívne regulované odvetvie a regulácie stoja obrovské množstvo peňazí. Spotrebiteľské organizácie si vylobovali kompenzačné schémy pre cestujúcich, ktoré likvidujú letecké spoločnosti. Letenku za 20 eur kompenzovať vo výške 400 eur je neférové.

(Pozn. red.: Cestujúci má nárok na kompenzáciu v prípade, ak do cieľovej destinácie dorazil viac než tri hodiny po plánovanom čase príletu. Právo na kompenzáciu vzniká v prípade, ak je zrušenie letu oznámené leteckou spoločnosťou aspoň 14 dní pred dátumom plánovaného odletu. Kompenzácie sa pohybujú od 250 do 600 eur.)

Všetko bude závisieť od toho, ako sa trh pohne. Pokiaľ budú obmedzenia existovať naďalej, ceny leteniek sa znížia, aby firmy dostali aspoň nejaký cash flow, čím sa môže letecký biznis aspoň rozbehnúť. Je však aj možné, že aerolinky budú zvyšovať ceny, pretože vycítia šancu vrátiť biznis po 20 rokoch do reálnych čísel. Ja si osobne myslím, že ceny leteniek pôjdu hore, pretože pri súčasných cenách sa fungovať nedalo.

(Pozn. red.: Letenky v Európe a Severnej Amerike v posledných dňoch už zlacneli od začiatku roka o 30 percent, pokles cien v Ázii dosahuje až 50 percent, vyplýva z údajov spoločnosti Skytra).

Ako to, že to doteraz takto fungovalo?

Mnohé aerolinky sa chcú na trhu udržať, ako sa len dá. Fungujú na princípe veľkých objemov s malou maržou.

Na jednom lete tak dosiahnu zisk 500 až 1000 eur, čo je smiešne pri takých obrovských rizikách. Potom sa vám stane, že na jednej trase mešká alebo sa pokazí lietadlo a jedným letom sa to celé zrúti. Na kompenzáciách vyplatia zisk za celý mesiac.

Budú v budúcnosti na letiskách či v lietadlách povinné respirátory a súčasný komfort lietania tak skončí?

Ja verím, že to tak nebude, ale veľmi sa obávam, že to tak nakoniec skončí. Cestovanie lietadlom pritom pre každého predstavuje stres, pretože sa pohybuje v prostredí, ktoré nepozná. Práve posádka je tam na to, aby cestujúcemu vytvorila príjemnú atmosféru.

V Ázii je úplne bežné, že ľudia chodia s rúškami, ale ja si neviem celkom predstaviť, že by naša posádka obsluhovala cestujúcich s rúškami a v rukaviciach. Videl som aj lety, keď bola celá posádka v ochranných oblekoch. To je hrozné.

Ako sa má pri takýchto podmienkach cítiť cestujúci i posádka? Ja si myslím, že tieto opatrenia budú zavedené iba dovtedy, kým sa nevyvinie vakcína proti vírusu.
CheZteR
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 10147
Registrovaný: 25 feb 2009, 6:54
Bydlisko: KE/BA

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa CheZteR »

začiatkom júna mám letieť
praha- Frankfurt s csa a Frankfurt - Havana s Condorom

let zatiaľ nebol zrušený a aj keby ho nezrušili veľmi sa mi teda letieť nechce

aktuálne sú lety z a do Prahy prerušené, čo v prípade že to tak ostane a ja nedokážem z Prahy odletieť?
mám to zakúpené ako 1 balík cez edreams
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 37984
Registrovaný: 24 apr 2004, 18:29
Bydlisko: Európa
Kontaktovať používateľa:

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa hojko »

Kuba ma predsa zastaveny vzdusny priestor aj zakaz vstupu cudzincom. takze si myslim, ze ten let ti zrusia.
CheZteR
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 10147
Registrovaný: 25 feb 2009, 6:54
Bydlisko: KE/BA

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa CheZteR »

aha no toto som ani nevedel, aj ked lepšie by pre mňa bolo keby som si tie lety vedel prebookovat, mám spiatočnú letenku za 312€, dúfam že mi nenanutia refund
taki7
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1013
Registrovaný: 24 mar 2007, 18:47
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa taki7 »

Ešte v roku 2014..v Barcelone na letisku sa skoro zrazili 2 dopravné lietadlá.

https://1url.cz/cz7SF

https://www.cas.sk/clanok/286634/desive ... ar-metrov/
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 11940
Registrovaný: 30 máj 2006, 20:27

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa heker »

Tam asi spravil chybu dispecer, pretoze jeden z nich nemal povolenie ist na tu drahu. Ako vidiet v pozadi, tak islo pristavat aj dalsie lietadlo a teda je mozne, ze ten co bol na drahe, tak tam nemal co robit. Najhorsia zrazka bola lietadiel na Tenerife, ktore sa zrazili priamo na runwayi v roku 1977 a zahynulo tam 583 osob - https://sk.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3 ... e_Tenerife
Gothar
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19413
Registrovaný: 21 feb 2005, 21:19
Bydlisko: KE

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa Gothar »

Take situacie sa stavaju dost casto, na tomto kanali sa priebezne objavuju aj s titulkami a grafickym znazornenim pohybu leitadiel: https://www.youtube.com/c/VASAviation/v ... &flow=grid
Konkretne tento incident podla vsetkeho ani nebol evidovany ako incident. Pristavajuce lietadlo malo povolenie na pristatie a rolujuce lietadlo malo povolenie krizovat drahu. Dispecer asi pocital s tym, ze lietadlo stihne prerolovat na druhu stranu.
Clanok: https://edition.cnn.com/2014/07/07/trav ... its%20path.
Steju
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1688
Registrovaný: 16 apr 2007, 18:18
Bydlisko: Mos Eisley Cantina

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa Steju »

Nový čas, hrozivé zábery, skoro sa zrazili... hlavne udržiavať paniku.

V skutočnosti boli tie lietadlá od seba vzdialené viac ako 2km, a ak by aj pristávajúcie lietadlo pokračovalo v pristávaní, nezrazili by sa.

Chyba boli na strane španielskych riadiacich (ktorí sú známi ako najhorší v Európe), ktorí povolili lietadlu križovať dráhu, lebo si mysleli, že nie je aktívna (chaos vznikol pri striedaní služieb) Záverečná správa tu
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 37984
Registrovaný: 24 apr 2004, 18:29
Bydlisko: Európa
Kontaktovať používateľa:

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa hojko »

Link o chemtrails zmazany, hadam tu nebudem diskutovat o tychto bludoch, najma v serioznej teme o lietani.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1265
Registrovaný: 27 mar 2007, 18:30
Bydlisko: MT

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa fildinko »

Viete niekto ako je to s Covid Passom? Nikde žiadne správy. Naposledy som čítal o tom že to pripravuje Ryanair ale odvtedy žiadne info.
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 37984
Registrovaný: 24 apr 2004, 18:29
Bydlisko: Európa
Kontaktovať používateľa:

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa hojko »

Covid pass v EU sa ma napokon schvalovat az niekedy v juni/juli.
ropman
Medium Professional
Medium Professional
Príspevky: 1231
Registrovaný: 12 apr 2010, 21:07

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa ropman »

Neodporucam kupovat letenky cez kiwi.com, teraz som tam robil objednavku a ked som vsetko vypisal a dostal som sa k poslednemu kroku (trvalo mi to tak max 15 minut) tak mi to vypisalo ze cena sa zvysila - a to dost vyrazne asi tak o 40-50%. Samozrejme som to neakceptoval a okamzite zatvoril. Predpokladam ze takto zamerne informuju o vyssej cene az ked clovek vsetko vyplni. Nikdy viac.
melonSVK
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1597
Registrovaný: 24 mar 2009, 17:01

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa melonSVK »

To, co vidis na Kiwi vo vyhladavaci je informacia stara kludne par hodin. Pricom ked uz rezervujes samotne letenky, natiahnu si aktualne ceny, ktore sa mohli medzicasom zvysit. Nehladal by som za tym umysel.

Kazdopadne kupovat letenky cez Kiwi ti neodporuci snad ziadny cestovatel z vela roznych dovodov.
ropman
Medium Professional
Medium Professional
Príspevky: 1231
Registrovaný: 12 apr 2010, 21:07

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa ropman »

Preco nenatiahnu ceny leteniek uz ked zacnem robit rezervaciu ale az ked vyplnim vsetky udaje a som na poslednom kroku?
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 17868
Registrovaný: 12 nov 2006, 10:52

Re: Let lietadlom

Príspevok od používateľa beardie »

Lebo veľa ľudí sa na to siahodlhe vypĺňanie vykasle a cenu zaplatí
Napísať odpoveď